Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.Στέλνω με το κινήτο μου ένα mp3 στο κινητό της κοπέλας μου και δεν το δέχεται σαν ήχο κλήσης(Έχει Κ700i με Vodafone live).Κάποιος είχε δώσει κάποιο πρόγραμμα εδώ μέσα (DRM PACKAGER) άλλα δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς πρέπει να κάνω.Μπορεί κανείς να βοηθήσει να απενεργοποιήσω αυτό το κλείδωμα; :cry:

 

Έπισης μπορώ να επιλέξω κάποιον άλλο δικό μου ήχο μηνύματος;

 

1. Κανεις drag&drop το mp3 που θες μεσα στο προγραμμα

2. Πατας το κουμπι "Create DRM Content" (ενδεχομενως να χρειαστει να ρυθμισεις καποια απο τα rights)

3. Στελνεις το αρχειο .dm στο Κ700

4. Σβηνεις και το φακελο rights που θα δημιουργηθει και εισαι οκ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, σήμερα δοκίμασα τη μπαταρια απο το 6610 του αδερφού μου και οι επαφές δεν

ταιριάζουν κάν.Το μέγεθος είναι μεν ίδιο και μπαίνει στο κινητό αλλά οι επαφες δεν ταιριάζουν με αποτέλεσμα να μην ανοίγει το κινητό βέβαια. Αυτά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

I m Back k paly meta to 2o ban :D toraa tha rthei to 3o :)

ithela na rotiso an 3erei kaneis an yparxei to kinito mas se allo xroma ektos apo ayto kamia ali prosopsi an exei paratirisi kaneis thanx.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

I m Back k paly meta to 2o ban :D toraa tha rthei to 3o :)

ithela na rotiso an 3erei kaneis an yparxei to kinito mas se allo xroma ektos apo ayto kamia ali prosopsi an exei paratirisi kaneis thanx.

 

Υπάρχουν σε Μαύρο, Κόκκινο (φυσικά δεν μιλάμε για γνήσια Sony Ericsson ανταλακτικά).

Ρίξε μια ματιά στη διεύθυνση http://www.mobilefun.co.uk/cat/K700i-Housings.htm

 

Επίσης μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση στο Google με ερώτημα "K700 Housing"

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

I m Back k paly meta to 2o ban :D toraa tha rthei to 3o :)

ithela na rotiso an 3erei kaneis an yparxei to kinito mas se allo xroma ektos apo ayto kamia ali prosopsi an exei paratirisi kaneis thanx.

 

 

 

Eisai arxigos re file...! min akous kanenan ;)

apla , allakse to onoma se 'BanMaIdeN' :alien:

 

ftini prosopsi,an kai ligo xalia.. :p

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=68039&item=6377010680&tc=photo

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω και εγώ τωρα κάτι που πιστεύω είναι αρκετά ενδιαφέρον!!!

Το να χρησιμοποιήσουμε το pc για bluetooth handsfree του Κ700 είναι γνωστο και εύκολο.

Το αντίστροφο όμως... γίνετε? Δηλαδή να ακούω απο το Κ700 τα τραγούδια που παίζουν στο PC. Κάτι σαν ασύρματο ακουστικό. Με ένα κανονικό BT handsfree το είχα κάνει (άκουγα απο το winamp μουσική στο διπλανό δωμάτιο).

Αν γνωρίζει κάτι, καποιος ,κάπου, καποτε... ας ποστάρει.

:hunter: :kill: :shoot: :knife:

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα εβαλα μια μπαταρια για 7210 η οποια εχει 900 mA.Ταιριαξε γαντι κατεθε8ειαν και ακομα δεν εχει πεσει ουτε γραμμουλα.Και απο το πρωι το εχω σε μπλε δοντι,κλησεις και ραδιοφωνο.8α ξανααναφερω για τελικη αναμονη
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα δοκίμασα τη μπαταρια απο το 6610 του αδερφού μου και οι επαφές δεν

ταιριάζουν κάν.Το μέγεθος είναι μεν ίδιο και μπαίνει στο κινητό αλλά οι επαφες δεν ταιριάζουν με αποτέλεσμα να μην ανοίγει το κινητό βέβαια. Αυτά...

