Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια. Αγορασα και εγω χθες το tablet και παρατηρησα οτι οταν χαμηλώνει η φωτηνοτητα η οθονη τρεμοσβηνει. Ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

αν δοκίμασες διάφορες ρυθμίσεις, επανεκκίνηση και τέτοια τότε μην χάνεις χρόνο για το σέρβις. να είσαι μέσα στο 10ήμερο για αντικατάσταση

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα τα παντα. Και επανεκκινηση και επσναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα συνεχιζει το ιδιο! Ευχαριστω για την απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το P3100 το 3G (δηλαδή δέχεται κάρτα SIM).

Όταν με καλούνε και μόνο τότε δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης (τον ομιλούντα τον ακούω κανονικά). Κατά τα άλλα μπορώ να ακούσω μουσική ή να δω κάποιο video με ήχο.

Αυτό με τις κλήσεις μου το κάνει από την αρχή. Είναι λογικό επειδή είναι tablet και δεν είναι κινητό τηλέφωνο? Ή μήπως είναι πρόβλημα της συσκευής μου?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το P3100 το 3G (δηλαδή δέχεται κάρτα SIM).

Όταν με καλούνε και μόνο τότε δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης (τον ομιλούντα τον ακούω κανονικά). Κατά τα άλλα μπορώ να ακούσω μουσική ή να δω κάποιο video με ήχο.

Αυτό με τις κλήσεις μου το κάνει από την αρχή. Είναι λογικό επειδή είναι tablet και δεν είναι κινητό τηλέφωνο? Ή μήπως είναι πρόβλημα της συσκευής μου?

 

Κανονικα πρεπει ν'ακουγεται!!!Μηπως το εχεις χαμηλα??Δες απο της ρυθμισεις-ηχοι-ενταση,μηπως κατα λαθος το πηραξες,που δε νομιζω:) Αρα πας για επαναφορα εργοστ.ρυθμισεων.Και αν θελεις βαλε τη Γαλλικη 4.2.2 επισημη,χωρις ρουτ,μεσω Οntin...Ψαξε λιγο εδω,εχει πληροφοριες ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και όμως εχεις δίκιο:) ! Για κάποιον λόγο ήταν απενεργοποιημένος ο ήχος κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να ρωτησω το tablet Samsung Galaxy Tab 3 8.0 T311 3G ειναι και αυτο τηλεφωνο tablet οπως Samsung Galaxy Tab 7.0 II P3100 3G και ποιο απο τα δυο μου πρωτεινεται να παρω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να ρωτησω το tablet Samsung Galaxy Tab 3 8.0 T311 3G ειναι και αυτο τηλεφωνο tablet οπως Samsung Galaxy Tab 7.0 II P3100 3G και ποιο απο τα δυο μου πρωτεινεται να παρω ευχαριστω

 

Mα αν εχεις τα λεφτα,δε νομιζω να τιθεται ερωτημα!!!!Φυσικα το πρωτο!!!!!Το 3100 ειναι πλεον σχετικα παλιο,το 311 ειναι ολοκαινουργιο και με καλυτερα χαραχτηριστικα!!!!Αλλα ας μη που πουμε αλλα,γιατι θα ειμαστε οφ τοπικ!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους εχθές αναβάθμισα το tab P3100 σε 4.2.2 Γαλλική αυτό που θέλω να πω είναι πως έχουν κάνει καταπληκτική δουλειά δεν έχει καθόλου lagg είναι πολύ πιο γρήγορο η status bar είναι πολύ ωραία το wifi είναι πολύ καλύτερο τώρα θα δω τι λέει και από μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου,μου πουλαει το Smasung Glaxy Tab 2 (P3110) στα 130-140 €. Εχει 3 μερες που το πηρε αλλα τελικα δεν τον βολευει,πολυ απλα γιατι εχει iphone και οτι κανει με το tablet το κανει και με το iphone. Στην ουσια ολοκαινουριο ειναι,μαζι το ανοιξαμε πρωτη φορα πριν 3,4 μερες που το πηρε. Πρεπει να ειναι αυτο με τα 8 gb εσωτερικη μνημη. Να το παρω?Τι λετε? Αξιζει τα λεφτα του? Γιατι ειδα οτι εχει βγει εδω και εναμιση χρονο σχεδον,οποτε ρωταω μηπως υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου,μου πουλαει το Smasung Glaxy Tab 2 (P3110) στα 130-140 €. Εχει 3 μερες που το πηρε αλλα τελικα δεν τον βολευει,πολυ απλα γιατι εχει iphone και οτι κανει με το tablet το κανει και με το iphone. Στην ουσια ολοκαινουριο ειναι,μαζι το ανοιξαμε πρωτη φορα πριν 3,4 μερες που το πηρε. Πρεπει να ειναι αυτο με τα 8 gb εσωτερικη μνημη. Να το παρω?Τι λετε? Αξιζει τα λεφτα του? Γιατι ειδα οτι εχει βγει εδω και εναμιση χρονο σχεδον,οποτε ρωταω μηπως υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα.

