Jump to content

karta grafikon!!!!!!


dj-alex-x-x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pedia mporite na me voithisete?eimai anamesa

gforce fx5700 256mb

gforcefx5900 128mb

kai gforce 5900 gamers edition 128mb.

 

 

poia protinete an nomizete kai kapia ali pite mou.

eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Thn 2 giati ap tis 3 einai mallon h pio dynath.An 8es Nvidia diladi ap tis 3 thn 2,alliws an 8es ATI pare to 9700pro h 9800pro analwgws ta leuta pou exeis.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μας πεις πόσα λεφτά θέλεις να δώσεις για την κάρτα καθώς και τη σύνθεση του υπολογιστή σου?

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε,

 

Εγώ θα πρότεινα αυτές:

 

α) ΑΤΙ 9600 pro ( αυτήν έχω ) πλήρως ικανοποιημένος κοστίζει μόνο 160 € και θα έχεις κάρτα καλών έως τέλειων επιδόσεων για 3-4 χρόνια!!!!

 

β) ΑΤΙ 9700 pro --> 250 € και θέ έχεις μια τέλια κάρτα για 4 χρόνια τέλειων επιδόσεων.

 

Και αν έχεις 300€ θα πρότεινα την ΑΤΙ 9700 all in wonder!!!! Η κάρτα θεά με τηλεόραση + τηλεχειριστήριο αλλά θα χρειαστεί να ασχοληθείς και λιγάκι!!!!

 

Τέλος καλή είναι και η 9600 all in wonder σαν την ΑΤΙ 9700 pro σχεδόν σε επιδόσεις!

 

Αυτά.

 

be fanATIc not NVIDIot

:cool: ;)

Albert Einstein : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." :!: :)

 

<-><-><-><-><->

This signature is protected by Norton AntiVirus 2005 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dread ( 2 Ιούν. 2004 , 12:13)

 

Λοιπόν φίλε,

 

Εγώ θα πρότεινα αυτές:

 

α) ΑΤΙ 9600 pro ( αυτήν έχω ) πλήρως ικανοποιημένος κοστίζει μόνο 160 € και θα έχεις κάρτα καλών έως τέλειων επιδόσεων για 3-4 χρόνια!!!!

 

β) ΑΤΙ 9700 pro --> 250 € και θέ έχεις μια τέλια κάρτα για 4 χρόνια τέλειων επιδόσεων.

 

Και αν έχεις 300€ θα πρότεινα την ΑΤΙ 9700 all in wonder!!!! Η κάρτα θεά με τηλεόραση + τηλεχειριστήριο αλλά θα χρειαστεί να ασχοληθείς και λιγάκι!!!!

 

Τέλος καλή είναι και η 9600 all in wonder σαν την ΑΤΙ 9700 pro σχεδόν σε επιδόσεις!

 

Αυτά.

 

be fanATIc not NVIDIot

:cool: ;)

 

Εγώ θα σου πρότεινα την 9700 την pro(μιας και η άλλη έχει λίγο ζόρι)

αξίζει τα λεφτά της,και θα σε ικανοποιήσει και σε παιχνίδια,αλλά και σε άλλες λειτουργίες

 

@dread το be fanatic not nvidiot κορυφαίο! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

9700?? Υπάρχει εδω στην Ελλάδα και που? Για ποσο ώς 200 ευρώ 9600 PRO ή XT(προσοχή οχι SE), και μετα NVIDIA 5700 (προσοχή οχι LE).
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Οχι κ για 4 χρονια ακομα η 9700 ρε...χαλαρωστε!Την εχω 1 χρονο κ ειμαι καταευχαριστημενος αλλα του χρονου θα ειναι για τον φουτσο...Οποιος τη θελει 250 ευρο του τη φερνω κ σπιτι παντως!!

Η καλητερη αγορα αυτη τη στιγμη ειναι ΗIS 9800Pro με 246 ευρω απο e-shop

Αν θες τη γνωμη μου χτυπα την!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προτείνω ή την HIS 9800Pro ή την OEM 9800Pro από το e-shop me 250 ευρώ περίπου τελική.

