Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση!

Το K700i έχει ανοιχτή ακρόαση??

ενω μειλας στο τηλεφωνο,πατας το joystic μεσα και εμφανιζονται οι επιλογες,της ανοιχτης ακροασης και ηχογραφησης κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθόλου τρελό.

Φυσικά και γίνεται.

Αρκεί να έχεις εγκαταστήσει το bluetooth modem του Κ700 σου. Ο αριθμός κλήσης που θα βάλεις θα είναι ο *99#.

Δεν στο προτείνω πάντως.:D Θα απογοητευτείς.

 

Γιατί θα απογοητευτώ; θα σέρνεται? αα να προσθέσω ότι έχω DSL.

 

Θες να ακούσεις κάτι ακόμα πιο τρελό; Είχα φτιάξει software με τη βοήθεια του οποίου αναβόσβηνα τα φώτα του σπιτιού μου μέσω του υπολογιστή μου και μπορούσα να συνδέσω κινητό και υπολογιστή με bluetooth και να τα αναβοσβήνω και μέσω του κινητού!!!

 

Είναι πολλά τα πράγματα που μπορείς να κάνεις με το bluetooth.

 

Θα μπορούσες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες; Έβαλες κάποιο κυκλωματάκι ή "ενδιάμεσο" στις πρίζες;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να σε ρωτήσω διότι μόλις πήρα τον level one MDU0005USB.

To software απο το site της level one που κατέβασα δεν λειτουργεί ΟΚ ή έβαλα λάθος version. To ξήλωσα και πέρασα το λογισμικό απο το cd εγκατάστασης (εχω xp sp1 και δεν θέλω το sp2). Drivers και ότι προγραμματάκι συνοδευτικό είχε το CD.

 

Οι drivers είναι 5.0.2129.0 toshiba.

Επίσης έβαλα και το ΜyPhoneExlporer που κατέβασα.

 

Χρειάζεται και τίποτα άλλο;

1) Παρατήρησα ότι ενώ ο ΜyPhoneExlporer δουλεύει άψογα, ο bluetooth manager δεν λειτουργεί στην επιλογή REMOTE CAMERA (εκτός και αν δεν εννοεί την κάμερα του κινητού αλλά μόνο "κανονική" βιντεοκάμερα bluetooth εκεί!).

 

2) Επίσης δεν μπορώ να πετύχω τον απομακρυσμένο έλεγχο desktop, media player κλπ.

Τα service properties τα έχω όλα ενεργοποιημένα.

 

3) Aπο το CD του k700i δεν έχω εγκαταστήσει κάτι. Θα έπρεπε;;

 

1)gia tin remote camera enoei kamera bluetooth kai oxi tin kamera tou kinitou isos ta epomena kinita na exoun aytin tin epilogi (perimeno k790 kai w810)

2)gia to k700 oute ego mporesa na kano apomakrismeno elenxo!!

3)apo to cd tou tilefonou min egkatastiseis tipota einai axristo kalytera kanto souber gia potiria!

 

pantos ego to k700 mou kai to v565 tis gynaikas mou ta syndesa kanonika apla mou zitise kodiko kai ebala 0000,

mporeis me drag and drop na baleis oti thes, pas pano stin mesi toy parathiroy pou grafei bluethooth kai kaneis anazitisi syskeyon afou to brei me diplo klik pano toy sou emfanizei ta periexomena toy kinitoy kai kaneis mpacup oti theleis,

kati pou paratirisa an exeis erotimatika kommata thaumastika klp klp den ta stelnei oute ta dexete apo kai pros ton ypologisti,

 

:D

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

2)gia to k700 oute ego mporesa na kano apomakrismeno elenxo!!

Όσον αφορά τον απομακρυσμένο έλεγχο HID, θα πρέπει οι οδηγοί του πομποδέκτη Bluetooth του υπολογιστή, να υποστηρίζουν τη συγκεκριμένη υπηρεσία...

Γι' αυτό το λόγο επιμένω πως καλό είναι να χρησιμοποιούνται οι οδηγοί της Microsoft που περιλαμβάνονται στο SP2...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μου εχει πολλες γρατσουνιες με αποτελεσμα να υπαρχει στο σημειο της γρατσουνιας ''το μπερδεμα των χρωματων''και μου εχει σπασει τα νευρα!Οι κρεμες που βγαζουν τις γρατσουνιες καλες ειναι?Η αν το πατησω πολυ να φτασει το πανακι μεχρι το εσωτερικο της οθονης???!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον απομακρυσμένο έλεγχο HID, θα πρέπει οι οδηγοί του πομποδέκτη Bluetooth του υπολογιστή, να υποστηρίζουν τη συγκεκριμένη υπηρεσία...

Γι' αυτό το λόγο επιμένω πως καλό είναι να χρησιμοποιούνται οι οδηγοί της Microsoft που περιλαμβάνονται στο SP2...

