Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,έχω μια προσωρινή microsd 2gb με μια ταινία περασμένη μέσα,αλλά δεν μπορώ να δώ τον φάκελο της ταινίας απο τo ταβλετ, όταν την βάζω μέσα??Γενικά δεν μου βγάζει καμία εφαρμογή (π.χ. mx player) την ταινία..

 

Πήγαινε εφαρμογές μετά τα αρχεία μου πάτα έκει που λέει extSdcard και ψάξε το αρχείο σου. Πάτα επάνω του και δες αν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε pc με Windows XP όταν πάω να μεταφέρω αρχεία στο τάμπλετ μου βγάζει μήνυμα error copying file the device has either stopped or has been disconnected. Δίαβασα στο νετ ότι υπάρχουν προβλήματα με την σύνδεση σε xp. Σε Windows 7 το αναγνωρίζει σαν εξωτερικό δίσκο αν ο υπολογιστής δεν έχει το KIES εγκατεστημένο;

 

Σε win7 το βλέπει και χωρίς το kies, ωστόσο για να περάσει μια ταινία απ' ότι βλέπω,μιας και το δοκιμάζω τώρα, θέλει ΠΟΛΥ ώρα!

 

Πήγαινε εφαρμογές μετά τα αρχεία μου πάτα έκει που λέει extSdcard και ψάξε το αρχείο σου. Πάτα επάνω του και δες αν ανοίγει

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν το βλέπω το αρχείο της ταινίας καθόλου απο το μαμά file manager,ενώ όταν τοποθετώ την microsd στο card reader του pc ,μπορώ και την βλέπω μέσα την ταινία..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξαναρωτω γιατι δεν βρηκα ακρη.ξερει κανεις γιατι με την χρηση δεδομενων(3g) δεν ανοιγει κανενα video ενω με το wifi τα τρεχει κανονικα(P3100)?συμβαινει σε κανεναν αυτο?

 

Πρέπει να κάνεις τις σωστές ρυθμίσεις για το 3g μάλλον. Επικοινώνησε με τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας ή googlare το π.χ ρυθμίσεις συσκευών cosmote, wind αναλόγως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω μια προσωρινή microsd 2gb με μια ταινία περασμένη μέσα,αλλά δεν μπορώ να δώ τον φάκελο της ταινίας απο τo ταβλετ, όταν την βάζω μέσα??Γενικά δεν μου βγάζει καμία εφαρμογή (π.χ. mx player) την ταινία..

 

Όταν πας στα "Αρχεία μου" την βλέπεις την microSD?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν το βλέπω το αρχείο της ταινίας καθόλου απο το μαμά file manager,ενώ όταν τοποθετώ την microsd στο card reader του pc ,μπορώ και την βλέπω μέσα την ταινία..

 

Μπορεί να μην υποστηρίζει το συγκ. τύπο αρχείου. Βάλε στην κάρτα ένα κοινό αρχείο βίντεο π.χ avi, mp4 και δες αν τα βλέπει, Αν τα παίξει τότε φταίει το αρχείο. Αν δε τα παίξει τότε δεν αναγνωρίζειτην κάρτα σου η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την βλέπω κανονικά..παίζει ρόλο αν είναι σε fat system;

 

FAT ή FAT32?

 

Μπορεί να φταίει το συγκεκριμένο αρχείο αλλά δύσκολο το βλέπω.

 

Δοκίμασε αυτό που σου πρότεινε ο dynamite: Bάλε μερικά αρχεία διαφορετικού τύπου και εικόνας και video και δες αν τα αναγνωρίζει.

 

Αν δεν τα βλέπεις είναι καθαρά θέμα της διαμόρφωσης της κάρτας. Την φορμάρεις στο PC σε FAT32 και το θέμα λύνεται...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ψάχνω την προσφορά της vodafone με 160 ευρώ.

έχετε το λινκ;

 

απο καταστημα vodaf στη Σαμο 147€ + δωρεαν μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις τις σωστές ρυθμίσεις για το 3g μάλλον. Επικοινώνησε με τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας ή googlare το π.χ ρυθμίσεις συσκευών cosmote, wind αναλόγως

εχω μιλησει μαζι τους αλλα μου ειπαν οτι μαλλον θελει αναβαθμηση η συσκευη μου.μαλλον δεν ειχε ιδεα.εχει καποιος τις ρυθμησεις για την COSMOTE στο tab του?αν ναι ας κανει ενα στιγμιοτυπο και ας το στειλει αν μπορει.

Link to comment
Share on other sites

εχω μιλησει μαζι τους αλλα μου ειπαν οτι μαλλον θελει αναβαθμηση η συσκευη μου.μαλλον δεν ειχε ιδεα.εχει καποιος τις ρυθμησεις για την COSMOTE στο tab του?αν ναι ας κανει ενα στιγμιοτυπο και ας το στειλει αν μπορει.

