Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eretzum33 (20 Ιούλ. 2004 , 09:28)

Ελπίζω ότι μόλις βγει η αναβάθμιση για τα non Voda να ανακοινωθεί άαμεσα εδώ μέσα, ε;

 

 

Ma exei vgei hdh h nea anavathmisi (R2E).... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ενεργοποίηση του μικρoφώνου μετά απο 1-5sec,συμβαίνει μόνο όταν στην επαφή υπάρχει αποθηκευμένη η εικόνα αυτού που σας καλεί και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα η φόρτωση της εικόνας να καθυστερή την επιλογή απάντησης κλήσης..

Ελπίζω με την νέα SW,να στρώσει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dekra (20 Ιούλ. 2004 , 10:53)

 

Η ενεργοποίηση του μικρoφώνου μετά απο 1-5sec,συμβαίνει μόνο όταν στην επαφή υπάρχει αποθηκευμένη η εικόνα αυτού που σας καλεί και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα η φόρτωση της εικόνας να καθυστερή την επιλογή απάντησης κλήσης..

Ελπίζω με την νέα SW,να στρώσει..

 

 

Νομίζω πώς άλλο είναι το πρόβλημα.

Άφού το σηκώσουμε το τηλ και λέμε "έλα ρε Μήτσο", ο Μήτσος ακούει μόνο το "ε Μήτσο". Δηλαδή υπάρχει καθυστέρηση αφού απαντήσουμε την κλήση. Άλωστε εγώ δεν έχω βάλει εικόνες στις επαφές και το έχω αντιμετωπίσει. Επίσης έχω παρατηρήσει οτι και το ακουστικο καθυστερεί τον ίδιο χρόνο. Οπότε με το που ακούμε οτι άνοιξε η γραμμή, μιλάμε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (20 Ιούλ. 2004 , 11:00)

 

Νομίζω πώς άλλο είναι το πρόβλημα.

Άφού το σηκώσουμε το τηλ και λέμε "έλα ρε Μήτσο", ο Μήτσος ακούει μόνο το "ε Μήτσο". Δηλαδή υπάρχει καθυστέρηση αφού απαντήσουμε την κλήση. Άλωστε εγώ δεν έχω βάλει εικόνες στις επαφές και το έχω αντιμετωπίσει. Επίσης έχω παρατηρήσει οτι και το ακουστικο καθυστερεί τον ίδιο χρόνο. Οπότε με το που ακούμε οτι άνοιξε η γραμμή, μιλάμε!

 

Εγώ δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα παρα μόνο όταν υπάρχει φώτο στην επαφή..
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ Κ700 ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μήπως (έτσι για αλλαγή) θα ήταν δυνατόν προσφέρει κάποιος βοήθεια; Έχει στήσει κανείς την αποστολή - λήψη ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (email);

Θα ήταν δυνατόν να αναρτήσει τις ρυθμίσεις;

Συμπλήρωσα στην σελίδα της sony-ericsson τα στοιχεία και έλαβα το μύνημα αλλά δεν είδα φως. Θα ήθελα λοιπόν τις οδηγίες κάποιου που το έχει ήδη κάνει για να δω που έκανα λάθος.

(Τα MMS και WAP πάντως ρυθμίστηκαν μια χαρά μέσω του συστήματος της σελίδας ρυθμίσεων της sony-ericsson)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος domal (20 Ιούλ. 2004 , 11:21)

 

ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ Κ700 ????

 

 

Kanoun mia xara...

Apo to T28s kai meta oloi oi fortistes kanoun....