Εγώ δεν το προτείνω καθόλου πάντως. 2 φορές τους έβαλα και τους ξαναέβγαλα μετά από λίγο. Δεν έχεις καθόλου επιλογές και ειδικά αν θες να δουλέψεις με πολλά αρχεία συγχρόνως (αποστολή κλπ) θα σου σπάσουν τα νεύρα. Θέλουν δουλειά ακόμα οι bluetooth drivers της ms. Αλλά από ότι φαίνεται μόνο στα vista θα δούμε κάτι καλύτερο.

Σίγουρα δεν φταίνε οι drivers της WIDCOMM για τα προβλήματα στον απομακρυσμένο έλεγχο μέσω HID. Στις ρυθμίσεις είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

kalispera!

 

re paidia meno thessaloniki kai tha eithela na mou pei kapoios (apo thessaloniki) an mporei na mou parageili mia mayri prosopsi gia k700 apo to eshop kai na tou tin pliroso apla na mou pei poso tha steixisei!!!

 

:O

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

to joistik epapse na leitourgei.

To problima to exei h syskeyh h' exei xalasei to koumpi???

exei symbei kati analogo se kapoion apo esas???

 

kserei kaneis pws mporw na to ftiaksw???

 

kai kati allo:

Posa xronia eggihsh exoun? 2 h' 1 xrono? :worry:

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

to joistik epapse na leitourgei.

To problima to exei h syskeyh h' exei xalasei to koumpi???

exei symbei kati analogo se kapoion apo esas???

 

kserei kaneis pws mporw na to ftiaksw???

 

kai kati allo:

Posa xronia eggihsh exoun? 2 h' 1 xrono? :worry:

Το πιθανότερο είναι ότι μάζεψε σκόνη.

Η εγγύηση πλέον είναι 2 χρόνια για όλα τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

kalispera!

 

re paidia meno thessaloniki kai tha eithela na mou pei kapoios (apo thessaloniki) an mporei na mou parageili mia mayri prosopsi gia k700 apo to eshop kai na tou tin pliroso apla na mou pei poso tha steixisei!!!

 

:O

Ειχα παρει εγω μια απο το Kinitopazaro με αντικαταβολη αλλα δε συγκρινεται με την original.Ωραια μεν,αλλα η original ειναι 75 κλασεις ποιοτικοτερη!

Επισης,με την aftermarket το κινητο ''ελαφραινει'' και μοιαζει με ''πλαστικουρα''...

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι μάζεψε σκόνη.

Η εγγύηση πλέον είναι 2 χρόνια για όλα τα κινητά.

 

 

Apo th skonh to ka8arisa alla to idio pali.

 

Kai gia mena pou to agorasa Dekambrio2004 isxyei h eggihsh twn 2 xronwn??? :wacko:

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Apo th skonh to ka8arisa alla to idio pali.

 

Kai gia mena pou to agorasa Dekambrio2004 isxyei h eggihsh twn 2 xronwn??? :wacko:

Δυστυχώς όχι. Όταν το πήρες είχε 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

HELP! re paidia den kserei kaneis kanena link gia na kanw download games or applications gia k710i apo to kinito? giati ben exw kalodio gia na ta metaferw apo to pc! kai den skopevw na agorasw giati prokeitai na to allokso se kanena month
baby join me in death
Link to comment
Share on other sites

HELP! re paidia den kserei kaneis kanena link gia na kanw download games or applications gia k710i apo to kinito? giati ben exw kalodio gia na ta metaferw apo to pc! kai den skopevw na agorasw giati prokeitai na to allokso se kanena month

 

 

pane ston germano kai pare to level one bt 100 metron to opoio tha sou xreiastei opoio kinito kai na pareis!!!!!!!:!: ;)

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

HELP! re paidia den kserei kaneis kanena link gia na kanw download games or applications gia k710i apo to kinito? giati ben exw kalodio gia na ta metaferw apo to pc! kai den skopevw na agorasw giati prokeitai na to allokso se kanena month

 

:rolleyes: :wacko: :lol: K700i θελεις να πεις!

πηγαινε και αγορασε εναν bluetooth adaptor τον οποιο θα χρησιμοποιεις και για τα επομενα κινητα.αλλωστε ειναι πολυ μικρο το κοστος αποκτησης του και πολυ πιο ευκολο να βρεις games απο site.

εδω ειναι μερικα site με αφθονο υλικο.

games

applications

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες; Έβαλες κάποιο κυκλωματάκι ή "ενδιάμεσο" στις πρίζες;:confused:

 

Λοιπόν φίλε μου... Οι διακόπτες των φώτων αντικατάσταθηκαν με αλε-ρε-τουρ διακόπτες (δεν ξέρω γαλλικά :p :p ) για να μπορώ να αναβοσβήνω τα φώτα μου και όταν ο υπολογιστής είναι κλειστός.

