Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επειδη προσφατα εγινα και γω κατοχος του k700 τι προτεινετε να παρω για συνδεση με pc;

Το καλωδιο της sony ή ενα απλο usb bluetooth;

Κυριως για μεταφορα δεδομενων το θελω και δεν με ενδιαφερει και τοσο το update.

Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια επειδη προσφατα εγινα και γω κατοχος του k700 τι προτεινετε να παρω για συνδεση με pc;

Το καλωδιο της sony ή ενα απλο usb bluetooth;

Κυριως για μεταφορα δεδομενων το θελω και δεν με ενδιαφερει και τοσο το update.

Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο:)

Bluetooth adaptor με κλειστά μάτια!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!

 

exo to k700 kai perimeno to w810 na pao na to xtypiso alla exei kai sxedon ta idia xaraktiristika me to k750 opote den ksero.........

 

sto thema mas:

 

to k700 molis paro allo kinito se kana 2 ebdomades (thelo na pisteyo)

tha to doso stin kouniada mou,

mipos mporei kapio palikari apo thessaloniki na mou paraggilei mia prosopsi komple apo aytes pou exo dei (tin asimi gia kalitera pou einai kai gnisia) kai na tou tin pliroso dedomenou oti den exo pistotiki (kai oute protitheme na bgalo)

 

AN MPOREI KAPIO PALIKARI AS APANTISI

:O :O :O

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Ενα Κ700 πόση ωρα συνεχόμενα κρατάει η μπαταρία χρησιμοποιώντας μόνο το ραδιόφωνο.Συγνωμη :O εαν εχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά δεν έχω χρόνο να ψάχνω....:ninja:

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα Κ700 πόση ωρα συνεχόμενα κρατάει η μπαταρία χρησιμοποιώντας μόνο το ραδιόφωνο.Συγνωμη :O εαν εχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά δεν έχω χρόνο να ψάχνω....:ninja:

Ευχαριστώ

Από όσο θυμάμαι μισή μέρα την βγάζεις άνετα. Και παραπάνω. Δεν νομίζω πάντως κάποιος να τελείωσε την μπαταρία του μόνο με το ραδιόφωνο για να σου πει με σιγουριά πόσο κρατάει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη προσφατα εγινα και γω κατοχος του k700 τι προτεινετε να παρω για συνδεση με pc;

Το καλωδιο της sony ή ενα απλο usb bluetooth;

Κυριως για μεταφορα δεδομενων το θελω και δεν με ενδιαφερει και τοσο το update.

Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο:)

 

 

κανε αυτο που εκανα κι εγω... πανε μια στο http://www.eshop.gr κανε ενα τηλεφωνημα και παραγγειλε το bluetooth της level one, εκει εχει 2. το ενα κανει περιπου 20 και το αλλο νομιζω 27 ευρω. Εγω πηρα αυτο με τα 20 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος !

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι παραξενο; στην οθονη του κινητου, πανω απο το joystick, εχει ενα τετραγωνακι, που χωρίζεται σε τεσσερα μικροτερα, και το ενα ειναι μπλε, τι ειναι αυτο;...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι παραξενο; στην οθονη του κινητου, πανω απο το joystick, εχει ενα τετραγωνακι, που χωρίζεται σε τεσσερα μικροτερα, και το ενα ειναι μπλε, τι ειναι αυτο;...

Απλά αυτό αναπαριστά το εικονίδιο του μενού. Δεν είναι τίποτα δηλαδή, απλά για να ξέρεις πως όταν το πιέσεις μέσα θα μπεις στο μενού :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Απλά αυτό αναπαριστά το εικονίδιο του μενού. Δεν είναι τίποτα δηλαδή, απλά για να ξέρεις πως όταν το πιέσεις μέσα θα μπεις στο μενού :)

 

 

τι βλακεια..! :)

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα.ειχα χαλασει το κ700 μου και το πηαγα στο service.εκαναν πρωτα αναβαθμιση μηπως και ειχε προβλημα το λογισμικο αλλα τελικα το εστιελαν αθηνα οπου και του αλλαξαν πλακετα.