:)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω αναφάρει και παλιότερα, οι παλιοί φορτιστές (για μπαταρίες λιθίου πάντα) είναι καλύτεροι γιατί φορτίζουν με πιο αργό ρυθμό. Αν κάποιος έχει κανένα για πέταμα ας μου τον στείλει...!!! :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι η τριτη φορα που το ρωταω αλλα κανενας δεν μου εχει απαντησει!για δοκιμαστε το και πειτε μου!! σκεφτομαι να αγορασω το Κ700 αλλα θελω να μην εχει το προβλημα που μου κανει το Τ610 που εχω με το τ9.παω να γραψω την λεξη "λουγκρα" πχ δεν την εχει,την προσθετω αλλα την επομενη φορα που θελω νατην ξαναγραψω ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ!αυτο συμβαινει και με την λεξη πχ"μυστικα" εχει το μυστικο αλλα οταν προσθετω την λεξη μυστικα την επομενη φορα για να την βρει πρεπει να γραψω τα γραμματα ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΤΟΥΣ ΘΕΣΗ για να γραψει την λεξη μυστικα!!!(δηλαδη το Μ οχι στο 5 αλλα στο 6!!!!!!!)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ Κ700?δοκιμαστε τις λεξεις που σας ειπα και πειτε μου !ευχαριστω πολυ!οι λεξεις με το ιδιο προβλημα ειναι και πολλες αλλες απλα σας ειπα 2.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (20 Ιούλ. 2004 , 15:12)

 

παιδια ειναι η τριτη φορα που το ρωταω αλλα κανενας δεν μου εχει απαντησει!για δοκιμαστε το και πειτε μου!! σκεφτομαι να αγορασω το Κ700 αλλα θελω να μην εχει το προβλημα που μου κανει το Τ610 που εχω με το τ9.παω να γραψω την λεξη "λουγκρα" πχ δεν την εχει,την προσθετω αλλα την επομενη φορα που θελω νατην ξαναγραψω ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ!αυτο συμβαινει και με την λεξη πχ"μυστικα" εχει το μυστικο αλλα οταν προσθετω την λεξη μυστικα την επομενη φορα για να την βρει πρεπει να γραψω τα γραμματα ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΤΟΥΣ ΘΕΣΗ για να γραψει την λεξη μυστικα!!!(δηλαδη το Μ οχι στο 5 αλλα στο 6!!!!!!!)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ Κ700?δοκιμαστε τις λεξεις που σας ειπα και πειτε μου !ευχαριστω πολυ!οι λεξεις με το ιδιο προβλημα ειναι και πολλες αλλες απλα σας ειπα 2.ευχαριστω πολυ

 

 

To πρόβλημα παραμένει ακριβώς όπως το περιγράφεις,το δοκίμασα με τη λέξη μυστικά. :whistle:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yiazoo (20 Ιούλ. 2004 , 10:26)

 

Έχει παρατηρήσει κανένας ότι όταν έχεις εισερχόμενη κλήση πολλές φορές σου βγάζει μία λίστα με 3 δυνατότητες απάντησης (απάντηση,μ κατηλειμμένο, απάντηση και συνέχεια)??? εμένα μου το κάνει συχνά και χωρίς λόγο. Άλλες φορές βγάζει την φώτο και άλλες την λίστα. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό;

 

 

Εμένα τη λίστα τη βγάζει όταν είναι στην αναμονή δεύτερη κλήση,όταν ηδη μιλάω στο τηλέφωνο και αναφέρεται στην κλήση που περιμένει.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!αρα θα παρω αλλο κινητο!ειναι γελοιοι εκει στην ερικσον να εχουν ολες τις κωλο γλωσσες του κοσμου και να μας εχουνε γραμμενους μια ζωη!ε τωρα θα τους γραψω και εγω!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (20 Ιούλ. 2004 , 15:26)

 

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!αρα θα παρω αλλο κινητο!ειναι γελοιοι εκει στην ερικσον να εχουν ολες τις κωλο γλωσσες του κοσμου και να μας εχουνε γραμμενους μια ζωη!ε τωρα θα τους γραψω και εγω!

 

 

για να γράψεις τη λέξη μυστικά πάτα το 6 (από το Μ) και κάνε μερικές φορές πάνω το joystick. Το ίδιο και για τη λούγκρα αλλά με το 5 (από το Λ). Ας μας πει και κάποιος με Κ700 αν έγινε.

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και με τις δύο λέξεις, τις πρόσθεσα στο λεξικό και τώρα τις εμφανίζει κανονικά όποτε τις γράψω.

