Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα μετα απο πολυ καιρο επεστρεψα μιας και ειμαι κατοχος ενος tab 2 3110 ηθελα να ρωτησω μιας και δεν ειδα απο οσα διαβασα μια ξεκαθαρη απαντηση εκτος αν μου διεφυγε μπορουμε με τον ανταπτορα να βαλουμε στικακι για 3g; ευχαριστώ εκ τον προτερων και συγνωμη αν απαντηθηκε και δεν το ειδα
Passat cc 1.8 tsi APR TUNED STAGE 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο πολυ καιρο επεστρεψα μιας και ειμαι κατοχος ενος tab 2 3110 ηθελα να ρωτησω μιας και δεν ειδα απο οσα διαβασα μια ξεκαθαρη απαντηση εκτος αν μου διεφυγε μπορουμε με τον ανταπτορα να βαλουμε στικακι για 3g; ευχαριστώ εκ τον προτερων και συγνωμη αν απαντηθηκε και δεν το ειδα

 

Οχι, δεν γίνεται. Ίντερνετ μπορείς να έχεις με wi-fi tethering από κινητό ή με ειδική συσκευή με την ονομασία mi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια ρομ για να περασω που ισως να ειναι καλυτερη απο την 4.1.2;
Passat cc 1.8 tsi APR TUNED STAGE 2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια ρομ για να περασω που ισως να ειναι καλυτερη απο την 4.1.2;

 

4.2.2 stock άψογη σε όλα,για την ώρα υπάρχει η Αγγλική περιέχει όμως Ελληνική γλώσσα!!

http://live.samsung-updates.com/details/12724/Galaxy_Tab_2_7.0_WiFi/GT-P3110/BTU/P3110XXDMH1.html

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση χάνω;

 

Αν εγκαθιστας firmware αλλης χωρας ακομα κι αν αυτο ειναι επισημο ναι. Μπορεις ομως να επαναφερεις με τον ιδιο τροπο στην Ελληνικη (εφοσον βεβαια εχεις Ελληνικη συσκευη) 4.1.2 σε περιπτωση που χρειαστεις την εγγυηση στο μελλον..;)

Link to comment
Share on other sites

Την ελληνική 4.1.2 υπάρχει κάποιο λιγκ να την κατεβάσω να την έχω;

 

Ευχαριστώ πολυ για ολα

 

Και κάτι τελευταίο αν υπάρχει κάποιος οδηγός για να την περασω

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
Passat cc 1.8 tsi APR TUNED STAGE 2
Link to comment
Share on other sites

Την ελληνική 4.1.2 υπάρχει κάποιο λιγκ να την κατεβάσω να την έχω;

 

Ευχαριστώ πολυ για ολα

 

Και κάτι τελευταίο αν υπάρχει κάποιος οδηγός για να την περασω

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Εδώ υπάρχουν όλες οι stock roms

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-P3110

Την φλασάρεις με odin http://live.samsung-updates.com/details/9566/Galaxy_Tab_2_7.0_WiFi/GT-P3110/EUR/P3110XXDMC2.html

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια καρτα 8g kingstom και το ταβλετ δεν μπορει να την διαβασει.μου λεει να την διαμορφωσω αλλα και παλι τιποτα............καμια λυση?:(:(
Link to comment
Share on other sites

εκανα και τα δυο αλλα τιποτα.σε τηλεφωνο που εβαλα την καρτα την αναγνωριζει κανονικα.εισης οταν αβαλα αλλη καρτα το ταμπλετ την ειδε κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Τότε παίζει ασυμβατότητα μεταξύ κάρτας και τάμπλετ. 8gb είναι μικρό το κακό. Έχουν πέσει πολύ οι τιμές τους, πήγαινε πάρε μια άλλη π.χ 16gb class 10.
Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάει από multiuser support με τις 4.1.2 και με την 4.2.2? Γνώμες? Θα το αποκτήσω λείαν συντόμως και με ενδιαφέρει πολύ αυτο :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πέρασα την 4.2.2 πραγματικά πολυ καλύτερα απο την 4.1.2 εχει καλύτερη διαχείρηση της ραμ απο ότι είδα δηλαδή εχει πιο πολυ free και η μπαταρία πολυ καλύτερη καμία σχέση δεν το έχω δουλέψει παρά πολυ για να δω και αλλά
Passat cc 1.8 tsi APR TUNED STAGE 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πέρασα την 4.2.2 πραγματικά πολυ καλύτερα απο την 4.1.2 εχει καλύτερη διαχείρηση της ραμ απο ότι είδα δηλαδή εχει πιο πολυ free και η μπαταρία πολυ καλύτερη καμία σχέση δεν το έχω δουλέψει παρά πολυ για να δω και αλλά

 

είναι σε όλα καλύτερη από όλες τις προηγούμενες.

