Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δλδ αν γινει factory reset χανονται και επαφες,φωτο,sms,κλπ ενω αν δοκιμασω χωρις δε χανεται τπτ?

 

Όπως και αν το κάνεις καλό είναι να εχεις πάρει πρώτα ενα backup αυτά που θελεις μήπως κάτι πάει στραβά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

τελικα δοκιμασα χωρις να κανω factory reset και μου εβγαλε fail στο odin.

Αυτο λετε να φταιει ή θα κανω factory reset θα σβηστουν ολα και θα φαω παλι fail?

Να υπογραμμισω οτι ειναι rooted το τηλεφωνο.

Μηπως πρεπει να το κανω unroot και μετα ξανα root?

 

ευχαριστω

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

τελικα δοκιμασα χωρις να κανω factory reset και μου εβγαλε fail στο odin.

Αυτο λετε να φταιει ή θα κανω factory reset θα σβηστουν ολα και θα φαω παλι fail?

Να υπογραμμισω οτι ειναι rooted το τηλεφωνο.

Μηπως πρεπει να το κανω unroot και μετα ξανα root?

 

ευχαριστω

 

Καποιος να βοηθησει παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να βοηθησει παρακαλω?

 

Κανένας δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει με σιγουριά ότι δεν θα έχεις ξανά fail στο odin. Αν θες οπωσδήποτε να κάνεις την αναβάθμιση δοκίμασε πάλι με odin κάνοντας πιο πριν factory reset. Μπορείς πριν από αυτό να πάρεις ένα nandroid backup (cwm backup), έτσι ώστε αν σου βγάλει ξανά fail να μπεις σε recovery και να κάνεις restore το backup που κράτησες. :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει με σιγουριά ότι δεν θα έχεις ξανά fail στο odin. Αν θες οπωσδήποτε να κάνεις την αναβάθμιση δοκίμασε πάλι με odin κάνοντας πιο πριν factory reset. Μπορείς πριν από αυτό να πάρεις ένα nandroid backup (cwm backup), έτσι ώστε αν σου βγάλει ξανά fail να μπεις σε recovery και να κάνεις restore το backup που κράτησες. :)

 

τελικα τα καταφερα μετα απο επανεκκινηση του υπολογιστη μου.απλα δε μου εγκατεστησε το superuser.

μπορω να το περασω απο μονος μου?

ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και τη βοηθεια σας θα ηθελα.

Εχω βρει ενα S3 mini απο επιδοτηση vodafone ... ειναι σφραγισμενο

Θελω να ρωτησω .... θα εχει firmware της vodafone? Εχει διαφορες με το original?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και τη βοηθεια σας θα ηθελα.

Εχω βρει ενα S3 mini απο επιδοτηση vodafone ... ειναι σφραγισμενο

Θελω να ρωτησω .... θα εχει firmware της vodafone? Εχει διαφορες με το original?

Ναι της vodafone θα έχει αλλα δεν έχει διαφορές απο το EUR εκτός απο τις εφαρμογές που θα έχει προσθέσει η εταιρία .Μπορείς αν θελεις να βάλεις οποιοδήποτε firmware με odin ( χωρις root).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι της vodafone θα έχει αλλα δεν έχει διαφορές απο το EUR εκτός απο τις εφαρμογές που θα έχει προσθέσει η εταιρία .Μπορείς αν θελεις να βάλεις οποιοδήποτε firmware με odin ( χωρις root).

 

Σε ευχαριστω πολυ. Ποιο firmware μου συνιστας? Μετα απο αυτο χανετε η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά !!

επειδή θέλω να δώσω το S3 Μου στον αδερφό της γυναίκας μου θέλω να του περάσω μια σταθερή 4.3

εγώ το έχω αφήσει ακόμα με 4.1.2 :lol::lol::lol:

πιστεύετε είναι καλύτερα να του περάσω την ΜΚ6 ή Την Ελβετική ΜL2 ??

κάποια άλλη να προτείνετε??

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

 

μα εχει 2 καταχωρισεις για S3

 

Galaxy S III - confirmed for update (rumored to get KitKat in March/April 2014)

 

Galaxy S III - confirmed for update

 

κατσε βγαλε ακρη...

