Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paidia as mou pei kapoios, sto K700 ektos apo tous 6-7 default aparadektous hxous pou exei gia mhnuma, uparxei tropos na balw allo ?

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 6 Αύγ. 2004 , 13:07)

 

Δηλαδή ένας φορτιστής από Τ28s που χρησιμοποιώ για το Τ630 και γράφει "Output: 5V-650mA" είναι ότι χειρότερο μπορούσα να βρω ε;

 

Ομολογώ πως ναί :( .

Το Τ28s όπως και το Τ39m είχαν μπαταρίες Li-polymer,οι οποίες σε σχέση με τις Li-ion έχουν μεγάλες απαιτήσεις σε ρεύμα για να "διεγερθούν" τα στοιχεία τους και να φορτιστούν.Γι'αυτό το λόγο χρησιμοποιούσαν αυτούς τους φορτιστές.Για τις μπαταρίες Li-ion όμως οι φορτιστές αυτοί είναι ακατάλληλοι...

Οχι οτι δεν φορτίζουν,αλλά προφανώς φορτίζουν ατελώς και πιθανόν να μειώνουν και τη ζωή της μπαταρίας.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MAFIA ( 6 Αύγ. 2004 , 15:36)

 

Re paidia as mou pei kapoios, sto K700 ektos apo tous 6-7 default aparadektous hxous pou exei gia mhnuma, uparxei tropos na balw allo ?

 

 

αν θυμαμαι καλα οχι

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos ( 6 Αύγ. 2004 , 10:01)

 

καπου εχω διαβασει(οχι σε αυτο το forum) οτι θα υπαρξει η δυνατοτητα αναβαθμισης απο το Internet απο οποιον εχει απαπιτουμενα αξεσουαρ και μια καλη συνδεση.οπως συμβαινει στο Ρ900.ξερει κανεις τιποτα?

 

 

File Stamo, simera thlefonisa sthn SE kai rotisa epi toy thematos alla h apanthsh pou mou dosane einai oti den paizei kai den kseroune an tha ginei kati tetio!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MAFIA ( 6 Αύγ. 2004 , 15:36)

 

Re paidia as mou pei kapoios, sto K700 ektos apo tous 6-7 default aparadektous hxous pou exei gia mhnuma, uparxei tropos na balw allo ?

 

 

Oxi den mporeis na baleis alous hxous gia mhnymata :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop ( 6 Αύγ. 2004 , 17:22)

 

Oxi den mporeis na baleis alous hxous gia mhnymata :worry:

 

 

Αυτο, οσοι εχουνε βαλει το καινουριο λογισμικο (R2L) μπορουν να μας πουν αν, λεω αν εχουνε κανει καμια αλλαγη πανω σ'αυτο??? ;)

Αν δηλ μας δινει την επιλογη να βαλουμε ενα ηχο της αρεσκειας μας??? :rolleyes:

Αλλα τι λεω εεε????? :D Ανεκδοτα?????? :lol:

Παντως οσο ζει κανεις ελπιζει...... :happy:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

http://www.globalmob.com/forum/viewtopic.php?t=180

 

οριστε και το site που το ειδα.το link δεν δουλευει για την ωρα αλλα ετσι ηταν και στην αρχη και για το Ρ900

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nik13s ( 6 Αύγ. 2004 , 17:38)

 

Αυτο, οσοι εχουνε βαλει το καινουριο λογισμικο (R2L) μπορουν να μας πουν αν, λεω αν εχουνε κανει καμια αλλαγη πανω σ'αυτο??? ;)

Αν δηλ μας δινει την επιλογη να βαλουμε ενα ηχο της αρεσκειας μας??? :rolleyes:

Αλλα τι λεω εεε????? :D Ανεκδοτα?????? :lol:

Παντως οσο ζει κανεις ελπιζει...... :happy:

 

 

Ekana thn anabathmisi simera!!!!!

