Jump to content

ΜLS iQTalk


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η δευτερη sim μπαινει κατω απο την πρωτη.αν βγαλεις την μπαταρια και την sim θα δεις απο κατω ενα μαυρο λαστιχακι στο μεγεθος της sim.με ενα μαχαιρι η κατσαβιδακι ξεκολλησε το προς τα πανω και προσεκτικα μην το κοψεις που αν θες να το ξαναβαλεις.η κολλα θα μεινει πανω στο κινητο.(ειναι μαλακιά για να κολλαει πολες φορες).προσεξε μην βαλεις την καρτα γιατι θα κολλησει και ισως να μην ξαναβγει.κοψε πρωτα ενα λεπτο πλαστικο κομματακι (οχι ναυλον) να το βαλεις εκει που ειναι η κολλα και βαλε μετα την καρτα.ετσι το εχω κανει και δεν εχω κανενα προβλημα.αν εχεις καποιο προβλημα ξαναρωτα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι εφικτό να το ανεβάσεις μια φωτογραφία ή σε ζαλίζουμε;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

φιλε θα προσπαθησω με ενα παλιο νοκια που εχω να δω αν θα τα καταφερω να βγαλω φωτο

 

εβγαλα φωτο,αλλα δεν φαινεται καλα.δυστηχως δεν ξερω πως να τις ανεβασω.αν εχεις e-mail στειλτο αν θες να σου τις στειλω εκει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι να τις δούνε όλα τα μέλη :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ξεκαθαριζετε τιποτα.θα προσπαθησω να βγαλω ποιο καλες το βραδυ η αυριο να ανεβασω αν δεν κανεις δουλεια μαυτην

 

http://imageshack.us/a/img819/5502/025av.jpg

 

πιστευω να σας βοηθησουν οι φωτο.την δευτερη καρτα την τοποθετουμε οπως και την πρωτη αλλα απο κατω

http://imageshack.us/a/img255/2013/dsc01175picasa3.jpg

http://imageshack.us/a/img837/9953/dsc01171picasa3.jpg

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό δεν με νοιάζει τίποτα στηρίζω μόνο τους Έλληνες προγραμματιστές που δουλεύουν στην εταιρία. Οποιοσδήποτε από εμάς θα μπορούσε να είναι στη θέση τους. Οι υπόλοιποι στηρίξτε τους κινέζους γιαπωνέζους αμερικάνους κτλ και μετά γκρινιάξτε...

 

Με τι λογισμικό θα μεταφέρω τις επαφές ξέρει κανείς ;

 

Ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό δεν με νοιάζει τίποτα στηρίζω μόνο τους Έλληνες προγραμματιστές που δουλεύουν στην εταιρία. Οποιοσδήποτε από εμάς θα μπορούσε να είναι στη θέση τους. Οι υπόλοιποι στηρίξτε τους κινέζους γιαπωνέζους αμερικάνους κτλ και μετά γκρινιάξτε...

 

Με τι λογισμικό θα μεταφέρω τις επαφές ξέρει κανείς ;

 

Ευχαριστώ ...

 

 

:clap: Μαζί σου. Συμφωνώ απολύτως.

 

Όσο για τη μεταφορά των επαφών εξαρτάται από τι συσκευή θέλεις να τις μεταφερείς. Σε κάθε περίπτωση, μια τουλάχιστον από τις εξής λύσεις θα σε εξυπηρετήσει:

 

- Αποθήκευση των επαφών της παλαιάς συσκευής σε αρχείο CSV ή vCard, μεταφορά του αρχείου μέσω Η/Υ ή Bluetooth στην SDcard του MLS IQTALK και άνοιγμα του αρχείου για εισαγωγή των επαφών στη μνήμη της συσκευής ή

 

-Συγχρονισμός των συσκευών μέσω GMAIL ή

 

-Απλά, στέλνεις τις επαφές με Bluetooth.

 

Υ.Γ. Αν επρόκειτο σήμερα να αγοράσω smartphone, το MLS IQTALK θα ήταν για αρκετούς λόγους και χωρίς αυστηρά οικονομικά κριτήρια, η πρώτη επιλογή μου.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω απο το παλιό (και πιστό) Κ810 στο καινούργιο iqtalk...

 

ΟΚ. Πιστεύω ότι θα πρέπει μάλλον να κάνεις back up τις επαφές του K810 στην SDcard. Εκεί θα αποθηκευτεί ένα αρχείο ???????.vcf. Μετά πήγαινε στις επαφές του Gmail και κάνε import το αρχείο. Τέλος συγχρόνισε το MLS IQTALK με το Gmail και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
η αναβάθμηση των χαρτων και του τηλεφωνου που γινεται?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό δεν με νοιάζει τίποτα στηρίζω μόνο τους Έλληνες προγραμματιστές που δουλεύουν στην εταιρία. Οποιοσδήποτε από εμάς θα μπορούσε να είναι στη θέση τους. Οι υπόλοιποι στηρίξτε τους κινέζους γιαπωνέζους αμερικάνους κτλ και μετά γκρινιάξτε...