 

Νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά είναι μια καλή αγορά.

Για να πάρεις κάτι καλύτερο πρέπει να δώσεις 200+.

Οπότε, εξαρτάται από την τσέπη σου...

 

Εαν δεν θες να δώσεις δεκάρα παραπάνω, παρ'το. Ειναι η καλύτερη επιλογή σου σε αυτο το ποσό...

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου,μου πουλαει το Smasung Glaxy Tab 2 (P3110) στα 130-140 €. Εχει 3 μερες που το πηρε αλλα τελικα δεν τον βολευει,πολυ απλα γιατι εχει iphone και οτι κανει με το tablet το κανει και με το iphone. Στην ουσια ολοκαινουριο ειναι,μαζι το ανοιξαμε πρωτη φορα πριν 3,4 μερες που το πηρε. Πρεπει να ειναι αυτο με τα 8 gb εσωτερικη μνημη. Να το παρω?Τι λετε? Αξιζει τα λεφτα του? Γιατι ειδα οτι εχει βγει εδω και εναμιση χρονο σχεδον,οποτε ρωταω μηπως υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα.

 

ο Φίλος σου με βρίσκει σύμφωνω όσων αφορά το τάμπλετ (φυσικά είμαι 1.000% αντίθετος με το κινητό του). Αν το τάμπλετ έχει τα χαρακτηριστικά του τάμπλετ που θα ήθελες να αποκτήσεις τότε go for it.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά είναι μια καλή αγορά.

Για να πάρεις κάτι καλύτερο πρέπει να δώσεις 200+.

Οπότε, εξαρτάται από την τσέπη σου...

 

Εαν δεν θες να δώσεις δεκάρα παραπάνω, παρ'το. Ειναι η καλύτερη επιλογή σου σε αυτο το ποσό...

 

ο Φίλος σου με βρίσκει σύμφωνω όσων αφορά το τάμπλετ (φυσικά είμαι 1.000% αντίθετος με το κινητό του). Αν το τάμπλετ έχει τα χαρακτηριστικά του τάμπλετ που θα ήθελες να αποκτήσεις τότε go for it.

Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Κατι παραπανω σε χαρακτηριστικα δε νομιζω να χρειαστω προς το παρον η και στο αμεσο μελλον. Θεωρω οτι τα χαρακτηριστικα που εχει με καλυπτουν.

Ψιλοαρκετη χρηση για internet,μερικα παιχνιδακια,καμια ταινιουλα η κανα επεισοδιο απο καμια σειρα,λιγο πολυ αυτα θα κανω με το ταμπλετ. Απλα σας ρωτησα για το συγκεκριμενο για να ξερω πριν το παρω,αν εχει καποιο γνωστο bug/προβλημα που να το καθιστα δυσκολο στη χρηση του.

Τωρα,φιλε airtim,οσον αφορα τον φιλο μου,απλα μου ειπε οτι περιστασιακα που θα θελει να μπει στο internet σε καμια χαζοσελιδα,λιγο να χαζεψει στο facebook και για κανα viber κτλ,τον καλυπτει απολυτα το Iphone 4S που εχει,οποτε λιγο πολυ του ειναι περιττο το tablet για αυτο και μου ειπε να μου το δωσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Κατι παραπανω σε χαρακτηριστικα δε νομιζω να χρειαστω προς το παρον η και στο αμεσο μελλον. Θεωρω οτι τα χαρακτηριστικα που εχει με καλυπτουν.

Ψιλοαρκετη χρηση για internet,μερικα παιχνιδακια,καμια ταινιουλα η κανα επεισοδιο απο καμια σειρα,λιγο πολυ αυτα θα κανω με το ταμπλετ. Απλα σας ρωτησα για το συγκεκριμενο για να ξερω πριν το παρω,αν εχει καποιο γνωστο bug/προβλημα που να το καθιστα δυσκολο στη χρηση του.

Τωρα,φιλε airtim,οσον αφορα τον φιλο μου,απλα μου ειπε οτι περιστασιακα που θα θελει να μπει στο internet σε καμια χαζοσελιδα,λιγο να χαζεψει στο facebook και για κανα viber κτλ,τον καλυπτει απολυτα το Iphone 4S που εχει,οποτε λιγο πολυ του ειναι περιττο το tablet για αυτο και μου ειπε να μου το δωσει.

