Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πχ ενα πρόβλημα που έχει και η 44 και η 43 είναι ότι κόλλα η εφαρμογή για τα email οταν πας να αλλάξεις την επιλογή που λέει "στάλθηκε απο κινητό Samsung". Εγώ πάντα το άλλαζα αυτό και έβαζα κάτι άλλο που ήθελα. Στις 2 τελευταίες ρομ δεν γίνεται. Κόλλα η εφαρμογή.

 

Σε εμενα με 43 για την ωρα ολα μια χαρα . Εχω αλλάξει κ την υπογραφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ... Αυριο επιτελους παω να παρω το s3 και γω και αρχισα να κανω προετοιμασιες... Θελω να εχω ετοιμες τις ROM και απ οτι βλεπω η OMEGA ειναι αυτη που εχει τα πιο πολλα χτυπηματα με διαφορα στο XDA. προσπαθω να κατεβασω την v43 με torrent αλλα το αρχειο που μου κατεβαζει δεν ξεκιναει το utorrent , το εχει συναντησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Προσπαθώ να κάνω downgrade από ν44 σε ν42.1 με τον ίδιο τρόπο που έκανα και με τις πιο παλιές εκδόσεις OMEGA. Φτάνω μέχρι το reboot που βγάζει στο τέλος της εγκατάστασης το πατάω και ξεκινά το λογότυπο της OMEGA να περιπατάει. Μέχρι εκεί. Σβήνει το S3 πατάω το power και συνεχίζει να περπατά και μετά περνώ ξανά την v44 για να μπορεί να ανοίξει το S3.

Έκανα και με full wipe αλλά …….τίποτα τα ίδια!

Βοήθεια παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ... Αυριο επιτελους παω να παρω το s3 και γω και αρχισα να κανω προετοιμασιες... Θελω να εχω ετοιμες τις ROM και απ οτι βλεπω η OMEGA ειναι αυτη που εχει τα πιο πολλα χτυπηματα με διαφορα στο XDA. προσπαθω να κατεβασω την v43 με torrent αλλα το αρχειο που μου κατεβαζει δεν ξεκιναει το utorrent , το εχει συναντησει κανεις?

 

 

Και εγω ειχα τετοιο θεμα.Προσωπικα εκανα επαναφορα με backup που ειχα!

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις backup ? δεν καταλαβα?

 

Ειχε κανει backup την 43 και αφου δεν μπορεσε να κατεβασει απο torrent εκανε restore...

Εσυ ξανα προσπαθησε αργοτερα να την κατεβασεις....

Link to comment
Share on other sites

Ειχε κανει backup την 43 και αφου δεν μπορεσε να κατεβασει απο torrent εκανε restore...

Εσυ ξανα προσπαθησε αργοτερα να την κατεβασεις....

λυθηκε το προβλημα ,,, ειχα το bitlord και δεν το αναγνωριζε,,, με το που εβαλα το μtorrent ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Λέει Rom is No Full Wipe. Εγώ που είμαι με 42.1 μπορώ να πάω στην 44.1 χωρίς Full Wipe ? ή αυτό είναι μόνο για όσους είναι στην προηγούμενη? δηλαδή για όσους είναι με την 44!

Link to comment
Share on other sites

Λέει Rom is No Full Wipe. Εγώ που είμαι με 42.1 μπορώ να πάω στην 44.1 χωρίς Full Wipe ? ή αυτό είναι μόνο για όσους είναι στην προηγούμενη? δηλαδή για όσους είναι με την 44!

 

Λογικά είναι μόνο για όσους έχουν την 44 !!!

Εδώ την 44 την αναφέρει ως full wipe. Οπότε aν προέρχεσαι από <43 να κάνεις full wipe.

Καλό είναι σε κάθε rom για περιορίζεις τις πιθανότητες αστοχιών, να κάνεις full wipe...

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας γιατι ολο μου κολαει η συλογη φωτογραφιων οταν παω να μπω??

 

Κανε μια εκκαθάριση δεδομένων και δοκίμασε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη ξερεις αν στην 44 αλλαζει κατι στα εικονιδια του dock?

