Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α και κατι ακομη φιλε μου.σε τι διαστασεις να το κοβω το βιντεο για να πιανει ολη την οθονη;

 

νομιζω οτι μονο του τα κανει ολα οταν επιλεξεις το βιντεο (αν θυμαμαι καλα)..παντως το δειχνει HD..δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά SOS. Έκανα την αναβάθμιση που μου έβγαλε για τον apex και τώρα δεν τον ανοίγει καθόλου. Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Έκανα την αναβάθμιση που μου έβγαλε για τον apex και τώρα δεν τον ανοίγει καθόλου. Γιατί;

 

Αν τον αφαιρέσεις και τον βάλεις και πάλι?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον beta που έχει μέσα στο omega files και άνοιξε. Έβαλα και τη stable version και δεν άνοιξε ούτε με αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Omega v27 Jelly Bean (25/09/2012): σύντομα

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325764&postcount=3

 

......... επισης οτι και αν εκανα ο υπολογιστης μου δεν βλεπει το κινητο για την μεταφορα δεδομενων οχι me kies αλλα το android transfer...σε macbook pro os x lion προσπαθησα τα παντα χωρις καμμια επιτυχια ευχαριστω

κάτι είπαν εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1789141 (στο 2ο ποστ λέει κάποιος με omega δουλεύει , λύσεις στην 2η και 3η σελίδα)

AirDroid

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Η v27 ειναι βασισμενη στην επισημη Jelly Bean που βγηκε χθες στην Πολωνια?

 

Based on final firmware XXDLIB Android 4.1.1 (Date: 21/09/2012)

New:

Kernel Insecure XXDLIB

Modem XXDLIB

CSC: XFDLI1 set to EUR

Restore samsungs bootanimation

Mod:

Contacts with Greek index

Fixed German text for notification bar

Updated:

Google Maps v6.12.0

hosts

All mods and updates from previous Omega JB versions added

Rom is Deodexed + Rooted + Zipaligned

Rom is No Full Wipe

 

Omega Files JB v1.01:

Bootanimations: Omega JB

Bootanimations: Omega

Kernel: Insecure XXDLI8 Kernel

Kernel: SiyahKernel S3-v1.6RC

Modems: XXDLI8

Mods: Enable advertisements

Mods: Camera Note2

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H ρομ έχει παραμετροποιηθει και έχει csc τo Ελληνικό EUR,

όταν βγει η επίσημη Ελληνική έτσι θα είναι.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

θέλει wipe ή την περνάμε πάνω απο την 26.1?

 

Εγώ την έβαλα χωρίς wipe και δεν εχω πρόβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μολις τη περασα πανω απο την 26,1 και μπηκε κομπλε,θα τεσταρω στο υπολοιπο της ημερας και θα σας πω.

προς το παρρον δειχνει σταθεροτατη οπως ολες η ωμεγα

ευχαριστουμε γιαννη!!!

Link to comment
Share on other sites

 

να σε καλα.! :)

 

μονο μια ερωτηση. γιατι δινεις αυτα τα λινκ, που ποτε δεν μπορω μπορω να βρω download, και δεν δινεις αυτο, που ειναι οκ? :)

 

http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=763

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ χωρίς wipe και φαίνονται όλα καλά μέχρι τώρα.

Μου φαίνεται αρκετά πιο γρήγορη στο άνοιγμα των επαφών αλλά και γενικότερα.

 

BTW: Το πρόβλημα με την αναβάθμιση του apex διορθώθηκε. Δεν ήταν πρόβλημα της rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τρέχω ήδη την v.27 (ευχαριστώ τον φίλο Γιάννη :wink: για την προσπάθεια που καταβάλει), αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω από πουθενά και βάση των βημάτων που θα έκανα με τη stock rom, τη λειτουργία της lockscreen που σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις ενεργά τα shortcuts για να ενεργοποιούνται από εκεί οι εφαρμογές.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς το πρόβλημα αυτό; Πώς το έλυσε;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Update: Έκανα wipe στα ΠΑΝΤΑ και πέρασα εκ νέου την v.27 και το πρόβλημα διορθώθηκε!

Edited by VARADERISTAS
Live and let die!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου συναιβει ενα κουφο σημερα εβαλα την 26.1 με full wipe πριν την ειχα χωρις wipe εκανα επαναφορα με titanium και κατευθειαν fix permisions οταν ολοκληρωθηκε η επανεκινηση ειχα το wallpaper που ειχαν πριν περασω την 26.1 με full wipe και μου εβαλε στην lockscreen ενα wallpaper που δεν το ειχα ξαναδει και δεν υπηρχε στο κινητο. εχει τυχει σε κανενα αυτο? με το titanium εκτος απο εφαρμογες κραταμε και τα wallpaper της αρχικης και της lockscreen?
περασα την 27 με wipe εκανα επαναφορα με titanium και μετα fix permisions και τελικα επανηλθε το wallpaper που ειχα πριν κανω wipe αρα με το fix permisions επανερχεται το wallpaper
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τρέχω ήδη την v.27 (ευχαριστώ τον φίλο Γιάννη :wink: για την προσπάθεια που καταβάλει), αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω από πουθενά και βάση των βημάτων που θα έκανα με τη stock rom, τη λειτουργία της lockscreen που σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις ενεργά τα shortcuts για να ενεργοποιούνται από εκεί οι εφαρμογές.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς το πρόβλημα αυτό; Πώς το έλυσε;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν ξέρω πως γινόταν στην στοκ, στην Ωμέγα ειναι ενεργά, απλά πατάς πάνω στο εικονίδιο και σέρνοντας το προς τα πάνω ξεκλειδώνει ανοίγοντας η εφαρμογή που επέλεξες.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως γινόταν στην στοκ, στην Ωμέγα ειναι ενεργά, απλά πατάς πάνω στο εικονίδιο και σέρνοντας το προς τα πάνω ξεκλειδώνει ανοίγοντας η εφαρμογή που επέλεξες.

