Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,μολις πηρα στα χερια μου το καφε,το χρωμα ειναι χρονια μπροστα..Για οσους το σκεφτονται θα το συνηστουσα ανεπιφυλακτα.Το μονο μαγαζι που το ειχε ηταν το extreme mobile (παρα πολυ καλη εξυπηρετηση) αλλα δυστηχως για τους υπολοιπους εφερε μονο μια συσκευη σε καφε την οποια και μου την κρατησε αφου τον ζαλιζα μερα παρα μερα στα τηλεφωνα :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,μολις πηρα στα χερια μου το καφε,το χρωμα ειναι χρονια μπροστα..Για οσους το σκεφτονται θα το συνηστουσα ανεπιφυλακτα.Το μονο μαγαζι που το ειχε ηταν το extreme mobile (παρα πολυ καλη εξυπηρετηση) αλλα δυστηχως για τους υπολοιπους εφερε μονο μια συσκευη σε καφε την οποια και μου την κρατησε αφου τον ζαλιζα μερα παρα μερα στα τηλεφωνα :)

 

Δεν μας ανεβαζεις καμια φωτο να το δουμε?:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα το άσπρο s3 χτες απο το kinitomania απο το κατάστημα οχι με παραγγελία. Αν και είχαμε μια μικρη ιστοριούλα (μου εδωσαν συσκευη με ψιλοχαλασμένο power button). Το ανέφερα και το τσεκαραν λιγο και αφου ειδαν ότι δεν εφτιαχνε αμεσως μου άλλαξαν συσκευη. Μεσα σε 5 λεπτα μου έλυσαν το προβλημα. Θελω να πιστεύω ότι για την ελαττωματική συσκευή ευθύνεται η Samsung και οχι το μαγαζι. Πολυ ευγενικοί και εξυπηρετικοί. Τιμη στα 358.
Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευασία δεν ήταν ανοιγμένη φυσικά δεν ευθύνεται το μαγαζί.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μολις πηρα στα χερια μου το καφε,το χρωμα ειναι χρονια μπροστα..Για οσους το σκεφτονται θα το συνηστουσα ανεπιφυλακτα.Το μονο μαγαζι που το ειχε ηταν το extreme mobile (παρα πολυ καλη εξυπηρετηση) αλλα δυστηχως για τους υπολοιπους εφερε μονο μια συσκευη σε καφε την οποια και μου την κρατησε αφου τον ζαλιζα μερα παρα μερα στα τηλεφωνα :)

Είπε ότι δέν θα φέρει άλλο?Ανέβασε άν μπορείς καμιά φωτό.Πόσο το πήρες?

Θέλω να το πάρω αλλά περιμένω και το s4 zoom να έρθει να το δώ.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα σήμερα απο http://www.kaizer.gr, απίστευτη εξυπηρέτηση, και το κινητό όπως με διαβεβαίωσαν θα το έχω αύριο στα χέρια μου (Χρυσούπολη Καβαλάς)!!!!

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το s3 έχω κάποιες ερωτήσεις. καταρχήν να πω ότι τώρα έχω το s2. σκέφτομαι λοιπόν να το δώσω ώστε να πάρω το 3. έλεγα να ρωτήσω πόσο παίρνουν το 2 στο buysell.gr (δεν έχω προηγούμενη εμπειρία, τι γνώμη έχετε? έχετε να προτείνετε άλλα αντίστοιχα ίσως?) και αν είναι να πάρω από εκεί και το 3 (είναι το φθηνότερο αυτή την στιγμή) ή από κάποιο άλλο αντίστοιχο. ο προβληματισμός μου είναι ως προς την εγγύηση. τι πρέπει να ρωτήσω/προσέξω ώστε να με καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπία? ή δεν έχω να φοβάμαι κάτι (σε αυτό ή σε άλλα αντίστοιχα καταστήματα)? τι προτείνετε? ευχαριστώ.
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις αθήνα καλύτερα να πας μια βόλτα από ομόνοια. Όλοι αυτοί που κάνουν ανταλλαγές είναι εκεί γύρω στην πανεπιστημίου, τουλάχιστον οι πιο γνωστοί. Buy & sell, kaizerstore, mr mobil, kaizershop. Οι 3 πρώτοι μέχρι πρότινος δεν ήταν στο skoutz ή best price. Μόνο το kaizershop που είναι από την άλλη μεριά (χόντος). Πάς επί τόπου και όποιος σου κάνει την καλύτερη προσφορά, επιλέγεις. Αλλιώς σου λένε τιμή τηλεφωνικά για αγορά τουλάχιστον, φαντάζομαι θα πρέπει να δούν και σε τι κατάσταση είναι το κινητό σου για τυχόν ανταλλαγή. Γενικά να προσέξεις τα γνωστά να είναι σφραγισμένο και να σου δώσουν απόδειξη με το ιμέι απάνω. Συνήθως έχουν ευρωπαίκά, δεν έχω αντιμετωπίσει καποιο πρόβλημα, καμιά φορά να ξέρεις παίζει να έχουν στο κατάστημα και ελληνικά από καμιά επιδότηση και τα έχουν πάει για πούλημα εκεί έχεις την αρχική απόδειξη για εγγυηση. Γενικά καμιά φορά βρίσκεις ευκαιρίες.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να το δώσεις σε κατάστημα το s2 και να φάει αυτός το καπέλο?