χθες το πηρα στ χερια μου.ηταν vodafone live γιατι? και τωρα δεν μπορω να χρησιμοποιησω ουτε bluetooth ουτε irda.

τι συμβαινει? τι θα πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα.ειχα χαλασει το κ700 μου και το πηαγα στο service.εκαναν πρωτα αναβαθμιση μηπως και ειχε προβλημα το λογισμικο αλλα τελικα το εστιελαν αθηνα οπου και του αλλαξαν πλακετα.

χθες το πηρα στ χερια μου.ηταν vodafone live γιατι? και τωρα δεν μπορω να χρησιμοποιησω ουτε bluetooth ουτε irda.

τι συμβαινει? τι θα πρεπει να κανω?

Δεν κατάλαβα τι θες να πεις... Το κινητό προτού το πας για service ήταν Vofafone live ή όχι;

 

Δοκίμασες να πας στην Σύνδεση και μετά να τσεκάρεις αν μπορείς να ενεργοποιήσεις από κει Bluetooth και υπέρυθρες;

 

Μήπως με μια απλή αναβάθμιση λυνόταν το πρόβλημα;

 

Υ.Γ.: Μιας και είσαι από Ηράκλειο δεν μου λες και μένα που βρίσκεται το service της Ericsson γιατί είμαι καινούριος στην πόλη; (αχρείαστο να είναι βέβαια!!! :lol: )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

:)

guys .. exw ena k700i .pou .den fortizei otan vazw to visma para mono an to kanw restart k ystera apo polla kolimata :(

 

mporeite na mou grapsete merika .xrisima links h na mou para8esete kapoio allo post! gia diafora tools.. managers. k firmWares? thelw na kanw ena flash ..mipws. k strwsei ..exw. to USB kalwdio ..apo to k750i den 8a antimetwpizw kapoio prob etsi???

Link to comment
Share on other sites

:)

guys .. exw ena k700i .pou .den fortizei otan vazw to visma para mono an to kanw restart k ystera apo polla kolimata :(

 

mporeite na mou grapsete merika .xrisima links h na mou para8esete kapoio allo post! gia diafora tools.. managers. k firmWares? thelw na kanw ena flash ..mipws. k strwsei ..exw. to USB kalwdio ..apo to k750i den 8a antimetwpizw kapoio prob etsi???

 

 

an den fortizei dokimase na kathariseis tis epafes kato apo to tilefono (exo ki ego to idio problima logo skonis den akoumpane ta elasmatakia

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

καταρχας το service της se βρισκεται στην Εβανς.στην πυλη του Ιησου.στην αρχη της οδου και πριν γινει μονοδρομος.σχετικα ηταν εξυπηρετικη

ας ερθουμε τωρα στο προβλημα μου.το κινητο δεν ηταν v live πριν το αγορασω. αυτοι το εκαναν. o bluetooth μπορω να το ενεργοποιησω αλλα δεν εντοπιζετε.το εχω φυσικα στο ανιχνευσιμο. ουτε μπορω να στειλω.το ιδιο συμβαινει και με τις υπερυθρες

αυτοι μου εκαναν και καλα αναβαθμιση πριν το στειλουν Αθηνα αλλα και παλι δεν ανοιγε.θελω να τους δειρω.......

Link to comment
Share on other sites

καταρχας το service της se βρισκεται στην Εβανς.στην πυλη του Ιησου.στην αρχη της οδου και πριν γινει μονοδρομος.σχετικα ηταν εξυπηρετικη

ας ερθουμε τωρα στο προβλημα μου.το κινητο δεν ηταν v live πριν το αγορασω. αυτοι το εκαναν. o bluetooth μπορω να το ενεργοποιησω αλλα δεν εντοπιζετε.το εχω φυσικα στο ανιχνευσιμο. ουτε μπορω να στειλω.το ιδιο συμβαινει και με τις υπερυθρες

αυτοι μου εκαναν και καλα αναβαθμιση πριν το στειλουν Αθηνα αλλα και παλι δεν ανοιγε.θελω να τους δειρω.......

