Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εγω πηρα πριν λιγες μερες το Κ700ι και η εκδοση λογισμικου ειναι R2A033 :wacko: :wacko: :blink:

Εμενα ειναι πιο παλια???

 

Επισης εχω περασει καπια βιντεο mp4 αλλα μονο ο ηχος ακουγεται!!!

Τι συμβενει??? :!: :!:

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση . εχω το κ700 για λιγες μερες και δεν μπορω να βαλω ως ηχο κλησης mρ3 ενω μεσα το κινητο απο την μαμα του εχει ηχους κλησης μπ3 και μπορω να τους βαλω. οσα mp3 εχω στειλει απο αλα κινητα δεν μπορω να τα βαλω ηχο κλησης . :wacko:

καμια βοηθεια παιζει ? :cry:

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση . εχω το κ700 για λιγες μερες και δεν μπορω να βαλω ως ηχο κλησης mρ3 ενω μεσα το κινητο απο την μαμα του εχει ηχους κλησης μπ3 και μπορω να τους βαλω. οσα mp3 εχω στειλει απο αλα κινητα δεν μπορω να τα βαλω ηχο κλησης . :wacko:

καμια βοηθεια παιζει ? :cry:

Έχεις Vodafone Live! συσκευή και γι' αυτό δεν μπορείς να βάλεις mp3 ως ήχους κλήσης.

Αυτά που είχε μέσα το κινητό, καθώς και αυτά που κατεβάζεις από το wap site της Βόδα, μπορείς να τα βάλεις ως ήχους κλήσης, διότι είναι πακετάρισμένα σε μια μορφή που περιορίζει την αποστολή τους (συνήθως).

Υπάρχουν δυο επιλογές, ή να αφαιρέσεις το μενού τους βόδα, π.χ. στο 9βολτο ή να ψάξεις στο δίκτυο και να βρεις ένα προγραμματάκι που κυκλοφορούσε παλιά η Sony Ericsson και ονομαζόταν DRM Packager και μπορούσες να πακετάρεις τα mp3 που είχες στον υπολογιστή σου. Βεβαίως με τη δεύτερη λύση να ξέρεις ότι δεν θα μπορείς να βάλεις αυτά που σου στέλνουν από άλλα κινητά, παρά μόνο από τον υπολογιστή σου, ενώ αυτά που έχεις εσύ (τα πακετάρισμένα) δεν θα μπορείς να τα στείλεις. Η πρώτη λύση πάλι είναι σαφώς καλύτερη, αλλά να ξέρεις ότι χάνεις την εγγύηση της συσκευής σου, πράγμα που δεν ξέρω αν σε ενφδιαφέρει.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Από χθές το βράδυ το joystick του κινητού μου έχει κολλήσει και ενώ κινείται πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά και μέσα το κινητό δεν αντιδρά. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα, ούτε στο μενού να μπώ ούτε τηλέφωνο να πάρω. Αυτό έγινε εντελώς ξαφνικά χωρίς να μου έχει πέσει το κινητό κάτω ή να έχει βραχεί. Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό; Άν ναί ποιό το κόστος του σέρβις; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρουμε πόσο κοστίζει σήμερα το Κ700 στην Αθήνα; γερμανο, πλαισιο...

Και ισχύει άραγε ακόμα στον γερμανο η έκπτωση 20% αν του πάμε μια παλιά συσκευή;

 

Η τιμη του Κ700 ειναι περιπου 225 ευρω! (Περυσι τετοια εποχη εκανε 420!)

 

Η προσφορα του Γερμανου δεν πρεπει να ισχυει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρουμε πόσο κοστίζει σήμερα το Κ700 στην Αθήνα; γερμανο, πλαισιο...

ego to phra apo vodafone 209 euro ! nomizo oti sta alla magazia exei apo 210 -220 euro !!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω πηρα πριν λιγες μερες το Κ700ι και η εκδοση λογισμικου ειναι R2A033 :wacko: :wacko: :blink:

Εμενα ειναι πιο παλια???

 

Επισης εχω περασει καπια βιντεο mp4 αλλα μονο ο ηχος ακουγεται!!!

Τι συμβενει??? :!: :!:

h ekdosh pou exeis einai pio palia apo authn pou kukloforei !! tora gia to allo erothma me ta video dn xero prepei na sou apanthsei kapoios pio empeiros!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι μεσα στην εγγυηση η αναβαθμιση ειναι δωρεαν ετσι?

Η τελευταια εκδοση εχει μεγαλες διαφορες? Εχει αρκετες βελτιωσεις??

 

Εγω στο δικο μου προσεξα πως καποτε η μπαταρια οταν ειναι στο κοκκινο σε καπια φαση πηγαινει πισω στο πρασινο!! ΕΙναι προβλημα της εκδοσης??? :wacko: :wacko:

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι μεσα στην εγγυηση η αναβαθμιση ειναι δωρεαν ετσι?

Η τελευταια εκδοση εχει μεγαλες διαφορες? Εχει αρκετες βελτιωσεις??

