Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχετε να προτεινετε καποια καλη βαση αυτοκινητου για το S3 γιατι οσες πηρα απο το Ebay βγηκαν πολυ μαπα. Τι λετε για αυτην την εχει δοκιμασει κανεις?

http://www.ebw.gr/el/Product/88037/Samsung-car-holder-ECS-K200BEGSTD-for-Samsung-i9300-Galaxy-S3

 

Τι στυλ ψάχνεις? Στο τζάμι με βεντούζα ή στους αεραγωγούς?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω παραγγείλει αυτό, και λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα μου έρθει. Θα αντικαταστήσει ένα παλιότερο, πάλι αεραγωγού που έχει αρχίσει να χαλάει.

Είναι αεραγωγού καθώς έχω αμάξι που το αλεξινέμιο είναι σχετικά μακριά (πολυμορφικό) και μόνο στον αεραγωγό βολεύει.

Εξάλλου εκεί ψύχεται το καλοκαίρι το κινητό που ειδικά όταν δουλεύει σαν GPS είναι πολύ χρήσιμο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τι στυλ ψάχνεις? Στο τζάμι με βεντούζα ή στους αεραγωγούς?

Βεντουζα γιατι στους αεραγωγους δεν μπορω να βαλω γιατι απο κατω κανει μια κουρμπα και δεν νομιζω να μπορει να μπει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Βεντουζα γιατι στους αεραγωγους δεν μπορω να βαλω γιατι απο κατω κανει μια κουρμπα και δεν νομιζω να μπορει να μπει εκει.

 

εγω χρησιμοποιω μια universal βαση (που ανοιγει και κλεινει συρταρωτα) με βεντουζα που ειχα παρει για ενα pocket pc. μια χαρα καθεται και δεν κουναει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγες μερες, πηρα το GGS INVISIBLE GLASS SCREEN PROTECTOR. http://www.myphone.gr/d/ggs/invisible-glass-screen-protector.249/hands-on/ Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πανω κατω οι ιδιες με το review. Εξαιρετικη αισθηση, υπεροχο στο ματι (το δικο μου SG3 ειναι μπλε και η προστασια μαυρη, αλλα κανει μια υπεροχη αντιθεση), καλη εφαρμογη. Η διαδικασια εφαρμογης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ για το SG3 οπως αυτη για το iphone του βιντεο. Απλα το βαζεις πανω στην οθονη και πιεζεις τις 4 γωνιες. Ισως λογω της καμπυλοτητας του SG3?? Μαλλον, αλλα ειναι διαφορετικη απο αυτη του βιντεο. Εχει Κολλητικη επικαλυψη και κολλαει στην οθονη. Μετα απο καμποσες μερες παρατηρησα καποιους κοκκους σκονης οι οποιοι ειναι φυσικα αδυνατον να βγουν. Η εφαρμογη εγινε τελεια, δεν υπηρχαν κοκκοι πριν, μονο τωρα εμφανιστηκαν. Επισης, παρατηρω καποιες φορες ανυπακοη στο αγγιγμα της οθονης. Οταν το βαζω στη θηκη http://www.goballisticcase.com/products/samsung-galaxy-s-iii-ballistic-every1-series-case για εξτρα προστασια, λογω του πιο μεγαλου προφιλ, η θηκη δεν κλεινει καλα και λογω του ενσωματωμενου screen protector της θηκης, γινεται πολυ πιο δυσκολη η ανταποκριση της αφης (φυσικο ειναι) αλλα συνεχιζει να λειτουργει τουλαχιστον. Προσοχη λοιπον αν καποιος εχει θηκη που ειναι πολυ εφαρμοστη, ισως να εχει προβλημα.

ΔΕΝ καλυπτει ολοκληρη την οθονη. Αφηνει ενα μικρο bezel περιμετρικα και σε περιπτωση πτωσης ΑΝ χτυπησει εκει το τηλεφωνο, δεν εχει προστασια. Παλι μαλλον λογω της καμπυλοτητας του γυαλιου του SG3. Αν σας ενδιαφερει η προστασια πανω απ ολα, παρτε μια θηκη που να καλυπτει αυτο το κενο.

Σε γενικες γραμμες και μεχρι στιγμης, ειναι ικανοποιητικο το αποτελεσμα. Με προβληματιζει το γεγονος οτι περασαν καποιοι κοκκοι σκονης μεσα. Σε αυτη την τιμη (32,50 ευρω με μεταφορικα) δεν περιμενα κατι τετοιο τουλαχιστον σε αυτο το μικρο χρονικο διαστημα. Επισης με προβληματιζει το γεγονος οτι καποιες φορες, δεν ειναι τοσο υπακουο στην αφη (ελαχιστες φορες και οχι κατι το τραγικο βεβαια, αλλα...). Η αισθηση που προσφερει παντως ειναι οντως εξαιρετικη και ειναι πανεμορφο. Επισης προσφερει πιστευω πολυ πιο ολοκληρωμενη προστασια, ειδικα αν συνδυαστει και με μια καλη προστατευτικη θηκη.