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

an einai stis idies times i 9800proeinai ligaki kaluteri enanti tis 9700pro an kai stis epidoseis i diafores einai tis taksews to 1 me 2% diladi trixes,ap thn allh akouw polous na len oti ta 9800 tous parousiazoun problimata kolane egw 8a pigene se ena sigouro bet an hmoun sthn 8esh sou to 9700pro.Gia enan aplo logo oso 8a sou kratisei to 9700 to idio 8a kratisei kai to 9800...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

γυρο στα 450ε ποια, να τη βρισκω νοτια προαστια.

εχω AGP 4x se motherboard intel me p4 i,8.

me 256mb ram.

symvati me xp.

molis gyrisa apo pl@isio vouliagmenis kai den eixe oyte mia me 256mb.

akouson akouson.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona ( 2 Ιούν. 2004 , 13:53)

 

an einai stis idies times i 9800proeinai ligaki kaluteri enanti tis 9700pro an kai stis epidoseis i diafores einai tis taksews to 1 me 2% diladi trixes,ap thn allh akouw polous na len oti ta 9800 tous parousiazoun problimata kolane egw 8a pigene se ena sigouro bet an hmoun sthn 8esh sou to 9700pro.Gia enan aplo logo oso 8a sou kratisei to 9700 to idio 8a kratisei kai to 9800...

 

Eξαρτατε απο την εφαρμογη το ποσο ποιο γρηγορη ειναι.Οτι ειναι ποιο γρηγορη ειναι,συν το οτι με ενα mod την κανεις ΧΤ.... ;)

Ααα κ παρε ΗΙS γιατι προχθες ενας φιλος πηρε την Power κ δεν clockαρει καλα...

Για 240ε ειναι απαιχτη παντος!

Link to comment
Share on other sites

Εμ πες ετσι ωρε παλικαρε...!

(εχω 2 χρονια να ασχοληθω με nVidia οποτε ας μιλισει κανενας αλλος...)

Γιατι μονο nVidia ομως?!??Πιστευω να ξερεις τα

καλα κ τα ασχημα της ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dj-alex-x-x ( 3 Ιούν. 2004 , 11:05)

 

pedia exo ipologisti kai aplos thelo na agoraso kenourgia katra grafikon.

den endiaferome katholou gia tis ati radeon ktl.

mono protasis se envidia parakalo

 

 

Όσο κι αν προσπαθώ δε μπορώ να βρω λόγο για να προτιμά κάποιος τις nvidia, αφού προσφέρουν χειρότερη ποιότητα εικόνας 2D, χειρότερη ποιότητα απεικόνισης 3D γραφικών, χειρότερη ταχύτητα στα παιχνίδια, χειρότερες επιδόσεις στο overclocking, πολύ πιο θορυβώδεις κι ενεργοβώρες και τέλος παρόμοιες τιμές με τις άτι που υπερέχουν σε όλα τα παραπάνω. :whistle:

 

Συνεπώς η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω για την επιλογή σου είναι παραπληροφόρηση. Γι' αυτό και τόσα παιδιά εδώ σου προτείνουν άτι κι όχι nvidia, για να σε προφυλάξουν από μία αποτυχημένη αγορά ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i ( 3 Ιούν. 2004 , 12:16)

 

Όσο κι αν προσπαθώ δε μπορώ να βρω λόγο για να προτιμά κάποιος τις nvidia, αφού προσφέρουν χειρότερη ποιότητα εικόνας 2D, χειρότερη ποιότητα απεικόνισης 3D γραφικών, χειρότερη ταχύτητα στα παιχνίδια, χειρότερες επιδόσεις στο overclocking, πολύ πιο θορυβώδεις κι ενεργοβώρες και τέλος παρόμοιες τιμές με τις άτι που υπερέχουν σε όλα τα παραπάνω. :whistle:

 

