Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φτού!

αν του περάσω νέο λειτουργικό παίζει φάση ; (γίνεται καταρχάς; πρώτη φορά αγοράζω sony, δεν με πειράζει και να μήν έχω ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εχεις την Vodafone εκδοση δεν γινεται τιποτα.

Αν εχεις το κανονικο, το βαζεις στο αθορυβο και εισαι οκ.

Καλησπέρα, ξέρει κανείς να μου πει τι διορθώνει η καινούργια αναβάθμιση του k700 ή να μου δώσει ένα link να το διαβάσω τουλάχιστον??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:love:
Link to comment
Share on other sites

efxaristw ton raver.eidika gia to lasyk.ola ta lefta.an mou peite kai pou na vrw sudokou mesw wap pali tha eimai efgnomwn

 

 

:rolleyes: να σαι καλα φιλε μου;)

παρακατω εχεις το game που ζητησες:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την Vodafone εκδοση δεν γινεται τιποτα.

Αν εχεις το κανονικο, το βαζεις στο αθορυβο και εισαι οκ.

 

Τελικα το προφιλ meeting ή κατι τετοιο δεν βαζει στο αθορυβο την καμερα στο VOdafone Κ700?? επιδη θυμαμε να το ειχε αναφερει καποιος παλαιότερα :worry:

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προφιλ meeting ή κατι τετοιο δεν βαζει στο αθορυβο την καμερα στο VOdafone Κ700?? επιδη θυμαμε να το ειχε αναφερει καποιος παλαιότερα :worry:

 

Se emena den paizei... :( :( :(

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα χρονο απουσίας επιστρεφουμε και παλι !!!! Καλησπερα σε ολους... το Τ610 πλεον ειναι το 2ο κινητο μου.Με υπηρετησε πιστα για 2+ χρονια... αντεξε τη στρατιωτικη μου θητεια (Εβρος included+σκηνακια) και οφειλω να ομολογησω οτι ειναι το μοναδικο που κρατησα για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα.Οπως ολα τα κινητα ειχε και αυτο τις δυσκολες φασεις του με τα κολληματακια του κτλ κτλ... ομως το Τ610 ηταν ο λογος που επελεξα SE παλι. Κατοχος πλεον ενος Κ700i εχω να πω οτι για τη δουλεια που το θελω ειναι πολυ καλο.

Το "προβλημα" που έχω οφειλεται στην Vodafone, αν και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος απο την εταιρια σε θεματα καλυψης σημα εξυπηρετηση κτλ κτλ.Το κινητο ειναι VF Live με ο,τι συνεπαγεται αυτο... δηλ κλειδωμενα mp3 ασχημα Menu ευτυχως με λιγη υπομονη και αρκετο ψαξιμο το θεμα με τα mp3 ως ringtones λυθηκε ευκολα. Αυτο που αντιμετωπιζω τωρα ειναι το εξης.. :Εδω και 6 μερες που εχω το κινητο οι εικονες στις επαφες εμφανιζονταν κανονικα οταν με καλουσαν... ξαφνικα σημερα το πρωι προκυπτει το εξης:Δεν εμφανιζονται πλεον οι φωτογραφιες περαν του γνωστου παραθυρου με επιλογεσ απαντηση-απασχολημενο-κτλ κτλ...

Ξερω ξερω θελω γυρω στα 15-20Ε για να παρω καινουργια SIM και να λυθει το προβλημα...

Ενταξει ειπαμε οτι η Vodafone θελει να προστατεψει τα κερδη της και κλειδωνει τα αρχεια... αλλα ελεος... επειδη εχουμε μια "καψουρα" με τα κινητα μας και θελουμε να λειτουργουν οπως ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΔΙΑΣΤΕΙ για να λειτουργουν θα μας τα αρπαξουν και απο εκει..... ?????

Αν by the way καποιος γνωριζει λυση για το συγκεκριμενο προβλημα περα της αλλαγης SIM ας μας το πει

 

(ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΕΤΣΙ.... ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΦΩΤΟ !!!!!!! )

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

raver se efxaristw alla den exw kalwdio kai tetoia gia afto psaxnw mesw wap opws to lasyk pou me eftiakses.an exeis sudoku mesw wap...