 

Εγω στο δικο μου προσεξα πως καποτε η μπαταρια οταν ειναι στο κοκκινο σε καπια φαση πηγαινει πισω στο πρασινο!! ΕΙναι προβλημα της εκδοσης??? :wacko: :wacko:

 

Το προβλημα που αναφερεις για την μπαταρια και γενικως ο μετρητης, υπηρχε στην αρχικη εκδοση. Εσυ ποια εχεις?

 

Τελος παντων , αν πας για αναβαθμιση, πες τους οτι κολλαει ή κατι παρομοιο γιατι καμια φορα κανουν τους δυσκολους.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Vodafone Live! συσκευή και γι' αυτό δεν μπορείς να βάλεις mp3 ως ήχους κλήσης.

Αυτά που είχε μέσα το κινητό, καθώς και αυτά που κατεβάζεις από το wap site της Βόδα, μπορείς να τα βάλεις ως ήχους κλήσης, διότι είναι πακετάρισμένα σε μια μορφή που περιορίζει την αποστολή τους (συνήθως).

Υπάρχουν δυο επιλογές, ή να αφαιρέσεις το μενού τους βόδα, π.χ. στο 9βολτο ή να ψάξεις στο δίκτυο και να βρεις ένα προγραμματάκι που κυκλοφορούσε παλιά η Sony Ericsson και ονομαζόταν DRM Packager και μπορούσες να πακετάρεις τα mp3 που είχες στον υπολογιστή σου. Βεβαίως με τη δεύτερη λύση να ξέρεις ότι δεν θα μπορείς να βάλεις αυτά που σου στέλνουν από άλλα κινητά, παρά μόνο από τον υπολογιστή σου, ενώ αυτά που έχεις εσύ (τα πακετάρισμένα) δεν θα μπορείς να τα στείλεις. Η πρώτη λύση πάλι είναι σαφώς καλύτερη, αλλά να ξέρεις ότι χάνεις την εγγύηση της συσκευής σου, πράγμα που δεν ξέρω αν σε ενφδιαφέρει.

 

 

thanx . δεν λεει να βγω απο εγγυηση !¨ :(

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση,

 

 

Το πρόβλημα είναι ότι απο την στιγμή που συνδέω το hands free (αυτό που είχε μέσα στη συσκευασία το τηλέφωνο) δεν εμφανίζεται το ρολοϊ ως screensaver και δεν φαίνονται πάλι σε κατάσταση screensaver οτι έχω αναπάντητες ή μηνύματα.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση . εχω το κ700 για λιγες μερες και δεν μπορω να βαλω ως ηχο κλησης mρ3 ενω μεσα το κινητο απο την μαμα του εχει ηχους κλησης μπ3 και μπορω να τους βαλω. οσα mp3 εχω στειλει απο αλα κινητα δεν μπορω να τα βαλω ηχο κλησης . :wacko:

καμια βοηθεια παιζει ? :cry:

yparxei ena programmataki to drm packager to opoio metatrepei kapos ta mp3 se pio asfalh morfh kai ta pernane ta vodafone live kinita!! ego prin kanena mhna pou to epsaxa to vrika !! tha to vreis dn einai polu duskolo !!

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson DSS-20 or DSS-25?????Poy mporo na bro bre paidia kai ego ayto to kalodio?Exo thn pio palia ekdosh poy yparxei.Anavathmisei!!!!!!Meno Athina(N.Filadelfeia).HELP ME!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος σε πιο υψος ειναι στη Βουλιαγμενης το sonyericsson center??

απο τι θυμαμαι...γιατι καποτε εμενα στην γυρω περιοχη ειναι πανω στην αρχη της αλιμου,δηλαδη βουλιαγμενης και αλιμου γωνια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω 2 αποριες και αν μπορειτε βοηθηστε με!!

 

1 Με τη αναβαθμιση ποια δεδομμενα χανονται??

 

2 Υπαρχει καποιο δωρεαν προγραμμα για να κοβω midis??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

1. Κανονικά τίποτα δεν χάνεται

2. Τα midi γιατί να τα κόψεις; μήμως εννοείς τα mp3;

 

 

Βασικα επιδη καποτε βρισκω midis που μπορει να ειναι ολο το τραγουδι! Και εγω να θελω το ρεφρεν και απλα να το βαζω στο προγραμμα και να το κοβω! :O

 

Με την αναβαθμιση τα παιχνιδια θα τρεχουν πιο γρηγορα?ΕΠιδη ο splinter cell 3d τρεχει καπως αργα!

 

edit:

Μια αλλη απορια το καλυμα της μπαταριας σε εσας ειναι σταθερο?Επιδη εμενα παει λιγακι μεσα οταν πιεζεται και μετα ερχεται εξω!

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

για να κανω συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη μεσω bluetooth πρεπει να εχω εγκαταστατησει το προγραμμα για να εντοπισει το κινητο τον υπολογιστη;

 

για να γινει εντοπισμος απο τις υπερυθρες, χρειαζεται εγκατασταση προγραμματος; που στρεφω το κινητο για να εντοπισει τον υπολογιστη μεσω υπερυθρων;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...