Kai h apanthsh einai h idia...oxi!!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω 3 μερες και σας παραθετω τα πρωτα ..ΚΟΥΦΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!!!!1ον///το προβλημα με το τ9 υπαρχει και απορω με καποιους στο φορουμ που μου ειπαν πριν το αγορασω οτι διορθωθηκε...2ον///εβαλα σημερα την 64αρα καρτα της TIM και τωρα εχω ΔΥΟ ΛΟΓΟΤΥΠΑ ΤΙΜ GR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ναι ναι!!(μετα την αναβαθμιση σε R2L ο λογοτυπος της TIM ειναι με πιο "παχεια" γραμματα)ε,λοιπον τωρα εχω εναν λογοτυπο πανω πανω με χοντρα γραμματα και απο κατω παλι λογοτυπο με τα λεπτα(προ αναβαθμισης) γραμματα!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!ο υπαλληλος ανοιξε 3 ακομα κ700 καινουργια και τα 3 ειχαν το ιδιο προβλημα!!στα κεντρικα της sony-ericsson μονο που δεν μαζευτηκαν ολοι να δουν το κινητο με τα δυο κεφαλια......εεεεεε λογοτυπα εννοω!!!!!!!!3ον/////και τα τρια κινητα που μου δοκιμασε ο υπαλληλος και το δικο μου βεβαια ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ με την αντιγραφη ονοματων στην sim!!!!!εγω παντα κανω back up τα ονοματα απο το κινητο στιν sim ελα μου ντε!!τελειωνοντας το copy μου βγαζει οτι η καρτα ειναι γεματη!παω να δω και βλεπω οτι το κινητο εχει 219 και η καρτα 28!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΚΙΝΗΤΑ που μου ανοιξε ο υπαλληλος ειχαν το ιδιο ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!(ΔΕΝ αντεγραφε πανω απο 30 περιπου τηλεφωνα ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ που βαζεις την καρτα και θες να μεταφερεις τα τηλεφωνα σου απο την καρτα στο νεο σου τηλεφωνο!!!!!!!!!!!!!!!

τι να πω ρε παιδια ...ΝΑ ΒΡΑΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!μετανιωσα που το πηρα και φυσικα κανενας φιλος μου δεν θα το παρει μετα απο αυτα που κανει σε μενα!στα σημεια που ανεφερα ας μου απαντησετε αν εχετε και εσεις το ιδια προβληματα ειδικα στην μεταφορα των ονοματων απο κινητο σε sim!

Link to comment
Share on other sites

Guest kowalski

Καλησπέρα, έχω το k700i από την πρώτη μέρα που το έφερε το Πλαίσιο με το αρχικό φυσικά Firmware. Παρατήρησα κάτι που πραγματικά με χάλασε λίγο. Το κινητό αποθηκεύει στη συσκευή 70 μόνο μηνύματα ( εισερχόμενα +΄Σταλθέντα ) κάτι το οποίο είναι ή κουφό ή απαράδεκτο για τηλέφωνο με τόση μνήμη. Δεν είναι δυνατόν δηλαδή φίλος με το z200 να αποθηκεύει 100+ μηνύματα με ανύπαρκτη μνήμη και το κ700i να τελειώνει στα 70!!!

Παρακαλώ πολύ αν κάποιος έχει συναντήσει κάτι αντίστοιχο, έχει κάποια λύση ή ξέρει αν διορθώνεται με firmware update να μου πει κάτι.

 

Φιλικά

Kowalski

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LAGGI ( 6 Αύγ. 2004 , 15:50)

 

Ομολογώ πως ναί :( .

Το Τ28s όπως και το Τ39m είχαν μπαταρίες Li-polymer,οι οποίες σε σχέση με τις Li-ion έχουν μεγάλες απαιτήσεις σε ρεύμα για να "διεγερθούν" τα στοιχεία τους και να φορτιστούν.Γι'αυτό το λόγο χρησιμοποιούσαν αυτούς τους φορτιστές.Για τις μπαταρίες Li-ion όμως οι φορτιστές αυτοί είναι ακατάλληλοι...

Οχι οτι δεν φορτίζουν,αλλά προφανώς φορτίζουν ατελώς και πιθανόν να μειώνουν και τη ζωή της μπαταρίας.