πηγαινε παρε ενα bluetooth adaptor που ειναι το πιο καλο για την μεταφορα δεδομενων και θα τον εχεις και καβαντζα για τα μελλοντικα σου κινητα.

δεν λεει να κατεβαζεις αρχεια απο wap ενω μπορεις να τα βρεις στο ιντερνετ free.μια πολυ καλη λυση ειναι εδω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς να μου πει τι διορθώνει η καινούργια αναβάθμιση του k700 ή να μου δώσει ένα link να το διαβάσω τουλάχιστον??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καινουρια αναβαθμιση? Εγω εχω μεινει στην R2ΑΥ. Εχει βγει νεοτερη?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2-3 μερες αγορασα και εγω το κινητακι με αναβαθμιση μονο 63 ευρω! Να ρωτησω κατι βρε παιδια....οταν γραφεις μηνυμα που δειχνει ποσους χαρακτηρες εχεις γραψει; οσο κι αν το ψαξα δεν μπορω να το βρω...
Link to comment
Share on other sites

οταν γραφεις μηνυμα δεν σου δειχνει οταν γραφεις αλλα σου δειχνει οταν κοντεψεις στους 20 τελευταιους χαρακτηρες και απο εκει ξεκινα την αντιστροφη μετρηση!! αΑν εχεις ενεργοποιημενο το long sms οταν μπει στο 2ο μερος θα χαθει μεχρι να ισχυσει το ιδιο παλι!
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

Συγχαρητήρια σε όλους σας.

Έχω 2 ερωτήσεις.

Είμαι κάτοχος του Κ700 και ο αδερφός μου του Κ750.

1) Η δικιά μου είναι Vodafone Live. Πώς μπορώ να απεγκαταστήσω το λογισμικό της Vodafone από το κινητό μου;

2) Κλείδωσε κατά λάθος την συσκευή ο αδερφός μου με τον κωδικό ασφαλείας της συσκευής. Υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος; Πώς;

 

Θα σας ήμουν ευγνώμων εάν μου απαντούσατε σε αυτά τα 2 ερωτήματα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

οταν γραφεις μηνυμα δεν σου δειχνει οταν γραφεις αλλα σου δειχνει οταν κοντεψεις στους 20 τελευταιους χαρακτηρες και απο εκει ξεκινα την αντιστροφη μετρηση!! αΑν εχεις ενεργοποιημενο το long sms οταν μπει στο 2ο μερος θα χαθει μεχρι να ισχυσει το ιδιο παλι!

 

 

οκ φιλε μου, το ψαξα κι εγω κι οντως ετσι ειναι! thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

Συγχαρητήρια σε όλους σας.

Έχω 2 ερωτήσεις.

Είμαι κάτοχος του Κ700 και ο αδερφός μου του Κ750.

1) Η δικιά μου είναι Vodafone Live. Πώς μπορώ να απεγκαταστήσω το λογισμικό της Vodafone από το κινητό μου;

2) Κλείδωσε κατά λάθος την συσκευή ο αδερφός μου με τον κωδικό ασφαλείας της συσκευής. Υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος; Πώς;

 

Θα σας ήμουν ευγνώμων εάν μου απαντούσατε σε αυτά τα 2 ερωτήματα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Καλησπερα.νομιζω οτι ο κωδικος ειναι 000000.τωρα μπορεις να κανεις το αλλο..να στειλεις και τα δυο κινητα εδω για να βγαλεις το "κοκκινο μενου" και να σου ξεκλειδωσουν και την συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eμένα σήμερα μου έκανε το εξής ωραίο ...

 

Προσπαθούσα να καλέσω έναν αριθμό και ενώ έκανε κανονικά κλήση στο σωστό νούμερο, όταν το έκλεινα εμφάνιζε ότι η κλήση γινότανε σε διαφορετικο!!! καλό;

 

είναι το 1ο πρόβλημα που μου έχει εμφανιστεί...και τσαντίστηκα :)

 

Η Λύση ήταν να διαγράψω το +30 μπροστά απο τον αριθμό και να το αποθηκεύσω

Link to comment
Share on other sites

μπα εμενα τετοιο πραγμα δεν μου εχει συμβει ακομη.και τα περισσοτερα νουμερα τα εχω αποθηκευμενα με +30 μπροστά!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eμένα σήμερα μου έκανε το εξής ωραίο ...

