Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, πάντα full wipe

αν δεν συμβαίνει κάτι άλλο , ίσως δεν κάθισε καλά

με την ευκαιρία ,

@Indie said : Omega v43 is ready and from my tests it runs super (συμφωνώ απόλυτα)

So I will release it tomorrow and I will not remove v42.1 if someones wants to try both and choose

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν συμβαίνει κάτι άλλο , ίσως δεν κάθισε καλά

με την ευκαιρία ,

@Indie said : Omega v43 is ready and from my tests it runs super (συμφωνώ απόλυτα)

So I will release it tomorrow and I will not remove v42.1 if someones wants to try both and choose

Ναι κι εγώ αυτήν περιμένω γιατί έχω ξεμείνει στην 37.1 :)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν συμβαίνει κάτι άλλο , ίσως δεν κάθισε καλά

με την ευκαιρία ,

@Indie said : Omega v43 is ready and from my tests it runs super (συμφωνώ απόλυτα)

So I will release it tomorrow and I will not remove v42.1 if someones wants to try both and choose

 

Σε τι συμφωνεις? αφου δεν εχει βγει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιώργος ανήκει στην OMEGA team. Προφανώς έχει ήδη δοκιμάσει την 43...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v43

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

 

Προσοχή, η νέα v43 είναι FULL WIPE μόνο!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v43

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

 

Προσοχή, η νέα v43 είναι FULL WIPE μόνο!

 

Της εννοείς full wipe ? Εμείς που έχουμε την 42 πρεπει να κάνουμε αναγκαστικά full wipe ? Και μετά πάλι στήσιμο από την αρχή ?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Της εννοείς full wipe ? Εμείς που έχουμε την 42 πρεπει να κάνουμε αναγκαστικά full wipe ? Και μετά πάλι στήσιμο από την αρχή ?

ναι αν δεν βαριέσαι

Flashing with No Full Wipe will FC System , to fix this clear Contacts storage and sync them again - this solution by demon-knight posted here.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38315989&postcount=50056

edit: αξίζει τον κόπο έστω και με full wipe (η rom πετάει)

χωρίς full wipe θα έχουμε το μήνυμα : Unfortunately, the process android.process.acore has stopped

settings>applications mananger>πάνω δεξιά στο all ,βρίσκουμε τα "contacts" το επιλέγουμε και κάνουμε "clear data" – μετά πίσω , βρίσκουμε το "contacts storage" το επιλέγουμε και κάνουμε "clear data"

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ναι αν δεν βαριέσαι

Flashing with No Full Wipe will FC System , to fix this clear Contacts storage and sync them again - this solution by demon-knight posted here.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38315989&postcount=50056

edit: αξίζει τον κόπο έστω και με full wipe

 

Απ οτι καταλαβα αυτο που αναφερεις στην 43 δεν γινεται πλεον..γτ οπως αναφερθηκε ειναι μονο full wipe. Αναγκαστικα δηλαδη πας σε full wipe!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα full wipe όπως πάντα. Δείχνει μια χαρά. Δεν είναι τόσο σπουδαία υπόθεση το full wipe. Όλα μαζί, δηλαδή nandroid backup, titanium backup και μετά εγκατάσταση ROM, εγκατάσταση theme (motomoto), αλλαγή touch wiz (5Χ6) και πέρασμα των εφαρμογών από το backup του titanium ούτε 40 λεπτά δεν παίρνει. Κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα αυτο που αναφερεις στην 43 δεν γινεται πλεον..γτ οπως αναφερθηκε ειναι μονο full wipe. Αναγκαστικα δηλαδη πας σε full wipe!

αν κάνεις τα παρα πάνω, δεν θα έχεις πρόβλημα , ρυθμίσεις>Διαχειριστής εφαρμογών>πάνω δεξιά στο ΟΛΑ ,βρίσκουμε τα "Χώρος αποθήκευσης επαφ...">εκκαθάριση δεδομένων

αν δεν τα καταφέρεις , κάνεις full wipe , εγώ πάντα κάνω full wipe

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με αυτό το Google + τι παίζει; Τρέχει συνέχεια χωρίς να το ανοίξω και μου ρουφάει τη μπαταρία; Μπορώ να το βγάλω τελείως;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με αυτό το Google + τι παίζει; Τρέχει συνέχεια χωρίς να το ανοίξω και μου ρουφάει τη μπαταρία; Μπορώ να το βγάλω τελείως;

 

Σε γενικες γραμμες ειναι κατι σαν το facebook..

Αν εισαι root μπορεις να το διαγραψεις τελειως..επισης μπορεις να πας στις εφαργογες-ολα-να το βρεις απο εκει και να το απενεργοποιησεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες ειναι κατι σαν το facebook..

Αν εισαι root μπορεις να το διαγραψεις τελειως..επισης μπορεις να πας στις εφαργογες-ολα-να το βρεις απο εκει και να το απενεργοποιησεις.