 

 

Ε λοιπόν κοίταξα το Τ630 μου και η μπαταρία γράφει Li-polymer!

Ξέρεις να μου πεις τι είναι καλύτερο για αυτό;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2η φορτιση χτες και απο τις 8 σημερα το πρωι με λιγη χρηση τελειωνει σε λιγο η μπαταρια!!!αναθεμα το γαμωτο!!τι ηθελα και αλλαζα το τ610..........
Link to comment
Share on other sites

ilka71 :

 

Συγνώμη κιόλας , αλλά .... τα ισοπέδωσες όλα !!!

 

Τα προβλήματα που συνάντησες εσύ , στο δικό σου κινητό ,

δεν είναι απαραίτητο πως τα έχουμε και όλοι εμείς .

 

Προσωπικά , το μόνο σοβαρό δικό μου παράπονο , είναι πως

θα ήθελα να κρατά περισσότερο η μπαταρία του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

καλα εχεις δικιο αλλα με πηρε το παραπονο!εσυ απο αυτα που ειπα δεν εχεις κανενα?τ9(δοκιμασε την λεξη "μυστικα" δεν την εχει,βαλτην στο λεξικο και μετα ΔΕΝ την βρισκει παρα μονον αν βαλεις το Μ και Υ στις ΑΓΓΛΙΚΕΣ τους θεσεις 6 και 9!!) με την αντιγραφη στην sim δεν εχεις προβλημα?δοκιμασε αυτο που ειπα σε πιο πανω post μου!?ενταξει το διπλο λογοτυπο μαλλον ειναι φρεσκο!
Link to comment
Share on other sites

ilka71 apo thn perigrafi pou mas ekanes malon kinito me :p psixologika :p provlimata sou ekatse!!!!!!!

Den ksero na sou apanthso gia to T9 kai tin metafora epafon apo sim se siskeyh, mporo omos na epibebeoso oti o hxos ths anaforas exei alaksei.

Oson afora ta :wacko: 2 logotipa forea...malon to kinito sou paei me xilia thn TIM!!!!

Alla dokimases na baleis karta alou diktiou na dis mipos auto einai bug metaksi tim kai kinito(h esto metaksi tis sigekrimenis kartas sim kai toy kinitou); emena pantos den mou bgazei 2 logo (voda), oute prin oute meta thn anabathmisi.

Kati allo pou paratirisa einia oti kai meta tin anabathmisi sinexizei na exei to provlima me tis epiloges kata tis iserxomenes kliseis, mou to ekane mia fora mexri tora (kai elpizo na min to kanei sinithio :worry: )

Link to comment
Share on other sites

οχι εμενα οταν με καλουνε βγαζει μονο απαντηση η οχι. και κανονικα την φωτο του καλουντος αν υπαρχει και το νουμερο του αν δεν εχει αποκρυψη βεβαια
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασαμε 3 κ700!!!!!!!και τα τρια ειχανε διπλα λογοτυπα!edit........εβαλα τωρα καρτα cosmote και εχει ενα λογοτυπο αρα φταιει η στετ!
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον φταίει η συγκεκριμένη κάρτα της Stet, αλλιώς θα είχε συμβεί και σε άλλον.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πηρα τη στετ και μου ειπαν οτι το εχουν ξανα ακουσει και φταιει η καρτα!δεν μου απαντατε ομως για τα δυο bugs που προανεφερα!τ9 και αντιγραφη στην sim!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη sim : κανενός είδους πρόβλημα !

( είμαι σε voda )

 

Τ9 : ναι , τα ίδια προβλήματα με τα δικά σου .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

οκ ηρεμησα τωρα τουλαχιστον δεν ειμαι μονο εγω με το τ9!μου ειπαν απο τα κεντρικα οτι το ξερουν το προβλημα για αρκετα μοντελα πριν αλλα η κεντρικη εταιρεια τους γραφει κανονικα!
Link to comment
Share on other sites

@διδιμος για δοκιμασε να αντιγραψεις τον καταλογο σου στην sim και πες μου ποσα ονοματα θα μεταφερει τελικα στην καρτα?ολα του τηλεφωνου η μερικα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...