 

Από αυτούς τους διακόπτες φεύγανε καλώδια και πηγαίνανε σε μια κάρτα που υπήρχε πάνω στο pc. Η κάρτα είχε ρελεδάκια on-off και ελεγχόταν μέσω λογισμικού το οποίο είχα φτιάξει εγώ.

 

Στο λογισμικό είχα ενσωματώσει φωνητικές εντολές οπότε μόνο με τη φωνή μου μπορούσα να αναβοσβήνω τα φώτα μου, να ανοίγω προγράμματα, να κλείνω τον υπολογιστή και άλλα. Όλα τα παραπάνω ήταν εύκολο να τα κάνεις και με το κινητό μέσω bluetooth!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου... Οι διακόπτες των φώτων αντικατάσταθηκαν με αλε-ρε-τουρ διακόπτες (δεν ξέρω γαλλικά :p :p ) για να μπορώ να αναβοσβήνω τα φώτα μου και όταν ο υπολογιστής είναι κλειστός.

 

Από αυτούς τους διακόπτες φεύγανε καλώδια και πηγαίνανε σε μια κάρτα που υπήρχε πάνω στο pc. Η κάρτα είχε ρελεδάκια on-off και ελεγχόταν μέσω λογισμικού το οποίο είχα φτιάξει εγώ.

 

Στο λογισμικό είχα ενσωματώσει φωνητικές εντολές οπότε μόνο με τη φωνή μου μπορούσα να αναβοσβήνω τα φώτα μου, να ανοίγω προγράμματα, να κλείνω τον υπολογιστή και άλλα. Όλα τα παραπάνω ήταν εύκολο να τα κάνεις και με το κινητό μέσω bluetooth!

 

πολύ ενδιαφέρον!! να ρωτήσω και ποιο ήταν το συνολικό κόστος στο περίπου;

Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφέρον!! να ρωτήσω και ποιο ήταν το συνολικό κόστος στο περίπου;

Και βέβαια να ρωτήσεις. 150 Ευρώ κόστισε. Όσο δηλαδή κόστισε η κάρτα της Advantech. Αν θυμάμαι καλά είναι μια PCL-711. Βέβαια δεν την αγόρασα για να παίζω με το Bluetooth αλλά σε μια γενικότερη προσπάθεια για home automation και τη δημιουργία ενός smart home.

 

Ξέρεις τι είναι να φεύγεις από το σπίτι και να αφήνεις τα πάντα ανοιχτά και να γυρνάς και να τα βρίσκεις όλα κλειστά;;; Ή να γυρνάς σπίτι και να λες "Computer open the main light please" και να έχεις φως;;;

 

Δεν μπορείς να φανταστείς τι φρίκη φάγανε πολλοί όταν έμπαιναν σπίτι μου!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια να ρωτήσεις. 150 Ευρώ κόστισε. Όσο δηλαδή κόστισε η κάρτα της Advantech. Αν θυμάμαι καλά είναι μια PCL-711. Βέβαια δεν την αγόρασα για να παίζω με το Bluetooth αλλά σε μια γενικότερη προσπάθεια για home automation και τη δημιουργία ενός smart home.

 

Ξέρεις τι είναι να φεύγεις από το σπίτι και να αφήνεις τα πάντα ανοιχτά και να γυρνάς και να τα βρίσκεις όλα κλειστά;;; Ή να γυρνάς σπίτι και να λες "Computer open the main light please" και να έχεις φως;;;

 

Δεν μπορείς να φανταστείς τι φρίκη φάγανε πολλοί όταν έμπαιναν σπίτι μου!!!

 

 

:lol: :lol: ωραίος σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.το κόστος δεν είναι καθόλου ηψηλό ιδιαίτερα αν τα ρυθμίζεις και μέσω του Η/Υ, μέσω φωνής και bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξανασυζητηθεί δεκάδες φορές αλλά επειδή θα μείνω με την απορία:

 

Τελικά δείχνει λάθος η ένδειξη φόρτισης της μπαταρίας ή αν το αφήσω μία ώρα είναι το ίδιο με το να το αφήσω να φορτίζει 4 ώρες;;

 

Το πρωί το βρίσκω να λέει ακόμα "φόρτιση" αλλά το εικονίδιο της μπαταρίας να είναι γεμάτο και να μην κουνιέται.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σιγουρος οτι δειχνει λαθος και σου φερνω παραδειγμα οτι οταν φτανει στο κοκκινο η μπαταρια μπορει καλλιστα να εχει ακομη αναμονη περισσοτερο απ'οτι θα ηταν στο πρασινο.επισης εαν το αφησεις χωρις να το πειραξεις αντι να πεσει κι'αλλο αυτη ανεβαινει και παει στο πρασινο :blink: :wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...