Jump to content

Sony Xperia Tablet S


kostas73
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη προβλεπω αλλα 2,3 releases before jb, θα περιμενω σχετικα με root κτλ, παντως οσο περνανε οι μερες τοσο με κερδιζει η ταμπλετα, οποιος θελει να ρωτησει κατι σχετικα με την συσκευη στην διαθεση σας

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρετε αν θα πάρει JB?

 

Θα παρει, και η ταμπλετα τα σπαει, θα προτεινα στους ενδιαφερομενους να το παρουν απο τα Ελλ. μαγαζια, ειναι νεες παρτιδες χωρις ψεγαδια

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Θα παρει, και η ταμπλετα τα σπαει, θα προτεινα στους ενδιαφερομενους να το παρουν απο τα Ελλ. μαγαζια, ειναι νεες παρτιδες χωρις ψεγαδια

 

Ψηνομαι τρέλα για την ταμπλετα αλλά με φρεναρε λίγο ο ερχομός του nexus 10!! Τρελο δίλημμα.. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο μοντέλο θα ήθελα να μου πεις τις εντυπώσεις σου μετά από τόσες μέρες χρήσης. Επειδή θα είναι η πρώτη μου android συσκευή έχω μερικές απορίες που θα ήθελα να μου λύσεις. Ξεκινώ:

1) Εχεις δοκιμάσει να δεις καποια ταινία-σειρά σε 720p ανάλυση; Υπηρχαν τιποτα κολληματα;

2)Παιζει mkv; Με τους υποτιτλους τι γινεται;

3)Εχεις συνδεσει usb stick; Εχεις μεταφερει αρχεια (φωτο, μουσικη, ταινιες, εγγραφα, pdf κλπ); καποια ασυμβατοτητα εχεις προσεξει;

4) Με αρχεια του office τι γινεται; Μπορεις να τα δεις , να τα επεξεργαστεις; Υποστηριζει τα αρχεια του office 2010;

5) Το ίδιο και με τα pdf. Πχ. μπορείς να διαβάσεις άνετα ενα βιβλιο, περιοδικό;

6) Μπορείς να εκτυπώσεις απο καποιο αρχείο (word, excel, pdf); Για εκτυπωτή με ασύρματη σύνδεση εννοώ.

7) Εχεις ψαξει την περίπτωση να συνδεσεις usb tv-tuner; Ειδα οτι υπαρχουν για το samsung.

8) Πήρες καμιά θήκη της sony για να πεις εντυπώσεις;

Συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα και σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων

Nokia 8310, Nokia 6270, HTC TyTn II, HTC One X, HTC One M9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο μοντέλο θα ήθελα να μου πεις τις εντυπώσεις σου μετά από τόσες μέρες χρήσης. Επειδή θα είναι η πρώτη μου android συσκευή έχω μερικές απορίες που θα ήθελα να μου λύσεις. Ξεκινώ:

1) Εχεις δοκιμάσει να δεις καποια ταινία-σειρά σε 720p ανάλυση; Υπηρχαν τιποτα κολληματα;

2)Παιζει mkv; Με τους υποτιτλους τι γινεται;

3)Εχεις συνδεσει usb stick; Εχεις μεταφερει αρχεια (φωτο, μουσικη, ταινιες, εγγραφα, pdf κλπ); καποια ασυμβατοτητα εχεις προσεξει;

4) Με αρχεια του office τι γινεται; Μπορεις να τα δεις , να τα επεξεργαστεις; Υποστηριζει τα αρχεια του office 2010;

5) Το ίδιο και με τα pdf. Πχ. μπορείς να διαβάσεις άνετα ενα βιβλιο, περιοδικό;

6) Μπορείς να εκτυπώσεις απο καποιο αρχείο (word, excel, pdf); Για εκτυπωτή με ασύρματη σύνδεση εννοώ.

7) Εχεις ψαξει την περίπτωση να συνδεσεις usb tv-tuner; Ειδα οτι υπαρχουν για το samsung.

