Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και μου εγραψε μηνυμα οτι η συσκευη δεν υποστηριζει flash player. Υπαρχει καποια λυση;

 

v. 11.1.115.81

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να προσθέσω πως μεταφορά αρχείων γίνεται και μέσω wi-fi direct ή με dlna. Ίσως και λέω ίσως με 4.2 να υποστηρίζει και κάρτες 64gb. Σκληρό δίσκο υποστηρίζει η συσκευή να συνδέσεις απ' ότι έχω διαβάσει αλλά υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί τους οποίους δεν θυμάμαι. Κάνε search connect hard disk drive to galaxy tab 2. Και χρειάζεται ένας ανταπτορας usb για την σύνδεση ειδικός για το τάμπλετ μας. Λέγεται usb connector 30 pin. Εγώ με αυτόν συνδέω usb στικάκια. Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω πως μεταφορά αρχείων γίνεται και μέσω wi-fi direct ή με dlna. Ίσως και λέω ίσως με 4.2 να υποστηρίζει και κάρτες 64gb. Σκληρό δίσκο υποστηρίζει η συσκευή να συνδέσεις απ' ότι έχω διαβάσει αλλά υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί τους οποίους δεν θυμάμαι. Κάνε search connect hard disk drive to galaxy tab 2. Και χρειάζεται ένας ανταπτορας usb για την σύνδεση ειδικός για το τάμπλετ μας. Λέγεται usb connector 30 pin. Εγώ με αυτόν συνδέω usb στικάκια.

 

Ωραιος ο δυναμιτης ! :)

Ευχαριστω για την βοηθεια,θα το κοιταξω για τον εξωτερικο σκληρο στο ιντερνετ να δω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο δυναμιτης ! :)

Ευχαριστω για την βοηθεια,θα το κοιταξω για τον εξωτερικο σκληρο στο ιντερνετ να δω τι παιζει.

Κοίταξα φίλε. Δυστυχώς το τάμπλετ υποστηρίζει δίσκους fat32 μόνο. Οι περισσότεροι είναι ntfs. Αν το κάνεις root και κατεβάσεις εφαρμογή απο το play store ίσως καταφέρει να διαβάσει ntfs. Αλλιώς πρέπει να διαμορφώσεις τον σκληρό σε fat32 στον υπολογιστή. Αν κάποιο παιδί έχει δοκιμάσει κάτι απ' όλα αυτά ας μας διαφωτίσει!

Link to comment
Share on other sites

^^ Μικρο το κακο φιλε μου. Ηδη εχω εναν εξωτερικο σκληρο δισκο σε fat32 λογω PS3.

500 gb ειναι,μικρος,οποτε μια χαρα ειμαστε.

Γι'αυτο ρωτησα στα προηγουμενα post μεχρι ποσα gb καρτα μνημης υποστηριζει το ταμπλετ. Αν υποστηριζε τις 64αρες,μια χαρα θα ηταν,θα ειχα αρκετο ελευθερο χωρο για καμια σεζον απο τις σειρες που βλεπω κατα καιρους και για 2,3 ταινιουλες.

Ειδα που εγραψες οτι στην 4.2 μπορει να υποστηριζονται οι 64αρες αλλα σε εμενα εχει την 4.1.2 προς το παρων. Θα δειξει,αργοτερα μπορει να το κανω και root και να βαλω τις επομενες εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και εγώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με μια κάρτα που αγόρασα πρόσφατα.Η κάρτα είναι SanDisk 32 κλάση 10.Κάποιες φορές αναγνωρίζει τα αρχεία που τις έχω αποθηκεύσει, όπως φωτογραφίες κι έγγραφα και κάποιες φορές όχι αν δεν κλείσω το ταμπλετ και το ξανανοίξω .Σήμερα δοκίμασα να μη το κλείσω αλλά να κάνω αφαίρεση της κάρτας.Όταν την ξαναβαλα δημιούργησε μια συντόμευση που την ονόμασε factory mode.Τελικά φταίει η κάρτα ή κάτι άλλο.Αν φταίει η κάρτα τότε να την επιστρέψω.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις τι φταίει θα πρέπει να δοκιμάσεις και άλλες κάρτες αν τις δέχεται το τάμπλετ. Η να πας σε ένα κατάστημα με τάμπλετ ανοικτά και να δοκιμάσεις την κάρτα σου σε αυτά.

 

Fotaras85, διάβασα στο νετ πως το τάμπλετ αναγνωρίζει και κάρτες 64gb αν τις κάνεις format σε fat32

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το Galaxy tab 2 p3110 8gb silver edition στα 135ε προσφορα ,αξιζει τον κοπο ή να κοιταξω σε Lenovo ideatab A1000 στα 16gb και 10 ευρω λιγοτερα...τι λετε??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το Galaxy tab 2 p3110 8gb silver edition στα 135ε προσφορα ,αξιζει τον κοπο ή να κοιταξω σε Lenovo ideatab A1000 στα 16gb και 10 ευρω λιγοτερα...τι λετε??