 

Αξιζει φιλε το tab.vfm

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μάλλον τα έπαιξε η είσοδος της SIM, δεν αναγνωρίζει καμία κάρτα μου!!! Καμία ιδέα κανείς; Για σέρβις; Επίσης, αγορασμένο από Media Markt και έχει έκδοση android 4.0.3 και δεν δίνει αναβάθμιση. Ευχαριστώ... Περιμένω τη βοήθειά σας...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μάλλον τα έπαιξε η είσοδος της SIM, δεν αναγνωρίζει καμία κάρτα μου!!! Καμία ιδέα κανείς; Για σέρβις; Επίσης, αγορασμένο από Media Markt και έχει έκδοση android 4.0.3 και δεν δίνει αναβάθμιση. Ευχαριστώ... Περιμένω τη βοήθειά σας...

 

Εχεις κανει ροοτ η εβαλες custom rom;

Επισης η καρτα δουλευε και ξαφνικα δεν την βλεπει; την βγαζεις και την βαζεις συχνα (την καρτα!!!)αν καταλαβα καλα δοκιμασες και 2η και 3η σιμ ε;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει ροοτ η εβαλες custom rom;

Επισης η καρτα δουλευε και ξαφνικα δεν την βλεπει; την βγαζεις και την βαζεις συχνα (την καρτα!!!)αν καταλαβα καλα δοκιμασες και 2η και 3η σιμ ε;

Δεν την βλέπει καθόλου. Βασικά είχα βάλει μια microSim με αντάπτορα και πρέπει να έχει φάει τις επαφές μέσα. Έτσι εκτιμώ... Όχι, δεν έχω κάνει root, όπως το πήρα... είναι

Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν την βλέπει καθόλου. Βασικά είχα βάλει μια microSim με αντάπτορα και πρέπει να έχει φάει τις επαφές μέσα. Έτσι εκτιμώ... Όχι, δεν έχω κάνει root, όπως το πήρα... είναι

 

Πήγαινε το μέ τήν απόδειξη αγοράς στό service

 

http://www.smartec.gr/points.php

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα κι εγώ το galaxy tab 7' και πέρασα την τελευταία αγγλική έκδοση. Το screenshot δεν δουλεύει, (power + vol down) έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το screenshot δουλεύει άψογα,και εγώ την τελευταία αγγλική έκδοση έχω περάσει.

Πατησέτα ταυτόχρονα οχι πρώτα το ένα και μετά το άλλο!!!

 

Καλημέρα, πήρα κι εγώ το galaxy tab 7' και πέρασα την τελευταία αγγλική έκδοση. Το screenshot δεν δουλεύει, (power + vol down) έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

 

 

Σε μένα το screenshot δουλεύει άψογα,και εγώ την τελευταία αγγλική έκδοση έχω περάσει.

Πάτησε (power + vol down) ταυτόχρονα οχι πρώτα το ένα και μετά το άλλο!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα κι εγώ το galaxy tab 7' και πέρασα την τελευταία αγγλική έκδοση. Το screenshot δεν δουλεύει, (power + vol down) έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

power + vol up μήπως???

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αρνιόταν πεισματικά να παίξει. Άλλαξα rom -έβαλα την CyanogenMod- και ενεργοποίησα το screenshot στο power menu. Με συνδυασμό κουμπιών δεν έπαιζε απλά με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι Να βάλω cyanogenmod στο P3100 λόγω που την έχω συνηθίσει και στο galaxy nexus που έχω. Διάβασα στο xda ότι το wifi δεν είναι τόσο δυνατό όσο στην stock. Εχω την 4.2.2 γαλλική και το wifi πιάνει καλύτερα και ποιο μακριά από laptop. Έχει παρατηρήσει κανείς χαμηλότερο σήμα wifi στη cyanogenmod. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι Να βάλω cyanogenmod στο P3100 λόγω που την έχω συνηθίσει και στο galaxy nexus που έχω. Διάβασα στο xda ότι το wifi δεν είναι τόσο δυνατό όσο στην stock. Εχω την 4.2.2 γαλλική και το wifi πιάνει καλύτερα και ποιο μακριά από laptop. Έχει παρατηρήσει κανείς χαμηλότερο σήμα wifi στη cyanogenmod. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το καλύτερο σήμα με διαφορά έχει η stock 4.2.2 και από stock 4.1.2 και από τις προηγούμενες, καθώς και από όλες τις customs που δοκίμασα (cyanogenmod - slim -Baked...)

Την 4.2.2 και μόνο για το wifi δεν την αλλάζω με τίποτα + την πολύ καλλή μπαταρία και πολλές άλλες διορθώσεις που έχουν γίνει... για stock παίρνει ΑΡΙΣΤΑ ΔΕΚΑ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...