Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι και εγώ κάτοχος του S Duos S7562 και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πως γίνετε να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στην κάρτα SD.

Κατέβασα το αρχείο app 2 sd αλλά και το move 2 sd επιλέγουν κάποιες εφαρμογές αλλά όταν πάει στη διαχείριση εφαρμογών δεν εμφανίζει πουθενά μετακίνηση. Εάν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα είμαι και εγώ κάτοχος του S Duos S7562 και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πως γίνετε να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στην κάρτα SD.

Κατέβασα το αρχείο app 2 sd αλλά και το move 2 sd επιλέγουν κάποιες εφαρμογές αλλά όταν πάει στη διαχείριση εφαρμογών δεν εμφανίζει πουθενά μετακίνηση. Εάν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Δεν γίνεται μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα SD λόγω ics λειτουργικού

Link to comment
Share on other sites

Εάν διάβαζες λίγο πιο πάνω θα έπαιρνες ΆΜΕΣΑ την απάντηση στο ερώτημα σου.... :beer:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε τα καταφερα ... δεν το εχει κανει καποιος να δωσει οδηγιες?

 

Thnx

 

Ρυθμισεις/Περισσότερες ρυθμισεις/Τethering/Φορητό σημείο προσβασης ΟΝ και απο και πέρα Επιτρ. Συσκευές

Το βρήκα ψαχνοντας.Για δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις/Περισσότερες ρυθμισεις/Τethering/Φορητό σημείο προσβασης ΟΝ και απο και πέρα Επιτρ. Συσκευές

Το βρήκα ψαχνοντας.Για δοκιμασε

 

Αυτο ειναι αν καταλαβα σωστα για να κανεις τι κινητο κατι σαν router...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι αν καταλαβα σωστα για να κανεις τι κινητο κατι σαν router...

 

Aκριβώς. Μοιραζει το ιντερνετ σε άλλες συσκευές ασύρματα με wifi.

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβώς.Το άνοιξα και της τουμπαρισα. Eμενα δουλευουν και στις αναπαντητες και στα μηνυματσ και στις δυο καρτες. Ε μια φορα μου φεναται φανηκα κωλόφαρδος. Δεν ξερω πως και γιατι γινεται αυτό. Παντως κατι πειραζα και στa εικονιδια SIM1, SIM2 Σερ σημειο νατα εχω μπερδεψει και να μη βρισκω άκρη. ΕΝΤΕΛΏς ΤΥΧΑΊΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΨΑΝ

Το εσβησα το NOLED και … ησύχασα

και πέρασα το Light Flow - LED&Notifications που δουλευει τέλεια !!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflow&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnJhZ2Vjb25zdWx0aW5nLmFuZHJvaWQubGlnaHRmbG93Il0.

Link to comment
Share on other sites

Το εσβησα το NOLED και … ησύχασα

και πέρασα το Light Flow - LED&Notifications που δουλευει τέλεια !!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflow&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnJhZ2Vjb25zdWx0aW5nLmFuZHJvaWQubGlnaHRmbG93Il0.

 

Οταν λες τέλεια?

Και στις 2 σιμ?

Απο κατανάλωση μπαταρίας πως πάει?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες τέλεια?

Και στις 2 σιμ?

Απο κατανάλωση μπαταρίας πως πάει?

 

NAI και στις 2 SIM

και απο κατανάλωση : Σήμερα μίλησα περίπου μισή ωρα με 3g ανοιχτό και το Light Flow ΟΝ και το εχω ενεργοποιηση να μου δουλευει στις αναπάντητες και στα SMS

και η κατανάλωση της μπαταρίας έπεσε περίπου 20%

τα αρνητικά που ειδα μέχρι τώρα είναι οτι εχει αγγλικό μενού και δεν εχει οπτική ενδειξη για το συγκεκριμένο τηλέφωνο

.....το ψάχνω και εγω ακόμα

τα συμπεράσματα δικά σου

Edited by kaberos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, στην αρχη μπορουσα να στειλω μηνυμα με 160 ελληνικους κεφαλαιους χαρακτηρες, τωρα δεν ξερω γιατι αλλα μονο 70 μπορω (εχει και μικρα γραμματα) οποια επιλογη και να βαλω απο τις 3 στις ρυθμισεις εισαγωγης SMS δεν αλλαζει να ξαναεχω 160 Ελληνικους κεφαλαιους..
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τα μνματα πατα το μενου μετα ρυθμισεις και βαλε στην εισαγωγη λειτουργιας gsm
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

στην 1 καρτα εχω whats up..... στην 2 καρτα εχω cu vodafon

εχω ενεργοποιησει την 2 καρτα για ιντερνετ....απο δωρο της vodafon...

