Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέω να περάσω omega. Τώρα τρέχω άλλη ρομ ( pulse ) . Απλα να κανω ένα factory reset και wipe cache ?

Χρειάζεται τίποτα άλλο για να γίνει "καθαρή" αλλαγή της rom και να μην έχω κολλήματα ;

σε recovery : wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik-cache

περνάς τη omega full wipe (εγώ πηγαίνω πάλι σε recovery και κάνω πάλι full wipe )

και στο τέλος αν θέλεις factory reset (το κάνω όταν βάζω ρομ με odin)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε recovery : wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik-cache

περνάς τη omega full wipe (εγώ πηγαίνω πάλι σε recovery και κάνω πάλι full wipe )

και στο τέλος αν θέλεις factory reset (το κάνω όταν βάζω ρομ με odin)

 

Μετα το φλασαρισμα της ρομ , εννοεις full wipe απο το recovery αλλα και factory reset απο recovery ;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μετα το φλασαρισμα της ρομ , εννοεις full wipe απο το recovery αλλα και factory reset απο recovery ;

πάλι σε recovery full wipe (δεν είναι απαραίτητο ,εγώ το κάνω) και από το τηλέφωνο (στις ρυθμίσεις) factory reset

edit : Πριν από κάθε αλλαγή , κάνουμε nandroid backup

και καλό θα είναι να έχουμε τους φακέλους των πλοηγών , τραγούδια , ταινίες κ.λ.π. και στον υπολογιστή μας

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πάλι σε recovery full wipe (δεν είναι απαραίτητο ,εγώ το κάνω) και από το τηλέφωνο (στις ρυθμίσεις) factory reset

edit : Πριν από κάθε αλλαγή , κάνουμε nandroid backup

και καλό θα είναι να έχουμε τους φακέλους των πλοηγών , τραγούδια , ταινίες κ.λ.π. και στον υπολογιστή μας

 

Ευχαριστω , να σαι καλα :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα root, εβαλα και recovery,, ειμαι ετοιμος να περασω την τελευταια omega,,,

Απλα πειτε μου με τις kernel τι παιζεται? να βαλω την perseus? εχω την 3.0.31-566833

Απλα φοβαμαι μη δεν ανοιγει το κινητο μετα,,, Προχτες το πηρα,,, Μπορει καποιος να βοηθησει?

 

- σα να ηξερα.. περασα τη rom και καπακι πηγα να περασω τη perseus και δεν ανοιγει..

Edited by dimitriseas12
Link to comment
Share on other sites

Σταματαει στο logo της Samsung κολημενο και κανει δονησεις... Ξαναπηγα στο Recovery εβαλα παλι τη rom αλλα μου περασε παλι την kernel που ειχα στην αρχη. 3.0.31 Πουθενα η perseus.. εβαλα και την Siyah αλλα παλι τα ιδια ,, κολαει στο logo Samsung και κανει δονησεις Edited by dimitriseas12
Link to comment
Share on other sites

Σταματαει στο logo της Samsung κολημενο και κανει δονησεις...

 

Κανε full wipe μονο και ξανα ανοιξε το..

Link to comment
Share on other sites

Κανε full wipe μονο και ξανα ανοιξε το..

τα ιδια κανει μονο δηνηση δεν ανοιγει ... περασα τη rom 5 φορες ως τωρα

:D Μηπως θελει και αυτο? - Format System partition

Edited by dimitriseas12
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια κανει μονο δηνηση δεν ανοιγει ... περασα τη rom 5 φορες ως τωρα

:D Μηπως θελει και αυτο? - Format System partition

ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

(μεταφέρουμε όλους τους φακέλους κ.λ.π. απο το τηλέφωνο και καρτούλα στον υπολογιστή μας )

μετά full wipe , τα τρία wipe δηλαδή και στο Advanced το wipe battery stats αν υπάρχει

είμαστε σε recovery , στο mount and storage κάνεις:

format data, format cache, format system και format preload... στο Advanced κάνεις Fix Permissions

και περνάς την rom full wipe

edit : στις επόμενες omega rom , δεν θα χρειασθούν αυτά αν η rom είναι no full wipe

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια κανει μονο δηνηση δεν ανοιγει ... περασα τη rom 5 φορες ως τωρα

:D Μηπως θελει και αυτο? - Format System partition

 

Έχω την εντύπωση (απ΄αυτά που περιγράφεις),ότι στην recovery αντί να πατήσεις install zip from sdcard,πατάς install zip from sideload και σου κάνει τις δονήσεις.