Βάλτο σε καμία αγγελία και βάλε τα επιπλέον χρήματα στη τσέπη σου.

Ύστερα πήγαινε και αγόρασε το τηλέφωνο που θες.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος σκέφτεται να το πάρει, ας το κάνει ΤΩΡΑ.

Για να ενισχύσει τις χαμηλές πωλήσεις του Σ4 διάβασα ότι η Σαμσουνγκ θα σταματήσει σύντομα την παραγωγή του.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος σκέφτεται να το πάρει, ας το κάνει ΤΩΡΑ.

Για να ενισχύσει τις χαμηλές πωλήσεις του Σ4 διάβασα ότι η Σαμσουνγκ θα σταματήσει σύντομα την παραγωγή του.

 

Με ΤΙΠΟΤΑ. Εδώ καλά καλά δεν έχει συμπληρώσει 1 χρόνο στην αγορά! Και να φανταστείς ακόμα πουλάνε καινούριο το S2. Δεν είναι κάποιο τυχαίο κινητό η σειρά S.

Link to comment
Share on other sites

Με ΤΙΠΟΤΑ. Εδώ καλά καλά δεν έχει συμπληρώσει 1 χρόνο στην αγορά! Και να φανταστείς ακόμα πουλάνε καινούριο το S2. Δεν είναι κάποιο τυχαίο κινητό η σειρά S.

Εγώ διάβασα ότι προκειμένου να ενισχυθούν οι πωλήσεις του Σ4 θα γίνει 1ον διακοπή του Σ3 2ον Νωρίτερα η εμφάνιση του Νοτε 3.

Αυτά!

Γιατί να μην το κάνουν? Κάθε +1 νούμερο αντικαθιστά το προηγούμενο. Βγήκε το 4, τελειώνει το 3. κ.ο.κ. Αλλιώς ας το λέγαν SX ή κάπως αλλιώς.

Πάντως η τιμή του S3 σταθεροποιήθηκε εδώ και μέρες με μερικά ευρώ άνοδο κιόλας στο σκρούτζ.

 

Και μιλάμε για διακοπή ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ.

Σίγουρα θα υπάρχουν ίσως και εκατομμύρια Σ3 σε αποθήκες.

 

ΕDIT: Κάτι τέτοιο λέει κι εδώ:

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-3-to-launch-earlier-because-of-weaker-Samsung-Galaxy-S4-sales_id44303

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα ότι προκειμένου να ενισχυθούν οι πωλήσεις του Σ4 θα γίνει 1ον διακοπή του Σ3 2ον Νωρίτερα η εμφάνιση του Νοτε 3.

Αυτά!

Γιατί να μην το κάνουν? Κάθε +1 νούμερο αντικαθιστά το προηγούμενο. Βγήκε το 4, τελειώνει το 3. κ.ο.κ. Αλλιώς ας το λέγαν SX ή κάπως αλλιώς.

Πάντως η τιμή του S3 σταθεροποιήθηκε εδώ και μέρες με μερικά ευρώ άνοδο κιόλας στο σκρούτζ.

 

Και μιλάμε για διακοπή ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ.

Σίγουρα θα υπάρχουν ίσως και εκατομμύρια Σ3 σε αποθήκες.

 

ΕDIT: Κάτι τέτοιο λέει κι εδώ:

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-3-to-launch-earlier-because-of-weaker-Samsung-Galaxy-S4-sales_id44303

 

Το άρθρο δεν λέει τι θα γίνει αλλά τι φαντάζονται αυτοί οτι θα γίνει. Anyway, περιμένουμε να δούμε τις εξελίξεις. Για την τιμή έχεις δίκιο είναι σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο δεν λέει τι θα γίνει αλλά τι φαντάζονται αυτοί οτι θα γίνει. Anyway, περιμένουμε να δούμε τις εξελίξεις. Για την τιμή έχεις δίκιο είναι σταθερή.

Δεν είναι το πρωτότυπο άρθρο που το διάβασα γι' αυτό έγραψα στο EDIT:

ΕDIT: Κάτι τέτοιο λέει κι εδώ:
Link to comment
Share on other sites

Από public μου είπαν το εξής:

Μέσα στο πρώτο 15ήμερο του Ιουλίου θα κυκλοφορίσει το S4 mini. Η τιμή του SIII και SIII mini θα πέσουν αρκετά.

