Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω αγορασει απο Πλαισιο ενα OTG Cable Adaptor αλλα δεν δουλευει σε εσας παιζει κανονικα το εχετε δοκιμασει? εχω βαλει 2 και τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Na kai να ωραιο βιντεακι για το περι ου ο λογος,μαζι με ενα GS3.http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PwoulxKT0f0 .Η Clove,χρεωνει 93.60£,δηλαδη ΜΕ τα μεταφορικα=119€.

Αρα,αποκλειεται,αφου βρισκω και εδω με λιγοτερα,ή εστω ιδια,αλλα αμεσως.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Απο handtec.uk το πηρα πριν 2 εβδομαδες 94 ευρω.

Αφου εχω φιλε μου το S3.........

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο handtec.uk το πηρα πριν 2 εβδομαδες 94 ευρω.

Αφου εχω φιλε μου το S3.........

 

Οπως βλεπεις,http://www.handtec.co.uk/product.php/6346/sony-smart-wireless-bluetooth-headset-pro ,χρεωνει 68.39£=86.50€,συν μεταφορικα.Αρα 8€ μονο σε χρεωσε για μεταφορικα;

Για απαντησε σε παρακαλω,γιατι θα το παρω,ειτε απο δω,ειτε απο το VnP εδω στην Ελλαδα,που χρεωνει 113.00€ με παραλαβη απο το καταστημα.

Yπαρχει βεβαια και η Fotemia.de,που χρεωνει 104.00€,με τα μεταφορικα,(αξιοπιστο μαγαζι στη Γερμανια),και η Clove.uk,που χρεωνει 93.6£ με τα μεταφορικα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

94 ευρω μου χρεωθηκαν στη καρτα μου μαζι με τα μεταφορικα,σημερα που κοιταξα ειναι 76 λιρες μαζι με μεταφορικα σε ευρω κανα 90 βγαινει περιπου οκ. Κανε μετατροπη για να δεις ακριβες ποσο σε ευρω.

Το παρελαβα Ελτα μετα μια εβδομαδα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γω παντως πηρα σημερα την γνησια flip cover blue κ πολυ μου αρεσει. Αν υπηρχε κ κανενα προγραμμα οταν την ανοιγεις να ανοιγει κ το κινητο οπως το ipad θα ηταν σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Γω παντως πηρα σημερα την γνησια flip cover blue κ πολυ μου αρεσει. Αν υπηρχε κ κανενα προγραμμα οταν την ανοιγεις να ανοιγει κ το κινητο οπως το ipad θα ηταν σουπερ

 

αν και δεν ειναι το σωστο μερος... https://play.google.com/store/apps/details?id=smart.cover&hl=el

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

94 ευρω μου χρεωθηκαν στη καρτα μου μαζι με τα μεταφορικα,σημερα που κοιταξα ειναι 76 λιρες μαζι με μεταφορικα σε ευρω κανα 90 βγαινει περιπου οκ. Κανε μετατροπη για να δεις ακριβες ποσο σε ευρω.

Το παρελαβα Ελτα μετα μια εβδομαδα.

Να εισαι καλα.Το χτυπησα αμεσως τωρα,μετα απο τα τοσα ενημερωτικα μου ειπες.

Αμα παραλαβω,θα γραψω.

Ευχαριστω.

Edit.Τελικα,ο λογαριασμος βγηκε 101.13€.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kememmotar επειδή χρησιμοποιώ την original θήκη για το τηλ που είναι σαν βιβλιαράκι θα πρέπει να πάρω θήκη που να το πιέζει στο πλάι. Θέλει λίγο ψάξιμο.

Αν και κάποιος άλλος έχει άποψη για το θέμα ας την καταθέσει.

 

θα σου πω ποια εχω. η δερματινη που χω ειναι σαν πλαισιο, καλυπτει ολη την συσκευη γυρω γυρω αφηνοντας υποδοχες για φωνη και ον-οφ κουμπια. δεν ειναι τρομερα πρακτικη αλλα σε τομεα προστασια, και εμφανιση τα σπαει.

δεν θυμαμαι ακριβως το μοντελο, το απογευμα θα το ποσταρω. απο ελλαδα το χα παρει, καταστημα cosmote. κατι λιγοτερο απο 20 ευρω.

HTC HD2

Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Xθες παρέλεβα αυτό το προστατευτικό φίλμ.Λίγο ακριβούτσικο,αλλά δεν αλλάζει την λεπτη εμφάνιση της συσκευής,δεν χαλάει την glossy εμφάνιση του πίσω μέρους και τέλος η συσκευή απέκτησε grip οταν την κρατάς και δεν κινδυνεύει να σου πέσει κάτω.Συμπεριλαμβάνεται και φίλμ για την οθόνη,αλλά εγω δεν το χρησιμοποίησα.Τέλος,εντος της συσκευασίας έχει οδηγίες χρήσης,ενω συμπεριλαμβάνεται και "εργαλείο" για τη σωστή εφαρμογη ωστε να μη δημιουργηθούν φυσαλίδες κάτω απο το φίλμ.

