Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. διαβασα απο ενα παιδι οτι αν βαλεις costum rom το κινητο δεν κολλαει.. υπαρχει καποιος ο οποιος να μπορει να μου πει ΟΟΛΑ τα βηματα ενα-ενα για να βαλω την rom..? δεν το εχω το κινητο ουτε root ουτε τιποτα.. οπως το χα αγορασει ειναι :Ρ

δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372767

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Θέλω να σας ρωτήσω τι πρέπει να κάνω ώστε όταν στέλνω μηνύματα στα Ελληνικά να μπορώ να επιλέξω και πεζά γράμματα γιατι τώρα μόνο κεφαλαία μου τα γράφει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Θέλω να σας ρωτήσω τι πρέπει να κάνω ώστε όταν στέλνω μηνύματα στα Ελληνικά να μπορώ να επιλέξω και πεζά γράμματα γιατι τώρα μόνο κεφαλαία μου τα γράφει. Ευχαριστώ.

Ανοίγεις τα Μηνύματα ..από το μενού πας Ρυθμίσεις /εισαγωγή λειτουργιάς /τσέκαρε το Αυτόματο

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τα Μηνύματα ..από το μενού πας Ρυθμίσεις /εισαγωγή λειτουργιάς /τσέκαρε το Αυτόματο

 

καλησπερα χρονια πολλα εδω και δυο μερες το κινητο μου δεν κανει πρωθηση στη σιμ2 αν γνωριζει κατι καποιος ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευχαρηστω στη σιμ1 εχω συνδεση και στην σιμ2 επισης

 

καλημερα και παλι, τωρα που ξανα κοιταω το κινητο το προβλημα μου ειναι οταν μιλαω στη σιμ1 και με καλουν στη σιμ2, αυτη(σιμ2) δεν προωθει τη κληση στη σιμ1 ενω το αντιθετο γινεται κανονικα. αν μπορει καποιος μια βοηθεια τι να κανω.ευχαρηστο!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευχαρηστω στη σιμ1 εχω συνδεση και στην σιμ2 επισης

 

καλημερα και παλι, τωρα που ξανα κοιταω το κινητο το προβλημα μου ειναι οταν μιλαω στη σιμ1 και με καλουν στη σιμ2, αυτη(σιμ2) δεν προωθει τη κληση στη σιμ1 ενω το αντιθετο γινεται κανονικα. αν μπορει καποιος μια βοηθεια τι να κανω.ευχαρηστο!

 

Επιλέγεις

 

Ρυθμίσεις --> Διαχείριση καρτών SIM --> Μόνιμη ενεργοποίηση διπλής SIM.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαρηστω για την απαντηση αλλα εχω τικαρισμενο την διπλη αναμονη και οπωσ ειπα στο μυν μου η αντιθετη κινηση γινεται δηλ η σιμ1 προωθει την κληση στην σιμ2 αν μπορεις να με βοηθεισης ξανα!
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις

 

Ρυθμίσεις --> Διαχείριση καρτών SIM --> Μόνιμη ενεργοποίηση διπλής SIM --> OK.

 

Εφόσον είναι τικαρισμένη η επιλογή "Επιλέχθηκε η μόνιμη ενεργοποίηση" (τότε οι άλλες δύο επιλογές "Αριθμός τηλεφώνου" και "Επιλογή κάρτας SIM" δεν μπορείς να τις επιλέξεις) την ξετικάρεις, περιμένεις λίγο για "Ενημέρωση ρυθμίσεων" (εδώ βλέπεις ότι η προώθηση και η αναμονή και στην SIM1 και στην SIM2 είναι απενεργοποιημένη) και πατάς "ΟΚ".

 

Τώρα επιλέγεις "Αριθμός τηλεφώνου", ελέγχεις αν είναι σωστά γραμμένοι διαφορετικά γράφεις τους αριθμούς κλήσης των γραμμών σου στην SIM1 και στην SIM2 και πατάς "Τέλος", στην συνέχεια επιλέγεις "Επιλογή κάρτας SIM", μετά "Και οι δύο κάρτες SIM" και "Τέλος".

 

