Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώστα αξίζει πολλά η 16η...

 

Δεν αμφιβάλω, ετοιμάζομαι να την φλασάρω :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αμφιβάλω, ετοιμάζομαι να την φλασάρω :)

 

και με λιγο autostarts εχω ελευθερα 350μβ

μονο το google play δε κλεινει ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πολύ καλή.. Ολα δουλεύουν υποδειγματικα και γενικά από ότι βλέπω θα μείνω πλέον σε JB περιμένοντας φυσικά τα νεώτερα μέσα στην εβδομάδα.

Κώστα παραμένει το θεματακι που λέγαμε με τον nova αλλά it is ok! Επίσης το εικονιδιο της μπαταρίας αλλάζει από το κυκλικό στο στοκ που και που από κλείδωμα σε ξεκλείδωμα αλλά επανέρχεται άμεσα..

Επίσης να πω ότι όλα γίνονται απλά αστραπιαία (οκ ο dialler όχι αλλά μπορώ να ζήσω..) και επίσης η μνήμη απλά δεν πέφτει κάτω από 200mb ότι και να κανω:)

Στην 15.1 καμιά φορά που έκανα εναλλαγή μεταξύ των εφαρμογών στιγμιαία έβλεπα το περιβάλλον της κάμερας και γι αυτό την έβγαλα και γύρισα σε ICS.. Τώρα μένω εδώ και περιμένω! Με full wipe την πέρασα φυσικά και επανέφερα τις εφαρμογές λίγες λίγες μέρες τις πιο αναγκαίες πρώτα :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει πρόβλημα το πληκτρολόγιο που λένε παραπάνω;

 

Το χρησιμοποιησα λίγο γιατί μετά επανέφερα το SwiftKey.. Όσο το δουλεψα δεν είχα κανένα θέμα Άκη.. Πάντως είναι πολύ γρήγορο το τηλέφωνο και από ότι βλέπω πολύ σταθερό.. Ήξερα ότι είναι καλή αυτή η base αλλά και τόσο δεν το φανταζόμουν, πέταξα άγκυρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε όλες χρησιμοποιω το swype. Δουλεύει μια χαρα.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και επιτέλους κλειδώνει η συσκευή με πάτημα widget αντίστοιχα χωρίς να ξαναφωτιζει για λιγάκι η οθόνη.. Και το κλείδωμα είναι αστραπή, ουτε πρίζα να τραβάς!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έβαλα αυτό το fix για το wife.

Έκανα την ίδια στιγμή μέτρηση σε iPad και Galaxy. To Siii μου έδωσε καλύτερη μέτρηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έβαλα αυτό το fix για το wife.

Έκανα την ίδια στιγμή μέτρηση σε iPad και Galaxy. To Siii μου έδωσε καλύτερη μέτρηση.

 

Κι εγώ το τσέκαρα χωρίς το fix και είναι κανονική η ταχύτητα ως συνήθως ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις FC στον browser όταν κάνει κλικ στο εικονίδιο των bookmarks πάνω δεξιά;

Φοβάμαι ότι συμβαίνει επειδή επανέφερα τα bookmarks μέσω titanium.

Βαριέμαι να ξαναστηνω. Θα του διαγράψω τα δεδομένα αν γίνεται.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις FC στον browser όταν κάνει κλικ στο εικονίδιο των bookmarks πάνω δεξιά;

Φοβάμαι ότι συμβαίνει επειδή επανέφερα τα bookmarks μέσω titanium.

Βαριέμαι να ξαναστηνω. Θα του διαγράψω τα δεδομένα αν γίνεται.

 

μια σελιδα πισω ειναι το φιξ στο προβλημα σου. Φλασαρεις το ζιπ και εισαι οκ.

Το πλήκτρολογιο οταν το γυρνας στα αγγλικα γραφει οτι θελει !! Φλασαρω και την λυση που δινει το παλικαρι μια σελιδα πριν να δω τι λεει.

 

Edit: φλασαρα το go keyboard και εείμαι μια χαρά. Επίσης παρατήρησα ότι τα λάθη στο μαμα πληκτρολόγιο όταν γράφεις αγγλικά το κάνει μόνο σε landscape.

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

μια σελιδα πισω ειναι το φιξ στο προβλημα σου. Φλασαρεις το ζιπ και εισαι οκ.