Συντομα θα ανεβάσω φωτογραφία της συσκευής...

 

http://img23.imageshack.us/img23/5236/20120713179.jpg

 

p.s.

H φωτό είναι απο ΝΟΚΙΑ Ν8...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Xθες παρέλεβα αυτό το προστατευτικό φίλμ.Λίγο ακριβούτσικο,αλλά δεν αλλάζει την λεπτη εμφάνιση της συσκευής,δεν χαλάει την glossy εμφάνιση του πίσω μέρους και τέλος η συσκευή απέκτησε grip οταν την κρατάς και δεν κινδυνεύει να σου πέσει κάτω.Συμπεριλαμβάνεται και φίλμ για την οθόνη,αλλά εγω δεν το χρησιμοποίησα.Τέλος,εντος της συσκευασίας έχει οδηγίες χρήσης,ενω συμπεριλαμβάνεται και "εργαλείο" για τη σωστή εφαρμογη ωστε να μη δημιουργηθούν φυσαλίδες κάτω απο το φίλμ.

Συντομα θα ανεβάσω φωτογραφία της συσκευής...

ποιος ο λογος για κατι τετοιο αφου με 10 ευρα περνεις καινούριο πισω καπάκι?

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος για κατι τετοιο αφου με 10 ευρα περνεις καινούριο πισω καπάκι?

Το καινούριο καπάκι απο την πρωτη μέρα αρχίζει και φθειρεται.Ηδη είμαι στο δεύτερο καπάκι.Το φίλμ,δεν παθαίνει τίποτε.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο καπάκι απο την πρωτη μέρα αρχίζει και φθειρεται.Ηδη είμαι στο δεύτερο καπάκι.Το φίλμ,δεν παθαίνει τίποτε.

 

πως τα κατάφερες :P εγω στο μαμα και δεν εχει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτες τις 2 θηκες σιλικονης παιδια ειναι παρα πολυ λεπτες σαν να μην του φορας θηκη.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-GALAXY-S3-III-i9300-2x-Temachia-thikes-Original-ultra-slim-clear-EFC-1G6SWE.649898.html

Link to comment
Share on other sites

πως τα κατάφερες :P εγω στο μαμα και δεν εχει τπτ

Λιγο τα βότσαλα της παραλίας,λίγο τα κλειδιά στην τσέπη και γίνεται η ζημιά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτες τις 2 θηκες σιλικονης παιδια ειναι παρα πολυ λεπτες σαν να μην του φορας θηκη.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-GALAXY-S3-III-i9300-2x-Temachia-thikes-Original-ultra-slim-clear-EFC-1G6SWE.649898.html

 

τις εχω παρει... καλες ειναι. γραφω παραπανω οτι το καλο με αυτες ειναι οτι προστατευει ολο το πλαστικο γυρω γυρω... το κακο ειναι πως ειναι λιγο γλυστερο...

HTC HD2

Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτες τις 2 θηκες σιλικονης παιδια ειναι παρα πολυ λεπτες σαν να μην του φορας θηκη.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-GALAXY-S3-III-i9300-2x-Temachia-thikes-Original-ultra-slim-clear-EFC-1G6SWE.649898.html

 

Και στο Πλαίσιο τις έχουν 20ευρω!! Το φωνάζω εδώ και καιρό ότι το xtreme mobile είναι από τα καλύτερα καταστήματα και ο Νικόλας άψογος και πάντα καλοσυνατος.. Αυριο ή με στην εβδομάδα θα τον επισκεπτών για ζελατίνα και κάποια θήκη πάρα πολύ λεπτή, όπως ακριβώς είχα και στο note ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια παραγγειλα ένα πλαστικο παμπερ κι ένα έξτρα πίσω καπάκι ώστε να μην ανησυχώ για το γνήσιο αν θα γρατζουνιστει.

Οι θήκες back cover, αφήνουν το πάνω και κάτω σημείο ακάλυπτο. Εκτός ότι δεν προστατεύουν το νίκελ απο γρατζουνιες, δεν εξασφαλίζουν τις γωνίες αν πέσει κάτω η συσκευη.

 

Έχω μια απο την πρώτη μέρα. Είναι διαφανη απο ευκαμπτο PVC. Κουμπωνει όπως όλες οι άλλες αυτου του είδους.

