Jump to content

Android Application για τον ΕΟΠΥΥ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε 4.2.1 δε παιζει

 

Καλημέρα φίλε μου... μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες για το πρόβλημα?

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση 2.4.5

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 04/02/2013).
  • Διορθώσεις Λειτουργικών Προβλημάτων στα Νέα.
  • Μικρές Οπτικές Διορθώσεις.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια φίλε μου! Την έχω εγκαταστήσει από τότε που πρωτοβγήκε και χαίρομαι που συνεχώς τη βελτιώνεις! Μπράβο! Συνέχισε την άριστη δουλειά!

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια φίλε μου! Την έχω εγκαταστήσει από τότε που πρωτοβγήκε και χαίρομαι που συνεχώς τη βελτιώνεις! Μπράβο! Συνέχισε την άριστη δουλειά!

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τα καλά σου λόγια (σε ευχαριστώ διπλά αν έχεις κάνει και rate). Χαίρομαι που σου αρέσει και σου εύχομαι αχρείαστη ναναι...

 

η ονομασία της sqllite πάντως σε .jpg είναι όλα τα λεφτά ;)

 

ΣΣΣΣΣΣΣΤ.... κρύβε λόγια.... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! το έψαξες εεεε? Καλά έκανες... Υπάρχει βάσιμος λόγος που έγινε αυτό και όχι για συγκάλυψη ή κάτι άλλο... αλλά φαίνεται λιγάκι cool δε νομίζεις?:O:ninja: χαχαχαχαχα

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τα καλά σου λόγια (σε ευχαριστώ διπλά αν έχεις κάνει και rate). Χαίρομαι που σου αρέσει και σου εύχομαι αχρείαστη ναναι...

 

Εννοείται ότι έχω ρίξει 5 αστεράκια!;) Κάνω rate σε όλες τις εφαρμογές που εγκαθιστώ.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή στο google play με tablet που έχει Android 4.0.3 (ICS).

Έψαξα για "Ε.Ο.Π.Υ.Υ.", "eopyy.gov.gr.medsuppliers", "πάροχοι υπηρεσιών υγείας" αλλά δεν βρήκε τίποτα.

Με κινητό Android 2.2 τη βρίσκω αμέσως, αλλά θέλω να τη βάλω στην ταμπλέτα.

Υποθέτω το google play δεν θεωρεί την εφαρμογή συμβατή με την ταμπλέτα μου, αλλά γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ευχαριστώ για τα 5 αστεράκια. Σχετικά με το θέμα του GP με τα tablets. Μέσα από κάποιες δοκιμές που έκανα διαπίστωσα ότι στις περιπτώσεις όπου έτρεξα την εφαρμογή σε οθόνες με διαγώνιο πάνω από 7" τα γραφικά παρουσίαζαν κακή εικόνα. Έτσι αποφάσισα (για το GP και μόνο) να μην την κάνω διαθέσιμη για tablets αλλά μόνο για smartphones. Αν θέλεις να την δοκιμάσεις κατέβασέ τη από κάποιο άλλο market και θα παίξει κανονικά. Αν το κάνεις γράψε και τις παρατηρήσεις σου εδώ να δω τι μπορώ να κάνω. Ευχαριστώ πολύ.
It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

************************************************************

Σημαντική ανακοίνωση: Λόγω κάποιων σχολίων που έλαβε η εφαρμογή είναι σημαντικό να σημειωθεί με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο ότι η εφαρμογή σχεδιάστηκε, υλοποιήθηκε και υποστηρίζετε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από υπαλλήλους του Οργανισμού και ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΣΕ ΤΙΠΟΤΑ στον Οργανισμό.

************************************************************

ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΟ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΗ.

************************************************************

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση για το Tablet. Η εικόνα που έχεις στο Google Play είναι ομως από Tablet. Δοκίμασα το Amazon App Store, αλλά δεν θέλω να βάλω τον λογαριασμό μου της Amazon στο tablet. Μετά δοκίμασα το GetJar αλλά δεν μου βρίσκει την ταμπλέτα που έχω.

 

Γιατί η εφαρμογή απαιτεί τις άδειες "ΤΡΟΠΟΠΟΊΗΣΗ ΤΩΝ ΕΠΑΦΏΝ ΣΑΣ"; Επίσης γιατί απαιτεί "ΑΠΕΥΘΕΊΑΣ ΚΛΉΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΏΝ ΑΡΙΘΜΏΝ". Θα μπορούσε να στέλνει το τηλέφωνο στον Dialer και από εκεί ο χρήστης να το καλεί ή να το βάλει στις επαφές του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση για το Tablet. Η εικόνα που έχεις στο Google Play είναι ομως από Tablet. Δοκίμασα το Amazon App Store, αλλά δεν θέλω να βάλω τον λογαριασμό μου της Amazon στο tablet. Μετά δοκίμασα το GetJar αλλά δεν μου βρίσκει την ταμπλέτα που έχω.