 

Τα ιδια ειναι..

Link to comment
Share on other sites

φιλε πως κανω εκκαθαρηση?

 

και κατι αλλο γιατι οταν ανοιγω το wifi κολαει ολο το κινητο??

Edited by m7ixalis
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτω
Link to comment
Share on other sites

φιλε πως κανω εκκαθαρηση?

 

και κατι αλλο γιατι οταν ανοιγω το wifi κολαει ολο το κινητο??

 

Για να κάνεις εκκαθάριση ,πηγαίνεις >ρυθμίσεις >διαχείριση εφαρμογών >λα>βρίσκεις την εφαρμογη που θέλεις ,πατάς πάνω της και βλέπεις την επιλογή .

Επειδή βλεπω οτι εχεις και άλλα προβλήματα ,μπες σε recovery και κανε wipe cache και dalvik cache .

 

Θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις συνεχόμενα post .Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος για να προσθέσεις ή να αφαιρεσεις αυτά που θέλεις .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα με τη 42.1 μου κολλαγε η καμερα ειδικα οταν εκανα εναλλαγη πισω-μπροστινη...με την 44 δεν μ'εστελνε ουτε λαμβανα μηνυματα...την 44.1 την εχει δοκιμασει κανεις; εχει προβληματα bugs Κλπ;ειναι leaked να φανταστω οχι τοσο stable ακομα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα με τη 42.1 μου κολλαγε η καμερα ειδικα οταν εκανα εναλλαγη πισω-μπροστινη...με την 44 δεν μ'εστελνε ουτε λαμβανα μηνυματα...την 44.1 την εχει δοκιμασει κανεις; εχει προβληματα bugs Κλπ;ειναι leaked να φανταστω οχι τοσο stable ακομα...

 

Της πέρασες με full wipe ? Αν όχι ξαναπερνα την και δοκίμασε.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ποιες ειναι οι ουσιαστικες διαφορες αναμεσα στις ρομ πχ την 37-38-39-40 με την 41-42 κλπ?Εγω δεν βλεπω καμια διαφορα και το βρισκω ασκοπο να φλασαρω καθε 10 μερες ρομ πχ για το τιποτα,αν εχω καπου λαθος πειτε μου.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ποιες ειναι οι ουσιαστικες διαφορες αναμεσα στις ρομ πχ την 37-38-39-40 με την 41-42 κλπ?Εγω δεν βλεπω καμια διαφορα και το βρισκω ασκοπο να φλασαρω καθε 10 μερες ρομ πχ για το τιποτα,αν εχω καπου λαθος πειτε μου.

 

Αλλαζει το firmware φιλε...Τι περιμενες; σε καθε νεα εκδοση να σου δινει και 1 gb Ram δωρο;

Κατσε σε μια εκδοση και ανα 2-3 εκδοσεις να φλασαρεις αν θες..

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ποιες ειναι οι ουσιαστικες διαφορες αναμεσα στις ρομ πχ την 37-38-39-40 με την 41-42 κλπ?Εγω δεν βλεπω καμια διαφορα και το βρισκω ασκοπο να φλασαρω καθε 10 μερες ρομ πχ για το τιποτα,αν εχω καπου λαθος πειτε μου.

 

m4rvel θες να κάνεις κανα full wipe?

έτσι μοίπως δεν έκατσε καλά το flashάρισμα και γιαυτό δεν καταλαβαίνεις την διαφορά στις versions

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Εβαλα την 44.1 σημερα...εκανα full wipe ktl μεσω cwm το θεμα ειναι οτι παρατηρησα οτι δεν καθαριζε ολους τους φακελους και μπηκα και εκανα factory reset απο το μενου.οκ καθαρισσ περασα την ρομ παντα περνω titanium....μαλλον κατι δεν ειχα καταλαβει σωστα εφοσον πχ παιχνιδια οπως wild blood...gta vice & shadow gun ειχα γινει restore χωρις τα data απο την εσωτερικη καρτα.πανε τα save πανε ολα και παλι απο την αρχη.τι δεν εκανα σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...