Jump to content

Σύνδεση Galaxy S III <-> TV


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To λινκ ειναι αυτό.Και παρόλο που δεν λέει για οριτζιναλ,αυτο που έλαβα εγώ ήταν.Αν θυμαμαι καλά το πήρα περίπου στα 16 ευρώ.Και κάποιος άλλως το είχε παραγγείλει από εκεί,και είπε ότι του στείλε ορίτζιναλ,για αυτό είχα κάνει την αγορά και του το επισήμανα και άλας.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MHL-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S3-Verizon-i535-T-Mobile-T999-New-/261094839344?ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

 

Το ιδιο πηραμε .

Και εγω αυτο εχω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τότε πρέπει να έχεις ορίτζιναλ

 

Και εγώ το ίδιο έχω, το έχω συγκρίνει με άλλο από φυσικό κατάστημα, αλλά η σοβαρή υποψία δεν μπορεί αν μου φύγει. Μόνο αν ανοιχτούν και τα δύο και ελέγξουμε την πλακέτα μπορούμε να είμαστε σίγουροι!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω πάντως ενδιασμους ακόμα και η τιμή του ειναι ίδια με το ορίτζιναλ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να έχεις ορίτζιναλ

 

Δεν ειχα καμια αμφιβολία για αυτο...

Και εγώ το ίδιο έχω, το έχω συγκρίνει με άλλο από φυσικό κατάστημα, αλλά η σοβαρή υποψία δεν μπορεί αν μου φύγει. Μόνο αν ανοιχτούν και τα δύο και ελέγξουμε την πλακέτα μπορούμε να είμαστε σίγουροι!

 

Επειδή εισαγω καποια πραγματα απο κινα και τα τσεκαρω με τα αυθεντικά πρεπει να σου πω πως ακομα και την πλακετα διπλα διπλα να βαλεις στις περισσότερες των περιπτώσεων δεν θα δεις διαφορα.

Συνηθως οι διαφορές ειναι στα ρελε η την ποιοτητα των τσιπ εσωτερικα.

Εκει που υπαρχουν διαφορες ειναι στις συσκευασίες στα περιεχομενα παρελκόμενα αλλα και στα barcode .

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα καμια αμφιβολία για αυτο...

 

 

Επειδή εισαγω καποια πραγματα απο κινα και τα τσεκαρω με τα αυθεντικά πρεπει να σου πω πως ακομα και την πλακετα διπλα διπλα να βαλεις στις περισσότερες των περιπτώσεων δεν θα δεις διαφορα.

Συνηθως οι διαφορές ειναι στα ρελε η την ποιοτητα των τσιπ εσωτερικα.

Εκει που υπαρχουν διαφορες ειναι στις συσκευασίες στα περιεχομενα παρελκόμενα αλλα και στα barcode .

Αν δουλεύει σωστά δεν με πειράζει ιδιαίτερα.

Η συσκευασία barcode κλπ είναι ίδια με τα original. Αλλά και άλλες φορές έχω πάρει, από αντίστοιχα καταστήματα, "original" με απόλυτα ίδια εμφάνιση αλλά εσωτερικά είναι διαφορετικά.

Δεν είμαι βέβαιος, για αυτό λέω ότι κρατάω επιφύλαξη και μέχρι εκεί.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι που απλά έχεις τώρα την μύγα :lol: Πιο ορίτζιναλ πάντως δεν γινεται.Καμια μουφα δεν ειναι ακριβές αντίγραφο σε όλα,δεν τους συμφέρει αυτό.. Ακόμα και από την ποιότητα του manual και το περιεχόμενο το καταλαβαίνεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειναι που απλά έχεις τώρα την μύγα :lol: Πιο ορίτζιναλ πάντως δεν γινεται.Καμια μουφα δεν ειναι ακριβές αντίγραφο σε όλα,δεν τους συμφέρει αυτό.. Ακόμα και από την ποιότητα του manual και το περιεχόμενο το καταλαβαίνεις.

Εχω δύο χειριστήρια για το wii, συσκευασία, εμφάνιση κλπ 100% ίδια με τα original. Αλλά δε είναι!

Ποτέ μην είσαι σίγουρος, όταν πουλάνε χιλιάδες κομμάτια συμφέρει και παρα-συμφέρει να είναι ακριβές αντίγραφο!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

100% αντίγραφες στις συσκευασίες δεν τους συμφέρει να κανουν και μαλιστα για έναν ανταπτορα που δεν είναι και το πιο δημοφιλές προϊόν..

Και εδώ λενε για μαιμου S3 αλλα είναι τετοιες οι διαφορες που βγαζει ματι από το πρωτο λεπτο…

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να πουλάς ένα προιόν βάζοντας φωτογραφία "μαιμού" ενώ πουλάς "ορίτζιναλ" είναι για να αποφύγεις μήνυση και κυνηγητό από την μαμά εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να πουλάς ένα προιόν βάζοντας φωτογραφία "μαιμού" ενώ πουλάς "ορίτζιναλ" είναι για να αποφύγεις μήνυση και κυνηγητό από την μαμά εταιρεία.

