Jump to content

Fake or Not (videos YouTube, Liveleak etc)


DemetreKre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει 7.000.000 views στο YouTube ακούγονται ελληνικά σχόλια στο βίντεο... σίγουρα φαίνεται για πατάτα αλλά τί μπορεί να είναι που πήγαν όλοι από την παραλία εκεί να δουν ;;; Περίεργο! Στα comments δεν υπάρχει σχεδόν κανείς Έλληνας και είναι το μοναδικό βίντεο του χρήστη που το ανέβασε.

 

Link to comment
Share on other sites

Αμ οι άλλοι, που κάνουν βουτιές δίπλα του...!:lol:

 

"Α ενα θαλάσσιο τέρας! Κάτσε να κάνω βουτιά να το δώ απο κοντά!"

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Could you avoid this?

 

Παιδιά πολύ μεγάλη προσοχή στο δρόμο... Κυκλοφορούν πολλοί τραγικοί τύποι. Με τη συγκεκριμένη ορατότητα δεν νομίζω ούτε εγώ να μπορούσα να το αποφύγω. Δεν νομίζω κανένα αμάξι να μπορούσε να ακινητοποιηθεί σε τόσο μικρό διάστημα αντίδρασης. Για ελιγμό δεν το συζητάω καν.

 

Για μένα φταίει και ο τύπος με το κόκκινο, με τις σφήνες !!!! και σίγουρα ο τύπος που αν και σταματημένος, σε άσχημο σημείο δεν είχε τοποθετήσει τρίγωνο. ΠΡΟΣΟΧΗ κρίμα είναι. Διαφορετικά πρέπει όλοι να κυκλοφορούμε με μια dashboard κάμερα

Link to comment
Share on other sites

@DemetreKre

 

Χωρίς να ξέρω τις πραγματικές συνθήκες του ατυχήματος θα σου πώ την άποψη μου...

 

Φταίνε και οι τρεις για διαφορετικό λόγο ο καθένας κυρίως τα δύο κινούμενα οχήματα γιατί θα μπορούσαν να είχαν αποφυγειί το ατύχημα...

 

Ο κόκκινος φταίει για τον επικίνδυνο τρόπο οδήγησης (σφήνα) που δεν αφησε κιόλας περιθώρια αντίδρασης στον πίσω οδηγό αλλά και ο πίσω έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης για δύο λόγους:

Παρατηρήστε στο 0:12 που ναι μεν του κάνει σφήνα ο κόκκινος αλλά και αυτός δεν κρατάει αποστάσεις (πολύ βασικό) και επιπλέον αυξάνει ταχύτητα ενώ βλέπει ότι κλείνεται... Επίσης το σταματημένο όχημα είναι ορατό πολύ πριν κάνει τη σφήνα ο κόκκινος οπότε έπρεπε και οι 2 οδηγοί να έχουν μεριμνήσει και να κόψουν ταχύτητα.

 

Ο σταματημένος τώρα φταίει σίγουρα εαν είχε ώρα που ήταν ακινητοποιημένος και δεν έβγαλε τρίγωνο ή κάτι προειδοποιητικό τελοσπάντων. Απαράδεκτος. Υπάρχει όμως και η πιθανότητα να του έμεινε το αμάξι εκεί κάποια δευτερόλεπτα αμέσως πριν το τρακάρισμα και σε αυτή την περίπτωση δεν φταίει αποκλειστικά αυτός.

 

Κατά τη γνώμη μου λοιπόν ο σταματημένος φταίει λιγότερο από τους άλλους δύο, οι οποίοι θα έπρεπε να κόψουν ταχύτητα κυρίως όμως αυτός που τελικά τράκαρε. Σαν πιτσιρικάς κάγκουρας λειτούργησε εκείνη την ώρα και τρέχει να φτάσει τον άλλο επειδή του έκανε σφήνα. Δλδ ο ένας πιο λαλακας απο τον άλλο.

 

Εν ολίγης: Δε σημαίνει ότι επειδή κάποιος ΣΤΟΚΟΣ δεν έβγαλε το τρίγωνο ότι γύρω του μπορούμε να κάνουμε σφήνες, πόσο μάλλον να μην κρατάμε αποστάσεις σε τέτοιες ταχύτητες.

Edited by spyrosk8
Link to comment
Share on other sites

Σαν πιτσιρικάς κάγκουρας λειτούργησε εκείνη την ώρα και τρέχει να φτάσει τον άλλο επειδή του έκανε σφήνα. Δλδ ο ένας πιο λαλακας απο τον άλλο.

 

Σωστός φίλε συμφωνώ με την άποψή σου. Έτσι την παθαίνουμε οι περισσότεροι... Βέβαια μιας και είχε κάμερα οι δικηγόροι και των 3 ασφαλιζόμενων αυτοκινήτων θα είχαν αρκετοί δουλειά, και αρκετές ώρες στο δικαστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 7.000.000 views στο YouTube ακούγονται ελληνικά σχόλια στο βίντεο... σίγουρα φαίνεται για πατάτα αλλά τί μπορεί να είναι που πήγαν όλοι από την παραλία εκεί να δουν ;;; Περίεργο! Στα comments δεν υπάρχει σχεδόν κανείς Έλληνας και είναι το μοναδικό βίντεο του χρήστη που το ανέβασε.

 

 

αυτό δεν ξέρω τι μπορεί να είναι και μου κίνησες την περιέργεια τώρα. καμιά μπλε σακούλα νάιλον θα έλεγα αλλά θα την έβγαζαν από το νερό υποθέτω... τώρα να πήγε κανένα δελφίνι στην ακτή και να το μοντάρανε αυτοί με χρώμα; ποιος ξέρει;...