Συνεπώς η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω για την επιλογή σου είναι παραπληροφόρηση. Γι' αυτό και τόσα παιδιά εδώ σου προτείνουν άτι κι όχι nvidia, για να σε προφυλάξουν από μία αποτυχημένη αγορά ;) :)

 

 

as pou me oti exis dikio!!! ala sto overcklocking i 5900 den exi antipalus!!! diplasiazis tis ikanotites tis cpu ke tis ram, ke i karta ine statherotati!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι έτσι να είναι δε νομίζω ότι αυτό από μόνο του αρκεί για να αγοράσει κανείς nVidia αυτή την εποχή. Εδώ και πολύ καιρό οι κάρτες γραφικών με chipset της ATI είναι καλύτερη αγορά. Μόνο σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις άξιζε να αγοράσεις nVidia.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vanirov ( 3 Ιούν. 2004 , 13:14)

 

as pou me oti exis dikio!!! ala sto overcklocking i 5900 den exi antipalus!!! diplasiazis tis ikanotites tis cpu ke tis ram, ke i karta ine statherotati!

 

κ μετα πετας κ 2 αυγα πανω κ γινονται ματια...! :p

Εκτως κ αν λες 5900+υδροψυξη οποτε οκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν έχεις κολλήσει και επιμένεις να πάρεις nVidia πάρε ή την FX5900 που όπως λέει και ο vanirov overclockαρεται πολύ καλά ή αν διαθέτεις το χρήμα πάρε μια FX5950. Πάντως το λέω και πάλι η καλύτερη αγορά τώρα και σε επιδόσεις και σε τιμή είναι η 9800 του e-shop. Αλλά αν επιμένεις...

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Samael ( 3 Ιούν. 2004 , 15:28)

 

κ μετα πετας κ 2 αυγα πανω κ γινονται ματια...! :p

 

LOL και πάλι LOL... :p

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Για να μην ανοίξω νέο θέμα θα ήθελα να ρωτήσω το έξεις η ΑΤΙ 9800pro έχει πόλη κατώτερες επιδόσεις από την 9800XT? Και σε σχέση με την 9600pro και XT είναι πόλη πιο γρήγορη η έχει μικρές διάφορες? Στο e-shop η 9800pro έχει περίπου στα 280Ευρο και λέω να την αγοράσω. Απλά θα ήθελα την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές δεν είναι μεγάλες και η 9800 προ είναι άριστη επιλογή για τα λεφτά που τη βρήκες :)
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα αυτη την περιοδο η ΧΤ ειναι η χειροτερη αγορα!Πολυ ακρηβη κ σε λιγες βδομαδες θα ερθουν κ Ελλαδα οι νεας γεννιας χ800pro κ nVidia 6800 οπωτε θα βαρας το κεφαλι σου που την χρυσοπληρωσες!

Τωρα η χ800Προ εχει 420+φπα κ την εχω δει σε ενα μονο μαγαζι προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Samael ( 3 Ιούν. 2004 , 19:54)

 

Ειδικα αυτη την περιοδο η ΧΤ ειναι η χειροτερη αγορα!Πολυ ακρηβη κ σε λιγες βδομαδες θα ερθουν κ Ελλαδα οι νεας γεννιας χ800pro κ nVidia 6800 οπωτε θα βαρας το κεφαλι σου που την χρυσοπληρωσες!

Τωρα η χ800Προ εχει 420+φπα κ την εχω δει σε ενα μονο μαγαζι προς το παρον

 

 

Πράγματι καλό είναι να αποφευχθούν οι 2 κορυφαίες κάρτες των 2 εταιριών ( 9800Xt + Fx5950Ultra) καθώς η πρωτιά τους στην αγορά, έστω και προσωρινά, τις καθιστά σίγουρα υπερτιμημένες, τη στιγμή που σε λίγο καιρό στην ίδια τιμή θα διατίθενται κάρτες με διπλάσιες περίπου (δεν είναι υπερβολή) επιδόσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...