 

Καμία μυνηση δεν αποφευγεις οταν χρησιμοποιεις το ιδιο barcode και φυσικα την ιδια ονομασια.

Link to comment
Share on other sites

Καμία μυνηση δεν αποφευγεις οταν χρησιμοποιεις το ιδιο barcode και φυσικα την ιδια ονομασια.

 

Ναι.Αλλά αν δε το διαφημίζεις που θα σε βρουν;

Στο λινκ που το αγοράσατε δείχνει ένα συμβατό και όχι genuine.

Eπίσης αναφέρει ότι "you will receive the item appear exactly as shown in picture and listed"

Δε φαίνεται πουθενά να λέει ή να φαίνεται ότι είναι αυθεντικό.

Και αν είστε απολύτως σίγουροι ότι πήρατε αυθεντικό, εγώ είμαι απολύτως σίγουρος για το αντίθετο.

Λόγω της προηγούμενης εργασίας μου (10 χρόνια δούλευα στη Sharp ως τεχνικός) σε πληροφορώ ότι έχουν γίνει και αντικαστάσεις σε προιόντα μαιμού που βρέθηκαν μόνο όταν χρειάστηκε να ανοιχτούν...Δε χρειάζονται λεπτομέρειες, αλλα σας πληροφορώ ότι έχει γίνει και με πιο μεγάλα προιόντα και πιο πολύπλοκα από ένα τηλέφωνο...

To είχα ξαναγράψει ότι αυτά τα κρούσματα στο αμαζον καρατομήθηκαν και όποιο παρόμοιο κρούσμα εμφανιστεί και γίνει report κόβεται.

Πλέον θα βρεις ελάχιστους να λένε GENUINE.

Εγώ είμαι της άποψης του Tsaglis.To πήρα εν γνώση μου μαιμού, γιατί με ενδιαφέρει να δουλεύει.

Έπεσα όμως στην περίπτωση που δε δούλευε και "αναγκάστηκα" να το πάρω από αμαζον από αξιόπιστο προμηθευτή (δείτε λινκ που πόσταρα χτες)

Παιδιά κοινή λογική.Βρείτε ένα άλλο λόγο κάποιος να διαφημίζει μαιμού και να πουλάει ορίτζιναλ.

 

*Έχω κι εγώ nintendo wii χειριστήρια μαιμού και genuine και το είχα ξαναγράφει κι αυτό.

Προκαλώ όποιον θέλει να έρθει να βρει διαφορά με το ορίτζιναλ.Όποιος βρει διαφορά του χαρίζω το ορίτζιναλ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι σίγουρος γιατί το έχω στα χεριά μου,εσυ δε το έχεις για να γνωρίζεις :) Tου ζήτησα οριτζιναλ αλλιως δε θα έκανα την αγορά.Κατι μαϊμού κονεκτορες που έστειλε κατά λάθος, έκαναν μπαμ ότι ήταν μαϊμού.Επισεις αυτό που ποσταρες εχει σχεδόν ίδια τιμή με αυτό που αγοράσαμε...αν ειναι το δικό μας μαϊμού να σε σίγουρος ότι θα ειναι και το δικό σου.Τι θα έστελνε αν δεν του διευκρίνιζα ότι θέλω ορίτζιναλ δε το ξερω,αλλά ξερό τι πήρα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι σίγουρος γιατί το έχω στα χεριά μου,εσυ δε το έχεις για να γνωρίζεις :) Tου ζήτησα οριτζιναλ αλλιως δε θα έκανα την αγορά.Κατι μαϊμού κονεκτορες που έστειλε κατά λάθος, έκαναν μπαμ ότι ήταν μαϊμού.Επισεις αυτό που ποσταρες εχει σχεδόν ίδια τιμή με αυτό που αγοράσαμε...αν ειναι το δικό μας μαϊμού να σε σίγουρος ότι θα ειναι και το δικό σου.Τι θα έστελνε αν δεν του διευκρίνιζα ότι θέλω ορίτζιναλ δε το ξερω,αλλά ξερό τι πήρα.

 

Και εγώ το τελευταίο το πήρα από Amazon "by Samsung".

Σε πληροφορώ ότι δεν είχε καμία διαφορά με το μαιμού.

Το ότι σου είπε θα σου στείλω το ορίτζιναλ δε μου λέει τίποτα παντελώς.

Έπρεπε να του έθετες την ερώτηση γιατί αφού είναι ορίτζιναλ γιατί το προωθεί ως μαιμού.

Εσύ μπορείς αυτό να το απαντήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το τελευταίο το πήρα από Amazon "by Samsung".

