Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασε κανείς καμιά εφαρμογή gps?θέλω κάποιο να μιλάει για την μηχανή!με έχει βόλεψη πολύ το nokia maps αλλά σε οθόνη 3.5 δεν βολευη στο αμάξι

στην 7αρα του ταμπλετ θα είναι κομπλέ αν υπάρχει κάποιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το δικό μου δειχνει ότι η μπαταριά τελειωσε μέσα σε 1 ώρα αλλά κρατάει όσο κρατούσε πάνω από 7 ώρες ταινια 5 ώρες συνεχόμενο παιχνίδι δεν έχω θέμα με την διάρκεια

έβαλα διάφορα προγράμματα για καλιμπραρισμα μπαταρίας αλλά τιποτα καμιά ιδέα?

η άλλη λύση είναι να βρω την απόδειξη και να το πάω στην samsung άντε να δω που την έβαλα

 

καμιά ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο το εχω δοκιμασει αλλα νομιζω οτι ειναι αποτυχια. Παντα μου εδιχνε οτι η μνημη ειναι πανω απο 85% φορτωμενη......

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 85% λόγω του flash player? Δεν νομίζω. Δοκίμασέ το με τον stock browser...

Δεν ξερω λογω τι ....

δεν μπορω να το καταλαβω και flash player δεν εχω περασει,

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κανείς καμιά εφαρμογή gps?θέλω κάποιο να μιλάει για την μηχανή!με έχει βόλεψη πολύ το nokia maps αλλά σε οθόνη 3.5 δεν βολευη στο αμάξι

στην 7αρα του ταμπλετ θα είναι κομπλέ αν υπάρχει κάποιο

Εγώ φίλε χρησιμοποιώ το don't panic genious driver και το βρίσκω πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κανείς καμιά εφαρμογή gps?θέλω κάποιο να μιλάει για την μηχανή!με έχει βόλεψη πολύ το nokia maps αλλά σε οθόνη 3.5 δεν βολευη στο αμάξι

στην 7αρα του ταμπλετ θα είναι κομπλέ αν υπάρχει κάποιο

 

iGo Primo...

Κατά τη γνώμη μου (το έχω ξαναγράψει) μακράν η καλύτερη εφαρμογή για offline navigation. Μαζί με το ελληνικό θέμα 7.6 του Ανδρέα (Doupas) "απογειώνεται"...

 

Το χρησιμοποιώ στα ταξίδια με τη μοτο μου.

Πάντως, εν κινήσει δύσκολα θα ακούς τις οδηγίες σε οποιαδήποτε τέτοια εφαρμογή. Η καλύτερη λύση ειναι μία βάση για να βλέπεις το tab. Ακόμα και στις 7 ίντσες οι οδηγίες φαίνονται άνετα και ξεκάθαρα...

Link to comment
Share on other sites

iGo Primo...

Κατά τη γνώμη μου (το έχω ξαναγράψει) μακράν η καλύτερη εφαρμογή για offline navigation. Μαζί με το ελληνικό θέμα 7.6 του Ανδρέα (Doupas) "απογειώνεται"...

 

Το χρησιμοποιώ στα ταξίδια με τη μοτο μου.

Πάντως, εν κινήσει δύσκολα θα ακούς τις οδηγίες σε οποιαδήποτε τέτοια εφαρμογή. Η καλύτερη λύση ειναι μία βάση για να βλέπεις το tab. Ακόμα και στις 7 ίντσες οι οδηγίες φαίνονται άνετα και ξεκάθαρα...

 

Κάποιο link για το ελληνικό θέμα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά :-)

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link για το ελληνικό θέμα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά :-)

 

και εγω!!!

 

Είναι λίγο άκομψο να δώσω μέσα από το myphone.gr ένα link για άλλο ελληνικό φόρουμ παρόμοιας θεματολογίας, καθώς ο δημιουργός του θέματος έχει support thread εκεί.