Θα επανερθω μετα απο περισσοτερες μερες χρησης. :)

 

Δυστυχως. σημερα και ενω πηγα να πατησω το notification bar, η γυαλινη οθονη προστασιας εκανε ρωγμη ακριβως εκει που ξεκιναει το ακουστικο... Το κινητο δεν εχει πεσει και ειναι πολυ καλα προστατευμενο απο παντου... Τζαμπα το 30ντάρι... :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα s3 mini και αγόρασα ένα micro usb to hdmi adaptor για να συνδέσω το κινητό στην τηλεόραση. Σύνδεσα το κινητό στο micro usb και το hdmi καλώδιο στον αντάπτορα και μετά στην τηλεόραση και δεν γίνεται τίποτα (μάλιστα πηγαίνω στην επιλογή εξόδου hdmi, δεν είμαι τόσο άσχετος). Παρατήρησα ότι πάνω στον αντάπτορα υπάρχει και μια άλλη υποδοχή που δεν γνωρίζω τι είναι. Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίση... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα s3 mini και αγόρασα ένα micro usb to hdmi adaptor για να συνδέσω το κινητό στην τηλεόραση. Σύνδεσα το κινητό στο micro usb και το hdmi καλώδιο στον αντάπτορα και μετά στην τηλεόραση και δεν γίνεται τίποτα (μάλιστα πηγαίνω στην επιλογή εξόδου hdmi, δεν είμαι τόσο άσχετος). Παρατήρησα ότι πάνω στον αντάπτορα υπάρχει και μια άλλη υποδοχή που δεν γνωρίζω τι είναι. Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίση... Ευχαριστώ

 

Δεν γνωρίζω τι πήρες αλλά ο κανονικός αντάπτορας θέλει και παροχή ρεύματος από τον φορτιστή.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι βλεπω δεν εχει απαντηθει...εχει βρει κανεις απο ελλαδα η ευρωπη καμια θηκη που να ταιριαζει με το original extended battery kit (3000mah) της samsung?..
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

μας βλέπω εμας με τις μεγάλες μπαταριες να χρησιμοποιούμε τις κάλτσες μας στο τέλος για θήκη προστασίας.ούτε σε πουγκί δεν βρήκα σε γνωστό κατάστημα ηλεκτρονικών ,ο υπάλληλος μου είπε φίλε μου δεν χωράς πουθενά ύστερα απο ενδελεχή έλεγχο διαφόρων ειδών θήκης.........
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

την παρηγγειλα και την περιμενω απο μερα σε μερα.αν ερθει με το καλο και δεν εχει χαθει θα ανεβασω εκτενες review

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

την παρηγγειλα και την περιμενω απο μερα σε μερα.αν ερθει με το καλο και δεν εχει χαθει θα ανεβασω εκτενες review

 

Απο οτι εχω διαβασει στο xda οσοι την πηραν ειδαν πτωση του σηματος στο wifi και στο τηλεφωνικο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω διαβασει στο xda οσοι την πηραν ειδαν πτωση του σηματος στο wifi και στο τηλεφωνικο σημα.

 

στειλε λινκ σε παρακαλω.αρα να παρακαλαω να εχει χαθει να παρω refund ? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Είναι απολύτως λογικό από τη στιγμή που έχει σίδερο στο πίσω μέρος να κι είναι σήμα.

 

Έχω βέβαια το είχα πάθειπάθει με μια άλλη που είχε σίδερο μόνο πίσω και με το που το έβγαζα και το σήμα ήταν καλύτερο αλλά και το gps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Νέος κάτοχος S3 μιας και έδωσα το S2 και ψάχνω μανιοδώς θήκες και διάφορα accessories για το νέο απόκτημα. Ψάχνοντας βρήκα ΑΥΤΗ τη θήκη και φαίνεται να είναι ίδια με την original. Την έχει δοκιμάσει κανείς; Εγώ πάντως την παράγγειλα και θα σας πω εντυπώσεις όταν έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πειτε μου καποιο προστατευτικο οθονης που να πιανει μεχρι ακρη ακρη την οθονη γιατι μου εχει κανει κατι μικρα σημαδακια και εχω ηδη ξενερωσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Νέος κάτοχος S3 μιας και έδωσα το S2 και ψάχνω μανιοδώς θήκες και διάφορα accessories για το νέο απόκτημα. Ψάχνοντας βρήκα ΑΥΤΗ τη θήκη και φαίνεται να είναι ίδια με την original. Την έχει δοκιμάσει κανείς; Εγώ πάντως την παράγγειλα και θα σας πω εντυπώσεις όταν έρθει.

 

Μοιάζει ίδια αλλά ξεθωριάζει και ξεφτίζει σε λίγο καιρό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

στειλε λινκ σε παρακαλω.αρα να παρακαλαω να εχει χαθει να παρω refund ? :p

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287497

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει να συνδεσει εξωτερικο σκληρο δισκο με OTG καλωδιο χωρις εξωτερικη τροφοδοσια? Καποιο καλο καλωδιο που να παρεχει και εξτρα USB αρσενικο για να συνδεθει με το φορτιστη σε περιπτωση που δε δουλευει ο σκληρος??
Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικό χωρίς τροφοδοσία δεν διαβάζει γιατί δεν το "σηκώνει".

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πηρα λοιπον ενα screen protector του 2ευρου που εκτος του οτι ηταν ισα ισα στο στο μεγεθος της οθονης,ειχε και σκονη οταν το εβαλα και ηταν αποτυχια εντελως οποτε βγηκε αμεσως.δε θυματε κανεις ποιο ειναι αυτο που καλυπτει μεχρι ακρη στο πλαστικο?
Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικό χωρίς τροφοδοσία δεν διαβάζει γιατί δεν το "σηκώνει".

 

Eδω ο τυπος εχει βαλει ενα σκληρο και τον σηκωνει κανονικα παντως...

Link to comment
Share on other sites

Eδω ο τυπος εχει βαλει ενα σκληρο και τον σηκωνει κανονικα παντως...

 

Διαβάζει κανονικά σκληρό δίσκο χωρις εξωτερική τροφοδοσία (passport) με το usb otg.Ο δίσκος ή το στικακι πρέπει να είναι διαμορφωμένο σε fat 32 ή exfat για να το δει χωρίς root. Ακομα και το ποντίκι του pc αναγνωρίζει. Εγω βλεπω ταινιες από σκληρό 1 Tb.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...