Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Παρέλαβα την συσκευή απο το service και ειπα να αφησω κι εγω το σχολιο μου αφου περασα την Omega..

Αξιζη η ρομ, ειναι οτι καλητερο εχω δικιμασει και οπως ειπε ο Γιωργος (tora33) δεν χρειάζεται πλεον να κραταμε backup απο παλαιότερες ρομς.. Οσο παει και καλυτερα.. Μπραβο Γιαννη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο που δεν εχει λυθει ως τωρα με την LI5 ειναι αυτο το Bag του dialer που οταν πατας για να καλεσεις καποιον σου βγαζει στιγμιαια την φωτογραφια αυτου που καλεσες τελευταιο.

Επισης το κανει και οταν σε καλουν.

 

Κι εγώ εντυπωσιάστηκα μπορώ να πω. Είναι άλλωστε η πρώτη μου επαφή με JB η 23. Παρατήρησα όμως κι ένα crash του TW κάθε φορά που είμαι μέσα στο play store και θέλω να βγω στην home screen. Το κάνει όταν πατάω το home button μόνο. Αν βγω πατώντας το δεξί πλήκτρο αφής τότε δεν κολλάει.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

σου κολλαει καπου συγκεκριμενα?

 

Μου κολάει στα μηνύματα στο ίντερνετ όταν πάω να βγάλω βίντεο δεν ξέρω τι γίνεται πρώτη φορά το παθαίνω. Μάλλον θα κάνω wipe και θα την ξαναπεράσω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μολις εγκατεστησα την Omega 13

ολα καλα πολυ ομορφη κλπ... παρατηρησα πως το internet (3g)

δεν παιζει σωστα, δηλαδη στο msn και στο skype δεν δειχνει τις επαφες μου

ενω οταν μπω απο wifi τις δειχνει κανονικα!

ξερετε τι μπορει να φταιει? ευχαριστω!

 

καποιος και για μενα μια μικρη βοηθεια... :(

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως στο σημείο που είσαι έχεις αρκετά καλό σήμα; Έχεις 3g internet? Με κλειστό το wi-fi μπορείς να μπεις στο ίντερνετ; Μπορείς να ανοίξεις κάποια σελίδα ή να μπεις στο playstore π.χ.;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι... μπορω να μπω σε σελιδες κλπ, απο 3g.. μονο που στις επαφες μου

(msn - skype) δεν τις εμφανιζει.. οπως κ τα mail μου δεν ερχονται...

ενω με wifi ερχονται.. εχω πολυ καλο σημα, πριν παω σε omega δεν ειχα προβλημα με το 3g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παρέλαβα την συσκευή απο το service και ειπα να αφησω κι εγω το σχολιο μου αφου περασα την Omega..

Αξιζη η ρομ, ειναι οτι καλητερο εχω δικιμασει και οπως ειπε ο Γιωργος (tora33) δεν χρειάζεται πλεον να κραταμε backup απο παλαιότερες ρομς.. Οσο παει και καλυτερα.. Μπραβο Γιαννη!

Όντως είναι η καλύτερη Ωμεγα. Το μόνο που δεν μ αρέσει είναι το tweak που κρατα την ram πάνω απο 200MB.

Έκανα παρα πολλές δοκιμες και διαπίστωσα όπως έγραψα και αλλου, ότι σχεδόν παύει το multitasking και συμβάλει σε επιπλέον καθυστέρηση στο άνοιγμα του dialer αφου τον αναγκάζει να κλείνει γρηγορότερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι η καλύτερη Ωμεγα. Το μόνο που δεν μ αρέσει είναι το tweak που κρατα την ram πάνω απο 200MB.

Έκανα παρα πολλές δοκιμες και διαπίστωσα όπως έγραψα και αλλου, ότι σχεδόν παύει το multitasking και συμβάλει σε επιπλέον καθυστέρηση στο άνοιγμα του dialer αφου τον αναγκάζει να κλείνει γρηγορότερα.

 

Κώστα αυτό το tweak πω αφαιρείται?? Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτό το tweak πω αφαιρείται?? Καλημέρα :)

 

Για όσους θέλουν καλό Multitasking:

Remove V6 SuperCharger

 

Για όσους θέλουν περισσότερη ελεύθερη μνήμη:

Restore V6 SuperCharger

 

Εγκατάσταση από CWM Recovery

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.

 

Περασα στο S3 μου την Omega V19 (Jelly Bean) και θα ηθελα να περασω την 4.0.4 ειτε σε Omega, ειτε σε Cyanogenmod 9.1 (κατα πασα πιθανοτητα cyanogenmod...)

Μπορει να γινει αυτο το downgrade η θα εχω προβλημα;

 

Να σημειωσω οτι ειναι η πρωτη φορα που εχω android τηλεφωνο, και αυτο ειναι δοκιμαστικο μεχρι το επομενο iPhone, και δεν εχω ιδιαιτερη πειρα περα απο το root και το flashαρισμα της Omega που εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.

 

Περασα στο S3 μου την Omega V19 (Jelly Bean) και θα ηθελα να περασω την 4.0.4 ειτε σε Omega, ειτε σε Cyanogenmod 9.1 (κατα πασα πιθανοτητα cyanogenmod...)