 

Ωστόσο ψάξτε παιδιά... Ψάξτε... Και θα βρείτε ό,τι χρειάζεστε...

Και αν μπορώ να βοηθήσω κάπου, εδώ είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

http://www.ibtimes.co.uk/articles/498784/20130813/galaxy-tab270-p3110-android422-jellybean-release-samsung.htm Αυτόν τον οδηγό βρήκα αλλά δεν το δοκίμασα ακόμη. Πριν και μετά την αναβάθμιση να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις βγήκε ελληνική rom 4.2.2 για το P3100 με τον κωδικό ονομασίας VGR (Vodafone Greece). Όσοι δεν το αγόρασαν από vodafone μπορούν να την περάσουν μέσω odin.
Link to comment
Share on other sites

Εναν απλο που βγαζει usb και το oem καλωδιο.

 

Ναι έχω κ εγώ εναν αλλά είναι στα 1000mha /και λογικά θα αργεί να το φορτισει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το τάμπλετ μας αυτός ο φορτιστής είναι για το αυτοκίνητο http://www.skroutz.gr/s/3362313/Samsung-ECAP10CBE.html Πολύ καλός, στην συσκευασία υπάρχει και το ειδικό καλώδιο για την σύνδεση με το τάμπλετ. Αν μάλιστα κάποιος αγοράσει και ένα έξτρα gadget μετατρέπεται και σε φορτιστή για το σπίτι.

 

Αν κάνω root και κάποια στιγμή το τάμπλετ χαλάσει θα πρέπει για να μην χάσω την εγγύηση να ξαναπεράσω την rom.

Πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο για να μην το καταλάβουν πως ήταν root; Υπάρχει κάποιος μετρητής που πρέπει να μηδενιστεί π.χ με το πρόγραμμα triangle away;

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έχω 4.1 νομίζω στο tab 2 7.0 έμαθα ότι έχει βγει 4.2.2 ενώ πάω να κάνω ενημέρωση λογισμικού μου λέει ότι έχω τις ποιο πρόσφατες ενημερώσεις.... έκανε κανένας update? χωρίς ROOT πότε θα είναι διαθέσιμο ?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έχω 4.1 νομίζω στο tab 2 7.0 έμαθα ότι έχει βγει 4.2.2 ενώ πάω να κάνω ενημέρωση λογισμικού μου λέει ότι έχω τις ποιο πρόσφατες ενημερώσεις.... έκανε κανένας update? χωρίς ROOT πότε θα είναι διαθέσιμο ?

 

Εχω και εγω αυτην την απορια αλλα ειπα να μη ρωτησω γιατι ολο ερωτησεις κανω. Και εμενα τα ιδια μου λεει οτι δεν υπαρχει νεοτερη ενημερωση. Και απο το ταμπλετ αλλα και απο το kies τα ιδια λεει.

Link to comment
Share on other sites

Πότε κυκλοφόρησε η αναβάθμιση?

Έχω το Tab 2 wi-fi / 3G και όσες φορές προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση δεν βρίσκει τίποτα (cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Πότε κυκλοφόρησε η αναβάθμιση?

Έχω το Tab 2 wi-fi / 3G και όσες φορές προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση δεν βρίσκει τίποτα (cosmote)

 

OTA update προς το παρόν μόνο για όσους έχουν αγοράσει από τη Vodafone.

Μπορείς όμως να το κατεβάσεις μόνος σου από το Samsung Update και να το εγκαταστήσεις με το odin.

Link to comment
Share on other sites

OTA update προς το παρόν μόνο για όσους έχουν αγοράσει από τη Vodafone.

Μπορείς όμως να το κατεβάσεις μόνος σου από το Samsung Update και να το εγκαταστήσεις με το odin.

 

 

χρειάζεται να είσαι ROOT για να κάνεις μια αναβάθμιση μέσο Odin ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...