Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μου κάνει κάτι κολλήματα η οθόνη.

Την πρώτη φορά που μου είχαν δώσει το μαύρο s duos καμιά φορά κόλλαγε η οθόνη και δεν μπορούσα να πατήσω τίποτα.

Τώρα που μου το άλλαξαν και πήρα το άσπρο τα πράγματα έγιναν χειρότερα.

Κολλάει πολύ περισσότερο.

Το πήγα στο πλαίσιο και ενώ το έκανε μπροστά τους μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω έτσι ώστε να δουλεύει κανονικά το κινητό?

 

Μια βοήθεια κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει κάτι κολλήματα η οθόνη.

Την πρώτη φορά που μου είχαν δώσει το μαύρο s duos καμιά φορά κόλλαγε η οθόνη και δεν μπορούσα να πατήσω τίποτα.

Τώρα που μου το άλλαξαν και πήρα το άσπρο τα πράγματα έγιναν χειρότερα.

Κολλάει πολύ περισσότερο.

Το πήγα στο πλαίσιο και ενώ το έκανε μπροστά τους μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω έτσι ώστε να δουλεύει κανονικά το κινητό?

 

Μήπως κάνει κολλήματα γιατί το φορτώνεις με βαριά προγράμματα και με widgets? Δεν είναι και για πολλά πολλά με ics και ενα πυρήνα. Δεν κανεις ενα reset μήπως στρωσει?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Του έκανα reset και ενώ η κατάσταση έφτιαξε για λίγο μόλις κατέβασα ένα παιχνίδι για δοκιμή ξανάρχισε να κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καντε ενα κοπο αν δε βαριεσται να διαβασετε τις τελευταιες 20-30 σελιδες για τα σχολια των χρηστων του κινητου αυτου για να παρετε μια γευση για τι πραγμα μιλαμε. Το κινητο ειναι απλα για πεταμα. Ενα κινεζικο των 40-50 ειναι πολυ καλυτερο. Σας το λεω απλα για να ξερετε τι εχετε παρει και να μην περιμενετε και πολλα πραγματα απο αυτο. Εγω το ειχα κανα 3μηνο και πραγματικα απορω ακομα με την υπομονη που ειχα και δε το πεταξα απο το μπαλκονι. Tragic
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό. Για τα λεφτά του είναι μια χαρά. Το έχω 10-11 μήνες τώρα και ίσως επειδή το προσέχω δεν μου φαίνεται ότι σέρνεται καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρησιμοποιουσα εδω και 2 χρονια το sygic με sony xperia 10 mini. Oι χαρτες ειχαν κατεβει στην sd card.ΤΩΡΑ ειμαι στο τσακ να αγορασω ενα s duos αλλα καπου διαβασα οτι οι χαρτες αποθηκευονται στην μνημη του τηλεφωνου μονο . ισχυει?αν ναι ειναι μεγαλο μειον γιατι με 1.8G user avaliable μνημη χανονται τα 500 mb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρησιμοποιουσα εδω και 2 χρονια το sygic με sony xperia 10 mini. Oι χαρτες ειχαν κατεβει στην sd card.ΤΩΡΑ ειμαι στο τσακ να αγορασω ενα s duos αλλα καπου διαβασα οτι οι χαρτες αποθηκευονται στην μνημη του τηλεφωνου μονο . ισχυει?αν ναι ειναι μεγαλο μειον γιατι με 1.8G user avaliable μνημη χανονται τα 500 mb

Είναι αλήθεια αποθηκεύετε στην μνήμη του τηλεφώνου …αλλά αν είσαι root μπορείς με το πρόγραμμα folderMount να μεταφέρεις τον φάκελο Aura στην εξωτερική κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια αποθηκεύετε στην μνήμη του τηλεφώνου …αλλά αν είσαι root μπορείς με το πρόγραμμα folderMount να μεταφέρεις τον φάκελο Aura στην εξωτερική κάρτα μνήμης

 