Μη το σκέφτεσαι τα αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του.Πόσο μάλλον και σε αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το Galaxy tab 2 p3110 8gb silver edition στα 135ε προσφορα ,αξιζει τον κοπο ή να κοιταξω σε Lenovo ideatab A1000 στα 16gb και 10 ευρω λιγοτερα...τι λετε??

Δεν αξίζει το Α1000 φίλε. Ρίξε μια ματιά και στο asus memopad hd7.

Link to comment
Share on other sites

Μη το σκέφτεσαι τα αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του.Πόσο μάλλον και σε αυτή την τιμή.

Ωραια,θα ειθελα να κανω αλλες δυο ερωτησεις.

1.Απο παιχνιδια πως παει,οπως real racing 3 και πιο βαρια ισως,δηλαδη ειναι αρκετος ο διπυρινος που εχει στο 1gb?(σε κινεζικο tab μονοπυρινο που ειχα δει το real racing 3 το επαιζε κανονικοτατα χωρις κολυματα)

2.Υποστηριζει usb tv tuner?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το εν λόγο tablet αλλά εχω ένα πρόβλημα δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία και τις εφαρμογές στην κράτα μνήμης με συνεπεία να γεμίσει η μνήμη τηλεφώνου και η μνήμη της κάρτας να είναι άδεια πως μπορώ να το κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το εν λόγο tablet αλλά εχω ένα πρόβλημα δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία και τις εφαρμογές στην κράτα μνήμης με συνεπεία να γεμίσει η μνήμη τηλεφώνου και η μνήμη της κάρτας να είναι άδεια πως μπορώ να το κανω;

 

Νομιζω οτι δεν εχει τετοια επιλογη...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι και γω να το παρω το ταμπλετ για απλη χρηση ιντερνετ, καμια ταινια και κανα παιχνιδι ο μικρος!!ουτε ρουτ ουτε πειραγμα!!να το παρω ή θεωρειται ξεπερασμενο τωρα που υπαρχει το tab3?ή και λογω μεγεθους..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέτοια επιλογή η 4.1.2. Στην 4.2.2 αν την βάλεις έχει επιλογή για μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα μνήμης!

 

Την καρτα μνήμης τοτε τι την έχει. δηλαδή από ότι κατάλαβα όλα τα περνάμε με τον υπολογιστή στην καρτα μνήμης και από πού θα κατεβάσω την 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Την καρτα μνήμης τοτε τι την έχει. δηλαδή από ότι κατάλαβα όλα τα περνάμε με τον υπολογιστή στην καρτα μνήμης και από πού θα κατεβάσω την 4.2.2

 

Η κάρτα μνήμης χρησιμεύει σε ένα σωρό άλλα πράγματα, πέρα από τη μεταφορά εφαρμογών εκεί...

Πόσα παιχνίδια έβαλες και "τιγκάρισες" τα περίπου 4Gb που έχεις διαθέσιμα;

Τέλος πάντων, εάν είναι τόσο σημαντικό για σένα, βάλε την 4.2.2

 

Την 4.2.2 μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι και γω να το παρω το ταμπλετ για απλη χρηση ιντερνετ, καμια ταινια και κανα παιχνιδι ο μικρος!!ουτε ρουτ ουτε πειραγμα!!να το παρω ή θεωρειται ξεπερασμενο τωρα που υπαρχει το tab3?ή και λογω μεγεθους..

 

Κοίτα στα 135 αν το βρεις καλή τιμή είναι. Έχει καλό wifi οπότε για ιντερνετ λέει. Ταινίες ωραία τις παίζει. Παιχνίδια δεν παίζω. Στα απλά δε θα χει κανένα πρόβλημα πάντως.Υπάρχει και καλή υποστήριξη από samsung και από custom roms. Στα 170 είναι το asus memopad hd7 τετραπύρηνο και 1280×800 ανάλυση έναντι 1024x600 του tab2. Μέσα στους επόμενους μήνες εκτιμώ πως το 1280×800 θα καθιερωθεί. Αν πας σε λύσεις από Κίνα τότε παίρνεις καλό τάμπλετ με ακόμα λιγότερα λεφτά. Ελπίζω να σε βοηθήσα και αν θες κάτι άλλο ρώτησε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα.μολις πηρα το P3110.η ερωτηση μου ειναι αν η πρωτη φορτιση πρεπει να ειναι 12 ωρες ή μολις δειξει πληρης φορτιση ειναι ετοιμο;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα.μολις πηρα το P3110.η ερωτηση μου ειναι αν η πρωτη φορτιση πρεπει να ειναι 12 ωρες ή μολις δειξει πληρης φορτιση ειναι ετοιμο;

 

Αφου το ξεφορτισεις (οχι και να κλεισει απο μπαταρια) μετα το φορτιζεις 100% και καθαρισες...

