Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol: δεν το ειδα!

Δεν πειράζει βρε! Πάντως πραγματικά σταμάτησε το drain και μάλιστα από την εφαρμογή οι devs το έχουν κάνει address το θέμα με το viber και λένε ότι θα το διορθωσουν.. Ως τότε παλιά έκδοση λοιπόν γιατί είχε αρχίσει να μου την δίνει άσχημα τι θέμα :(

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει να αγοράσει μπαταρίες στο ίδιο μέγεθος με την αυθεντική μπορεί να δει αυτές http://www.amazon.co.uk/18-Month-Warranty-2200mAh-GT-I9300-Apr-2013/dp/B008AGA6PK/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=3JGTOP6M79CUA&coliid=I3IKG2CGXSNSAO

 

Εξαιρετική τιμή για δύο εξαιρετικές μπαταρίες, οι οποίες πλέον έχουν και NFC!!

Έχω τις απλές και μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες ,

 

απο αυριο θα εχω την γνησια 3000ma μπαταρια με το καπακι , και επειδη φοραω σιλικονατη θηκη και με εχει βολεψει πολυ , τι λετε ? θα χωραει σε αυτην την θηκη ? γενικα θηκες για την μεγαλη μπαταρια πεζουν ???

 

Ξερει κανεις? :(:confused::(

δεν νομίζω να χωράει .ειναι δύσκολο να βρεις κατι.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να χωράει .ειναι δύσκολο να βρεις κατι.

 

Εμένα μου χώρεσε ωριακα σε μια που έχω τώρα. Περιμένω και ένα bubper της tridea.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα φίλε οχι απλά αξίζει με χει σώσει μου κρατάει το κινητό 40% περισσότερο. όσο για το πάχος εμένα να σου πω την αλήθεια το νιώθω καλύτερα στο κράτημα δεν έχεις την αίσθηση οτι πάει να σου φύγει και προστατεύει και την κάμερα. το κακό είναι οτι δεν μπορείς να βάλεις καμία θήκη

 

επιβεβαίωνω αυτό... πραγματικά θεωρώ πως η μεγαλύτερη μπαταρία το κάνει πιο άνετο στο χέρι

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Έδω και 4 μέρες παραατήρησα μεγάλη πτώση του ποσοστού μπαταρίας την ώρα που κοιμόμουν,δλδ με μηδαμινή χρήση.Τα πακέτα δεδομένων όπως και το wifi είναι πάντα κλειστά!Η πτώση της μπαταρίας αγγίζει το 15%.Φοράω official rom και το κινητό δεν είναι rootaρισμένο.Παρακαλώ απαντήστε μου!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα τι εφαρμογες εχεις αφησει στο παρασκηνιο.εγω πριν μερικες εβδομαδες ειχα ξεχασει ανοιχτη μια εφαρμογη που μετραει βηματα και φυσικα καθε βραδυ εχανα κοντα στο 30%.2-3 μερες μετα οταν μου εκοψε και την εκλεισα η μπαταρια επανηλθε στα κανονικα της.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

Να ρωτήσω κάτι..

 

Είχα ξηλώσει το viber λόγω battery drain. Έχει διορθωθεί το πρόβλημα με κάποιο update ή να μην το δοκιμάσω καν;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

Να ρωτήσω κάτι..

 

Είχα ξηλώσει το viber λόγω battery drain. Έχει διορθωθεί το πρόβλημα με κάποιο update ή να μην το δοκιμάσω καν;

 

Ακόμα τίποτα 1 μήνα και βάλε έχει να κάνει update το viber... να δω πότε θα κάνουν και αν θα το διορθώσουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

Να ρωτήσω κάτι..

