Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω να πω οτι ζητας συγνωμη για τα ακυρα post σου και μετα στο καπακι πετας και αλλο ενα spam!!

 

Υ.Γ.σε φορουμ βρισκεσαι και οχι σε chat.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ποσο ειναι το οριο????????? 1000+!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πλακα κανω δεν ξερω ποσο αν ξερει καποιος και μιας και αλλαξε τελειως το θεμα..........................

 

Ευχαριστω εκ των προτερων....

Μάλλον 100. Αλλά δεν είναι ανάγκη να τα συμπληρώσεις σήμερα και μάλιστα στο θέμα για το Κ700. Πέρνα καμιά βόλτα από το chat and fun. Εκεί δεν θα είσαι εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω οτι ζητας συγνωμη για τα ακυρα post σου και μετα στο καπακι πετας και αλλο ενα spam!!

 

Υ.Γ.σε φορουμ βρισκεσαι και οχι σε chat.

 

 

Ναι εχεις δικιο..........ειμαι τελειως αδικαιολογητος:( :( SORRY PAIDES:cry: :cry:

λΟΙΠΟΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ........................:( :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον 100. Αλλά δεν είναι ανάγκη να τα συμπληρώσεις σήμερα και μάλιστα στο θέμα για το Κ700. Πέρνα καμιά βόλτα από το chat and fun. Εκεί δεν θα είσαι εκτός θέματος.

 

 

Αμπα δεν βιαζομαι..................:) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Modernator κάνε κανένα μαγικό, γιατί έχουμε χάσει τη μπάλα στις τελευταίες 2 σελίδες... ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρεψουμε στο θεμα,το ηχειο του κινητου μπορει να χαλασει ή να ''καει''αν ακουω πολλες ωρες ραδιο?
Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρεψουμε στο θεμα,το ηχειο του κινητου μπορει να χαλασει ή να ''καει''αν ακουω πολλες ωρες ραδιο?

Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο. Γιατί να καεί;

Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρεψουμε στο θεμα,το ηχειο του κινητου μπορει να χαλασει ή να ''καει''αν ακουω πολλες ωρες ραδιο?

Δε νομίζω, διότι σίγουρα θα είχε συμβεί σ' εμένα κάτι τέτοιο... Τώρα που του έσπασε η οθόνη, το χρησιμοποιώ μονάχα σαν ραδιοφωνάκι, δουλεύοντας πολλές ώρες τη μέρα το ηχειάκι του... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Το κινητό μου (ενα παλιό sony ericsson, δυο μοντέλα πρίν το κ700) έπεσε απο τον πέμπτο όροφο και έσπασε. Η συσκευή δεν έχει καταστραφεί, είναι ακόμη one piece, αλλά η οθόνη έχει γίνει σμπαράλια και γενικότερα έχει παραδώσει πνεύμα (λογικό...)

 

Το θέμα είναι ότι οι αριθμοί τηλεφώνου μου ήταν αποθηκευμένοι στην συσκευή κι όχι στην sim.

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα? Η συσκευή δεν ανοίγει με τίποτα και πρέπει να ανακτήσω τους αριθμούς. Το πήγα χθες στο γερμανό μου λεει θα δούμε αν μπορεί να γίνει μεταφορά.

 

Ρε παιδιά μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω? Πιάνουν κανενός τα χέρια να κάνουμε καμιά πατέντα? Help please!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν η συσκευή δεν ανοίγει τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. Αν ωστόσο καταφέρεις να την ενεργοποίησεις τότε (ακόμα και χωρίς οθόνη) θα μπορέσεις να μεταφέρεις τους αριθμούς σου μέσω bluetooth.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις και μόνος σου ότι το καλύτερο θα ήταν να τα είχες κρατήσει backup πιο πρίν. Τώρα χωρίς οθόνη μπορείς να κάνεις

 

1. Σε ανάλογη περίπτωση η καλύτερη λύση που βρήκα ήταν να αναζητήσω ίδιο κινητό σε ανταλακτικά και να "μεταμοσχευσω" μια λειτουργούσα οθώνη. Πολλά καταστήματα που επισκευάζουν κινητά θα σου βρούνε τετοια οθώνη. Αν κάποιος φίλςο σου έχει το ίσιο κινητό μπορέις να δανιστείς την οθώνη του (την βγάζεις και του την ξαναβάζεις στο κινητό του.. αν δεχτεί).

