Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα αγόρια , μια απορία έχω . Διάβασα πως η 33.2 θέλει full wipe για να περαστεί, εγώ που είμαι με 31.1 και δε θέλω να κάνω full wipe δε μπορώ να την περάσω ? Παρακαλώ να απαντήσει κάποιος που είναι 100% σίγουρος ,

Rom is No Full Wipe

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325764&postcount=3

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα το κινητό και έχει πάνω την εξής:

BASEBAND: I9300XXDLIB

Omega v27 - XXDLIB

Μπορώ να βάλω την τελευταία έκδοση χωρίς wipe ή πρέπει να αναβαθμίσω και baseband????

Τελικά το έκανα και όλα ΟΚ!!

έχει Firmware 4.1.1 , εγώ θα έκανα full wipe

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο post για την v33 όμως λέει να κάνουμε full wipe. Το no full wipe προφανώς πάει για v33 -> v33.2. Εγώ πάντως δεν έκανα wipe από 32 και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Λίγο lag ίσως (κάποια στιγμή θα το κάνω το full wipe όμως)

 

EDIT: βασικά σε αυτό το post που έδωσες είναι, λίγο παρακάτω (στην v33):

Based on Test firmware XXELK4 Android 4.1.2 (Date: 08/11/2012)

Initial release .. check 2nd post to read what is included

Rom is Deodexed + Rooted + Zipaligned

Rom is Full Wipe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , νεος κατοχος του s3 τωρα το τηλεφωνο φοραει 4.1.1 stock αξιζει να βαλω την ωμεγα θα σω διαφορα σε ταχυτητα και μπαταρια ? πρεπει να κανω root πριν την βαλω ?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , νεος κατοχος του s3 τωρα το τηλεφωνο φοραει 4.1.1 stock αξιζει να βαλω την ωμεγα θα σω διαφορα σε ταχυτητα και μπαταρια ? πρεπει να κανω root πριν την βαλω ?

Ευχαριστω.

θα είναι σα να έχεις άλλο τηλέφωνο , δεν ξαναγυρίζω στην 4.1.1 ούτε stock ούτε custom

ταχύτητα ναι , μπαταρία δεν πρόλαβα να κοιτάξω , όλο στο usb είναι , θέλει root ,

εαν δεν σ αρέσει γυρίζεις σ αυτήν που έχεις

Κ εμενα ερχονται ρε παιδια μηνυματα εκπομπης κυψελης . Την περασα με φουλ wipe

σε μένα ευτυχώς σταμάτησαν

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρώτα κανω ρουτ μετα clockworkmod recovery και μετά ακολουθώ τον οδηγό που βρίσκεται στην πρώτη σελίδα σωστά ??

 

Σορρυ αν γινομαι σπαστικός αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με root.

Edited by jtheogr
Link to comment
Share on other sites

παιδια το wallpaper της omega με το ανθρωπακι που ειναι στο boot ποθυ θα το βρουμε?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ο flash player δεν παιζει σε μενα. Πως θα το κανω να παιξει ρε παιδια;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 33.2 και ολα μια χαρά αλλά πρέπει να έκανα μια πατάτα, πριν περάσω την ωμεγα του εκανα backup και απο οτι είδα μου έχει πιάσει 1.73GB στη μνήμη το backup είναι στο παρακάτω folder \GT-I9300\Phone\clockworkmod\blobs είναι ασφαλές να το σβήσω?

Και κάτι άλλο το multiview το έχει δοκιμάσει κανείς δουλεύει στην 33.2.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 33.2 και ολα μια χαρά αλλά πρέπει να έκανα μια πατάτα, πριν περάσω την ωμεγα του εκανα backup και απο οτι είδα μου έχει πιάσει 1.73GB στη μνήμη το backup είναι στο παρακάτω folder \GT-I9300\Phone\clockworkmod\blobs είναι ασφαλές να το σβήσω?

Και κάτι άλλο το multiview το έχει δοκιμάσει κανείς δουλεύει στην 33.2.

Ευχαριστώ.

 

το μπακ απ κανε copy paste στο pc

και μετα σβήστο

ΥΓ :σε μένα το μπακ απ ήταν στο φακελο μπακ απ

για το multiview δες βιντεάκια στο youtube.

θα καταλάβεις το :πως

το γιατί εγώ ακόμη το ψάχνω:)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάτι που έχει σίγουρα απαντηθεί σε παλαιότερο post, αλλά δεν το βρίσκω.

 

Έχω πρόβλημα με την wallpaper όπου μου την εμφανίζει κομμένη σε δύο οθόνες.