 

Είχα ξηλώσει το viber λόγω battery drain. Έχει διορθωθεί το πρόβλημα με κάποιο update ή να μην το δοκιμάσω καν;

Δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα.. Είχα ποσταρει λίγο πιο πισω την παλιότερη έκδοση που φοράω κι εγώ και απλά έχω σωθεί.. Here you go αν θες να την περάσεις (δεν έχει stickers) :)

 

http://db.tt/O1FYSMA7

 

Καλύτερα σβήσε όλο τον φάκελο του viber από τον χώρο της sd card αφού κάνεις unistall την τρέχουσα έκδοση ή αν έχει μείνει από πιο παλιά εγκατάσταση και μετά πέρασε αυτή την έκδοση που παραθέτω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα.. Είχα ποσταρει λίγο πιο πισω την παλιότερη έκδοση που φοράω κι εγώ και απλά έχω σωθεί.. Here you go αν θες να την περάσεις (δεν έχει stickers) :)

 

http://db.tt/O1FYSMA7

 

Καλύτερα σβήσε όλο τον φάκελο του viber από τον χώρο της sd card αφού κάνεις unistall την τρέχουσα έκδοση ή αν έχει μείνει από πιο παλιά εγκατάσταση και μετά πέρασε αυτή την έκδοση που παραθέτω..

 

Στο δικό μου πάντως με την τελευταία έκδοση, δεν δείχνει σημάδια drain, και το betterbatterystats δεν μου δείχνει κατι περίεργο για το viber..... (γεγονός είναι οτι το χρησιμοποιώ ελάχιστα ...) και εδώ έρχεται και η ερώτηση, το drain παρατηρείται όταν γίνετε χρήση μόνο ή και σε stand by..?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως με την τελευταία έκδοση, δεν δείχνει σημάδια drain, και το betterbatterystats δεν μου δείχνει κατι περίεργο για το viber..... (γεγονός είναι οτι το χρησιμοποιώ ελάχιστα ...) και εδώ έρχεται και η ερώτηση, το drain παρατηρείται όταν γίνετε χρήση μόνο ή και σε stand by..?

 

Δυστυχώς και σε stand by είχε το ίδιο ακριβώς drain. Εγώ το αφήνω σιγά σιγά για whatsup και skype όταν θέλω κλήσεις (ούτως ή άλλως είναι κακό στις voip το viber), δεν ξέρω αν βγήκε νέα έκδοση αλλά βαρέθηκα να πειραματιζομαι με το viber καθώς πέρασε αρκετός καιρός και δεν το έφτιαξαν.. Έχω βρει την ηρεμία μου πλέον :p

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος δεν εχω καποιο προβλημα με το τελευταίο viber .δεν μου καιει παραπανω μπαταρια.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω και εγω μαζι με το s3 lte την εξτρα μπαταρια των 3000 mAh. Το θεμα ειναι ομως οτι παντου την εχω βρει σε μπλε καπακι , και σε συνδυασμο με το μαυρο που εχει αποκλειστικα το birdphone δε ξερω αν θα ταιριαζει. Τι λετε ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω και εγω μαζι με το s3 lte την εξτρα μπαταρια των 3000 mAh. Το θεμα ειναι ομως οτι παντου την εχω βρει σε μπλε καπακι , και σε συνδυασμο με το μαυρο που εχει αποκλειστικα το birdphone δε ξερω αν θα ταιριαζει. Τι λετε ;

φιλε την εχει στο e-shop με 30 ευρωπουλα την παραγγειλα και εγω http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013421

 

ξερει καποιος για θηκη απο ελλαδα που να χωραει στην μεγαλη μπαταρια 3000?ασπρο χρωμα η διαφανο?

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

φιλε την εχει στο e-shop με 30 ευρωπουλα την παραγγειλα και εγω http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013421

 

ξερει καποιος για θηκη απο ελλαδα που να χωραει στην μεγαλη μπαταρια 3000?ασπρο χρωμα η διαφανο?

 

Ναι ρε συ μολις εκανα τελικα παραγγελια ομως μου εβγαλε διαθεσιμοτητα απο 4-7 μερες ενω το ειχε αμεσα διαθεσιμο πριν λιγες ωρες. Εσενα τι εγραφε ; Τι παιχτηκε ; Τροπο αποστολης εβαλα παραλαβη απο καταστημα γιατι δε θελω να μου τα φανε τα λεφτα.

