Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το e shop.gr το εχει 211 ευρω σε μαυρο και 255 ευρω σε λευκό. Μας κουφανε

Επίσης γραφει οτι εχει πυξίδα. Που ειναι η πυξίδα οέο? :lol:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007174

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το e shop.gr το εχει 211 ευρω σε μαυρο και 255 ευρω σε λευκό. Μας κουφανε

Επίσης γραφει οτι εχει πυξίδα. Που ειναι η πυξίδα οέο? :lol:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007174

 

Τη εννοείς που είναι η πυξίδα?

Αν μπεις στο gsmarena αλλά και σε οποιοδήποτε site τεχνολογίας αναφέρει ότι έχει πυξίδα όπως σχεδόν και όλα τα Smartphone που γνωρίζω, αλλά αδυνατώ να κατανοήσω την έκπληξη σου… :fool:

Link to comment
Share on other sites

Εχω στην Sim1 καρτα cosmote με συμβόλαιο και στη sim 2 whatsup μπορώ να χρησημοποιώ τη sim2 για ιντερνετ με τα δωρεάν mb που δινει η cosmote καθε φορά που ανανεώνεις την κάρτα ή υπάρχει περίπτωση να μου χρεώσει και τη sim1 του συμβολαίου?????

 

Στις επιλογές των καρτών τσεκαρισμένο το "ΔΙΚΤΥΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ" στη sim 2 και δε θα εχεις κανένα πρόβλημα ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τη εννοείς που είναι η πυξίδα?

Αν μπεις στο gsmarena αλλά και σε οποιοδήποτε site τεχνολογίας αναφέρει ότι έχει πυξίδα όπως σχεδόν και όλα τα Smartphone που γνωρίζω, αλλά αδυνατώ να κατανοήσω την έκπληξη σου… :fool:

 

απλα ρωταω που ειναι

To δικό σου εχει? :happy:

Edited by Vagelis2000
Link to comment
Share on other sites

απλα ρωταω που ειναι

To δικό σου εχει? :happy:

 

Φυσικά και έχει όπως και το δικό σου…

Πάρε μια ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι πειραξα με το κλειδωμα οθονης και τωρα δεν κλειδωνει αυτοματα.

Θελω να κλειδωνει αυτοματα αλλα χωρις μοτιβο ξεκλειδωματος,μονο με κυλιση, οπως ηταν εξ αρχηςδηλαδη

Εχω επιλογη για αυτοματο κλειδωμα μονο αν βαλω μοτιβο.

 

 

Ακυρο, ολα οκ

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές των καρτών τσεκαρισμένο το "ΔΙΚΤΥΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ" στη sim 2 και δε θα εχεις κανένα πρόβλημα ;)

Και πώς γίνεται αυτό??Απλά τσεκάρεις απο τη διαχείρηση καρτών εκεί που λεει "δύκτιο υπηρεσίας δεδομένων"την Sim2 και καθάρισες???Το έκανα αλλά οταν δουλεύω την sim1 μπαίνει κι από κεί........:(.Ετσι πρέπει να είναι ή κάνω κάτι λάθος????

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγεις δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων, ουσιαστικά του ορίζεις από ποια sim θα μπαίνει στο δίκτυο. Άσχετα ο καθένας από που κάνεις κλείσεις ή ποια έχει επιλέξει τη δεδομένη στιγμή από το menu, τα δεδομένα θα χρεώνονται από εκεί που έχεις επιλέξει... Δε χρειάζεται δηλαδή να γυρίσεις στην Sim 2 για να μπεις στο ίντερνετ. Ακόμα και στη sim 1 να είσαι, στο δίκτυο θα μπεις από την sim 2 (αυτή θα χρεωθεί). Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγεις δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων, ουσιαστικά του ορίζεις από ποια sim θα μπαίνει στο δίκτυο. Άσχετα ο καθένας από που κάνεις κλείσεις ή ποια έχει επιλέξει τη δεδομένη στιγμή από το menu, τα δεδομένα θα χρεώνονται από εκεί που έχεις επιλέξει... Δε χρειάζεται δηλαδή να γυρίσεις στην Sim 2 για να μπεις στο ίντερνετ. Ακόμα και στη sim 1 να είσαι, στο δίκτυο θα μπεις από την sim 2 (αυτή θα χρεωθεί).

Ευχαριστώ πολύ..δεν θα ήθελα να μου έρθει κανένας λογαριασμός φουσκωμένος από το πουθενά...στη sim2 έχω Whatsup οπότε δεν έχω θέμα..να είστε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιξίδα δεν βρίσκω πάντως στο δικό μου :mad:

 

Στην ουσία εννοεί ότι έχει μαγνητόμετρο. Με μια κατάλληλη εφαρμογή από το google play, αν βάλεις compass στην αναζήτηση θα βρεις αρκετές, μπορείς να την εκμεταλλευτείς. Σκέψου το λίγο σαν το GPS: ξέρεις ότι το έχεις, αλλά χωρίς χάρτες δεν σου χρησιμεύει σε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

εχω το s duos peripoy 2 βδομαδες και σημερα το καναμε να λειτουργουν και οι δυο καρτες. οταν μιλας απο την μια να δεχεσαι κληση απο την δευτερη και αντιστροφα.εχω συνδεση και whats up. λαθος που εκανα οταν εβαλα τις καρτες ηταν οτι εκει που γραφεις τα νουμερα των καρτων για μονιμη ενεργοποιηση διπλης sim θελει πριν τον αριθμο +30 και μετα τον αριθμο τις καρτας και στισ δυο sim .τωρα λειτουργει κανονικα χωρις προωθηση

 

Απο που μπενουμε για να βαλουμε αρηθμους των sim ?