Μπορει να γινει αυτο το downgrade η θα εχω προβλημα;

 

Να σημειωσω οτι ειναι η πρωτη φορα που εχω android τηλεφωνο, και αυτο ειναι δοκιμαστικο μεχρι το επομενο iPhone, και δεν εχω ιδιαιτερη πειρα περα απο το root και το flashαρισμα της Omega που εκανα.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα να περάσεις όποια θες αρκεί να κάνεις full wipe πρώτα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες full wipe εννοεις Wipe data/factory reset και το wipe cache partition ετσι; Επισης η νεα ρομ να ειναι στην εσωτερικη μνημη η στην MicroSD; Εχω κανει κι ενα backup με το titanium, θα μπορεσω να κανω restore κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες full wipe εννοεις Wipe data/factory reset και το wipe cache partition ετσι; Επισης η νεα ρομ να ειναι στην εσωτερικη μνημη η στην MicroSD; Εχω κανει κι ενα backup με το titanium, θα μπορεσω να κανω restore κανονικα;

 

Wipe data, wipe cache, wipe dalvik.

Δεν έχει σημασία που θα έχεις το zip με τη νέα custom ROM.

 

Φυσικά και θα μπορέσεις να κάνεις restore αν χρειαστεί.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω θα βρείτε κάποια mods που ανεβασα και δουλεύουν άψογα με την v.23.

Δεν είχα χρόνο για fishable zip, άρα κάνετε extract τα αρχεία που θέλετε και τα τοποθετείτε με οποιονδήποτε file explorer στη σωστή θέση.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31470605

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω θα βρείτε κάποια mods που ανεβασα και δουλεύουν άψογα με την v.23.

Δεν είχα χρόνο για fishable zip, άρα κάνετε extract τα αρχεία που θέλετε και τα τοποθετείτε με οποιονδήποτε file explorer στη σωστή θέση.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31470605

 

Που είναι? γιατι δεν τα βλέπω?:wacko:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Που είναι? γιατι δεν τα βλέπω?:wacko:

 

Εδώ πρέπει να ειναι http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31470605&postcount=20524

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ Μιχάλη.

Έκανα λάθος τον σύνδεσμο πριν.

Αυτά παθαίνεις αν δουλεύεις μόνο από τη συσκευή κι όχι από υπολογιστή...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωθηκε το θεμα.. motomoto00 theme for Omega Jelly Bean

 

Προστεθηκαν:

- Νεω dialer

- Νεα εικονιδια στα 15 toggles

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2012-09-12-18-59-54.png

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2012-09-12-11-59-20.png

 

Download απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30500145#post30500145

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη η 24 πιστεύω ότι εχει έρθει η ώρα για φασόλακι επίσημο έχουμε κανένα νέο για το ποτέ θα βγει;πάντως εγω το θέμα με τη ράμ και τα κόλληματα συνεχίζω να το έχω και πρέπει συχνά να κάνω ρεσταρτ μήπως φταίει ο supercharger?δεν ξέρω τι γίνεται έκανα και foul wipe αυτή τη φορά.εχει κανείς παρόμοια κόλληματα
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωθηκε το θεμα.. motomoto00 theme for Omega Jelly Bean

 

Προστεθηκαν:

- Νεω dialer

- Νεα εικονιδια στα 15 toggles

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2012-09-12-18-59-54.png

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2012-09-12-11-59-20.png

 

Download απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30500145#post30500145

 

Κάνει για την 24?

 

Για την omega τώρα (24 παντα)

Ο kernel έχει το hack για την ένταση του ήχου στα ακουστικά?

Έχει μειωθεί το delay για το multitask button?

Triangle away υποστηρίζει ο kernel κανονικά?

 

Δεν μου κατεβάζει το αρχείο torrent.

Το έχει κανείς πρόχειρο?

Link to comment
Share on other sites

Κάνει για την 24?

 

Για την omega τώρα (24 παντα)

Ο kernel έχει το hack για την ένταση του ήχου στα ακουστικά?

Έχει μειωθεί το delay για το multitask button?

Triangle away υποστηρίζει ο kernel κανονικά?

 

Δεν μου κατεβάζει το αρχείο torrent.

Το έχει κανείς πρόχειρο?

Το volume hack δε το εχει.Το triangle away δουλευει κανονικα μιας και το χρησιμοποιησα χθες σε αυτη τη base.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πφφ..

Ρίξτε καμία ιδέα για kernel τότε μιας και είμαι αρκετό καιρό off :)

 

Ευχαριστώ πάντως

 

Αν θες για volume hack, δοκιμασε το παρακατω flashable zip.

Το εχω ανεβασει σε επιπεδα που πάει κι αλλο, αλλα καλυτερα να ειμαστε safe...;) (Κρατησε ενα back up.Σε μενα δεν υπηρχε προβλημα, αλλα καλου κακου...)

http://www.mediafire.com/?ubertjf2agz6ja4

 

Kernel δεν υπαρχει κατι αλλο εκτος απο stock προς το παρον αφου η samsung δεν εχει δωσει τον κωδικα.

 

Βεβαια εχει βγαλει ο siha (οπως τον λενε τελος παντων...:p) εναν beta, αλλα χωρις τον κωδικα του jb kernel, δε τον εμπιστευομαι.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...