Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτομαι και εγω να το κάνω "απλο", μολις διαβασα οτι η live εκδοση δεν παιζει mp3 σαν ήχους κλησης, ολο βλακιες κανει αυτη η βονταφον.

ξέρει κανεις καποιο μαγαζι στο ηρακλειο που να μπορεί να μου το μετατρεψει σε απλη εκδοση;

 

αλλη απορια τώρα, εχω κατεβάσει καμια 15αρια midi απο το Live, επειδη σκεφτομαι να παω να παρω ενα BT για το pc, πως γίνεται να τα περάσω απο το κινητο στο pc, θελωτα έχω καβατζομένα για παν ενδεχομενο (50 ευρω ειναι αυτα)

 

Για να παιζουν σε Κ700 live λογικα πρεπει να ειναι κλειδωμενες με DRM packager! Αν εχουν το κλειδακι διπλα απο το ονομα τους δεν μπορεις να τα στελεις απο το κινητο καπου αλλου!

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Το είχα ξανακατεβάσει και παλιότερα αυτό το πρόγραμμα και ποτέ δεν μπόρεσα να συνδέσω το κινητό μου με τον Η/Υ.

 

Μήπως μπορεί κανείς να μου δώσει τα φώτα του; Το μήνυμα που μου εμφανίζει είναι ότι δεν μπορεί να βρει το τηλέφωνο. Any tips/tricks?

 

Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να κάνει αυτήν τη δουλειά;

 

Thx!

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Για να παιζουν σε Κ700 live λογικα πρεπει να ειναι κλειδωμενες με DRM packager! Αν εχουν το κλειδακι διπλα απο το ονομα τους δεν μπορεις να τα στελεις απο το κινητο καπου αλλου!

 

σπασανε τον md5, σπασανε ουτε και εγω θυμαμαι τι αλλο...και δεν εκατσε κανεις να ασχοληθει με το πως θα ξεκλειδώσει midi απο κινητα? :P :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξανακατεβάσει και παλιότερα αυτό το πρόγραμμα και ποτέ δεν μπόρεσα να συνδέσω το κινητό μου με τον Η/Υ.

 

Μήπως μπορεί κανείς να μου δώσει τα φώτα του; Το μήνυμα που μου εμφανίζει είναι ότι δεν μπορεί να βρει το τηλέφωνο. Any tips/tricks?

 

Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να κάνει αυτήν τη δουλειά;

 

Thx!

Θα πρέπει στις ρυθμίσεις του να έχεις διαλέξει τη σωστή θύρα COM για την επικοινωνία με το κινητό.

Εάν προσπαθείς να το συνδέσεις μέσω Bluetooth, είναι κάποια εικονική θύρα που δημιουργήθηκε κατά την εγκατάσταση των οδηγών του πομποδέκτη bluetooth.

Συνήθως είναι κάποια από τις τελευταίες θύρες COM. Δοκίμασέ τες απ' το τέλος προς την αρχή και λογικά θα τη βρεις...

Εάν πάλι δε βγάλεις άκρη και χρησμοποιείς τους οδηγούς της Microsoft πήγαινε στον Πίνακα Ελέγχου, στις Συσκευές Bluetooth, στο παράθυρο που θα ανοίξει στην καρτέλα Θύρες COM, πάτα το κουμπί προσθήκη και απ' το παράθυρο που θα ανοίξει διάλεξε τη δημιουργία νέας θύρας Εισόδου. Στο τέλος σημείωσε κάπου τον αριθμό της π.χ. COM7 και αυτή θα πρέπει να είναι που θα βάλεις στις ρυθμίσεις του MyPhoneExplorer...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα ένα Κ700i και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Γράφοντας μηνύματα, προσπαθώ να βρω στα μικρά γράμματα το τελικό σίγμα, και δεν το βρίσκω πουθενά. Δεν υπάρχει;

Με παρατεταμένη πίεση του πλήκτρου * καθώς γράφεις ενεργοποιείται το Τ9, πάτα το πλήκτρο 7 και στη λίστα που θα εμφανιστεί θα βρεις το ς.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να κάνει αυτήν τη δουλειά;

 

Επίσης πιστεύω ότι είναι το καλύτερο και με διαφορά πρόγραμμα στο είδος του. :up:

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επισυνάπτω ένα αρχειάκι ZIP που περιέχει μέσα τη συγκεκριμένη μελωδία

 

Είσαι αρχηγός!!! :respect: Πως τα κάνουμε αυτά τα αρχεία να παίξουν στο Κ700;

 

Με παρατεταμένη πίεση του πλήκτρου * καθώς γράφεις ενεργοποιείται το Τ9, πάτα το πλήκτρο 7 και στη λίστα που θα εμφανιστεί θα βρεις το ς.