οποτε μαλλον θα προτιμησω το ace 2 οσο και να λαγκαρει με τζελυ μπιν ...ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μετα απο 3 μηνες περιπου με το κινητο με 40 εφαρμογες κατεβασμενες, root, greenify και foldermount, και χωρο εχω και το κινητο δουλευει με περιπου 20% ελευθερη ram που σημαινει χωρις κολληματα και lag!!τωρα για καποιον που ζηταει κατι παραπανω υπαρχουν και πιο ακριβα κινητα γιατι αυτο τωρα εχει 150- ευρω!!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μετα απο 3 μηνες περιπου με το κινητο με 40 εφαρμογες κατεβασμενες, root, greenify και foldermount, και χωρο εχω και το κινητο δουλευει με περιπου 20% ελευθερη ram που σημαινει χωρις κολληματα και lag!!τωρα για καποιον που ζηταει κατι παραπανω υπαρχουν και πιο ακριβα κινητα γιατι αυτο τωρα εχει 150- ευρω!!

 

ρε παιδια εχω μπερδευτει για να περασεις εφαρμογες στην sd θες απλα root η και custom rom?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μπερδευτει για να περασεις εφαρμογες στην sd θες απλα root η και custom rom?

Μόνο root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω ασχημη εμπειρια με root εχω καταστρεψει κινητο

 

Κάνοντας μόνο root δεν νομίζω ,φλασσαροντας πράγματα που δεν έπρεπε μπορεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρησιμοποιουσα εδω και 2 χρονια το sygic με sony xperia 10 mini. Oι χαρτες ειχαν κατεβει στην sd card.ΤΩΡΑ ειμαι στο τσακ να αγορασω ενα s duos αλλα καπου διαβασα οτι οι χαρτες αποθηκευονται στην μνημη του τηλεφωνου μονο . ισχυει?αν ναι ειναι μεγαλο μειον γιατι με 1.8G user avaliable μνημη χανονται τα 500 mb

 

Καλησπέρα. Είχα android συσκευή άλλου κατασκευαστή, έχοντας αγοράσει χάρτες και ΡΟΙ της Mireo. Ενεργοποιώντας S7562, κατέβασα πάλι την εφαρμογή απ' το play store και πήγα να κάνω restore χρησιμοποιώντας φυσικά το ίδιο Google account με το οποίο είχα κάνει την αγορά. Η εφαρμογή φυσικά αποθηκεύθηκε το τηλέφωνο αλλά για τους χάρτες, ΡΟΙ και φωνές με ΡΩΤΗΣΕ που θέλω να αποθηκευθούν, επέλεξα την εξωτερική κάρτα μνήμης και αποθηκεύθηκαν μια χαρά. Σημειώνω ότι δεν είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό. Για τα λεφτά του είναι μια χαρά. Το έχω 10-11 μήνες τώρα και ίσως επειδή το προσέχω δεν μου φαίνεται ότι σέρνεται καθόλου.

 

Ομοίως, κανένα πρόβλημα. Το έχω πολύ λιγότερο καιρό από 'σένα, κατέβασα όλες τις εφαρμογές που είχα και στην προηγούμενη συσκευή μου, έκανα όλες τις ενημερώσεις των εφαρμογών και δεν έχω κανένα πρόβλημα και -μην το ματιάσω- δεν έχω κανένα κόλλημα. Στην συσκευή έχω μονίμως ανοιχτό το wi-fi, έχω ενεργοποιήσει το Power saving μόνο για την οθόνη και όλα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο :)

 

Κάνοντας μόνο root δεν νομίζω ,φλασσαροντας πράγματα που δεν έπρεπε μπορεί .

 

δηλαδη περασα στο κινητο κατι που δεν επρεπε ?κακοβουλο λογισμικο ας πουμε?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, αν καταλαβαίνω καλά από 2 samsung που έχω με εσωτερική μνήμη, την βλέπουν σαν κάρτα sd. Είτε έχεις τοποθετήσει sd είτε όχι. Αν έχεις τοποθετήσει την βλέπουν (την δικιά σου) σαν external sd. Οπότε εξαρτάται από την εφαρμογή αν τις βλέπει και τις 2, και κάνει κάνει διαχωρισμό, δίνοντάς σου την δυνατότητα να επιλέξεις. Ίσως και πάλι να είναι θέμα λειτουργικού. Και εξηγούμαι. Το άλλο μου κινητό (galaxy mini 2) λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο ακριβώς. Θυμάμαι τρέχοντας το Antutu στο στοκ λειτουργικό παλιότερα, με ρώταγε ποια από τις 2 sd να χρησιμοποιήσει για τη μέτρηση. Τρέχοντας ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα κάτω από cm 10.1 δεν με ρώταγε, και επέλεγε μόνο του. Υποθέτω παρόμοια συμπεριφορά θα έχουν και άλλες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

