Jump to content

Sony Xperia Tablet S


kostas73
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εσείς έχετε προβλήματα με τον chrome, εμένα δεν μπορεί να μου ανοίξει βίντεο από το YouTube κατά πρώτο και δεν μπορεί να μπει στην εφαρμογή dod απo το Facebook.Μου λέει να ενεργοποιήσω το java, αλλά μόλις πάω στις ρυθμίσεις βλέπω πως είναι ήδη ενεργοποιημένο.Αντίθετα με την εφαρμογή της Sony όλα δουλεύουν μια χαρά, και τα βίντεο από το YouTube αλλά και το dod..Κατά τα αλλά είχα ασυμβατότητα με μια κάρτα παλιά SD που είχα (περίπου τεσσάρων χρόνων αγορασμένη) . Και τελικά πήρα μια 16 GB HC Class10 της Sony και όλα καλώς. Δεν εχώ παρατηρήσει καθόλου lag από την στιγμή που το πήρα, έκανα και αμέσως αναβάθμιση στην 6b όποτε φαντάζομαι πως όλα δουλεύουν ρολόι. Αν δεν καταφέρω να στρώσω τον chrome θα τον βγάλω και θα περάσω τον Boat, είναι μακράν καλύτερος. Αυτά προς το παρόν, έχει πάρει κάνεις το καλώδιο SGP-UC3 από Sony, είναι για να συνδέεις εξωτερική συσκευή μέσα USB, δεν υπάρχει ακόμη στην Ελλάδα μου είπαν από την επίσημη Sony.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εσείς έχετε προβλήματα με τον chrome, εμένα δεν μπορεί να μου ανοίξει βίντεο από το YouTube κατά πρώτο και δεν μπορεί να μπει στην εφαρμογή dod απo το Facebook.Μου λέει να ενεργοποιήσω το java, αλλά μόλις πάω στις ρυθμίσεις βλέπω πως είναι ήδη ενεργοποιημένο.Αντίθετα με την εφαρμογή της Sony όλα δουλεύουν μια χαρά, και τα βίντεο από το YouTube αλλά και το dod..Κατά τα αλλά είχα ασυμβατότητα με μια κάρτα παλιά SD που είχα (περίπου τεσσάρων χρόνων αγορασμένη) . Και τελικά πήρα μια 16 GB HC Class10 της Sony και όλα καλώς. Δεν εχώ παρατηρήσει καθόλου lag από την στιγμή που το πήρα, έκανα και αμέσως αναβάθμιση στην 6b όποτε φαντάζομαι πως όλα δουλεύουν ρολόι. Αν δεν καταφέρω να στρώσω τον chrome θα τον βγάλω και θα περάσω τον Boat, είναι μακράν καλύτερος. Αυτά προς το παρόν, έχει πάρει κάνεις το καλώδιο SGP-UC3 από Sony, είναι για να συνδέεις εξωτερική συσκευή μέσα USB, δεν υπάρχει ακόμη στην Ελλάδα μου είπαν από την επίσημη Sony.

 

Μολις δοκιμασα Chrome & Youtube και παιζει κανονικα ,κανεις ταπ την οθονη να ξεκινησει την αναπαραγωγη ?

Το SGP-UC3 το εχω και κυκλοφορει μια χαρα στην Ελλαδα ..

http://www.e-sakelaris.gr/vaio-laptops/sony%20accesories%20tablet?page=1

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα Chrome & Youtube και παιζει κανονικα ,κανεις ταπ την οθονη να ξεκινησει την αναπαραγωγη ?

Το SGP-UC3 το εχω και κυκλοφορει μια χαρα στην Ελλαδα ..

http://www.e-sakelaris.gr/vaio-laptops/sony%20accesories%20tablet?page=1

 

Εννοείται ότι κάνω ταπ, αλλά όταν μου το ανοίγει.Συνήθως όμως δεν μου το ανοίγει με τίποτα, έχεις κάνει κάποια ρύθμιση.Αν ναι πες μου και εμένα. Μόλις πήρα τηλ στο Σακελάρη αλλά έχουν τελειώσει, στο τέλος της εβδομάδος θα έχει ξανά μου είπε, γμτ τι γκαντέμης που είμαι. Και κάτι ακόμα, τα αρχεία που έχουμε στην SD δεν τα διαβάζει απευθείας από εκεί; πρέπει να τα μεταφέρουμε πρώτα στο tablet και μετά τα αναπαραγάγει; μεγάλη βλακεία αυτή, τέλος πάντων.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κάνω ταπ, αλλά όταν μου το ανοίγει.Συνήθως όμως δεν μου το ανοίγει με τίποτα, έχεις κάνει κάποια ρύθμιση.Αν ναι πες μου και εμένα. Μόλις πήρα τηλ στο Σακελάρη αλλά έχουν τελειώσει, στο τέλος της εβδομάδος θα έχει ξανά μου είπε, γμτ τι γκαντέμης που είμαι. Και κάτι ακόμα, τα αρχεία που έχουμε στην SD δεν τα διαβάζει απευθείας από εκεί; πρέπει να τα μεταφέρουμε πρώτα στο tablet και μετά τα αναπαραγάγει; μεγάλη βλακεία αυτή, τέλος πάντων.