??????????!!!!!!!!!!!!!OΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΑΛΑΝΕ.

Link to comment
Share on other sites

Είχε συζητηθεί και παλιότερα κάτι αντίστοιχο.....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

re paidia exei kaneis se midaki to twisted nerve? kai tis p a p a r i z o y to nymber one??

h poy tha ta vrw?

 

thnx

 

pare to proto... ;) ( to deutero suntoma.... :cry: )

Twisted Nerve (Kill Bill).zip

Link to comment
Share on other sites

ths p a p a r i z o u se mp3 to exw egw apo kapoio site me samples

 

thn p a p a r i z o u giati thn kovei to systhma?

 

 

Μα φυσικά το κόβει αφού π α π α ρ ι - ζου = :X

 

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

geia hara paidia.Psaxnw gia 2-3 efarmoges kai isws tha mporousate na voithisete ligo:

 

1)Xerei kaneis ean iparxei flash player gia ta sony ericsson kai pou mporw na thn vrw?

2)Iparxei kapoio paixnidi pou mporoun na ta paizoun mesw bluetooth oi xrhstes ths sonh?

3)Mono se magazi mporw na vgalv to live! apo to k700 mou?

Link to comment
Share on other sites

1. Κανεις drag&drop το mp3 που θες μεσα στο προγραμμα

2. Πατας το κουμπι "Create DRM Content" (ενδεχομενως να χρειαστει να ρυθμισεις καποια απο τα rights)

3. Στελνεις το αρχειο .dm στο Κ700

4. Σβηνεις και το φακελο rights που θα δημιουργηθει και εισαι οκ! :)

 

 

Ευχαριστώ φίλε.Την βολέψαμε προς το παρόν. :D

Ήταν και δικιά μου επιλογή το κινητό και την άκουγα από πάνω,αυτή ήθελε το gx25(άκου 2,1 mb!) :cool:

 

Κάποια πιο μόνιμη λύση υπάρχει εκτός από αναβάθμιση;

 

Και με τον ήχο μηνύματος υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε.Την βολέψαμε προς το παρόν. :D

Ήταν και δικιά μου επιλογή το κινητό και την άκουγα από πάνω,αυτή ήθελε το gx25(άκου 2,1 mb!) :cool:

 

Κάποια πιο μόνιμη λύση υπάρχει εκτός από αναβάθμιση;

 

Και με τον ήχο μηνύματος υπάρχει λύση;

 

Για να εχεις μονιμη λυση στο προβλημα σου πρεπει να βγαλεις το Live απο το κινητο. Στο http://www.9volto.gr εχω ακουσει οτι μπορουν να το κανουν.

Οσο για το ηχο του μηνυματος δεν αλλαζει με τιποτα, ουτε στο non-live.

Εκτος (μου φαινεται, δεν ειμαι σιγουρος) αν πας παλι στο 9volto και σου περασουν τον ηχο που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις μονιμη λυση στο προβλημα σου πρεπει να βγαλεις το Live απο το κινητο.

Μια ερωτηση...

Επειδη και εγω εχω live συσκευη, αν εχω π.χ. εναν γνωστο σε ενα service της SE και του πω να μου κανει αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση του non-live λογισμικου, θα πετυχει ή θα εχω τρεξιματα μετα??

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Επειδη και εγω εχω live συσκευη, αν εχω π.χ. εναν γνωστο σε ενα service της SE και του πω να μου κανει αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση του non-live λογισμικου, θα πετυχει ή θα εχω τρεξιματα μετα??

 

Δεν γινεται αυτο. Το update θα αναγνωρισει οτι ειναι live και δεν θα περαστει.

Πρεπει να βγει τελειως το τιμημενο :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...