Η μπαταρια θα αποδωσει μετα απο 2-3 πληρεις κυκλους φορτισης-εκφορτισης

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι στο ψαξιμο για μια καλη θηκουλα για το Tablet , μια εξωτερικη καρτα μνημης καθως και για καλωδιο για να συνδεω εξωτερικο σκληρο δισκο στο tablet.

 

- Για την θηκη,εχω δει μια ωραια απο εναν φιλο μου ο οποιος εχει το 10ιντσο tablet της samsung. Δεν "κουμπωνει" μονο πισω στην πλατη,αλλα πιανει και την οθονη και ειναι σαν να διπλωνει. Επισης εχει και ενα stand για να εχει το Tablet σταθερο σε επιφανεια. Εχω βρει αυτην εδω που ειναι της Samsung.

http://www.eshopkos.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=vmj_color_plus.tpl&product_id=14709&category_id=191&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1

Αν και ειναι τσιμπημενη η τιμη,εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

 

- Καρτα μνημης microsd θα παω σε 32 gb και οσο το δυνατον μεγαλυτερη class. Ειμαι στο ψαξιμο προς το παρον απο τα Ελληνικα e-shops για να βρω μια.

 

- Για το καλωδιο πως ακριβως να το ψαξω? Αυτο εδω κανει?

http://www.cellphoneshop.net/otg.html

Επισης εχω βρει και αυτο εδω που ειναι ας πουμε πιο βολικο,ειναι συμβατο με το δικο μας tablet?

http://reviews.us.samsung.com/7463/EPL-1PL0BEGSTA/samsung-galaxy-tab-adapter-usb-reviews/reviews.htm

 

EDIT : Για καρτες μνημης απο το e shop βρισκω αυτες τις δυο σε φυσιολογικες τιμες. Εχει και αλλες αλλα ανεβαινουν στην τιμη. Τι λετε και εσεις? Να διαλεξω μια απο τις δυο να τελειωνει το θεμα?

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.552396

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.550387

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Θήκη σου προτείνω αυτή φίλε http://www.skroutz.gr/s/3066256/Case-Logic-QTS-207.html Στο youtube την έχει και σε βίντεο να την δεις. Αυτήν έχω. Τα καλώδια που έβαλες είναι αυτό που ψάχνεις. Εγώ έχω το δεύτερο πιο βολικό όπως είπες και εσύ. Οι κάρτες μνήμης που έβαλες για τα λεφτά τους μια χαρά φαίνονται.
Link to comment
Share on other sites

^^ Ευτυχως που την ειδα στο youtube γιατι στην αρχη χαρηκα μολις την ειδα και εψαχνα να την παραγγειλω.

 

Σκληρη φαινεται να ειναι,πιο φτηνη απο της samsung και το κυριοτερο εχει πολυ καλη βαση για να στηριζεις το tablet οπως θελεις. Το τελευταιο το αναφερω γιατι ενας φιλος μου που εχει το 10ιντσο ταμπλετ με την μαμισια θηκη,πολλες φορες γλυστραει το στηριγμα που εχει και πεφτει κατω το ταμπλετ.

 

Δυστηχως ομως ειδα οτι εχει και καποια αρνητικα,με το κυριοτερα απ'αυτα το οτι καλυπτει ολα τα βυσματακια που εχει το ταμπλετ. Ακουστικα,φορτιστης,το καλωδιο για συνδεση σκληρου δισκου,τα καλυπτει ολα και δεν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις. Το ιδιο με τα ηχειακια που εχει(λογικα θα χανει καπως στον ηχο οταν ειναι μεσα στη θηκη το ταμπλετ)καθως και με την πισω καμερα. Κριμα και μου αρεσε η θηκη. Με βαση τα παραπανω,αν θες να χρησιμοποιεις το ταμπλετ οταν φορτιζει πχ δεν μπορεις. Τελος,αλλο μειονεκτημα(το οποιο βεβαια ευκολα παραβλεπεται,δεν ειναι κατι σοβαρο)ειναι οτι τα 4 λαστιχακια στις γωνιες κρυβουν ελαχιστα απο την οθονη,αλλα οπως ειπα,αυτο ειναι ελαχιστης σημασιας.

 

Σε ευχαριστω για την προταση,η αληθεια ειναι οτι μολις την ειδα εψαχνα να την παραγγειλω,αλλα ευτυχως την ειδα καλυτερα στο γιουτουμπ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...