Το πλήκτρολογιο οταν το γυρνας στα αγγλικα γραφει οτι θελει !! Φλασαρω και την λυση που δινει το παλικαρι μια σελιδα πριν να δω τι λεει.

 

Edit: φλασαρα το go keyboard και εείμαι μια χαρά. Επίσης παρατήρησα ότι τα λάθη στο μαμα πληκτρολόγιο όταν γράφεις αγγλικά το κάνει μόνο σε landscape.

 

Ok και o browser. Κρίμα όμως γιατί o LH7 είχε ρύθμιση φωτεινότητας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ok και o browser. Κρίμα όμως γιατί o LH7 είχε ρύθμιση φωτεινότητας.

 

Ετσι και αλλιως για 1 ημερα θα την εχουμε αυτην την rom αντε το πολυ 2. Μετα θα εχει βγει πιο νεο realease και θα παίζουμε με αυτο. :)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία πως την βλέπετε? Νοιώθω ότι πέφτει γρήγορα αλλά δεν είναι καλό, ασφαλή τα συμπεράσματα με ούτε μια πλήρη φόρτιση :p
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις κανένα θέμα kalagas???

 

Εγω την εχω με motomoto00 .Ειχα δοκιμασει kalagas στην v14 νομιζω και δεν εκατσαν καλα μερικα εικονίδια.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω την V16 αλλα θελω την AOSP Lockscreen απο Jelly Bean μπορουμε να την εχουμε?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία πως την βλέπετε? Νοιώθω ότι πέφτει γρήγορα αλλά δεν είναι καλό, ασφαλή τα συμπεράσματα με ούτε μια πλήρη φόρτιση :p

 

Σχεδόν ίδια με της V15-15.1

http://img.tapatalk.com/295bfc25-6486-9df3.jpg

 

Φυσικά δεν λείπουν κάποια τυχαία FC σε εφαρμογές. Όχι συνεχόμενα απλά μπορεί να συμβούν μία φορά και χωρίς συγκεκριμένη αιτία.

Είχα ένα στο tapatalk και ένα στο Facebook.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ίδια με της V15-15.1

http://img.tapatalk.com/295bfc25-6486-9df3.jpg

 

Φυσικά δεν λείπουν κάποια τυχαία FC σε εφαρμογές. Όχι συνεχόμενα απλά μπορεί να συμβούν μία φορά και χωρίς συγκεκριμένη αιτία.

Είχα ένα στο tapatalk και ένα στο Facebook.

 

Και περα απο τα τυχαια fc εχει και συχνα το φαινόμενο redraw . Eμενα μαλιστα μετα το restart ειχε για 10 δευτερολεπτα τρομελα lag παντου..... Υπομονη λιγες ημερες ακομα η και σημερα αν βγει κανα νεο release. Παντος για καθημερινη χρηση ειναι μια χαρα. Εγω θα την κρατησω μεχρι να βγει κατι καλυτερο. Τερμα πια το ics.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είδα fc στο FB αλλά μόνο μια φορά οπότε είπα οκ.. Δεν το χρησιμοποιώ και πολύ οπότε μικρό το κακό.. Πιο πολύ με νοιάζει να μην βλέπω αυτό το εφέ του nova καθώς και να έχω καλή μπαταρία ;)

Σήμερα λοιπόν και μετά την πρώτη φόρτιση βλέπω την συσκευή να πετάει πραγματικά.. Για να δούμε πως θα τα πάει μέσα στην ημέρα :p

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μηπως ξερει καποιος που χει δουλευψει και την 14-15 σε jb

οταν με παιρνουν τηλεφωνο πανω στην μπαρα εκει που ειναι το ρολοι κλπ εμφανιζεται ενα κειμενο για φωνητικη απαντηση η αρνηση

πως μπορω να το αποφυγω αυτο;;;να μην βγαινει εννοω

 

edit

οκ το κανα

εσβησα οτι ειχε tts και εκανα μια εκαθαριση κασε και ολα κομπλε

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παιδια νομιζω οτι για JB ειναι οτι καλυτερο υπάρχει αυτη τη στιγμή, εγω συνήθως αν δω σε μια ρομ οτι με χαλαει κατι, αμεσως γυρναω σε εκεινη που ηξερα οτι ολα λειτουργουν τελεια, αλλα απο την ωρα που βγηκε η v16 νομιζω πως δεν χρειάζεται επιστροφή στα προηγουμενα.. Ειπα να πω την γνωμη μου γιατι αξίζει, μπράβο Γιαννη.. :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...