Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω βαλει την 42 και θελω να το κανω unroot ποιος ειναι ο ποιο ευκολος τροπος? μπορω να τρεξω το επισημο απο το ΚΙΕS?

 

Μεσο odin φλασαρε μαμα ρομ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να μηδενισει και το counter?αρκει μονο ενα φλασαρισμα της μαμα ρομ?

 

Αν ειναι 0 δεν χρειάζεται με οντιν δεν θα αλλάξει ο καουντερ...αν δεν τον μηδενισες ποτε κανε το πρην φλασαρεις με οντιν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να μηδενισει και το counter?αρκει μονο ενα φλασαρισμα της μαμα ρομ?

 

Τι να τον κάνει τον counter παιδί μου;

Να πάει μαμά rom θέλει όχι να πάει για service

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Τι να τον κάνει τον counter παιδί μου;

Να πάει μαμά rom θέλει όχι να πάει για service

 

 

παιδια σας ευχαριστω ολους, εβαλα την μαμα ρομ με odin βεβαια δεν μηδενιστηκε ο counter οποτε πιστευω οτι αμα τυχει και το παω γαι service θα μπορω να το μηδενισω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω ολους, εβαλα την μαμα ρομ με odin βεβαια δεν μηδενιστηκε ο counter οποτε πιστευω οτι αμα τυχει και το παω γαι service θα μπορω να το μηδενισω σωστα?

 

 

ναι με ένα usb jig ψάξε λίγο το forum για περισσότερα

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

το usb jig δεν λειτουργει πλεον στο galaxy III

διαβαζοντας το αντιστοιχο νημα για το root-unroot της συσκευης θα βρεις και τον τροπο για το μηδενισμο

Link to comment
Share on other sites

Το usb jig ειναι μονο για το s2 και μονο για gingerbread.. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ξανα ροοτ χωρις ομως το cwm recovery και να τον μηδενισεις με triangle away.. Και στο καπακι περνας official με odin..
Link to comment
Share on other sites

το usb jig δεν λειτουργει πλεον στο galaxy III

διαβαζοντας το αντιστοιχο νημα για το root-unroot της συσκευης θα βρεις και τον τροπο για το μηδενισμο

 

Το usb jig ειναι μονο για το s2 και μονο για gingerbread.. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ξανα ροοτ χωρις ομως το cwm recovery και να τον μηδενισεις με triangle away.. Και στο καπακι περνας official με odin..

 

sorry δεν γνώριζα μάλλον επειδή αχρείαστο μου ήταν πάντα :O

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Aokp ειναι η ρομ η οποια βασιζεται πχ σε jellybean με καποια tweaks ωστε να τρεχει πιο απλα, χωρις touchwiz πχ και αλλες εφαρμογες κατασκευαστων. Ας πουμε, pure android. Η κανονικη omega rom βασίζεται σε official release της samsung/google με ολα τα επιπρόσθετα προγράμματα αλλα και αλλα πολλα+tweaks ωστε να τρεχει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους!

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω zip αρχεία χωρίς cwr? Ότι κάνεις δηλαδή το cwr με τα zip αρχεία, να γίνει με κάποιον άλλο τρόπο.

Το ζητάω αυτό γιατί μόλις βάζω έναν cwr μου γράφει custom και δεν φεύγει αυτό πάρα μονό εάν έχω το μαμά recovery. Το triage away δεν μπορεί να λύσει αυτό το πρόβλημα.

Ευχαριστώ!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους!

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω zip αρχεία χωρίς cwr? Ότι κάνεις δηλαδή το cwr με τα zip αρχεία, να γίνει με κάποιον άλλο τρόπο.

Το ζητάω αυτό γιατί μόλις βάζω έναν cwr μου γράφει custom και δεν φεύγει αυτό πάρα μονό εάν έχω το μαμά recovery. Το triage away δεν μπορεί να λύσει αυτό το πρόβλημα.

Ευχαριστώ!

 

Mobile ODIN

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την 44.1 τα περισσοτερα Mods αν οχι ολα δεν δουλευουν. επισης δινει πολυ την αισθηση κανονικης rom και οχι Omega (κανονικα toggle widgets, χωρις omega files κτλ)
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Οταν χρησιμοποιουμε τον φακο απο την status bar, πως γινεται να μην σβηνει το φλας, οταν σβηνει και η οθονη? Για τις Omega 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την 44.1 τα περισσοτερα Mods αν οχι ολα δεν δουλευουν. επισης δινει πολυ την αισθηση κανονικης rom και οχι Omega (κανονικα toggle widgets, χωρις omega files κτλ)

 

Εχει απαντηθει μια σελιδα πισω.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4571418#post4571418

 

Οταν χρησιμοποιουμε τον φακο απο την status bar, πως γινεται να μην σβηνει το φλας, οταν σβηνει και η οθονη? Για τις Omega 4.1.2

 

Δεν γινεται.. Μπορεις να βαλεις την οθονη να σβηνει σε 10 λεπτα οταν εχεις τον φακο σε λειτουργια.

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μπορω να κανω εγκατασταση αυτη τη ρομ στο 9305 lte????

 

Οχι δεν ειναι συμβατή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής προβληματάκι με την 44,1.

Το Astro File manager μου δείχνει στο location ότι έχω τα εξής

My Files 1

My Files 2

My Files 3

My Files 4

My Files 5

My Files 6

My Files 7 όπου αντιστοιχεί στην εσωτερική μνήμη

My Files 8 όπου αντιστοιχεί στην εξωτερική κάρτα

 

Τα My Files 1 - 6 είναι κενά αν πατήσεις πάνω τους

Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα?

Πως μπορώ να το λύσω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής προβληματάκι με την 44,1.

Το Astro File manager μου δείχνει στο location ότι έχω τα εξής

My Files 1

My Files 2

My Files 3

My Files 4

My Files 5

My Files 6

My Files 7 όπου αντιστοιχεί στην εσωτερική μνήμη

My Files 8 όπου αντιστοιχεί στην εξωτερική κάρτα

 

Τα My Files 1 - 6 είναι κενά αν πατήσεις πάνω τους

Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα?

Πως μπορώ να το λύσω?

 

και εγω το εχω. μαλλον δεν ειναι ακομα απολυτως συμβατο με την 4.2. Επισης υπαρχει ενας φακελος emulated με δυο φακελους μεσα που ο ενας ειναι η εσωτερικη μνημη και ο αλλο η εξωτερικη καρτα. Σαν να ξαναβλεπεις δηλαδη τα my files 7 kai 8. Το τελευταιο εμφανιζεται και στο root browser που χρησιμοποιω.

 

Γενικα μαλλον ακομα η 4.2 ειναι σε πολυ αρχικο σταδιο και απο αποψη firmware και απο αποψη υποστηριξης των εφαρμογων. Βλεπω να γυριζω στην 43 μεχρι να γινει οπως πρεπει η 4.2.1 σε λιγο καιρο.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

για να παω απο την 44 στην 43 χρειαζεται παλι ful wipe?

από 4.2 σε 4.1 ναι

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λέω να περάσω omega. Τώρα τρέχω άλλη ρομ ( pulse ) . Απλα να κανω ένα factory reset και wipe cache ?

Χρειάζεται τίποτα άλλο για να γίνει "καθαρή" αλλαγή της rom και να μην έχω κολλήματα ;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...