Σε πληροφορώ ότι δεν είχε καμία διαφορά με το μαιμού.

Το ότι σου είπε θα σου στείλω το ορίτζιναλ δε μου λέει τίποτα παντελώς.

Έπρεπε να του έθετες την ερώτηση γιατί αφού είναι ορίτζιναλ γιατί το προωθεί ως μαιμού.

Εσύ μπορείς αυτό να το απαντήσεις;

 

 

Το γιατί το κάνει κάποιος ειναι δικό του θέμα, αυτό δε σημαίνει αυτόματα ότι ειναι μαϊμού.Το μαϊμού σου εσένα είχε ακριβώς ίδιο κουτί με την ίδια ποιότητά παντου,από το μηχάνημα μέχρι manual?Αυτά λογικά έχουν και διαφορετικό Bar Code στο κάθε ένα.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το γιατί το κάνει κάποιος ειναι δικό του θεμα, αυτό δε σημαίνει αυτόματα ότι ειναι μαϊμού.Το μαϊμού σου εσένα είχε ακριβώς ίδιο κουτί με την ίδια ποιότητά παντου,από το μηχάνημα μέχρι manual?

 

ΟΛΟΙΔΙΟ στα πάντα

Πέρασες όμως πολύ φλου, αυτά που έγραψα πριν και εγώ και ο Tsaglis.

Kαι ποιος ΣΟΒΑΡΟΣ πωλητής θα πούλαγε ορίτζιναλ προιόν προωθώντας το ως μαιμού!!!

Δε σου λέει ούτε αυτό τίποτα; είναι δικό του θέμα; δε σε βάζει σε υποψίες;

Δε θυμάμαι να το είχα ξαναγράψει, αλλά πέρσι ξηλώθηκε αλυσίδα Apple store στην Κίνα.

Κανένας δε το είχε πάρει χαμπάρι ότι ήταν μαιμού αλυσίδα! και ακόμα και οι υπάλληλοι νόμιζαν ότι δούλευαν για την Apple!!!!

http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231121608

Νομίζεις επειδή βλέπεις εσύ με το μάτι ένα κουτάκι ίδιο με το ορίτζιναλ ότι είναι κιόλας;

Ξέρεις τι τεράστια βιομηχανία είναι πίσω από τις αντιγραφές;

Κοίτα αν το θέμα περιλάμβανε μόνο εσένα θα στο έλεγα μία φορά και αν ήθελες το δεχόσουν, αν ήθελες όχι.Δε θα έσκαγα κιόλας.

Από τη στιγμή που όμως το προτείνεις και το δίνεις ως λινκ για αγορά από άλλους ως ορίτζιναλ, θεωρώ ότι είναι μέγα σφάλμα.

Πιο εύκολο είναι να δώσεις ένα λινκ ενός σοβαρού καταστήματος παρά έναν αμφισβητούμενο πωλητή στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όταν εγώ το αγόρασα η φώτο και το description ήταν του ορίτζιναλ.Πρέπει να το είχα πει και σε κάποιο θέμα ότι αλλαξε φώτο και description μετά από καποιες μερες.Για αυτό και του επισήμανα ότι μόνο ορίτζιναλ θα δεχόμουν.Οσο για το άλλο που λες μου ζήτησαν λινκ και απλά το έδωσα,και βάση τις δικής μου αγοράς είπα και τα ανάλογα.Επισεις μην παραβλέπουμε και κάτι άλλο,η απόδειξη ειναι από Αμαζον...Και μια και η Samsung ειναι κοντά μου θα το πάω κιόλας να το δουν.Και κάτι άλλο από περιέργεια,πως γνωρίζεις ότι αυτό που είχες πριν ήταν μαιμου?Στο είχε πει ο πωλητης? Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις αντάπτορα από καρφί (έξοδο ακουστικών) σε rca

πηρα και μαλιστα δοκιμασα και δευτερο αλλα τπτ......μονο ηχο εχει σιγουρα γινεται???

Link to comment
Share on other sites

 

35 ευρω ειναι παρα πολλα για ενα καλωδιο συνδεσης με την τηλεοραση.

Καλυτερα απο amazon.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

πηρα και μαλιστα δοκιμασα και δευτερο αλλα τπτ......μονο ηχο εχει σιγουρα γινεται???

 

Για ήχο νόμιζα ότι εννοούσες.

Θες RCA Video out;

Link to comment
Share on other sites

ναι ειδα απο κινα κατι καλωδια απο micro usb σε rca αλλα πριν παραγειλω ηθελα την γνωμη σας

 

Ε δώσε και λινκ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος αυτα κανουν μονο για Galaxy S το 1 που δεν ειχε εξοδο για HDMI.

Βεβαια με τους Κινεζους δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.Μπορει να το παραγγειλεις απο αλλου και να δουλευει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...