 

2. Αν έχει υπέρυθρες να βρείς από το site της Sony-erricson το τοτς πρόγραμμα που διαβάζει το κινητό. Αλλοιώς πάρε ένα πολυλογισμικό όπως το Mobiledit (http://www.mobiledit.com/) που διαβάζει κάποια από αυτά (δεν ανα διβάζει το σικό σου στην μνημη όχι SIM). Κατέβασε το trial δουλευει άψογα. Μετά ενεργοποίησε στα τυφλά τις IR, πλησίασε στις υπέρυθρες του PC (ή laptop) δες ότι το βρήκε και τράβα τα contacts στο πρόγραμμα. Με το ίδιο ίσως τα περασεις στο νέο κινητό να γλητώσεις την πληκτρολόγηση

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως στα λέει ο zxr...

Το παν είναι να καταφέρεις να ενργοποιήσεις τη συσκευή...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ΧΩΡΙΣ ΤΗΛ ΑΝΟΙΧΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ .......

 

 

ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ MANUAL ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟΙ ΣΤΗΝ SIM ΧΩΡΙΣ ΟΘΩΝΗ ΑΠΛΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΑ ΤΑ ΒΗΜΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ MANUAL .......:) :) :) :)

 

 

KAI ESTI DEN XREIAZETAI NA PAREIS KANENA AJESOYAR ............

Answers that matter
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρατηρώ εδώ και 1 εβδομάδα κάποιο πρόβλημα με το νέο μου Κ700i....όταν μιλώ και πατάω το κουμπί αύξησης έντασης ακουστικού, δείχνει οτι είναι στο τέρμα στην οθόνη κι όμως η ένταση παραμένει χαμηλή(δεν κουφάθηκα εγώ πάντως!). Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα το ηχείο?? Αντιπρόσωπος στη θεσ/νίκη για έλεγχο??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρατηρώ εδώ και 1 εβδομάδα κάποιο πρόβλημα με το νέο μου Κ700i....όταν μιλώ και πατάω το κουμπί αύξησης έντασης ακουστικού, δείχνει οτι είναι στο τέρμα στην οθόνη κι όμως η ένταση παραμένει χαμηλή(δεν κουφάθηκα εγώ πάντως!). Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα το ηχείο?? Αντιπρόσωπος στη θεσ/νίκη για έλεγχο??

οχι δεν κουφαθηκες εσυ.το προβλημα σε'αυτο το κινητο το ειχα κι'εγω και ο μονος τροπος που εσωζα την κατασταση ηταν να μιλαω με hands-free.παντως ηταν με τις "ωρες" του το κινητο και σε μερικες κλησεις διορθωνονταν καπως καλυτερα η ολη κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά για τις απαντήσεις. Αλλά τελικά δεν γίνεται τίποτα απο όλα αυτά που προτείνετε καθότι ο ασθενής είναι κλινικά νεκρός... Δεν ενεργοποιείται καθόλου...

 

Τελοσπάντων, σας ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρατηρώ εδώ και 1 εβδομάδα κάποιο πρόβλημα με το νέο μου Κ700i....όταν μιλώ και πατάω το κουμπί αύξησης έντασης ακουστικού, δείχνει οτι είναι στο τέρμα στην οθόνη κι όμως η ένταση παραμένει χαμηλή(δεν κουφάθηκα εγώ πάντως!). Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα το ηχείο?? Αντιπρόσωπος στη θεσ/νίκη για έλεγχο??