οποτε μαλλον θα προτιμησω το ace 2 οσο και να λαγκαρει με τζελυ μπιν ...ευχαριστω για την απαντηση

 

Πρόσεξε όμως γιατί από όσο ξέρω τα Samsung λειτουργούν πιθανόν όλα με το ίδιο τρόπο. Δηλαδή τις εφαρμογές τις στέλνουν στη μνήμη του τηλεφώνου. Ψάξτο αν το προτιμήσεις, μπορεί και να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο root .

 

δημιουργεις ενα 2ο μερος στην καρτα μνημης και περνας τις εφαρμογες εκει και εχεις φουλ χωρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου βγάζει μύνημα ότι παρουσιάστηκε σφάλμα πιστοποίησης και δεν συνδέεται στο ιντερνετ. Το πρόβλημα το έχω μόνο στο σπίτι και μόνο με την ασύρματη σύνδεση ( TELLAS ) . Πριν 3 μέρες έκανα hard reset αλλά τώρα πάλι τα ίδια ......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου βγάζει μύνημα ότι παρουσιάστηκε σφάλμα πιστοποίησης και δεν συνδέεται στο ιντερνετ. Το πρόβλημα το έχω μόνο στο σπίτι και μόνο με την ασύρματη σύνδεση ( TELLAS ) . Πριν 3 μέρες έκανα hard reset αλλά τώρα πάλι τα ίδια ......

 

Αφού δεν έφτιαξε με το hard reset, μπορείς να δοκιμάσεις να παίξεις με τις ρυθμίσεις για το ασύρματο. Να δεις εάν στο κάνει και με επιλογές εκεί όπως WPA, WPA2 WPA+WPA2. Απλά θυμήσου να διαγράφεις το ασύρματο δίκτυο από το κινητό κάθε φορά που κάνεις την αλλαγή στο router. Εάν ακόμα υπάρχει πρόβλημα πήγαινέ το στο service να του κάνουν ένα έλεγχο

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έφτιαξε με το hard reset, μπορείς να δοκιμάσεις να παίξεις με τις ρυθμίσεις για το ασύρματο. Να δεις εάν στο κάνει και με επιλογές εκεί όπως WPA, WPA2 WPA+WPA2. Απλά θυμήσου να διαγράφεις το ασύρματο δίκτυο από το κινητό κάθε φορά που κάνεις την αλλαγή στο router. Εάν ακόμα υπάρχει πρόβλημα πήγαινέ το στο service να του κάνουν ένα έλεγχο

Μετα το hard reset λειτουργησε μια χαρα για 3μερες. Τις ρυθμισεις του ασυρματου τις αλλαξα ολες, τιποτα ακομα και χωρις ασφαλεια.

Δοκίμασα όμως να κλείσω το router ( για να αλλάξει ip ) και τώρα δουλεύει κανονικά. Καμιά ιδέα? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το hard reset λειτουργησε μια χαρα για 3μερες. Τις ρυθμισεις του ασυρματου τις αλλαξα ολες, τιποτα ακομα και χωρις ασφαλεια.

Δοκίμασα όμως να κλείσω το router ( για να αλλάξει ip ) και τώρα δουλεύει κανονικά. Καμιά ιδέα? Ευχαριστω.

 

Ποιο ρούτερ έχεις; Αν έχεις το Gennet (μαύρο, τετράγωνο), πιθανότατα είναι το γνωστό πρόβλημα με το wi-fi του συγκεκριμένου μοντέλου.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρούτερ έχεις; Αν έχεις το Gennet (μαύρο, τετράγωνο), πιθανότατα είναι το γνωστό πρόβλημα με το wi-fi του συγκεκριμένου μοντέλου.

 

Άλλαξα και ρουτερ εβαλα eνα LINKSYS WAG2000G αλλα τα ιδια.........

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...