το προβλημα ειναι.....οτι στην πρωτη καρτα αφαιρει χρηματα απο τον λογαριασμο μου....

μηπως εχω κανει κατι λαθος:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση.Οταν κανω scroll στις επαφες απο την μπαρα με τα γραμματα που εχει δεξια ενω αλλαζουν τα γραμματα-και τα οποια ειναι μονο Αγγλικα-δεν αλλαζουν αντιστοιχα και οι επαφες,αλλα μενουν ακινητες.Ισως επειδη τα γραμματα ειναι Αγγλικα?Εχει κανεις ισεα γι αυτο τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση.Οταν κανω scroll στις επαφες απο την μπαρα με τα γραμματα που εχει δεξια ενω αλλαζουν τα γραμματα-και τα οποια ειναι μονο Αγγλικα-δεν αλλαζουν αντιστοιχα και οι επαφες,αλλα μενουν ακινητες.Ισως επειδη τα γραμματα ειναι Αγγλικα?Εχει κανεις ισεα γι αυτο τι να κανω?

 

Ψαξε προηγουμεν post μη τα επαναλαμβανουμε. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω δικό μου ήχο κλήσης στο κινητό κ όχι αυτούς που έχει το κινητό προσπαθώ να το βρω αλλά σαν ήχο κλήσης μόνο ήχους του κινητού παίρνει:mad:
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αν έχει εμφανίσει προβλήματα ως συσκευή και ποιά είναι αυτά; Τέλος η μπαταρία του πόσο κρατάει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αν έχει εμφανίσει προβλήματα ως συσκευή και ποιά είναι αυτά; Τέλος η μπαταρία του πόσο κρατάει;

 

Εχουν απαντηθει αρκετες φορες, αν δεν σου κανει κοπο διαβασε το νημα.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω δικό μου ήχο κλήσης στο κινητό κ όχι αυτούς που έχει το κινητό προσπαθώ να το βρω αλλά σαν ήχο κλήσης μόνο ήχους του κινητού παίρνει:mad:

 

Πρέπει να βάλεις έναν file manager για να μπορείς να διαβάσεις αρχεία εκτός του κινητού. πχ ES file manager

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις έναν file manager για να μπορείς να διαβάσεις αρχεία εκτός του κινητού. πχ ES file manager

 

Μπορεί να το κάνει και από την υπάρχων επιλογή "Τα αρχεία μου".

 

Κάνεις το εξής,

Δημιουργείς τους εξής φακέλους μέσα στον αρχικό:

Media> Audio και μέσα στον Audio δημιουργείς τους Alarms, Notifications και Ringtones.

 

Ότι βάζεις στο φάκελο Alarms θα εμφανίζεται ως ήχος για το ξυπνητήρι, στο Notifications ως ειδοποίηση και στο Ringtones ως ήχος κλήσης! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω δικό μου ήχο κλήσης στο κινητό κ όχι αυτούς που έχει το κινητό προσπαθώ να το βρω αλλά σαν ήχο κλήσης μόνο ήχους του κινητού παίρνει:mad:

 

Βάλε τον ήχο κλήσης στο φάκελο: Τα αρχεία μου/sdcard/Ringtones

 

Και είσαι έτοιμος:)

992
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω πως μπορω να χρεισιμοποιω το allshare που ενω υπαρχει σαν service δεν υπαρχει εφαρμογη ωστε να μπορω να το χρεισιμοποιω ...το εχει ψαξει καποιος??

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Διάβασα όλα τα μηνύματα σας για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχω λίγο ως πολύ μπερδευτεί. Τελικά αξίζει να το αγοράσω ή όχι? Υπάρχει κάποιο άλλο Dual Sim με καλές δυνατότητες σαν το Samsyng S Duos κάτω από τα 200Ε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..........
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Διάβασα όλα τα μηνύματα σας για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχω λίγο ως πολύ μπερδευτεί. Τελικά αξίζει να το αγοράσω ή όχι? Υπάρχει κάποιο άλλο Dual Sim με καλές δυνατότητες σαν το Samsyng S Duos κάτω από τα 200Ε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..........

 

Αν το θέλεις μονο για κλήσεις και sms είναι εντάξει. Για οτιδήποτε άλλο είναι αργό σε πολύ

εκνευριστικό βαθμό. Πολύ καλό duos είναι το Grand που πάει σφαίρα παντού. Βέβαια είναι

αρκετά πιο ακριβό. Τα έχω και τα δύο και σου μιλάω "εκ πείρας".

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...