 

Μία ερώτηση. Στην σύνταξη SMS ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία, άσχετα με ότι του πεις; Γιατί στις σημειώσεις γράφει και μικρά κανονικά.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

@glav συγνωμη αλλα στις λεξεις που λεμε στις βγαζει το λεξικο οταν τις προσθεσεις ΚΑΝΟΝΙΚΑ ?ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ?στην λεξη μυστικα ποιο Μ χρησιμοποιεις?αυτο στο πληκτρο 5(το ελληνικο)η στο 6(το αγγλικο)?
Link to comment
Share on other sites

Emena mono me to kolpaki parapanw doulepse...xwris auto parolo pou exw thn lexh sto lexiko leei oti den uparxei...

Dld prostheteis mia fora thn lexh sto lexiko kai meta patas apla to 6 kai kaneis mia to joystick panw (gia thn lexi mustika)...

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα τη λέξη (πχ μυστικά), πάτησα αριστερα το joystick, επέλεξα συλλαβισμός και προσθήκη. Από τότε όταν την γράφω με T9 την εμφανίζει κανονικά. Το δοκίμασα 4 φορές (στις σημειώσεις, στο sms, και στις επαφές). Το ίδιο και με τη λούγκρα
iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει με το joystick είναι να εμφανίζει τις τελευταίες λέξεις που έχεις γράψει που αρχίζουν από το συγκεκριμένο πλήκτρο (πχ το 5). Γιαυτό πατώντας το μία φορά προς τα πάνω σου εμφανίζει τη λέξη που θες. Αν εντωμεταξύ γράψεις και άλλη λέξη από το ίδιο πλήκτρο, θα την εμφανίζει δεύτερη κ.ο.κ
iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

@glav οταν λες "πατησα αριστερα το joystick" σε ποιο σημειο του μενου των sms εισαι?στην στιγμη που βγαζει οτι η λεξη μυστικα δεν υπαρχει η στο spell word που μπαινεις για να διορθωσεις την λεξη?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (20 Ιούλ. 2004 , 17:11)

 

@glav οταν λες "πατησα αριστερα το joystick" σε ποιο σημειο του μενου των sms εισαι?στην στιγμη που βγαζει οτι η λεξη μυστικα δεν υπαρχει η στο spell word που μπαινεις για να διορθωσεις την λεξη?

 

 

Γράφεις τη λέξη μυστικά, αλλά δεν το δέχεται παρα μόνο το μυστικ. Πατας το joystick μέσα να το δεχτεί.Στην οθόνη μετά το μυστικ πατάς το 2 και επιλέγεις το ά και μετά πάλι το joystick μέσα, οπότε στην οθόνη έχεις τη λέξη που θες (μυστικά) με τον κέρσορα αμέσως μετά. Εκεί αν πατήσεις το joystick προς τα αριστερά σου βγάζει επιλογή συλλαβισμός. Πατάς to joystick μέσα και σε βγάζει στην ορθογραφία. Επιλέγεις εισαγωγή και έισαι ok.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Οταν στην συνταξη κειμένου ( δεν έχει σημασία τι κάνεις Sms ή σημειώσεις ή οτιδήποτε άλλο) ο κέρσορας βρίσκεται αμέσως μετά από μία λέξη που ΔΕΝ υπάρχει στο T9 λεξικό και πατήσεις το joystick προς τα αριστερά, τότε σου υπογραμμίζει τη λέξη και σου βγάζει επιλογή πάνω αριστερά συλλαβισμός.

Για να το δοκιμάσεις μπορείς να πας να γράψεις με το Τ9 απενεργοποιημένο μία λέξη άσχετη (ηξηξηξηξη). Στη συνέχεις όπως είσαι ενεργοποίησε το Τ9 και πάτα το joystick προς τα αριστερά. Θα σου υπογραμήσει το ηξηξηξηξη και θα σου βγάλει επιλογή συλλαβισμός.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εμεις την προσθεσαμε την λεξη οπως εγραψες πιο πανω!και την ΞΑΝΑπροσθετουμε οπως λες με το να γυρισουμε τον joystick αριστερα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...