 

Με τι λογισμικό θα μεταφέρω τις επαφές ξέρει κανείς ;

 

Ευχαριστώ ...

 

Για το ίδιο λόγο πήρα και εγώ το κινητό.Δεν είχα της τρελές προσδοκίες διαβάζωντας κριτικές για τον επεξαργαστή.Έχω μείνει μέχρι στιγμής όμως απόλυτα ικανοποιημένος και νιώθω χαρά που δίνω τα λεφτά μου σε ελληνική εταιρία που δίνει δουλειά σε νέους επιστήμονες που την έχουν ανάγκη.

Οι εξυπνοι που κατηγορούν την mls για αρπαχτή να αναλογιστούν όταν θα σταματήσει ο μπαμπας να σας δίνει χαρτζηλίκη σε λίγο αν θα μπορέσετε να βρείτε καμιά δουλειά να μπορείτε να αγοράζετε τα i-phone και τα γαμάτα samsung σας

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο το δουλευω με 2 καρτες.αν θελετε πληροφοριες ρωτηστε.

 

Ολα καλα με τις 2 sim, αλλα πως γινεται να επιλeγω απο ποια θα στελνω το εκαστοτε sms; Αν και στις ρυθμισεις εχω επιλεξει να με ρωταει, τα sms εξακολουθουν να στελνονται απο την μια sim...

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το σημα της συσκευης (παροχος wind),ενω με παλιοτερα κινητα δεν ειχα τετοιο προβλημα (μιλαμε παντα για την ιδια περιοχη).εχεις κανεις αναλογο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το σημα της συσκευης (παροχος wind),ενω με παλιοτερα κινητα δεν ειχα τετοιο προβλημα (μιλαμε παντα για την ιδια περιοχη).εχεις κανεις αναλογο προβλημα?

 

εγω με vodafone οχι δεν εχω. Το εχεις βάλει να εχει μονο 2G?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

με 2g ενώ με 3g έχει πρόβλημα ; έχω και εγώ κάτι αποσυνδέσεις στη wind...:cool:

 

το έχω γυρίσει μόνο σε δίκτυα gsm (2g) και πάλι το ίδιο πρόβλημα, έγινε αναβάθμιση από την mls διαφορετικής έκδοσης και το πρόβλημα παραμένει. πιστεύω μένει μόνο να γίνει έλεγχος για την σωστή λειτουργία της κεραίας.

 

άντε να δούμε τι θα γίνει

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το εχω και εγω το κινητο,μου επεσε κατω και εσπασε η οθονη..τι κανω τωρα?

 

H εγγύηση δεν σε καλύπτει!Μίλα με mls να σου δώσουν μια τιμή επισκευής αλλιώς πρεπει να βρεις αν υπάρχει αλλιώς πανομοιότυπο κινέζικο να βρείς απο ebay

Link to comment
Share on other sites

H εγγύηση δεν σε καλύπτει!Μίλα με mls να σου δώσουν μια τιμή επισκευής αλλιώς πρεπει να βρεις αν υπάρχει αλλιώς πανομοιότυπο κινέζικο να βρείς απο ebay

 

Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο..Αυτο σκέφτομαι και εγώ(το eBay).αλλά είναι λίγο δύσκολο να βρω πιο είναι σε κινεζική έκδοση...καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

τι λεει σαν κινητο το mls αξιζει τον κοπο?εχει κοληματα?ποιο πισω διαβασα οτι γινετε dual sim ισχυει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

τι λεει σαν κινητο το mls αξιζει τον κοπο?εχει κοληματα?ποιο πισω διαβασα οτι γινετε dual sim ισχυει αυτο?

 

Ο επεξεργαστής του είναι κάπως παλιός!ΜΤΚ 6573 βρίσκεις ιδιο πανω κάτω τηλέφωνο απο κίνα με 100ευρώ ( χωρις ομως ευνοείται το μενού MLS) Nαι γίνεται dual sim κανονικόταΤα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια καλησπερα και απο μενα...νομιζω το τηλ για συγκεκριμενη χρηση ειναι μια χαρα...εμενα παντως με εχει βολεψει πολυ...κατι που παρατηρησα ομως ειναι οτι δεν φωτιζονται τα soft keys στη συσκευη μου ενω η αναλογη επιλογη ειναι ενεργοποιημενη...μπορει καποιος να βοηθησει σ'αυτο?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν κάνει βιντεοκλιση μέσο Skype to MLS? ευχαριστώ εκ των προτερον
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν κάνει βιντεοκλιση μέσο Skype to MLS? ευχαριστώ εκ των προτερον

 

Η απαντηση ειναι πολυ απλη.Δεν κανει γιατι ο mtk6773 δεν....skype video

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το MLS IQTalk (η πρώτη μου android) και θέλω να βλέπω τη συσκευή από υπολογιστή με Win XP. Μου ζητάει driver αλλά μπορώ να βρω. Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω driver για XP ή κάποιο άλλο τρόπο σύνδεσης με WinXP;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...