 

Γιατί η εφαρμογή απαιτεί τις άδειες "ΤΡΟΠΟΠΟΊΗΣΗ ΤΩΝ ΕΠΑΦΏΝ ΣΑΣ"; Επίσης γιατί απαιτεί "ΑΠΕΥΘΕΊΑΣ ΚΛΉΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΏΝ ΑΡΙΘΜΏΝ". Θα μπορούσε να στέλνει το τηλέφωνο στον Dialer και από εκεί ο χρήστης να το καλεί ή να το βάλει στις επαφές του.

 

Αρχικά για να σε βοηθήσω στο κατέβασμα τις εφαρμογής για tablet σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις το slideme marketplace ή το Opera Apps. Είναι τα δύο πιο άμεσα και εύκολα markets μετά του PS.

 

Τώρα σχετικά με τα permissions... Η μέθοδος που ακολούθησα για την υλοποίηση είναι να καλώ για κάτι που πρέπει να γίνει έξω από την εφαρμογή (Dial, SMS, Email, Save Contact, Browsing etc) τις εγκατεστημένες εφαρμογές που έχει η συσκευή. Έτσι για την κλήση καλώ το κατάλληλο intend και από κει και πέρα κάνω την κλήση περνώντας τον αριθμό που έχει επιλέξει ο χρήστης. Εξού και το direct call permission. Τώρα σχετικά με την τροποποίηση των επαφών ... στην ουσία είναι μόνο write contacts permission (μπορείς εύκολα να το δεις και στο PS). Αυτό που κάνω είναι να ανοίγω ένα Contact Intend και σε αυτό γεμίζω όσο το δυνατόν περισσότερα πεδία για την επαφή που έχει επιλέξει ο χρήστης να αποθηκεύσει. Έτσι δε χρειάζεται να πληκτρολογήσει σχεδόν τίποτα εκτός και αν θέλει να προσθέσει εκείνος κάτι. Έτσι γλυτώνει χρόνο και ταλαιπωρία. Τώρα το κομμάτι με τον dialer δε δίνει την δυνατότητα να περάσει κανείς και string (όπως πχ ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, ειδικότητα, τίτλος κλπ) με αποτέλεσμα αν θέλει να αποθηκεύσει ο χρήστης την επαφή να πρέπει να τα θυμάται απέξω (1) και να τα πληκτρολογήσει ένα προς ένα (2). Για τους παραπάνω λόγους επέλεξα αυτή τη μέθοδο. Στην αρχή είχα και τη δυνατότητα να ψάχνει η εφαρμογή στις επαφές και αν βρει κάποια ίδια επαφή με αυτή που πάει να αποθηκεύσει ο χρήστης να μη δημιουργεί δεύτερη αλλά να κάνει update στην πρώτη. Επειδή όμως είχα πολλά ερωτήματα σχετικά με το Read Contacts Permission που απαιτούνταν από την εφαρμογή για να λειτουργήσει το αφαίρεσα, κερδίζοντας έτσι χρήστες αλλά χάνοντας σε χρηστικότητα (γιατί αν για παράδειγμα κάποιος πατήσει 2 φορές την αποθήκευση θα φτιάξει 2 ίδιες επαφές). Εύχομαι να σε κάλυψα...

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από καθυστέρηση αρκετών εβδομάδων, και μέσα από αντίξοες συνθήκες με μετακομίσεις γραφείων κεντρικής υπηρεσίας, προβλήματα στις τεχνικές υποδομές κλπ σας παραδίδω καινούργια έκδοση της εφαρμογής.

 

Έχουμε και λέμε λοιπόν:

 

Νέα έκδοση 2.4.7

 

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 11/04/2013).
  • Διόρθωση προβλήματος επιλογής Πόλης Παρόχων.

 

Επίσης να ενημερώσω για το παρακάτω θέμα. Έχω λάβει κάποια προβλήματα που αναφέρουν ορισμένοι χρήστες της εφαρμογής σχετικά με την ενημέρωσή της από το Play Store. Συγκεκριμένα αναφέρεται ότι μετά την αυτόματη ενημέρωσή της από το PS η εφαρμογή δεν λειτουργεί. Για πρώτη φορά με την παρούσα έκδοση μπόρεσα να αναπαράξω το πρόβλημα. Θα προσπαθήσω να το λύσω ώστε να μην υπάρξει κάποιο θέμα στο μέλλον. Για την ώρα όποιος αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα μπορεί πολύ εύκολα να απεγκαταστήσει την εφαρμογή και να την εγκαταστήσει εκ νέου. Με αυτόν τον τρόπο η εφαρμογή θα λειτουργήσει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Σημείωση: Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο σε κάποιους χρήστες που έχουν ΗΔΗ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΗ την εφαρμογή. Για τους νέους χρήστες δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

 

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για την ταλαιπωρία.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια.

 

Νέα έκδοση 2.4.8

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 04/06/2013).
  • Καινούργια Λίστα Υπηρεσιών Οργανισμού (Τελ. Ενημέρωση: 04/06/2013).

 

Enjoy!!!

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νέα έκδοση 2.4.9

 

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 25/07/2013).
  • Καινούργια Λίστα Υπηρεσιών Οργανισμού (Τελ. Ενημέρωση: 25/07/2013).
  • Αφαίρεση περιττών δικαιωμάτων.

 

Καλά μπάνια!!!

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...