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Κατι εχω πατησει στο s duos και οταν με καλουν εκτος απο τον ηχο κλησης μου διαβαζει και το ονομα της επαφης. Γνωριζει καποιος πως το ενεργοποιω??????

 

Καποια απαντηση>?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι πειραξα με το κλειδωμα οθονης και τωρα δεν κλειδωνει αυτοματα.

Θελω να κλειδωνει αυτοματα αλλα χωρις μοτιβο ξεκλειδωματος,μονο με κυλιση, οπως ηταν εξ αρχηςδηλαδη

Εχω επιλογη για αυτοματο κλειδωμα μονο αν βαλω μοτιβο.

 

 

Ακυρο, ολα οκ

 

Πως το καταφερες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω και εγώ το 7562 με

CSC S7562ATOALH1

AP S7562XXALJ4

CP S7562XXALJ3

Το τηλέφωνο είναι από Αυστρία?

Να περάσω την τελευταία αναβάθμιση την Αυστριακή του 1/2013?Θα έχω σε κάτι βελτίωση? Ξέρει κανείς τίποτε νεότερο για 4.1? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως το έφτιαξες

 

Απο τις ρυθμισεις ασφαλεια -> κλειδωμα οθονης->βαζεις το μοτιβο σου να σε αφησει να προχωρησεις->και πατας καμια. Μετα απο τις ρυθμισεις εμφανιση επιλεγεις ληξη χρονικου οριου οθονης και βαζεις τον χρονο που θελεις.

Αν τα θυμαμαι καλα.

 

Στη sim 2 εχω cosmote whats up, εχω κατεβασει την εφαρμογη whats up αλλα δεν δουλευει, κανω κατι λαθος ή δεν γινετε γιατι η sim 2 ειναι μονο GSM? (εχω την sim 1 GSM/WCDMA)

Eιχα μπει απο wifi και ειχε την επιλογη να στειλει sms για επαληθευση αλλα δεν εκανε τιποτα.

 

Επισης δεν μπορω να κανω βιντεοκλησεις.(απο τη sim 1) Γιατι?

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το να μην εχει τα ονοματα του καταλόγου ολόκληρα δεν τοχω καταλαβει γιατι γινεται. Κανω κατι λαθος στις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

η ανοιχτή ακρόαση είναι ΟΚ; Από εγγραφή ήχου;

 

Δεν κατέβασα τίποτα. Η εφαρμογή δεν υπάρχει σαν εικονίδιο στις εφαρμογές αν όμως πας

ρυθμίσεις>διαχειριστής εφαρμογών>όλα θα δεις ότι υπάρχει το allshare service. Ανοίγοντας λοιπόν ενα αρχείο jpg ή mp3 θα δεις επάνω αριστερά στην οθόνη το σήμα του allshare. Το πατάς και αυτό είναι. Δυστυχώς η sony. τηλεόρασή μου δεν δέχεται αρχεία mp4 μέσω dlna.

 

Εγω φιλε γιατη δεν βλεπω πανο αρηστερα το σημα του allshare ? στης ρυθμισεις παντος υπαρχει κανονικα το allshare service που λες...μοιπος κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

δεν έγινα κατανοητός ίσως. Εννοώ την ανοιχτή ακρόαση στις κλήσεις, όταν π.χ. είσαι στο αυτοκίνητο. Αν ακούγεσαι και σε ακούνε καλά.

 

Για εγγραφές εννοώ το voice recording ή αν θες να καταγράψει μια συνομιλία είτε τηλεφωνική είτε μεταξύ δύο προσώπων επι τόπου...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στη sim 2 εχω cosmote whats up, εχω κατεβασει την εφαρμογη whats up αλλα δεν δουλευει, κανω κατι λαθος ή δεν γινετε γιατι η sim 2 ειναι μονο GSM? (εχω την sim 1 GSM/WCDMA)

Eιχα μπει απο wifi και ειχε την επιλογη να στειλει sms για επαληθευση αλλα δεν εκανε τιποτα.

 

Επισης δεν μπορω να κανω βιντεοκλησεις.(απο τη sim 1) Γιατι?

πρέπει να την βάλεις στην sim 1

έτσι οπως το εχεις θα πρέπει να κλίνεις το ασύρματο δικτυο και να ανοίγεις τα δεδομένα

μονο με αυτον τον τρόπο θα σου δουλεύει με σμσ στέλνει απο την σιμ 1:(

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...