Υπάρχει στην Δωδεκανήσου 21,τηλ 2310/500500 και είναι ανοιχτά από Δευ-Παρ 8:30-16:30

:love:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο πλεον εχει αποσυρθει απο την αγορα...

Ενας φιλος μου που εχει επιδοτηση απο Γερμανο και Cosmote, και δεν μπορει να το παρει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην Δωδεκανήσου 21,τηλ 2310/500500 και είναι ανοιχτά από Δευ-Παρ 8:30-16:30

 

Ευχαριστώ πολύ!;)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρατηρώ εδώ και 1 εβδομάδα κάποιο πρόβλημα με το νέο μου Κ700i....όταν μιλώ και πατάω το κουμπί αύξησης έντασης ακουστικού, δείχνει οτι είναι στο τέρμα στην οθόνη κι όμως η ένταση παραμένει χαμηλή(δεν κουφάθηκα εγώ πάντως!). Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα το ηχείο?? Αντιπρόσωπος στη θεσ/νίκη για έλεγχο??

 

ego to exo ena xrono me to arxiko firmware kai9 den mou exei proksenisei pote problima kai ton ixo ton exo panta 2 koutakia kato!!!!

einai to kalitero tilefono pou eixa mexri tora!!!

to mono kako einai oti den exei arketi mnimi aaaaaaaaaaaaxxxx

pote tha pesei to 810 na pame na to paroume?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρατηρώ εδώ και 1 εβδομάδα κάποιο πρόβλημα με το νέο μου Κ700i....όταν μιλώ και πατάω το κουμπί αύξησης έντασης ακουστικού, δείχνει οτι είναι στο τέρμα στην οθόνη κι όμως η ένταση παραμένει χαμηλή(δεν κουφάθηκα εγώ πάντως!). Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα το ηχείο?? Αντιπρόσωπος στη θεσ/νίκη για έλεγχο??

Μήπως όταν χρησιμοποιείς τα ακουστικά χαμήλωσες την ένταση; Αν ναι, τότε ξαναβάλε τα ακουστικά, κάνε μία κλήση, βάλε την ένταση στο τέρμα και θα ακούγεται μια χαρά.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν χρησιμοποιείς τα ακουστικά χαμήλωσες την ένταση; Αν ναι, τότε ξαναβάλε τα ακουστικά, κάνε μία κλήση, βάλε την ένταση στο τέρμα και θα ακούγεται μια χαρά.

 

Νά'σαι καλά φίλε μου, αυτό ήταν το "πρόβλημα" και αφού έκανα ότι μου είπες, η ένταση επανήλθε στα κανονικά επίπεδα.:)

 

Thank's a lot!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το joystick τελικα δεν εχει προβλημα...το παιρνω ,το φυσω ''γερα''! στο joystick και λειτουργει για κανα μισαωρο.μετα θελει ξανα φυσημα!μπορει κανενας μου πει πως μπορω να ανοιξω τη συσκευη ή μηπως κανα λινκ με εικονες-οδηγιες ωστε να το καθαρισω??
Link to comment
Share on other sites

Το joystick τελικα δεν εχει προβλημα...το παιρνω ,το φυσω ''γερα''! στο joystick και λειτουργει για κανα μισαωρο.μετα θελει ξανα φυσημα!μπορει κανενας μου πει πως μπορω να ανοιξω τη συσκευη ή μηπως κανα λινκ με εικονες-οδηγιες ωστε να το καθαρισω??

Ρίξε μια ματιά στο http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=40

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο πλεον εχει αποσυρθει απο την αγορα...

Ενας φιλος μου που εχει επιδοτηση απο Γερμανο και Cosmote, και δεν μπορει να το παρει.

Ισως δεν το εχει το συγκεκριμενο καταστημα.αν ψαξει σε αλλο ισως βρει κανενα τελευταιο καμματι.επισης απο μια γρηγορη ματια που εριξα στο e-germanos το κινητο υπαρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...