Link to comment
Share on other sites

μα εχει 2 καταχωρισεις για S3

 

Galaxy S III - confirmed for update (rumored to get KitKat in March/April 2014)

 

Galaxy S III - confirmed for update

 

κατσε βγαλε ακρη...

 

Πιθανόν το πρώτο να είναι το αμερικανικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μολις εκανε αναβαθμιση το σ3 μου,αρχικα χαρηκα υποθετοντας οτι ηρθε η 4.4 . Απ οτι ειδα κατεβασε 32 mb περιπου,κι εγραφε κατι για νεο firmware αν δεν κανω λαθος,επανεκκινησα τη συσκευη,εβγαλε το αντροιντ λογκο και πιο κατω ειχε την κλασικη μπαρα που φορτωνει ως το 100%. Αν ετυχε σε κανεναν με πιο πολλες γνωσεις πανω σ αυτα ας γραψει τι παιζει :)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κ cosmote ml2 & na5 ακομα νεότερη. Προτειμοτερες απο mk6

 

πέρασα χτες την cosmote NA5 αλλά βγάζει το λογότυπο της cosmote στην αρχή και δεν μαρέσει.

ποιά 4.3 σταθερή χωρίς προβλήματα προτείνετε Unbranded EUR να περάσω ? :happy:

αν υπάρχει και κάποιο πρόχειρο link για κατέβασμα θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα ... !! ευχαριστώ πολύ !

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μέσω KIES μου βγάζει μήνυμα ότι μια νέα έκδοση υλικολογισμικού είναι διαθέσιμη.

Αλλά όταν πατάω να συνεχίσει και κατεβάσει το αρχείο και πριν την έναρξη της εγκατάστασης μου βγάζει το παρακάτω παράθυρο.

http://s21.postimg.org/6lhk59lsj/message.jpg

 

 

Όταν κάνω αναβάθμιση μέσω wifi μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

http://s10.postimg.org/yqf668kvp/print_screen.jpg

 

Έχω τελευταία έκδοση του Kies. Τρέχω σε XP SP3.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ROOT!

Μια φορά εγκατέστηκα το ClockworkMod ROM Manager και μετά το μηδένισα. Ο counter είναι μηδενικός και η ROM official.

 

Τι μπορώ να φταίει; Πως μπορώ να το λύσω;

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Αν το system είναι official ,κλείσε antivιrus /firewall ,κανε reboot στο τηλέφωνο και δοκίμασε ξανά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το system είναι official, κλείνω antivirus/firewall στο pc, κάνω reboot στο τηλέφωνο και no luck.

Τι άλλο μπορώ άλλο να κάνω;

Δεν θέλω να φλασάρω άλλη rom.

 

 

Μόλις είδα ότι στην κατάσταση συσκευής εμφανίζει: "προσαρμοσμένη έκδοση".

Παίζει να φταίει αυτό;

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,απο προχτες που περασα αυτη την μικρη αναβαθμιση με τα 40mb δεν αναγνωριζει το pc το κινητο σαν σκληρο...ουτε με το kies 3,ενω φορτιζει κανονικα... βγαζει ενα μηνυμα στο τηλεφωνο οτι δεν υπαρχει στο pc προγραμμα που να μπορει να διαβασει το τηλεφωνο και οτι πρεπει να εχω το service pack 3 η να κατεβασω το kies,τι λετε να φταει??
Link to comment
Share on other sites

Μας τα έχει κάνει μούσκεμα αυτό το μικρό update αφού πλέον δεν δέχεται ούτε το root όπως το περιγράφει ο οδηγός στο πρώτο μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Το system είναι official, κλείνω antivirus/firewall στο pc, κάνω reboot στο τηλέφωνο και no luck.

Τι άλλο μπορώ άλλο να κάνω;

Δεν θέλω να φλασάρω άλλη rom.

 

 

Μόλις είδα ότι στην κατάσταση συσκευής εμφανίζει: "προσαρμοσμένη έκδοση".

Παίζει να φταίει αυτό;

(ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ) σημαινει οτι κατι περασες στο τηλ.κερνελ ρομ γιαυτο εχεις αυτο το μηνημα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...