 

Αυτό έχω κάνει τώρα. Απλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι τα mb που καταναλώθηκαν. Είναι από όταν έβαλα την 42.1. Πως κατανάλωσε σχεδόν 1gb?

Link to comment
Share on other sites

Το Google+ καθώς και αρκετές άλλες εφαρμογές, μπορείς να μην το εγκαταστήσεις εξ αρχής αφού σου δίνει την επιλογή κατά την εγκατάσταση της ROM ο Aroma installer να διαλέξεις μόνο όσες εφαρμογές θες.

 

Δοκίμασε κανείς να περάσει άλλο kernel στην 43 ?

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Το Google+ καθώς και αρκετές άλλες εφαρμογές, μπορείς να μην το εγκαταστήσεις εξ αρχής αφού σου δίνει την επιλογή κατά την εγκατάσταση της ROM ο Aroma installer να διαλέξεις μόνο όσες εφαρμογές θες.

 

Δοκίμασε κανείς να περάσει άλλο kernel στην 43 ?

 

πέρασα εγώ τον perseus και δουλεύει κανονικά. Το μόνο θέμα μου είναι πως δε μπορώ αν αλλάξω το lockscreen wallpaper της omega.. ξέρει κανείς γιατί;; έκανα full wipe και επέλεξα no bloatware. Με την 42 δεν είχα αυτό το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

πέρασα εγώ τον perseus και δουλεύει κανονικά. Το μόνο θέμα μου είναι πως δε μπορώ αν αλλάξω το lockscreen wallpaper της omega.. ξέρει κανείς γιατί;; έκανα full wipe και επέλεξα no bloatware. Με την 42 δεν είχα αυτό το πρόβλημα..

 

Πήγαινέ εφαρμογές ολα βρες το gallery και κανε clear data κτλ και ξαναδοκίμασε..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ εφαρμογές ολα βρες το gallery και κανε clear data κτλ και ξαναδοκίμασε..

 

το έκανα αλλά δε διορθώθηκε το πρόβλημα.. καμμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλά δε διορθώθηκε το πρόβλημα.. καμμιά άλλη ιδέα;

 

Ποιο wallpaper θελεις να βαλεις? ανεβασε το wallpaper να δοκιμασω κατι που θελω...

Link to comment
Share on other sites

πέρασα εγώ τον perseus και δουλεύει κανονικά.Το μόνο θέμα μου είναι πως δε μπορώ αν αλλάξω το lockscreen wallpaper της omega.. ξέρει κανείς γιατί;; έκανα full wipe και επέλεξα no bloatware. Με την 42 δεν είχα αυτό το πρόβλημα..

με το perseus δεν ξέρω, όπως είναι η rom , απλά το αλλάζεις

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ποιο wallpaper θελεις να βαλεις? ανεβασε το wallpaper να δοκιμασω κατι που θελω...

 

Η φωτογραφία είναι περίπου 2MB αλλά όταν την ανεβάζω έχει μέγεθος 450kb. Χρειάζεσαι την αρχική;

Link to comment
Share on other sites

με το perseus δεν ξέρω, όπως είναι η rom , απλά το αλλάζεις

 

φαντάζομαι δεν είναι θέμα του κέρνελ γιατί και με την 42 μια χαρά δούλευε και με perseus.

 

άνοιξα την gallery, πήγα να διαλέξω την εικόνα ώστε να την κάνω set as lockscreen wallpaper και το κινητό κόλλησε και έκανε επανεκίνηση..

Edited by panoramix30
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία είναι περίπου 2MB αλλά όταν την ανεβάζω έχει μέγεθος 450kb. Χρειάζεσαι την αρχική;

 

Οχι δεν θελω την αρχικη, κατεβασε αυτο και φλασαρε το απο recovery...Μετα δοκιμασε να αλλαξεις το wllpaper με το στοκ gallery...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θελω την αρχικη, κατεβασε αυτο και φλασαρε το απο recovery...Μετα δοκιμασε να αλλαξεις το wllpaper με το στοκ gallery...

 

δε χρειάστηκε να το αλλάξω, όταν έκανα reboot μπήκε μόνο του! Σε ευχαριστώ πολύ! Τί έφταιγε τελικά;

Link to comment
Share on other sites

δε χρειάστηκε να το αλλάξω, όταν έκανα reboot μπήκε μόνο του! Σε ευχαριστώ πολύ! Τί έφταιγε τελικά;

 

Απλα σου αλλαξα το wallpaper, δεν εκανα κατι παρα πανω..Η κρατα το ετσι πως ειναι η ξανα δοκιμασε να το αλλαξεις μηπως ξεκολλησε...

Link to comment
Share on other sites

Απλα σου αλλαξα το wallpaper, δεν εκανα κατι παρα πανω..Η κρατα το ετσι πως ειναι η ξανα δοκιμασε να το αλλαξεις μηπως ξεκολλησε...

 

δοκίμασα πάλι να το αλλάξω αλλά δε γίνεται, παραμένει κολλημένο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...