 

Πώς το διορθώνω;

Live and let die!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 332 έχει ένα θέμα με το GPS. Όταν συνδεθεί μετά από λίγο χάνει τι σήμα και το βρίσκει ξανά μετά από λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω απο τα παιδιά στο forum για την 33.2 συμπέρανα ότι δεν είναι και τόσο σταθερή και κυρίως ότι βγάζει προβλήματα. Οπότε θα αναμένω κάποια νεώτερη έκδοση. Προς το παρών η 33 είναι μια χαρά και όλα λειτουργούν τζέτ!
Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα.Νεος κατοχος S3,και κατενθουσιασμενος.Το κινητο εχει την 4.1.1 μαμα και του εκανα root.Οταν παω για αναβαθμιση σε 4.1.2 μου λεει οτι δεν μπορω γιατι η συσκευη εχει τροποποιηθει.Τι πρεπει να κανω για να περασω Omega?Πρεπει να περασω την 33.2 ή την 32.1 λογω 4.1.1ή δεν παιζει ρολο ποια?Υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος,γιατι φοβαμαι μη κανω καμια πατατια...?:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα.Νεος κατοχος S3,και κατενθουσιασμενος.Το κινητο εχει την 4.1.1 μαμα και του εκανα root.Οταν παω για αναβαθμιση σε 4.1.2 μου λεει οτι δεν μπορω γιατι η συσκευη εχει τροποποιηθει.Τι πρεπει να κανω για να περασω Omega?Πρεπει να περασω την 33.2 ή την 32.1 λογω 4.1.1ή δεν παιζει ρολο ποια?Υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος,γιατι φοβαμαι μη κανω καμια πατατια...?:O

 

Φίλε μου είσε στο κατάλληλο thread! Απλά πήγαινε στην 1η σελίδα :D

Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω απο τα παιδιά στο forum για την 33.2 συμπέρανα ότι δεν είναι και τόσο σταθερή και κυρίως ότι βγάζει προβλήματα. Οπότε θα αναμένω κάποια νεώτερη έκδοση. Προς το παρών η 33 είναι μια χαρά και όλα λειτουργούν τζέτ!

 

Εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα. Ολα λειτουργουν, ακομα και το gps

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα. Ολα λειτουργουν, ακομα και το gps

 

Τι να πω τότε? Την εχω κατεβάσει ίσως την δοκιμάσω να δω αν βγάλει και σε εμένα κάποιο πρόβλημα η όχι. Με full wipe την πέρασες?

Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι με full wipe

Κι εγω διαβαζω για καποια προβληματα που εχουν στο xda, αλλα πραγματικα ολα ακομα και τα Mod μου εχουν παιξει αψογα

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,για να καταλαβω,αυτη τη στιγμη εχω την 4.1.1.Μπορω να περασω omega 33.2?συγνωμη για τις χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι καινουργιος και καταλαβαινετε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι άνετα. Διάβασε την πρώτη σελίδα δες το βίντεο και μπορείς Να την βάλεις

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και πετάει το κινητό! Δεν το περίμενα τόσο πολύ! Και πραγματικά κανένα πρόβλημα! Μπράβο ρε παιδιά.. Τα σπάσατε ακόμα μια φορά! :up:
Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δύο ερωτήσεις αν κάποιος γνωρίζει...

Από recovery (touch 6.0.1.2 ) την ίδια μέρα, έκανα δύο buckup ένα την omega 33.1 & ένα την omega 33.2:

Το ένα έχει όνομα (δε ξέρω ποιο είναι ποιο...)

2012-11-22.19.08.48

και το άλλο

2012-11-22.16.48.18

Ποιο είναι το ποιο παλιό? Να υποθέσω το 16.48.18?

 

Επίσης, το κάθε ένα είναι περίπου +1,2 GB (περίπου λέμε τώρα)... Όταν όμως πάω να τα διαγράψω είτε μέσα από τη recovery είτε μέσα από το μενού "τα αρχεία" μου από το φάκελο clockworkmode/backup ο δε διαγράφονται ολόκληρα... Τι εννοώ ....

Στο /clockworkmode έχει δύο directories ένα /back (καταλαμβάνει μικρό χώρο στο δίσκο μου) up και ένα /blobs (καταλαμβάνει πάρα πολύ χώρο)

Στο /Backup είναι διακριτά τα δύο ξεχωριστά buckups.... ενώ στο /blobls όχι... (έχει άπειρους φακέλους).

Πως θα διαγράψω με "μια κίνηση" ένα από τα δύο buckup εξολοκλήρου? Αν διαγράψω το ένα από το directory /buckup δε θα αυξηθεί ο ελεύθερος χώρος στο δίσκο μου κατά 1,2 GB αλλά κατά πολύ λιγότερο. Δηλαδή σαν να μην διαγράφω ολόκληρο το backup...

 

Συγνώμη που σας μπερδεύω πρωινιάτικα, αλλά ρωτάω και για να καταλάβω πως λειτουργεί και για να μη χάσω το buckup της omega v33.1

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει...

Από recovery (touch 6.0.1.2 ) την ίδια μέρα, έκανα δύο buckup:

Το ένα έχει όνομα

2012-11-22.19.08.48

και το άλλο

2012-11-22.16.48.18

Ποιο είναι το ποιο παλιό? Να υποθέσω το 16.48.18?

ναι

2012-11-22.19.08.48 =22-11-2012 ώρα 19.08.48

2012-11-22.16.48.18 =22.11.2012 ώρα 16.48.18

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...