Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω ρε μαγκες.δεν ηθελα να παρω κατι και να δινα 30 ευρα.εχω και ενα usb με 32gb και θα ηταν τελειο

 

αυριο γρηγορα στο κωτσοβολο.

 

οποιος μου παραθεσει και μια καλη θηκουλα δεν θα ηθελα κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε γιατί είναι διαθέσιμο σε ελαχιστα καταστήματα και νομίζω μόνο για παραγγελία μέσω internet...
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και γω χθες, από κοτσόβολο εννοείτε στα 159 (wifi 8gb) και αν ήθελα μου το κανε και 24 άτοκες με πιστωτική. Έκανε και αναβάθμιση και όλα καλα. Το ερώτημα μου τώρα είναι αν πρέπει να κάνω κάτι στον stock browser ώστε να παίζει flash; και 2ον έχει βάλει κάποιος task killer ή δε χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Ο stock browser υποστηρίζει κανονικά flash content.

 

Ούτε task killer χρειάζεται. Μπορείς να κάνεις εσύ που και που εκκαθάριση μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση firmware για το Ρ3100 σύμφωνα με http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-P3100

 

Είναι η έκδοση P3100BVDMD1.

 

Θα την "περασω" και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Η 4.1.2. είναι που πρωτοκυκλοφόρησε πριν 1 μήνα περίπου η Voda στα P3100...

 

Αυτή είναι νεώτερη και ίσως να είναι βελτιωμένη. Έχω περασμένη την ΜΒ2 και αυτή είναι η MD1.

Ας την εγκαταστήσω και θα δω αν έχει διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι νεώτερη και ίσως να είναι βελτιωμένη. Έχω περασμένη την ΜΒ2 και αυτή είναι η MD1.

Ας την εγκαταστήσω και θα δω αν έχει διαφορές.

 

Eννοείς με odin ή σου ήρθε μέσω ΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. Οπότε αν την περάσεις αναμένουμε εντυπώσεις. Αν και δεν νομίζω να υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξαναρωτω γιατι δεν βρηκα ακρη.ξερει κανεις γιατι με την χρηση δεδομενων(3g) δεν ανοιγει κανενα video ενω με το wifi τα τρεχει κανονικα(P3100)?συμβαινει σε κανεναν αυτο?
Link to comment
Share on other sites

τελικα το βρηκα το ανταπτορακι στον κωτσοβολο ελευσινας...

ειναι σε μεγαλη ελλειψη.

παντως καλυτερα που εδωσα 3.99 παρα 29 ευρω.

Τρελο κερδος πρεπει να βγαζουν εκει στην cellphone.

Το δοκιμασα με ενα usb 32gb 3.0 και δουλευει αψογα.....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λοιπόν. Απλά να υπενθυμίσω ότι το αποθηκευτικό μέσο πρέπει να είναι διαμορφωμένο σε FAT32 και όχι σε NTFS...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? πλεον με την αναβαθμιση υποστηριζονται και οι 64αρες καρτες micro sd? το διαβασα σε ενα φορουμ οτι λογω της εκδοσης του android που ειχε αρχικα η συσκευη εβλεπε μεχρι 32gb αλλα με την αναβαθμιση μπορουμε να εχουμε 64gb

 

http://galaxytabblog.com/2-7-0-64gb-micro-sd-card-support/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!εχετε μηπως να μου προτεινετε καποια καλη θηκα απο ebay?

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/tablets/thikes/Sentio-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Universal-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Tablet-7-CRTHCA007-01.htm

Χτύπα την ;).

Μια χαρά είναι, την πήρα.

Άκου κει 40 και 50 ευρόπουλα για μια θήκη.... Δεν πάμε καλά...:wacko:

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.210320

Χτύπα και τις μεμβράνες για προστασία της οθόνης και για να εξαλείψεις τις ελεεινές δαχτυλιές ....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!εχετε μηπως να μου προτεινετε καποια καλη θηκα απο ebay?

 

εγω πηρα αυτην εδω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.την παρελαβα σε 6 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? πλεον με την αναβαθμιση υποστηριζονται και οι 64αρες καρτες micro sd? το διαβασα σε ενα φορουμ οτι λογω της εκδοσης του android που ειχε αρχικα η συσκευη εβλεπε μεχρι 32gb αλλα με την αναβαθμιση μπορουμε να εχουμε 64gb

 

http://galaxytabblog.com/2-7-0-64gb-micro-sd-card-support/

 

Ναι, το έχω διαβάσει και αλλού. Πρέπει να ισχύει αν και προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Υποτίθεται όμως ότι μέσω της θύρας της microSD υποστηρίζει NTFS και στην πηγή που παραθέτεις λέει να είναι διαμορφωμένη η 64άρα σε FAT32 αλλά καλό θα είναι να μην χρησιμοποιούνται αρχεία άνω των 4GB, δηλαδή 2 πράγματα που είναι ασυμβίβαστα...

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτην εδω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.την παρελαβα σε 6 ημερες.

 

Σχεδόν πανομοιότυπη με αυτή του Πλαισίου που αναφέρθηκε πιο πάνω, αλλά σχεδόν στην μισή τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν πανομοιότυπη με αυτή του Πλαισίου που αναφέρθηκε πιο πάνω, αλλά σχεδόν στην μισή τιμή...
εχει μεσα ζελατινα για την οθονη και στυλο.πιστευω οτι ειναι καλη η τιμη.
Link to comment
Share on other sites

εχει μεσα ζελατινα για την οθονη και στυλο.πιστευω οτι ειναι καλη η τιμη.

 

Ναι, το ίδιο λέμε. Βέβαια σε αυτή την κατηγορία τιμής (άντε και + €2-3) υπάρχουν αρκετά καλύτερες επιλογές στο eBay...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω μια προσωρινή microsd 2gb με μια ταινία περασμένη μέσα,αλλά δεν μπορώ να δώ τον φάκελο της ταινίας απο τo ταβλετ, όταν την βάζω μέσα??Γενικά δεν μου βγάζει καμία εφαρμογή (π.χ. mx player) την ταινία..
Link to comment
Share on other sites

Σε pc με Windows XP όταν πάω να μεταφέρω αρχεία στο τάμπλετ μου βγάζει μήνυμα error copying file the device has either stopped or has been disconnected. Δίαβασα στο νετ ότι υπάρχουν προβλήματα με την σύνδεση σε xp. Σε Windows 7 το αναγνωρίζει σαν εξωτερικό δίσκο αν ο υπολογιστής δεν έχει το KIES εγκατεστημένο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...