Οπότε, κάντε υπομονή να διαλέξουμε...

Link to comment
Share on other sites

Από public μου είπαν το εξής:

Μέσα στο πρώτο 15ήμερο του Ιουλίου θα κυκλοφορίσει το S4 mini. Η τιμή του SIII και SIII mini θα πέσουν αρκετά.

Οπότε, κάντε υπομονή να διαλέξουμε...

 

Το siii mini έχει ήδη κοντά στα 200 ευρώ.... Και το s4 mini θα κοστίζει 400 όταν βγει. Με 500 αυτή τη στιγμή αγοράζεις το s4 και με 360 το siii. Δεν νομίζω ότι αξίζει να περιμένεις τα public και τις υπερτιμολογησεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο δεν το διευκρίνησα. Τα σκρουτζομάγαζα εννοούσα να περιμένουμε.

Το SIII έχει 357€, το SIII mini 214€, άρα με ποιά τιμή θα ξεκινήσει στο skroutz το S4 mini?

Λογικά αν ξεκινήσει στην ελληνική αγορά στα 400€ τα εισαγωγής θα είναι γύρω στα 350€, άρα αμέσως πέφτουν και άλλο το SIII και SIII mini...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. σημερα αγορα και εγω ενα s3 ασπρο. εχω μια απορια δοκιμασα να βρω απο ποια χωρα προερχετε το κινητο και μου βγαζει κροατεια cosmote με καλυπτη εγγυηση και η κοσμοτε που κολλαει? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο δεν το διευκρίνησα. Τα σκρουτζομάγαζα εννοούσα να περιμένουμε.

Το SIII έχει 357€, το SIII mini 214€, άρα με ποιά τιμή θα ξεκινήσει στο skroutz το S4 mini?

Λογικά αν ξεκινήσει στην ελληνική αγορά στα 400€ τα εισαγωγής θα είναι γύρω στα 350€, άρα αμέσως πέφτουν και άλλο το SIII και SIII mini...

 

Σήμερα είδα το s4 mini ότι θα έρθει Ελλάδα στα 500!!! Οπότε ρίξε την τιμή στα σκρουτζομαγαζα κατά 100 ευρώ το πολύ άρα μιλάμε για περίπου 400. Για το s4 mini....

Απλώς όχι. Και ίδια τιμή με το s3 να είχε πάλι το s3 θα προτιμούσα. Ειδικά όταν είναι 50 ευρώ περισσότερο με τα οποία παίρνεις s3 lte+2gb ram για να μην πω και note 2.

Και όπως είπες, με το που έρθει, ίσως πέσει και λίγο ακόμα η τιμή του s3.

Παιδιά δεν το συζητάμε... Στα 350 είναι πολύ καλή ευκαιρία για s3

Link to comment
Share on other sites

Για να παραγγείλω από extreme mobile πρέπει πρώτα να κάνω τηλεφωνική παραγγελία ή μπορώ να περάσω από το κατάστημα να δω τι έχει σε στοκ και να αγοράσω απ' ευθείας;

Θα στείλω βέβαια ένα mail πρώτα γιατί ψάχνω το καφέ....:O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αξίζει η αγορά της έκδοσης των 64gb έναντι των 16gb με διαφορά τιμής στα 60 ευρώ?

Έχω διαβάσει ότι τα apps δέν μεταφέρονται στις κάρτες μνήμης ή άν γίνεται είναι ιστορία.

Επίσης των 16gb βγαίνει και σε καφέ που το θέλω ενώ των 64gb το χει μόνο σε μαύρο που ναι η δεύτερη επιλογή μου.

Τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά της έκδοσης των 64gb έναντι των 16gb με διαφορά τιμής στα 60 ευρώ?

Έχω διαβάσει ότι τα apps δέν μεταφέρονται στις κάρτες μνήμης ή άν γίνεται είναι ιστορία.

Επίσης των 16gb βγαίνει και σε καφέ που το θέλω ενώ των 64gb το χει μόνο σε μαύρο που ναι η δεύτερη επιλογή μου.

Τί λέτε?

 

Πόσες εφαρμογές θα βάλεις και δεν θα σου φτάσουν τα 16? Πάρε καλύτερα μια 64 άρα sd.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά της έκδοσης των 64gb έναντι των 16gb με διαφορά τιμής στα 60 ευρώ?

Έχω διαβάσει ότι τα apps δέν μεταφέρονται στις κάρτες μνήμης ή άν γίνεται είναι ιστορία.

Επίσης των 16gb βγαίνει και σε καφέ που το θέλω ενώ των 64gb το χει μόνο σε μαύρο που ναι η δεύτερη επιλογή μου.

Τί λέτε?

 

Πάρε το 32αρι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...