 

Μπερδεύτηκα... :worry: Θες να πεις ότι με Τ9 ενεργοποιημένο μπορώ να γράψω με μικρά, να έχω τελικό σίγμα και 160 χαρακτήρες;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είσαι αρχηγός!!! :respect: Πως τα κάνουμε αυτά τα αρχεία να παίξουν στο Κ700;

 

 

 

Μπερδεύτηκα... :worry: Θες να πεις ότι με Τ9 ενεργοποιημένο μπορώ να γράψω με μικρά, να έχω τελικό σίγμα και 160 χαρακτήρες;

Απλά στείλε τα αρχεία IMY στο κινητό σου και θα αποθηκευτούν στους ήχους... Το κινητό τα αναπαράγει όπως και τα υπόλοιπα αρχεία που αναγνωρίζει ως ήχους, midi, amr, mp3, aac, imy...

 

160 χαρακτήρες και μικρά ελληνικά δε γίνεται. Εάν θέλεις να γράφεις μικρά ελληνικά θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή "Εθνικοί χαρακτήρες", αλλά θα περιοριστείς σε 70 χαρακτήρες/SMS.

Απλά ήθελα να σου πω το μοναδικό τρόπο για να βάλεις "ς", σε περίπτωση που δεν γράφεις με τη βοήθεια του Τ9.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Απλά στείλε τα αρχεία IMY στο κινητό σου και θα αποθηκευτούν στους ήχους... Το κινητό τα αναπαράγει όπως και τα υπόλοιπα αρχεία που αναγνωρίζει ως ήχους, midi, amr, mp3, aac, imy...

 

Οκ, δούλεψε μια χαρά αλλά δυστυχώς δεν είναι οι ήχοι που ψάχνω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

160 χαρακτήρες και μικρά ελληνικά δε γίνεται. Εάν θέλεις να γράφεις μικρά ελληνικά θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή "Εθνικοί χαρακτήρες", αλλά θα περιοριστείς σε 70 χαρακτήρες/SMS.

Απλά ήθελα να σου πω το μοναδικό τρόπο για να βάλεις "ς", σε περίπτωση που δεν γράφεις με τη βοήθεια του Τ9.

 

Έτσι μπράβο. Αυτά ξέρω κι εγώ. Καλό είναι να τα γράφουμε όλα γιατί καινούριοι χρήστες όπως η alexandra_k μπορεί να μπερδευτούν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ποστάρω εδώ για επιλογή τηλεφώνου αλλά νομίζω εσείς είστε οι πιο κατάλληλοι να απαντήσετε:

Ψάχνω λυσαλέα να βρω το k700i μέσω κοσμοτε (εχω επιδότηση) και δεν υπάρχει πουθενά! Δεν ξέρουν αν και πότε θα έρθει. Εχουν μόνο διαθέσιμο σε +36 ευρώ το siemens cx75, +80 το samsung E340, +130 το nokia 6230i απο αυτές τουλάχιστον τις συσκευές που θα μπορούσαν να με ενδιαφέρουν...

Βέβαια, πιο κοντα στο κ700 είναι απο δυνατότητες το siemens cx75 αλλά δεν ξέρω... Αν δεν φέρουν σε 2-3 μέρες το κ700 λέτε να πάρω το siemens ή θα αποκτήσω ένα μπελά που θα τον έχω πληρώσει και ακριβότερα απο το κ700;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ποστάρω εδώ για επιλογή τηλεφώνου αλλά νομίζω εσείς είστε οι πιο κατάλληλοι να απαντήσετε:

Ψάχνω λυσαλέα να βρω το k700i μέσω κοσμοτε (εχω επιδότηση) και δεν υπάρχει πουθενά! Δεν ξέρουν αν και πότε θα έρθει. Εχουν μόνο διαθέσιμο σε +36 ευρώ το siemens cx75, +80 το samsung E340, +130 το nokia 6230i απο αυτές τουλάχιστον τις συσκευές που θα μπορούσαν να με ενδιαφέρουν...