Να διαβάσεις καλά το προηγούμενο post του tora33 και να ακολουθήσεις τις οδηγίες.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο titanium backup προσπαθω να παρω και τα data απο το gta vice cith που ειναι 1.4gb κ βασικα εχει και τα save μου μεσα .Πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ μεχρι στιγμης πιστευετε οτι ειναι η πιο ελαφρια- καλυτερη αυτονομια-γρηγορα απο τις ομεγα?Ειμαι στην 42 αυτη τη στιγμη αλλα δεν θυμαμαι νομιζω η 40 ηταν "καλυτερη" ποια ειναι η γνωμη σας...?

 

Και πως κατεβαζω παλιαοτερη εκδοση ομεγα?

Στο χδα στο download center με πεταει μονο στις τελευαιαες εκδοσεις για download.

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει γενικά κάποιο πρόβλημα με το all share cast και custom rom εχω ( omega v42.1) . Έχω διαβάσει κάτι για μηδενισμό counter ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι πως μηδενίζετε ο counter . Σκεφτούμε να παραγκειλω το all share cast αλλά δε θέλω να πάω σε εργοστασιακή κατάσταση .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς τι είναι το διακομιστής μέσων; τρέχει συνέχεια και τρώει μπαταρία. Δοκίμασα να περάσω ξανά την ομέγα με full wipe αλλά πάλι τίποτα, μετά από φόρτιση τρέχει συνέχεια τι μπορώ να κάνω? Τώρα έχω φτάσει να βάλω ομεγα 42.1 έκδοση μήπως έφταιγε αυτό αλλά σήμερα το πρωί μετά απο φόρτιση πάλι τα ίδια. Στο batteryStats μου βγάζει τα εξής (εικόνα)
Link to comment
Share on other sites

θα μου πει καποιος πως μπορω να κατεβασω παλαιοτερη εκδοση της ομεγα? στο χδα μστο download center με πεταει στις τελευταιες εκδοσεις.
Link to comment
Share on other sites

με την 44 και τα sms τι παίζει ; γιατί όταν πατάω το εικονίδιο για τα sms κολλάει η εφαρμογή και κλεινη

στην 44,1 και 44.2 δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα , για την 44 δεν θυμάμαι

Παιδιά γνωρίζει κανείς τι είναι το διακομιστής μέσων; τρέχει συνέχεια και τρώει μπαταρία. Δοκίμασα να περάσω ξανά την ομέγα με full wipe αλλά πάλι τίποτα, μετά από φόρτιση τρέχει συνέχεια τι μπορώ να κάνω? Τώρα έχω φτάσει να βάλω ομεγα 42.1 έκδοση μήπως έφταιγε αυτό αλλά σήμερα το πρωί μετά απο φόρτιση πάλι τα ίδια. Στο batteryStats μου βγάζει τα εξής (εικόνα)

σβήσε τα δεδομένα τους

θα μου πει καποιος πως μπορω να κατεβασω παλαιοτερη εκδοση της ομεγα? στο χδα μστο download center με πεταει στις τελευταιες εκδοσεις.

μόνο ο Γιάννης αν τις κρατάει ...

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

σβήσε τα δεδομένα τους

Ποιά δεδομένα ακριβώς να σβήσω γιατί δεν γνωρίζω καν τι είναι ο διακομιστής μέσων

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει γενικά κάποιο πρόβλημα με το all share cast και custom rom εχω ( omega v42.1) . Έχω διαβάσει κάτι για μηδενισμό counter ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι πως μηδενίζετε ο counter . Σκεφτούμε να παραγκειλω το all share cast αλλά δε θέλω να πάω σε εργοστασιακή κατάσταση .

Ευχαριστώ.

 

Φιλέ μου χθες αντιμετωπισα το ίδιο προβλημα . προσπάθησα να το συνδέσω με το all share σε τηλεοραση Samsung αλλά τίποτα. Μηδένισα και το counter με triangle away αλλά τίποτα. Με χάλασε λίγο το γεγονος και δεν ξέρω τι φταίει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω βάλει με full wipe την 44.1 από 40 που είχα, και όλα καλά, η καλύτερη για μένα ως τώρα, εκτός από ένα πράγμα: το lockscreen (το οποίο άλλαξε ριζικά) αργεί να μου εμφανιστεί όταν πατάω το home button και μου εμφανίζει πολύ γρήγορα κάτι τετραγωνάκια αριστερά και δεξιά (απότι κατάλαβα είναι οι σελίδες). Την ξαναπέρασα και πάλι το ίδιο... Υποθέτω το κάνει και σε σας; Ίσως η 44.2 να το διορθώνει;
< Trust No One and Deny Everything >
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο titanium backup προσπαθω να παρω και τα data απο το gta vice cith που ειναι 1.4gb κ βασικα εχει και τα save μου μεσα .Πως γινεται?

 

 

δεν μπορεισ μονο τα save κραταει το titanium και την εφαρμογη πρεπει να ξανακατεβασεις τα 1.4gb το επαθα και εγω μετα απο factory reset

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...