Στην συνέχεια ξανατικάρεις την επιλογή "Επιλέχθηκε η μόνιμη ενεργοποίηση" περιμένεις λίγο για "Ενημέρωση ρυθμίσεων" [εδώ πλέον βλέπεις ότι "Ενεργοποιήθηκε η αναμονή κλήσεων στο SIM2. Εαν δεν είναι δυνατή η επικοινωνία με την συσκευή SIM1, οι εισερχόμενες κλήσεις προωθούνται στο 69............" (δηλαδή τον αριθμό κλήσης της SIM2) και αντιστρόφως για τον άλλο αριθμό κλήσης] και πατάς ΟΚ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.αγορασα το κινητο 10 μερες περιπου πριν,και ενω δουλευε κανονικα το φλας πισω στο κινητο,δεν δουλευει πλεον.το κινητο δεν επεσε,δεν βραχηκε.δεν προλαβε ακομα!!!!!αν μπορει κανενα παιδι να με βοηθησει να λυσω το προβλημα πριν ξεκινησω να τρεχω σε αντιπροσωπειες...το κινητο ειναι μανισιο.δεν εχει γινει ουτε root ουτε τιποτε αλλο.ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.αγορασα το κινητο 10 μερες περιπου πριν,και ενω δουλευε κανονικα το φλας πισω στο κινητο,δεν δουλευει πλεον.το κινητο δεν επεσε,δεν βραχηκε.δεν προλαβε ακομα!!!!!αν μπορει κανενα παιδι να με βοηθησει να λυσω το προβλημα πριν ξεκινησω να τρεχω σε αντιπροσωπειες...το κινητο ειναι μανισιο.δεν εχει γινει ουτε root ουτε τιποτε αλλο.ευχαριστω!!!

 

δοκιμασες να το ανοιξεις σαν φακο?δοκιμασε με το widget του κινητου η κατεβασε και καμια εφαρμογη να δεις αν γενικα δουλευει το φλας.αν δε δουλευει με τπτ τοτε νομιζω πρεπει να πας για servise.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το ανοιξεις σαν φακο?δοκιμασε με το widget του κινητου η κατεβασε και καμια εφαρμογη να δεις αν γενικα δουλευει το φλας.αν δε δουλευει με τπτ τοτε νομιζω πρεπει να πας για servise.
ναι το δοκιμασα με το widget του κινητου, το βοηθητικο φως αλλα δεν λεει να αναψει με τιποτα.ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.θα το παω αυριο,απλα αναρωτιωμουν μηκως εκανα εγω καμια βλακεια και το απενεργοποιησα επειδη δεν ξερω και πολλα απο android.ειναι το πρωτο μου smartphone.
Link to comment
Share on other sites

ναι το δοκιμασα με το widget του κινητου, το βοηθητικο φως αλλα δεν λεει να αναψει με τιποτα.ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.θα το παω αυριο,απλα αναρωτιωμουν μηκως εκανα εγω καμια βλακεια και το απενεργοποιησα επειδη δεν ξερω και πολλα απο android.ειναι το πρωτο μου smartphone.

 

 

καλα παντως δε χανεις κατι να κατεβασεις και μερικες εφαρμογες απο το store.οχι οτι εχεις και πολλες ελπιδες αλλα για να πεις πως τα απεκλεισες ολα.

Link to comment
Share on other sites

καλα παντως δε χανεις κατι να κατεβασεις και μερικες εφαρμογες απο το store.οχι οτι εχεις και πολλες ελπιδες αλλα για να πεις πως τα απεκλεισες ολα.
υπαρχει περιπτωση tigio με ενα hard reset να στρωσει???να το επιχειρησω???και αν ,ναι θα χασω τα παντα απο μεσα???θα δοκιμασω και αυτο που λες παντως.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση tigio με ενα hard reset να στρωσει???να το επιχειρησω???και αν ,ναι θα χασω τα παντα απο μεσα???θα δοκιμασω και αυτο που λες παντως.

 

με hard reset εχω ακουσει πολλα θεματα να στρωνουν,για φλας ποτε.ναι πρεπει να παρεις μπακαπ απο ολα οσα εχεις στο κινητο σου.αν πατησεις backap στο play store τα πρωτα 2 που θα σου βγαλει ειναι πολυ καλα για να σωσεις απο επαφες sms και τελευταιες κλησεις μεχρι apps με τα δεδομενα τους.και να μην το κανεις μονος σου να ξερεις πως σιγουρα θα το κανουν στο service οποτε ουτως η αλλως πρεπει να κρατησεις ενα μπακαπ απο αυτα που δε θελεις να χασεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.αγορασα το κινητο 10 μερες περιπου πριν,και ενω δουλευε κανονικα το φλας πισω στο κινητο,δεν δουλευει πλεον.το κινητο δεν επεσε,δεν βραχηκε.δεν προλαβε ακομα!!!!!αν μπορει κανενα παιδι να με βοηθησει να λυσω το προβλημα πριν ξεκινησω να τρεχω σε αντιπροσωπειες...το κινητο ειναι μανισιο.δεν εχει γινει ουτε root ουτε τιποτε αλλο.ευχαριστω!!!