Βέβαια, πιο κοντα στο κ700 είναι απο δυνατότητες το siemens cx75 αλλά δεν ξέρω... Αν δεν φέρουν σε 2-3 μέρες το κ700 λέτε να πάρω το siemens ή θα αποκτήσω ένα μπελά που θα τον έχω πληρώσει και ακριβότερα απο το κ700;;

αν δεν το βρεις καλυτερα ειναι να αποκτησεις το z520i.προκειτε για ενα πολυ καλο κινητο και θα δωσεις κανενα 30αρικο παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK.

Να ρωτήσω και για τη σύνδεση με το πσ.

Να πάρω μια συσκευή usb-bluetooth πχ απο πλαίσιο (έχω μια επιστροφή χρημάτων απο εκεί) ή υπάρχει καλύτερος τρόπος;

 

Ποια συγκεκριμένα μάρκα να πάρω;

πχ http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=666&Catalog_Id=10&Product_Id=308403&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=14 αυτό κάνει;

Link to comment
Share on other sites

OK.

Να ρωτήσω και για τη σύνδεση με το πσ.

Να πάρω μια συσκευή usb-bluetooth πχ απο πλαίσιο (έχω μια επιστροφή χρημάτων απο εκεί) ή υπάρχει καλύτερος τρόπος;

 

 

Αναμφίβολα το bluetooth είναι η καλύτερη σύνδεση κινητού με υπολογιστή. Γρήγορη, ασύρματη και το κυριότερο ακόμα κι αν αλλάξεις κινητό σου μένει ο αντάπτορας και τον χρησιμοποιείς με το επόμενο κινητό.

 

Μην το σκέφτεσαι καθόλου!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που έχει τον συγκεκριμένο αντάπτορα.

 

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οποιος φίλος τον έχει ας μας πει!

Αλλιώς προτείνετε όποιον άλλο κάνει και δεν έχει προβλήματα (κατα προτίμηση απο πλαίσιο διότι έχω επιστροφή να παίρνω εκεί)!

 

Χρειάζεται ειδικό λογισμικό;

Link to comment
Share on other sites

Οποιος φίλος τον έχει ας μας πει!

Αλλιώς προτείνετε όποιον άλλο κάνει και δεν έχει προβλήματα (κατα προτίμηση απο πλαίσιο διότι έχω επιστροφή να παίρνω εκεί)!

 

Χρειάζεται ειδικό λογισμικό;

 

 

Έχω μια υποψία ότι θα είναι της Action οπότε δε θα στο συνιστούσα, γιατί θα πρέπει να βάζεις άλλο driver ανα κινητό και γενικά είναι προβληματικά.

 

Αν θέλεις περίμενε και την γνώμη κάποιου άλλου μέλους.

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth του k700i είναι class 1;

 

μακρυα απ'αυτον τον bluetooth adaptor που ειπες παραπανω.εγω και τσαμπα να μου τον δειναν,εγω δεν θα τον επαιρνα.:)

επισης εαν θες καλο bluetooth adaptor και δοκιμασμενο ειναι ΑΥΤΟΣ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

εχω ενα φιλο που εχει κ700 βονταφον να να εχει ως ηχο κλησεως καπιο συγκεκριμενο mp3 αλλα δεν μπορει.υπαρχει κανενα προγραμματακι η κατι αλλο

 

 

ευχαριστω

 

alexis2004

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

εχω ενα φιλο που εχει κ700 βονταφον να να εχει ως ηχο κλησεως καπιο συγκεκριμενο mp3 αλλα δεν μπορει.υπαρχει κανενα προγραμματακι η κατι αλλο

 

 

ευχαριστω

 

alexis2004

 

εχει ξαναρωτηθει και απαντηθει 100φορες.μια αναζητηση δεν βλαπτει:)

ο φιλος θα χρειαστει αυτο εδω drmpackager

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει ξαναρωτηθει και απαντηθει 100φορες.μια αναζητηση δεν βλαπτει:)

ο φιλος θα χρειαστει αυτο εδω drmpackager

 

εγινε σε ευχαριστω και συγνωμη

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

εγινε σε ευχαριστω και συγνωμη

 

:rolleyes: παρακαλω πολυ;)

 

Υ.Γ.μην ζητας συγνωμη,δεν εγινε και τιποτα.απλα για μεγαλυτερη διευκολυνση δικη σου το ειπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...