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για τη διεύθυνση.

 

Στο πρόβλημα τώρα. Εννοείται οτι το πας πίσω και τους λες το λάθος που έχουν κάνει. Μπορείς να τους το αποδείξεις πολύ εύκολα μιας και το κινητό δεν φέρει επάνω του το brand name της Vodafone.

 

Λογικά θα είναι εύκολο να σου βάλουν το λογισμικό της Ericsson φλασάροντας το κινητό...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο θα κανω.αλλα θα το παει ο πατερας μου κια θα κραταει και το 45αρι που αν τυχον γινει τιποτα.........

 

:down:

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εκανα πλακα.δεν νομιζω να το πηρες σοβαρα και εγω σε αυτο το θεμα ειμαι καθετος.

πρεπει ομως να το φτιαξουν γιατι εχω νευριασει παρα πολυ.δεν ειναι κατασταση

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι: απο το myphone explorer, μου εμφανίζονται κανονικα τα μυνηματα, αλλα δεν τα εμφανιζει οπως ειναι καταχωρημενα στον καταλογο, δηλ με το ονομα, αλα με τον αριθμο...πως μπορω να το κανω να δειχνε το ονομα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι: απο το myphone explorer, μου εμφανίζονται κανονικα τα μυνηματα, αλλα δεν τα εμφανιζει οπως ειναι καταχωρημενα στον καταλογο, δηλ με το ονομα, αλα με τον αριθμο...πως μπορω να το κανω να δειχνε το ονομα;

Βάλε στα τηλέφωνα των επαφών σου το διεθνές πρόθεμα της Ελλάδας: +30

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

paidia thimiste mou tin selida toy eshop pou koitame tis prosopseis giati den tin thimamai kai exo dokimasei ta panta apo eshop alla den mporo na tin bro!!!!!
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Κ750 είναι ακόμα κάπως ακριβούτσικο, το Κ790 δεν φαίνεται να έρχεται στην Ελλάδα, και το 3G K800 υποθέτω ότι θα κοστολογείται υψηλά, άρχισα να σκέφτομαι την αγορά ενός Κ700 για κινητό που θα κρατήσω ένα-δυό χρονάκια μέχρι να βλετιωθούν λίγο ακόμα οι φωτογραφικές των τηλεφώνων. Θα το εκτιμούσα αν απαντούσατε σε κάποιες ερωτήσεις μου για το μοντέλο.

 

--Υπάρχει και στο Κ700 το πρόβλημα του μεταγενέστερου Κ750, να μην δέχεται ετήσιες επαναλαμβανόμενες ειδοποιήσεις? (γενέθλια, γιορτές, επέτειοι κλπ)

 

--Φαντάζομαι χρειάζονται οδηγοί για σύνδεση USB στο PC και δεν αναγνωρίζεται ως mass storage device, έτσι? Το καλώδιο USB συμπεριλαμβάνεται στην στάνταρ συσκευασία του κινητού ή είναι έξτρα?

 

--Τώρα τελευταία χρησιμοποίησα το bluetooth του Nokia 6021 μου για σύνδεση με το PC και εγκατάσταση εφαρμογών από αυτό. Το Nokia Suite μου φάνηκε πολύ λειτουργικό σ'αυτό τον τομέα -- ισχύει το ίδιο για την αντίστοιχη εφαρμογή της Sony? Μήπως χρειάζεται σύνδεση USB για εγκατάσταση εφαρμογών-wallpapers κλπ από το PC, όπως στο Panasonic VS3, ή μπορώ να το κάνω αυτό και μέσω bluetooth?

 

--Σε παιχνίδια αποδίδει καλά το joystick? Αυτό του Nokia μου είναι οικτρό για τέτοιες εφαρμογές.

 

--Είναι ανθεκτικό σε πτώσεις, χτυπήματα κλπ το Κ700? (σε λογικά πλαίσια πάντα, πχ επίπεδο Nokia 3510i)

 

ευχαριστώ για την πληροφόρηση παιδιά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...