8) Πήρες καμιά θήκη της sony για να πεις εντυπώσεις;

Συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα και σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Γεια χαρα,

1 ναι παιζει αψογα, ακομη και μεσω δικτυου με dlna

2 παιζει κανονικα, εχω τον bs player που παιζει και dts

3 ναι σε ολα

4,5 δεν εχω δοκιμασει office, και σαν reader ειναι αψογο, η οθονη του ειναι πολυ ξεκουραστη

6,7 δεν εχω δοκιμασει

8 εχω παρει το cradle με 35 ευρω και μια θηκη στα 49 μπλε, το cradle δεν υποστηριζει usb, hdmi απο το multi port μονο φορτιση, η θηκη ειναι μονο για προστασια οχι για μεταφορα δηλ δεν εχει καποιο χερουλι η κατι τετοιο, το υλικο της ειναι πολυ καλο και με ωραια αισθηση, η στηριξη της ταμπλετας μετρια

 

Θεωρω οτι αν η Sony δεν ειχε φανει λιγο απληστη με τις συνδεσεις και τα καλωδια usb,hdmi τα οποια θα μπορουσε τουλαχιστον να τα δινει δωρο στην συσκευασια, η ταμπλετα θα πωλουσε πολυ περισσοτερο γιατι ειναι πραγματικα πολυ ομορφη γρηγορη και λειτουργικη

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντησεις! Πιστεύω οτι θα το παρω πριν τα Χριστούγεννα οπου και θα εχω χρόνο να το απολαυσω! Σχετικά με το office και την εκτυπωση θα ψαξω να δω τι παιζει με το android (και κατα ποσο ειναι εφικτο). Οσον αφορά τη θηκη αυτη η μετρια στηριξη με προβληματισε λιγο αλλα απο την αλλη φοβαμαι να το εχω και σκετο. Οταν ερθει, με το καλο, η ωρα θα δω τι θα κάνω. Σ ευχαριστώ και πάλι!!
Nokia 8310, Nokia 6270, HTC TyTn II, HTC One X, HTC One M9
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντησεις! Πιστεύω οτι θα το παρω πριν τα Χριστούγεννα οπου και θα εχω χρόνο να το απολαυσω! Σχετικά με το office και την εκτυπωση θα ψαξω να δω τι παιζει με το android (και κατα ποσο ειναι εφικτο). Οσον αφορά τη θηκη αυτη η μετρια στηριξη με προβληματισε λιγο αλλα απο την αλλη φοβαμαι να το εχω και σκετο. Οταν ερθει, με το καλο, η ωρα θα δω τι θα κάνω. Σ ευχαριστώ και πάλι!!

 

Παρακαλω, το android εχει και εφαρμογες office να δοκιμασεις και για εκτυπωση, οσο για την θηκη η ταμπλετα δεν κουμπωνει πανω απλα περνιεται απο 2 γαντζακια πανω και στο πλαι μην σε προβληματιζει ,σιγουρα θα μπορουσε να ηταν καλυτερη η στηριξη της ισως το εφτιαξαν ετσι για γρηγορο βαλε/βγαλε, και την μεμβρανη προστασιας της οθονης εχω βαλει 20ευρω κανει, οτι αλλο θες εδω ειμαστε

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Άλλες δύο ερωτήσεις που μου ήρθαν στο μυαλό.

1) Τι SD καρτα εχεις βάλει; Των ποσο GB; της Sony ή αλλης μάρκας;

2) Για φορτιστη αυτοκινητου ένα απλο φορτιστη που δεχεται usb?

Ευχαριστώ και πάλι!

Nokia 8310, Nokia 6270, HTC TyTn II, HTC One X, HTC One M9
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει Sony class 4 32gb ,για φορτιστη δεν εχω ιδεα

παρακαλω

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

New release 6b

support SDXC card(64gb and 128gb) Read/Write is now available.

Δυνατοτητα που πολλοι χρηστες της συσκευης λενε οτι την ειχε ηδη ,οπως και να'χει 128+16 not bad !

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ σήμερα το μοντέλο με το 3g, και θα το πάρω την Παρασκευή.Ελπίζω να έκανα καλή αγορά, με το root τι παίζει έχουμε κανένα νέο για εύκολο rootαρισμα.Πάντως κάτι βίντεο που έχω δει, πρέπει να είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο ,για root εξαρταται απο το release αν γινεται η οχι ,αλλα καλυτερα να το αφησεις οπως ειναι ,αν διαβασεις και στο xda αρκετοι λενε οτι η ταμπλετα δεν χρειαζεται root ..

Aπο που και ποσο αν επιτρεπεται ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο ,για root εξαρταται απο το release αν γινεται η οχι ,αλλα καλυτερα να το αφησεις οπως ειναι ,αν διαβασεις και στο xda αρκετοι λενε οτι η ταμπλετα δεν χρειαζεται root ..

Aπο που και ποσο αν επιτρεπεται ?

 

Το έχω πάρει από ένα τοπικό μαγαζί ηλεκτρικών εδώ στην Δράμα, και η τιμή (Μάλλον πολύ καλή) 500 ευρώ τελική τιμή. Τώρα για το αν χρειάζεται root η όχι, μάλλον χρειάζεται γιατί θέλω να περάσω εφαρμογές που χρειάζεται root.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγω πριν λίγες μερες απο Sony center.