 

ΕΚΑΝΑ Μ@Λ@ΚΙΑ : Νομιζα πως ηταν το μπλε και παρηγγειλα το ασπρο.. Ξερετε αν μπορω να ακυρωσω παραγγελια ;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ μολις εκανα τελικα παραγγελια ομως μου εβγαλε διαθεσιμοτητα απο 4-7 μερες ενω το ειχε αμεσα διαθεσιμο πριν λιγες ωρες. Εσενα τι εγραφε ; Τι παιχτηκε ; Τροπο αποστολης εβαλα παραλαβη απο καταστημα γιατι δε θελω να μου τα φανε τα λεφτα.

 

ΕΚΑΝΑ Μ@Λ@ΚΙΑ : Νομιζα πως ηταν το μπλε και παρηγγειλα το ασπρο.. Ξερετε αν μπορω να ακυρωσω παραγγελια ;

 

Δεν έχεις θέμα με το eshop. Πάει στο κατάστημα και απλά δεν την παίρνεις. Γυρίζει πίσω μετά από 5 μέρες.

Παρήγγειλε άλλη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ μολις εκανα τελικα παραγγελια ομως μου εβγαλε διαθεσιμοτητα απο 4-7 μερες ενω το ειχε αμεσα διαθεσιμο πριν λιγες ωρες. Εσενα τι εγραφε ; Τι παιχτηκε ; Τροπο αποστολης εβαλα παραλαβη απο καταστημα γιατι δε θελω να μου τα φανε τα λεφτα.

 

ΕΚΑΝΑ Μ@Λ@ΚΙΑ : Νομιζα πως ηταν το μπλε και παρηγγειλα το ασπρο.. Ξερετε αν μπορω να ακυρωσω παραγγελια ;

απο τα λεγομενα σου υπεθεσα οτι θελεις την ασπρη,αλα μην κολας παρε ενα τηλ το πρωι και αλλαξε την παραγγελια,η μπλε ειναι αμεσα διαθεσιμη!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα 1 μήνα και βάλε έχει να κάνει update το viber... να δω πότε θα κάνουν και αν θα το διορθώσουν

 

Στο δικό μου πάντως με την τελευταία έκδοση, δεν δείχνει σημάδια drain, και το betterbatterystats δεν μου δείχνει κατι περίεργο για το viber..... (γεγονός είναι οτι το χρησιμοποιώ ελάχιστα ...) και εδώ έρχεται και η ερώτηση, το drain παρατηρείται όταν γίνετε χρήση μόνο ή και σε stand by..?

 

Τελικά κατέβασα την τελευταία έκδοση που βγήκε προχθές και όλα καλά! Ευχαριστώ πάντως παιδιά!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

με κλειστο τον συγχρονισμο (ανοιχτο μονο για επαφες και mail) αυτη ειναι η μεγαλυτερη διαρκεια που εχω πιασει

 

http://prntscr.com/145w1b

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκαμε καμια θηκη για την μπαταρια 3000?εστω απο ebay γιατι αμα πεσει το κινητο κατω..την ηπια..θα κανω 3 πληρεις φορτισεις εκφορτισεις και θα πω εντυπωσεις για οποιον ενδιαφερεται!!!
Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκαμε καμια θηκη για την μπαταρια 3000?εστω απο ebay γιατι αμα πεσει το κινητο κατω..την ηπια..θα κανω 3 πληρεις φορτισεις εκφορτισεις και θα πω εντυπωσεις για οποιον ενδιαφερεται!!!

 

Tridea σήμερα παρέλαβα. Είναι bamper και έχει διαφορά χρώματα

Link to comment
Share on other sites

Αποτελεσματα απο 2 μερα χρησης με 3000 μπαταρία. Το ελιωσα σημερα . Wifi συνέχεια ανοιχτό κατεβασμα 4gb , τουλάχιστον 2 ωρες youtube.com , αλλες τοσες παιχνιδια , μπολικο browsing emails facebook φωτογραφίες και αρκετά. Θελει στρώσιμο ακομη αλλα με αλλα κινητα και μπαταρίες δε πιστεύω οτι θα ειχε κρατησει τοσο.

 

http://db.tt/BhZC7PZG

 

http://db.tt/B2bA4YhV

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...