Μήπως το απενεργοποίησες από το αντίστοιχο εικονίδιο.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

με hard reset εχω ακουσει πολλα θεματα να στρωνουν,για φλας ποτε.ναι πρεπει να παρεις μπακαπ απο ολα οσα εχεις στο κινητο σου.αν πατησεις backap στο play store τα πρωτα 2 που θα σου βγαλει ειναι πολυ καλα για να σωσεις απο επαφες sms και τελευταιες κλησεις μεχρι apps με τα δεδομενα τους.και να μην το κανεις μονος σου να ξερεις πως σιγουρα θα το κανουν στο service οποτε ουτως η αλλως πρεπει να κρατησεις ενα μπακαπ απο αυτα που δε θελεις να χασεις.
οκ.και μια τελευταια ερωτηση.θα πρεπει να παω στην αντιπροσωπεια η στο καταστημα που το αγορασα???ειναι η πρωτη φορεα που μου τυχαινει κατι τετοιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως το απενεργοποίησες από το αντίστοιχο εικονίδιο.
terkos δεν καταλαβα ποιο εικονιδειο εννοεις????αν μπορεις να με βοηθησεις...
Link to comment
Share on other sites

οκ.και μια τελευταια ερωτηση.θα πρεπει να παω στην αντιπροσωπεια η στο καταστημα που το αγορασα???ειναι η πρωτη φορεα που μου τυχαινει κατι τετοιο.

 

επειδη και μενα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ακομα δεν ξερω.απο αλλα παιδια εχω διαβασει εδω πως το καλυτερο και γρηγοροτερο servise ειναι της smartec.παντως αν το κινητο σου εχει doa υοαρχει μια πιθανοτητα αν εχεις συσκευασια και τα λοιπα να σου το αντικαταστησει το καταστημα με αλλο καινουριο.δε θυμαμαι αν ειναι 7 η 14 μερες.

Link to comment
Share on other sites

επειδη και μενα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ακομα δεν ξερω.απο αλλα παιδια εχω διαβασει εδω πως το καλυτερο και γρηγοροτερο servise ειναι της smartec.παντως αν το κινητο σου εχει doa υοαρχει μια πιθανοτητα αν εχεις συσκευασια και τα λοιπα να σου το αντικαταστησει το καταστημα με αλλο καινουριο.δε θυμαμαι αν ειναι 7 η 14 μερες.
οκ φιλε μου.σε ευχαριστω για τον χρονο σου.αυριο κιολας θα παω να δω τι γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοίγεις την κάμερα στην πάνω πλευρά της οθόνης σου βγάζει κάποια εικονίδια/συτομεύσεις (ρυθμίσεις, ασπρόμαυρο/αρνητικό/χωρίς εφέ, λειτουργία λήψης, φλας και λήψη μπροστινής κάμερας στην οποία μάλιστα δεν λειτουργεί το φλας). Αν πατήσεις το εικονίδιο του κεραυνού το φλας δηλαδή, έχει τις επιλογές Ανενεργό, Ενεργό και Αυτόματο φλας.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοίγεις την κάμερα στην πάνω πλευρά της οθόνης σου βγάζει κάποια εικονίδια/συτομεύσεις (ρυθμίσεις, ασπρόμαυρο/αρνητικό/χωρίς εφέ, λειτουργία λήψης, φλας και λήψη μπροστινής κάμερας στην οποία μάλιστα δεν λειτουργεί το φλας). Αν πατήσεις το εικονίδιο του κεραυνού το φλας δηλαδή, έχει τις επιλογές Ανενεργό, Ενεργό και Αυτόματο φλας.
οχι terko,ενεργο το εχω.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοίγεις την κάμερα στην πάνω πλευρά της οθόνης σου βγάζει κάποια εικονίδια/συτομεύσεις (ρυθμίσεις, ασπρόμαυρο/αρνητικό/χωρίς εφέ, λειτουργία λήψης, φλας και λήψη μπροστινής κάμερας στην οποία μάλιστα δεν λειτουργεί το φλας). Αν πατήσεις το εικονίδιο του κεραυνού το φλας δηλαδή, έχει τις επιλογές Ανενεργό, Ενεργό και Αυτόματο φλας.

 

και απενεργοποιημενο να το εχει εκεινο το κουμπι απο τη στιγμη που το widget του φακου δεν αναβει δε δουλευει το φλας.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά από την στιγμή που δεν ανάβει ο φακός υπάρχει πρόβλημα. Δεν το πρόσεξα νωρίτερα αυτό με το φακό που είχατε αναφέρει.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ενα περιεργο που μου κανει το κινητο.

Ξερουμε στις οθονες αφης οταν θελουμε να επιλεξουμε καποια εφαρμογη ή οτιδηποτε αλλο θα πρεπει να ακουμπησουμε με το δαχτυλο μας για να την ανοιξουμε ή να επιλεξουμε. Ομως σε εμενα ορισμενες φορες οπως εχω το δαχτυλο μου σε αποσταση 1-3ποντους ανοιγει την εφαρμογη χωρις να την ακουμπησω. Στην αρχη νομιζα πως απατωμαι μεχρι που οπως εγραφα μηνυμα κι ειχα το αντιχειρα πανω απο το εικονιδιο της αποστολης αυτο επιλεχθηκε απο αποσταση και σταλθηκε το μισο!!!!

Το χει προσεξει κανεις αλλος αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...