Τέλειο σήμα Wifi, μπαταρία πολύ καλύτερη, η έξυπνη οθόνη επιτέλους δουλεύει σωστά, επιδόσεις καλλές,

καθώς και η ένδειξη μπαταρίας επιτέλους δουλεύει σωστά, το φορτίζεις και δείχνει όταν αφαιρέσεις

τον φορτιστή 100% (και μένει εκεί για τουλάχιστον 4-5 λεπτά) και όχι 99% όπως με την 4.1.1 και 4.1.2.

Εγώ από την στιγμή που την πέρασα παγιώθηκε, σταμάτησα να ψάχνομαι σε customs roms!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι reviews αγγλικά στο youtube παραπονιούνται πως κολλάει η 4.2.2 στα παιχνίδια ιδίως. Παρατήρησε κανείς κάποιο κόλλημα; Η κάτι χειρότερο σπό την 4.1.2;
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι reviews αγγλικά στο youtube παραπονιούνται πως κολλάει η 4.2.2 στα παιχνίδια ιδίως. Παρατήρησε κανείς κάποιο κόλλημα; Η κάτι χειρότερο σπό την 4.1.2;

 

δεν έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο, με titanium backup έχω παγώσει κάποιες εφαρμογές της samsung που μου είναι άχρηστες συν κάποιες άλλες!!

Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό!!!

Το καταλαβαίνεις και στο χέρι οτι στην 4.2.2 είναι ρυθμισμένο καλύτερα με το εξής,

στις προηγούμενες όταν έπαιζες κάποιο παιχνίδι π.χ Subway Surf για 10-15 λεπτά το tablet αριστερά εκεί που είναι ο επεξεργαστής ζεστενόταν αρκετά,ενώ στην 4.2.2, ελάχιστα, φυσιολογικά σχεδόν ανεπαίσθητα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε πότε τα ελληνικά P3100 θα παρουν update από την 4.0.3;

 

Άγνωστο το πότε. Το περιμένουμε ακόμα...

 

Ωστόσο, μπορείς να εγκαταστήσεις τη γαλλική 4.2.2, την οποία μπορείς να κατεβάσεις από το samsung updates. Κατέβασε το αρχείο με region XEF...

 

ΥΓ. Μόλις τώρα είδα τα pms σου. Θα σου απαντήσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς συνδέσει το τάμπλετ ασύρματα με τηλεόραση; Αν ναι με ποιο τρόπο; Dlna, wi-fi; Σε τηλεόραση χωρίς δυνατότητες ασύρματης δικτύωσης υπάρχει μήπως κάποια συσκευή που να συνδέεται μαζί της και να επιτρέπει έτσι την ένωση με το τάμπλετ;
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησουλες παιδια:

1- Μηπως,λεω μηπως,υπαρχει τροπος να συνδεθει εξωτερικος σκληρος δισκος με το συγκεκριμενο tablet? Χρειαζεται καποιο καλωδιο για να γινει αυτο?

2- Τις προαλλες προσπαθησα να στειλω μια ταινια (μεγεθους 1.5. gb) απο το λαπτοπ στο ταμπλετ με το μπλε δοντι! Ηταν υπερβολικα αργη η αποστολη,οποτε και την διεκοψα. Επειδη προς το παρον δεν εχω καρτα μνημης υπαρχει καποιος πιο γρηγορος τροπος για να στελνω τετοια αρχεια στο ταμπλετ?

3- Καποια στιγμη θα παρω μια καρτα μνημης. Μεχρι ποσα gb δεχεται το ταμπλετ? Αν παρω μια με 64 gb θα την διαβαζει το ταμπλετ η δεν θα δουλευει? Αν η 64αρα δουλευει , τι ειναι καλυτερα λετε , μια με 32 gb class 8~10 ή μια με 64 gb class 4~6 ?

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ υποστηρηζει μεχρι 32Gb. Εχω μια class10Sandisc και ειναι οκ.

Για μεταφορα τοσο μεγαλου αρχειου με BT ειναι δυσκολο.... Δοκιμασε με το καλωδιο....

 

Και μια ερωτηση για τους ποιο διαβασμενους:

Προσπαθησα να μπω σε on line παιχνιδι (farmerama) και μου εγραψε μηνυμα οτι η συσκευη δεν υποστηριζει flash player. Υπαρχει καποια λυση;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 32 gb ε? Χμμμ... Περιμενα να υποστηριζε και τις 64 gb αλλα τι να κανουμε,32 τοτε και class 10.

Τωρα που ειπες καλωδιο... Να πω ψεμματα? Δεν θα πω,η αληθεια ειναι οτι δεν πηγε καθολου το μυαλο μου οτι μπορω να συνδεσω το ταμπλετ με το λαπτοπ με το καλωδιο του φορτιστη. :O:O:O Ισως επειδη στην μια ακρη εχει το μεγαλο βυσμα φορτισης και γι'αυτο δεν πηγε το μυαλο μου... Τι να πω... :O:O:O

Σ'ευχαριστω για την απαντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...