 

Προσπαθούσα να καλέσω έναν αριθμό και ενώ έκανε κανονικά κλήση στο σωστό νούμερο, όταν το έκλεινα εμφάνιζε ότι η κλήση γινότανε σε διαφορετικο!!! καλό;

 

είναι το 1ο πρόβλημα που μου έχει εμφανιστεί...και τσαντίστηκα :)

 

Η Λύση ήταν να διαγράψω το +30 μπροστά απο τον αριθμό και να το αποθηκεύσω

 

Και σε μένα το κάνει... σε μία συγκεκριμένη επαφή μόνο. Δεν θέλω να το ματιάξω αλλά είναι πιθανό να στο ξανακάνει. Και σε μένα κατα περιόδους διορθωνόταν όταν το άλλαζα. Έσβησα την άλλη επαφή που έδειχνε οτι πήρε από τη μνήμη και μετά έδειχνε ότι έπαιρνε άλλη.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα σε μια επαφή το κάνει!

 

την έχω σβήσει τελείως και την έχω ξαναπεράσει αλλα συνεχίζει να μου κάνει τρελά..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια.Πηρα και εγω το Κ700 πριν απο λιγες μερες και δεν μπορω να στειλω ΜΜΣ ενω μπορω να λαβω.Εστειλα φυσικα ΜΜΣ Ε στο 1651 μου εστειλαν ρυθμίσεις αλλά τίποτα.Έβαλα τις ρυθμισεις απο το σαιτ της Σονυ Ερικσον...τζίφος και πάλι.Έστειλα εμαιλ στην κοσμοτε μου εστειλε τις ρυθμισεις για Κ700...αλλα μπααααα.Οταν στελνω βγαζει πανω την υδρογειο και βελακι Upload αλλα μετα απο λιγο βγαζει μηνυμα Service unavailable.User barred.Καμια ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα υπάρχει μια συγκεκριμένη επαφή που δεν την αναγνωρίζει ποτέ από τη μέρα που την έχω περάσει στη μνήμη... Μόνο 1 συγκεκριμένη επαφή...

Και μια φίλη μου αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με μια συγκεκριμένη πάλι επαφή σε S.E. F500i ..

Όσες φορές και να τη διαγράψεις και να την ξαναπεράσεις από την αρχή .. πάλι κολλάει!!! Who knows what's happening?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια.Πηρα και εγω το Κ700 πριν απο λιγες μερες και δεν μπορω να στειλω ΜΜΣ ενω μπορω να λαβω.Εστειλα φυσικα ΜΜΣ Ε στο 1651 μου εστειλαν ρυθμίσεις αλλά τίποτα.Έβαλα τις ρυθμισεις απο το σαιτ της Σονυ Ερικσον...τζίφος και πάλι.Έστειλα εμαιλ στην κοσμοτε μου εστειλε τις ρυθμισεις για Κ700...αλλα μπααααα.Οταν στελνω βγαζει πανω την υδρογειο και βελακι Upload αλλα μετα απο λιγο βγαζει μηνυμα Service unavailable.User barred.Καμια ιδέα???

παιζει ρολο ποσα kb ειναι η φωτογραφια που θελεις να στειλεις.νομιζω μεχρι 15 kb μπoρεις να στειλεις mms.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 100kb μπορείς να στείλεις (ίσως και παραπάνω αλλά μέχρι εκεί σίγουρα).

Η υπηρεσία των MMS/GPRS είναι ενεργή;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν μου στελνουν μυνημα και παταω απαντηση μου λεει συνεχεια η αποστολη απετυχε (χωρις φραγη).Ενω οταν παταω συνταξη νεου για να απαντησω σε καποιον το στελνει κανονικα το μυνημα!Bug ειναι?:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...