 

 

 

Could you avoid this?

 

Παιδιά πολύ μεγάλη προσοχή στο δρόμο... Κυκλοφορούν πολλοί τραγικοί τύποι. Με τη συγκεκριμένη ορατότητα δεν νομίζω ούτε εγώ να μπορούσα να το αποφύγω. Δεν νομίζω κανένα αμάξι να μπορούσε να ακινητοποιηθεί σε τόσο μικρό διάστημα αντίδρασης. Για ελιγμό δεν το συζητάω καν.

 

Για μένα φταίει και ο τύπος με το κόκκινο, με τις σφήνες !!!! και σίγουρα ο τύπος που αν και σταματημένος, σε άσχημο σημείο δεν είχε τοποθετήσει τρίγωνο. ΠΡΟΣΟΧΗ κρίμα είναι. Διαφορετικά πρέπει όλοι να κυκλοφορούμε με μια dashboard κάμερα

 

όλοι φταίνε για διαφορετικό λόγο σίγουρα αλλά για εμένα τον κύριο λόγο ευθύνης για το τρακάρισμα και μόνο για το τρακάρισμα και βάσιν των πλάνων που βλέπουμε, γιατί στην πραγματικότητα δεν μπορείς να ξέρεις τι έγινε, φταίει αυτός που το έχει παρκαρισμένο εκεί, αν όντως είναι παρκαρισμένο και απλά δεν πηγαίνει με 30χλμ/ώρα. Ακόμη και να του έμεινε το αμάξι εκεί δεν το έχει καν παρκαρισμένο κολλητά όσο πιο άκρη γίνετε, δεν έχει τα φλας αναμμένα και δεν έχει ούτε τρίγωνα, ούτε τίποτα. μετά φταίνε οι άλλοι που μου κάνουν προσπεράσεις στην πρώτη λορίδα.

Link to comment
Share on other sites

Could you avoid this?

 

Παιδιά πολύ μεγάλη προσοχή στο δρόμο... Κυκλοφορούν πολλοί τραγικοί τύποι. Με τη συγκεκριμένη ορατότητα δεν νομίζω ούτε εγώ να μπορούσα να το αποφύγω. Δεν νομίζω κανένα αμάξι να μπορούσε να ακινητοποιηθεί σε τόσο μικρό διάστημα αντίδρασης. Για ελιγμό δεν το συζητάω καν.

 

Για μένα φταίει και ο τύπος με το κόκκινο, με τις σφήνες !!!! και σίγουρα ο τύπος που αν και σταματημένος, σε άσχημο σημείο δεν είχε τοποθετήσει τρίγωνο. ΠΡΟΣΟΧΗ κρίμα είναι. Διαφορετικά πρέπει όλοι να κυκλοφορούμε με μια dashboard κάμερα

 

Δε φταίει ο τύπος που έκανε τη σφήνα, ο οποίος σαφώς και είναι εγκληματίας.

Φταίει αυτός που τραβάει το βίντεο, γιατί οδηγεί γρήγορα και δεξιά, προσπερνάει τα φορτηγά από δεξιά.

Η δεξιά λωρίδα δεν είναι για προσπέραση, είναι για να οδηγείς αργά, ή για να σταματάς σε περίπτωση ανάγκης, όπως πιθανώς έκανε το σταματημένο αυτοκίνητο, χωρίς όμως να έχει βγάλει τρίγωνο... ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σωστός φίλε συμφωνώ με την άποψή σου. Έτσι την παθαίνουμε οι περισσότεροι... Βέβαια μιας και είχε κάμερα οι δικηγόροι και των 3 ασφαλιζόμενων αυτοκινήτων θα είχαν αρκετοί δουλειά, και αρκετές ώρες στο δικαστήριο.

 

Ναι έτσι είναι.

Γενικά όλοι μπορεί να κάνουμε μικροπαρανομίες στο δρόμο όπως πχ να μπουμε σε κάνα στενό αγνοώντας το απαγορευτικό ή να κάνουμε προσπέραση στην εθνική (από αριστερά πάντα, ποτέ από δεξιά) αγνοώντας τη διαγράμμιση που απαγορεύει αλλά ΠΑΝΤΑ έχοντας ορατότητα ότι δεν περνάει αυτοκίνητο από την αντίθετη μεριά... Αυτά οκ λίγο πολύ όλοι τα κάνουμε και θέλουν προσοχή....

 

Αυτά όμως που κανουν οι τύποι στο βίντεο είναι εγκληματικά!

Link to comment
Share on other sites

τι να πρωτοσχολιασεις...Αλλα το πιο εφιαλτικο απο τον συγκοινωνιολογο που σε autobahn δεν εχει ερεισμα..Και γι αυτο εγινε το τρακαρισμα :(
Link to comment
Share on other sites

Jamie Carragher scores penalty for Everton (own goal) in Testimonial game

 

Μετράει κανονικά;;; Αν το έχανε τι θα γινόταν;;; θεός πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Jamie Carragher scores penalty for Everton (own goal) in Testimonial game

 

Μετράει κανονικά;;; Αν το έχανε τι θα γινόταν;;; θεός πάντως....

 

Αφού είναι ψεύτικος αγώνας, για φιλανθρωπικούς σκοπούς. Για να δοθούν λεφτά στο ίδρυμα.

 

Εγώ πάντως περίμενα ότι θα το σουταριζε ο διαιτητής!!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...