Μια μέρα μου έπεσε απο το χέρι, πάνω στο τραπέζι απο ύψος 15 εκατοστων.

Η θήκη έφυγε με την μια απο το κινητο. Φανταστείτε τι θα γίνει αν πέσει κάτω στο δάπεδο.

Με το πρώτο πέσιμο θα φύγει η θήκη και στις υπόλοιπες τούμπες που θα πάρει, δεν θα έχει καμία προστασία.

 

Γι αυτο προτείνω θήκες τύπου σιλικονης που καλύπτουν όλη την συσκευη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και στο Πλαίσιο τις έχουν 20ευρω!! Το φωνάζω εδώ και καιρό ότι το xtreme mobile είναι από τα καλύτερα καταστήματα και ο Νικόλας άψογος και πάντα καλοσυνατος.. Αυριο ή με στην εβδομάδα θα τον επισκεπτών για ζελατίνα και κάποια θήκη πάρα πολύ λεπτή, όπως ακριβώς είχα και στο note ;)

 

+1000 για τον Νίκο.Έφερε και ζελατίνες Belkin που κατά την γνώμη μου είναι κορυφαίες.Δεν τις έχει βάλει ακόμα στο site.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω ποια εχω. η δερματινη που χω ειναι σαν πλαισιο, καλυπτει ολη την συσκευη γυρω γυρω αφηνοντας υποδοχες για φωνη και ον-οφ κουμπια. δεν ειναι τρομερα πρακτικη αλλα σε τομεα προστασια, και εμφανιση τα σπαει.

δεν θυμαμαι ακριβως το μοντελο, το απογευμα θα το ποσταρω. απο ελλαδα το χα παρει, καταστημα cosmote. κατι λιγοτερο απο 20 ευρω.

Εγω πηρα και μια,ζωνης,που κλεινει με καπακι που εχει μαγνητη.

Σε περιπτωση που κινεισαι,και εχεις ΒΤ στο τηλεφωνο,δε χρειαζεται να το μπαινοβγαζεις συνεχεια απο την τσεπη,οποτε μια χαρα ειναι και προστατευει απολυτα το τηλεφωνο.

Αρκει να το βαζεις αναποδα,με το γυαλι προς το σωμα δηλαδη,οποτε και δεν δεχεσαι και την όποια ακτινοβολια στο συκωτι.

Η,να βαλεις κανα δυο φυλλα αλουμινιου,απο δισκακι μακαροναδας,και αφου τα πλαστικοποιησεις,εκει που το κανουν για ταυτοτητες,το βαζεις εσωτερικα στη θηκη,και εισαι ακομα καλυτερα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτες τις 2 θηκες σιλικονης παιδια ειναι παρα πολυ λεπτες σαν να μην του φορας θηκη.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-GALAXY-S3-III-i9300-2x-Temachia-thikes-Original-ultra-slim-clear-EFC-1G6SWE.649898.html

 

Τις έχω,κιτρινίζουν μετά από λίγο διάστημα,ίσως η θερμότητά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την Case mate Tough για το S3. Πληροφορίες εδώ.

 

Αποτελείται από δύο τμήματα (εσωτερικό από σιλικόνη, εξωτερικό από πλαστικό).

 

Πλεονεκτήματα


  • Πολύ προστατευτική για το τηλέφωνο χωρις να αφήνει ακάλυπτα σημεία για χτυπήματα (πλην της οθόνης φυσικά).
  • Δεν αλλάζει πολύ το μέγεθος του τηλεφώνου
  • Καλή αίσθηση που δεν γλυστράει από το χέρι (σε αντίθεση με Otterbox Commuter).

 

Μειονεκτήματα


  • Δεν συνοδεύεται από screen protector.
  • Δεν καλύπτει τις θύρες του τηλεφώνου (άρα μπορεί να πάρει άμμο, υγρασία) - ενω η Otterbox Commuter τις καλύπτει
  • Λόγω υφής υλικού μαζεύει κάποια χνούδια από τσέπες κλπ

 

Αν κάποιος ψάχνει για μάχιμη θήκη νομίζω είναι καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η case mate να το προστατεύει καλά αλλά σε γενικές γραμμές είναι μεγάλη σαν θήκη,δίνει όγκο στο ήδη μεγάλο galaxy.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

H grey Rock είναι όμορφη πάνω στο blue, το κάνει κάνει και λίγο πιο σκούρο.

Λεπτή, καλή εφαρμογή, άριστο grip, σε αποτρέπει από το να πατήσεις τα volume buttons, φθηνή.

Μειονέκτημα ότι δεν μπορεί να προστατέψει επαρκώς το πάνω και κάτω άκρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...