 

Δεν εχω κανει καποια ρυθμιση ,για την sd που λες δεν το εχω παρατηρησει αυτο ,εγω τα εχω μεταφερει ολα στην sd και τα βλεπω ολα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει καποια ρυθμιση ,για την sd που λες δεν το εχω παρατηρησει αυτο ,εγω τα εχω μεταφερει ολα στην sd και τα βλεπω ολα

 

Το κάνεις με κάποιον File Manager, βλέπεις τη SD δλδ και μετά απο εκεί επειλέγεις πως θα ανοίξεις ένα αρχείο ή ας πούμε ανοίγεις έναν Player πχ, τον BS και επιλέγεις απο εκεί να ανοίξεις ένα αρχείο, Το File Tranfer που έχει ήδη μέσα τι ρόλο παίζει;

 

 

Προτείνετε κανένα καλό πρόγραμμα για το Tablet εσείς που το χρησιμοποιείτε πιο πολύ καιρό!!!!!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το κάνεις με κάποιον File Manager, βλέπεις τη SD δλδ και μετά απο εκεί επειλέγεις πως θα ανοίξεις ένα αρχείο ή ας πούμε ανοίγεις έναν Player πχ, τον BS και επιλέγεις απο εκεί να ανοίξεις ένα αρχείο, Το File Tranfer που έχει ήδη μέσα τι ρόλο παίζει;

 

 

Προτείνετε κανένα καλό πρόγραμμα για το Tablet εσείς που το χρησιμοποιείτε πιο πολύ καιρό!!!!!

 

Με το file transfer μεταφέρεις τα πάντα στην sd οτι ακριβώς ζητάς, τον bs τον ανέφερες επίσης πολύ καλή εφαρμογή είναι η Mediahouse dlna, αν έχεις οικιακό δίκτυο θα τα βλέπεις,παίζεις,ακούς ολα απο την ταμπλέτα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλο θέλω να μάθω, αν έχω μια ταινία στην SD μπορώ να την δω με τον BS; Δεν θέλω να την κάνω μεταφορά απλά να την δω από εκεί.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το να μας πεις.. :cool:

 

Εμ αυτό είναι το θέμα και αυτό ρωτάω, εγω δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Με τον ES File Manager δεν βλέπω την κάρτα SD δεν μου την εμφανίζει, Αρα δεν μπορώ να επιλέξω να δω μια ταινία απο την SD, αναγκαστικά θα πρέπει να την μεταφέρω στο Tablet! Δεν είναι όπως το Xperia Neo V, εκεί βλέπω τη κάρτα μου, κάνω κάτι λάθος; Τώρα κάπου διάβασα λέει πως είναι μόνο μέσο αποθήκευσης, κρίμα γμτ να μην μπορεί να αναπαραγάγει απο εκεί αυτά που θα έχω περασμένα!!!!!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατί μπορώ να τα κανω ολα αυτα που λες χωρίς root και σούπερ file managers,

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατί μπορώ να τα κανω ολα αυτα που λες χωρίς root και σούπερ file managers,

 

Δλδ εσύ Νίκο μπορείς να αναπαραγάγεις ταινία που είναι μέσα στη SD; Με πιο τρόπο αυτό ρωτάω, ανοίγω και το BS αλλά δε μου βρίσκει την SD για να ψάξει για αρχεία. Η SDείναι κανονικά προσαρτημένη γιατί την βλέπω με τον file transfer. Και εγώ δεν καίγομαι να το κάνω root, με ικανοποιεί και έτσι.

Λοιπόν έχεις δίκιο Νίκο,το πάλεψα και τελικά βρήκα πως το BS βλέπει και αναπαραγάγει τα αρχεία και μέσα από τη SD. Μια ερώτηση ακόμα, κάρτες SD 64 GB δέχεται το tablet;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσύ Νίκο μπορείς να αναπαραγάγεις ταινία που είναι μέσα στη SD; Με πιο τρόπο αυτό ρωτάω, ανοίγω και το BS αλλά δε μου βρίσκει την SD για να ψάξει για αρχεία. Η SDείναι κανονικά προσαρτημένη γιατί την βλέπω με τον file transfer. Και εγώ δεν καίγομαι να το κάνω root, με ικανοποιεί και έτσι.