 

Δεν μπορούν να σου στείλουν τις ρυθμίσεις με SMS?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις περναει στο tab.μου λεει η αποστολη δεν ειναι δυνατη

 

Ο.Κ. Το παίρνεις όπως είναι και πηγαίνεις αύριο σε ένα από τα καταστήματα του δικτύου του παρόχου σου και τους λες πολύ απλά να σου περάσουν τις ρυθμίσεις. Καλού-κακού κράτησέ τες και εσύ για πιθανή μελλοντική χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενός P3110 και θα ήθελα να μου λυθεί μια απορία . Η Rom 4.1 που φοράει είναι σχεδόν Vanilla ή έχει τα γνωστά καλούδια της Samsung Που έχουν και τα galaxy Κινητά ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

...ή έχει τα γνωστά καλούδια της Samsung που έχουν και τα galaxy κινητά ?

 

Για ποια ακριβώς μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από την P3100BVDMD1.

 

Η rom είναι νεότερη από την ΜΒ2, αλλά χωρίς να έχει κάτι διαφορετικό. Φαίνεται λίγο πιο γρήγορη (ισως ναναι και ψευδαίσθηση) και δεν "κολλάει".

Έχει κάποια extra apps της Orange, που όμως είνια άχρηστα γιατί αφορούν το δικό της δίκτυο.

Στην διαχείρηση μνήμης δεν πέφτει κάτω από τα 600 mb, εκέι όμως κινούνται όλες οι official roms σε αντίθεση με τις custom roms.

Για παράδειγμα η Sungsonic HD (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2081801) δεν ξεπερνά τα 500-530 mb, η συγκεκριμένη είναι μια παρα πολύ καλή rom για όποιον θέλει να πειραματιστεί.

Έχοντας αυτήν παίζω Real racing 2, Real racing 3, Frontline Commando, Και παρόμοια σε όγκο και ανάγκες παιχνίδια και δεν "κολλάει" πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από την P3100BVDMD1.

Στην διαχείρηση μνήμης δεν πέφτει κάτω από τα 600 mb, εκεί όμως κινούνται όλες οι official roms

 

Είμαι με stock 4.1.2. Πριν είχα 4.0.4. out of the box και στην συνέχεια 4.1.1.

 

Σε καμία από αυτές δεν έχει ανέβει πάνω από 550-580MB...

 

 

Α ρε αθάνατε Ελληνάρα. Από σήμερα στην 4πλάσια σχεδόν τιμή...:mad:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος ειναι ο καλύτερος τρόπος για να κατεβάσεις με την ταμπλέτα απο file hosters sites (rapid.....re, bits....e κτλ); Με κάποια εφαρμογή, με καποιον συγκεκριμένο browser;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Λογικα αύριο θα πάρω το φοβερό Sam tab ii 8 gb wifi. Απο κουτσόβολο.

Τι αυτονομία έχετε παιδιά ;

Με φάουλ χρήση , wifi κλπ...

 

Δε τα συγκρίνω απλά το αναφέρω , ότι το galaxy Sii που έχω , με πολλές ώρες wifi ελάχιστα τηλ., Βγάζει +- 1 ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stock 4.1.2. Πριν είχα 4.0.4. out of the box και στην συνέχεια 4.1.1.

 

Σε καμία από αυτές δεν έχει ανέβει πάνω από 550-580MB...

 

 

 

Α ρε αθάνατε Ελληνάρα. Από σήμερα στην 4πλάσια σχεδόν τιμή...:mad:

 

δηλαδη προλαβα και το πηρα 3.99?

χαχαχαχ ειδαν τωρα που εχει ζητηση και το ******νε....

Link to comment
Share on other sites

Έχω κρατήσει το screenshot με την τιμή στα €3,99. Θα περάσω από κάποιον Κωτσο να δω τι θα μου πουν...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Είμαι από χτες το απόγευμα κάτοχος ενός Samsung Tab 2 7.0 8Gb wifi . Το πήρα 169 ευρώ.

 

Έψαχνα ένα tablet σχετικά φτηνό για 2ο , καθώς το IPAD Δεν θέλω να το παίρνω σε ολιγοήμερες διακοπές και αμφιβόλου ασφάλειας καταλύματα.

 

Κατευθείαν αναβάθμιση σε 4.1.2 και πέρασμα όσων εφαρμογών χρειαζόμουν. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές. Το μόνο που με "ξενέρωσε" είναι η μη ύπαρξη Mini usb θύρας... Ξέρουμε αν θα πάρει και την 4.2 το Tablet ή οι Official αναβαθμίσεις θα σταματήσουν εδώ ?

 

ΥΓ .Πάντως η Ram Που μου "τρώει" η μαμίσια ROM Δεν ξεπερνάει τα 400 MB

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν θα πάρει και την 4.2 το Tablet ή οι Official αναβαθμίσεις θα σταματήσουν εδώ?

 

Ναι, θα πάρει την 4.2.2. που θα είναι και η τελευταία για όλη την σειρά Tab 2....

Link to comment
Share on other sites

η αγορά από Κοτσόβολο έγινε..

το απόγευμα εχω "στησιμο" .. ;):cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...