 

Σωστό. Έτσι γινόταν στην stock, έτσι γίνεται και στην Omega. Απλά, δεν μου δινόταν η δυνατότητα να "σύρω" τα εικονίδια. Δεν τα εμφάνιζε καθόλου. Τα διόρθωσα με full wipe και flash εκ νέου της rom (v.27).

Live and let die!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη κ η ελληνική της Cosmote !!! περιμένουμε με ανυπομονησία Γιάννη!!! ;-)

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Galaxy-S3-JellyBean-CRS

Edited by antilonely
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τρέχω ήδη την v.27 (ευχαριστώ τον φίλο Γιάννη :wink: για την προσπάθεια που καταβάλει), αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω από πουθενά και βάση των βημάτων που θα έκανα με τη stock rom, τη λειτουργία της lockscreen που σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις ενεργά τα shortcuts για να ενεργοποιούνται από εκεί οι εφαρμογές.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς το πρόβλημα αυτό; Πώς το έλυσε;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Update: Έκανα wipe στα ΠΑΝΤΑ και πέρασα εκ νέου την v.27 και το πρόβλημα διορθώθηκε!

 

επειδη γενικα με τοσες εκδοσεις και τοσα φλασαρισματα που εχω κανει τελευταια, και με τρωει συνεχεια το χερι μου, εχω να ρωτησω τα εξης:

το s3 μου φοραγε ρομ απο cosmote. περασα μια καθαρη και το εκανα root. στην συνεχεια αρχισα να περναω τις ωμεγα την μια μετα την αλλη ωσπου τωρα ειμαι αισιος στην 27.! ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αλλα μετα και απο την αναφορα του παραπανω φιλου οτι διορθωθηκε ενα προβλημα κανοντας full wipe, παρολο που αναφερεται οτι δεν χρειαζεται full wipe, και με διαφορες αλλες σκεψεις μπερδεμενες στο μυαλο μου, μπορω εαν θελω να περασω μεσω odin την ρομ που φορουσα , δηλαδη της cosmote, και μετα να μπορω να κανω αναβαθμισεις αυτοματα? κανονικα? (δεν με βλεπω να το κανω αυτο ποτε, αλλα θελω να ξερω).

επισης κατι αλλο πολυ σημαντικο που θελω να ρωτησω ειναι αν μεσω titanium, μπορω να κανω backup κανονικα στημενο οπως ειναι το τηλεφωνο με εικονιδια backrounds και λοιπα, και να επαναφερω μετα απο full wipe μιας ρομ, μονο τα συγκεκριμενα χωρις να εχω προβλημα λειτουργικοτητας της ρομ η οτιδηποτε αλλο? ελπιζω να καταλαβαινετε τι ενοω. δηλαδη οπως ειναι ακριβως στημενο το τηλεφωνο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη κ η ελληνική της Cosmote !!! περιμένουμε με ανυπομονησία Γιάννη!!! ;-)

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Galaxy-S3-JellyBean-CRS

 

Η Omega βασίζεται στην Ελληνική έκδοση, το έγραψα και ποιο πάνω και έχει και Ελληνικό index στις επαφές! :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@ VARADERISTAS Δεν έχει σχέση το full wipe για να βάλεις shortcuts στην lockscreen

(menu /ρυθμίσεις / κλείδωμα οθόνης/επιλογές οθόνης κλειδώματος/συντομεύσεις/επιλέγεις-αλλάζεις)

 

@stallone , να γυρίσεις σ αυτήν που φορούσες και να βάλεις την omega πάλι δεν κερδίζεις τίποτα (δες το παρα πάνω ποστ του Γιάννης) η εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4309284#post4309284

αυτά που λές για το titanium, τα κάνεις με nandroid backup , δηλαδή σε recovery : backup and restore/backup ,και θα έχεις αποθηκευμένη την rom όπως την έχεις ρυθμίσει τώρα, και στο restore θα έλθουν τα πάντα

με το titanium backup παίρνεις backup τις εφαρμογές σου με τα δεδομένα τους

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Η Omega βασίζεται στην Ελληνική έκδοση, το έγραψα και ποιο πάνω και έχει και Ελληνικό index στις επαφές! :)

Σωστα!! Γραψε λαθος λοιπον!!:p

ΛΕΤ ΔΕ ΦΛΑΣΙΝΓΚ ΜΠΙΓΚΙΝ!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν παρουμε backup με cwm και κανουμε restore μονο τα data θα δουλεψει στην omega?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν παρουμε backup με cwm και κανουμε restore μονο τα data θα δουλεψει στην omega?

 

Δημήτρη , εννοείς σε recovery να πάρουμε backup την omega Rom η μιλας για τη εφαρμογη cwm... φίλε δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...