Λοιπόν έχεις δίκιο Νίκο,το πάλεψα και τελικά βρήκα πως το BS βλέπει και αναπαραγάγει τα αρχεία και μέσα από τη SD. Μια ερώτηση ακόμα, κάρτες SD 64 GB δέχεται το tablet;

 

Χαιρομαι που βρηκες ακρη

Δες εδω ..

http://www.xperiablog.net/2012/12/13/new-firmware-for-xperia-tablet-s-release6b-brings-sdxc-support/

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2064394

 

Καλη Πρωτοχρονια :)

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

 

Νίκο είσαι άψογος,δλδ με την αναβάθμιση πλέον υποστηρίζει μέχρι 128 gb κάρτες SD. Μπράβο SONY...........

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Νίκο είσαι άψογος,δλδ με την αναβάθμιση πλέον υποστηρίζει μέχρι 128 gb κάρτες SD. Μπράβο SONY...........

 

Να εισαι καλα :)

Ναι δηλ 128+16=144gb & splash proof ,εκτος συναγωνισμου εντελως ,αν ειχαν ενσωματωσει usb&hdmi και χωρις την αρχικη νίλα με την αναστολή πωλησεων θα πωλουσε μαζικά ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά, σας εύχομαι σε όλους εδώ μέσα. Με υγεία πάνω από όλα, και ότι άλλο ποθείται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά, σας εύχομαι σε όλους εδώ μέσα. Με υγεία πάνω από όλα, και ότι άλλο ποθείται.

 

Επισης, καλη χρονια

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχεις να προτείνεις κανένα καλό πληκτρολόγιο για το tablet, κάτι που να γράφεις με την κύλιση των δακτύλων, όπως το sweep.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχως και θα το ηθελα, μου λειπει η ευκολια παρα την κατα πολυ μικροτερη οθονη του Xperia S, αν βρεις κατι καλο ποσταρε το :) Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχω βρει κάτι, θα το δοκιμάσω και αν κάνει δουλειά θα σου το στείλω και εσένα........

Νίκο η εφαρμογή Ant Radio Service από το Play Store,είναι σε εσένα περασμένη; Γιατί υποπτεύομαι πώς έχει περαστεί κατά λάθος επειδή την έχει περασμένη το τηλ μου,αν μπορείς να κάνεις ένα κόπο να δεις και να μου πεις,για να την απεγκαταστήσω αν δεν υπάρχει.

Στον οδηγό που έχει μέσα στον υπολογιστή στην κατηγορία που είναι η κάρτα SD,γράφει αυτό που ανέφερες κι εσύ,ότι δλδ υποστηρίζει πλέον και κάρτες SD 128 GB......SDXC UHS-1 128 GB.

Νίκο στείλε μου σε μην το email σου, θα σε φτιάξω με αυτό που βρήκα.Ένα πληκτρολόγιο με ολίσθηση που είναι super.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Νίκο πές μου σε παρακαλώ, έχεις σβήσει κάποιες απο τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται στο tablet; Και αν ναι ποιες είναι αυτές!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Νίκο πές μου σε παρακαλώ, έχεις σβήσει κάποιες απο τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται στο tablet; Και αν ναι ποιες είναι αυτές!

 

Οι προεγκατεστημενες θελουν root για να τις βγαλεις..οποτε καταλαβαινεις..οτι βαζεις εσυ μετα μπορεις να τις αφαιρεσεις

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Σε ρώτησα για αυτη την εφαρμογή Ant Radio Service από το Play Store αν την εχει και εσενα εγκατεστημένη,μπορείς να δείς σε παρακαλώ,γιατί εγώ με το που εδωσα τον λογαριασμό και συνδέθηκα μου περασε σχεδόν όλες τις εφαρμογές που είχα στο κιν μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το ant είναι για μέτρηση καρδιακών παλμών. Χρήσιμο για όσους αθλούνται. Δεν έχει σχέση με τον συγχρονισμό οπότε εκεί πρέπει να κοιτάξεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ant είναι για μέτρηση καρδιακών παλμών. Χρήσιμο για όσους αθλούνται. Δεν έχει σχέση με τον συγχρονισμό οπότε εκεί πρέπει να κοιτάξεις.

 

Δηλαδή Γιώργο δεν χρειάζεται αυτή η εφαρμογή στο tablet, οπότε θα την απεγκαταστήσω........

 

 

Μήπως βγήκε κανένα εύκολο root για το tablet;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Την βγάζεις χωρίς φόβο και με πάθος! Δεν έχω κάτι νεότερο σχετικά με το root. Δεν ξέρω αν έχει κάτι ο nick2crete. Nick;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tablet S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...