Δε μπορω να Πω,ποιοτικο σαν κατασκευή.

Καλο ηχείο.

Η οθόνη δεν με τρελανε κιόλας,ξεκολληστε επιτέλους απο αυτη την ανάλυση.

Ελάχιστο lag κλασσικα.

Καμια σχεση με το iPad,ω ναι,αναγκαστικά και για Αλλη μια φορα έρχεται το iPad στο προσκήνιο καθώς πρόκειται για την κορυφή,και ειδικα στην απόκριση της οθόνης.κανενα android tablet προς το παρόν δεν εχει την απόκριση που εχει το iPad...ειδικα στην πληκτρολογηση κειμένου.γι αυτο και μπήκε και αγγελία το xperia και αγανακτησα ώσπου να φύγει καθώς η ζήτηση μικρή...

Καλο αλλα δεν φτάνει το iPad.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα και συμφωνω οσον αφορα το lag κατα την πληκτρολογηση κατι που πολυ πιθανον να φτιαξει με επομενη αναβαθμιση ,ipad dεν ειχα ποτε μου ουτε εχω δοκιμασει ,αλλα αν βαλουμε τον παραγοντα τιμη και χωριτικοτητα στην συγκριση νομιζω οτι αλλαζουν τα πραγματα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα και συμφωνω οσον αφορα το lag κατα την πληκτρολογηση κατι που πολυ πιθανον να φτιαξει με επομενη αναβαθμιση ,ipad dεν ειχα ποτε μου ουτε εχω δοκιμασει ,αλλα αν βαλουμε τον παραγοντα τιμη και χωριτικοτητα στην συγκριση νομιζω οτι αλλαζουν τα πραγματα

 

Σωστός σε όλα nick............Η αλήθεια είναι πώς έιχα την δυνατότητα να πάρω το ipad αν ήθελα, αλλά προφανώς δεν ήθελα. Android για πάντα, μαζί με τα lag.....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι να Πω,προσωπικα τα lag δεν τα δέχομαι και θα προτιμησω κατι καλυτερο ανεξάρτητου κόστους...

Στο android όλο λένε οτι στο επόμενο update πως ολα θα δουλεύουν smooth κι οταν επιτέλους έρχεται αυτο το update και παλι υπαρχει lag.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι να Πω,προσωπικα τα lag δεν τα δέχομαι και θα προτιμησω κατι καλυτερο ανεξάρτητου κόστους...

Στο android όλο λένε οτι στο επόμενο update πως ολα θα δουλεύουν smooth κι οταν επιτέλους έρχεται αυτο το update και παλι υπαρχει lag.

 

Εντάξει όλα είναι θέμα του τι μας αρέσει.Τουλάχιστον σε εμένα αυτό παίζει περισσότερο ρόλο.Εξάλλου συμβιώνω αρκετά χρόνια τώρα με το Android, όποτε έχω συνηθίσει.Αλλά γενικά δεν έχω παράπονα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κι ΕΓΩ δουλεύω καιρο android,αλλα στα κινητα,στα tablets όμως δεν μπορω να το δεχτώ αυτο.κολλημα,το ξερω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προς το παρόν το tablet, τα κάνει όλα τέλεια.Εγώ το βρίσκω και πολύ γρήγορο.Θα δείξει στο μέλλον αν συνεχίσω να είμαι ευχαριστημένος.Πάντως όσον αφορά το 3g για το οποίο το πήρα και για το ίντερνετ είναι πολύ πολύ καλό.Τα κάνει όλα να φαίνονται απλά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χτες δοκιμασα τον Chrome και παιζει πιο γρηγορα και χωρις lag σε σχεση με τον firefox

 

Πολυ καλη εφαρμογη ,μπορεις να στειλεις sms και να τηλεφωνησεις απο το ταμπλετ ειτε μεσω bt ειτε wifi

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apdroid.tabtalk&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hcGRyb2lkLnRhYnRhbGsiXQ..

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια πως μπορω να αναβαθμησω το αντροιτ και πως να ροοταρο σας παρακαλω βοηθεια οποιος μπορει και ξερει...με 4.0.3 δεν μου παιζει σχεδον κανενα απο τα καλα παιχνιδια
ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια πως μπορω να αναβαθμησω το αντροιτ και πως να ροοταρο σας παρακαλω βοηθεια οποιος μπορει και ξερει...με 4.0.3 δεν μου παιζει σχεδον κανενα απο τα καλα παιχνιδια

Στο τελευταιο release 6b Δεν γινεται ρουτ και καλυτερα αστε τις αλχημειες γιατι αρκετοι τα εχουν μπρικαρει

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1294

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tablet S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...