Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχει καποιος να μου προτεινει μια 32αρα καρτα που να μην εχει προβλημα συμβατοτητας καθως και ενα τις προκοπης usb otg?

 

Για otg διάλεξε από εδώ. Κάρτα είχα πάρει από Αγγλία μια sandisk 32gb CLASS 10 και δουλεύει άψογα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αν παρει καποιος την εξτρα μπαταρια για το s3 μπορει να βρει flip θηκη που να ανοιγει απο αριστερα που να κουμπωνει σε αυτη τη νεα μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω και εγω την 3000 μπαταρια και εχω θηκη πουγκι. Ομως ψαχνω να παρω ενα πακετο , οθονη προστασιας και θηκη σιλικονης ή εστω κατι που εφαρμοζει. Εχει κανεις να προτεινει κατι , ειδικά για θήκη ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα την Spigen nano clear. Πρώτη εντύπωση η υπερβολικά φορτωμένη συσκευασία με ένα σωρό σακουλάκια, χαρτάκια και άλλα παραφερνάλια, δίνουν ωραία εντύπωση, αλλά θα προτιμούσα λιγότερα φρου φρου και χαμηλότερη τιμή.

Η ζελατίνα είναι η πιο λεπτή και εύκπαμπτη που έχω δει όλα αυτά τα χρόνια. Πρακτικά είναι αόρατη, όταν η οθόνη είναι σβηστή, χρειάζεται αρκετή προσπάθεια και συγκεκριμένες συνθήκες φωτισμού για να την δεις. Αφήνει 2-3 πολύτιμα χιλιοστά περιμετρικά, ώστε να μη δημιουργείται πρόβλημα όταν χρησιμοποιούμε θήκη. Η αίσθησή της για την ώρα δεν με έχει τρελάνει, δεν την νοιώθω αρκετά "γλιστερή", αλλά δίνει μία θετική αίσθηση ακρίβειας. Μάλλον θα την συνηθίσω. Το μόνο που μένει να εξακριβώσω είναι η αντοχή της.

Συνολικά φαίνεται πολύ καλή και εντάξει, €10-11 για τρεις ζελατίνες δεν είναι και τρομερό ποσό.

 

Μετά τη πρώτη επαφή που δεν μου άφησε καλές εντυπώσεις και μετά από μια βδομάδα χρήσης είμαι πολύ ικανοποιημενος και νομίζω αξίζει τη τσουχτερή τιμή των 12 ευρώ για 3 μεμβράνες. Τα χρώματα πολύ καλύτερα σε σχέση με no name προστασία που είχα βάλει παλιότερα. Η ζελατίνα είναι πολύ λεπτή και διακριτική.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω και εγω την 3000 μπαταρια και εχω θηκη πουγκι. Ομως ψαχνω να παρω ενα πακετο , οθονη προστασιας και θηκη σιλικονης ή εστω κατι που εφαρμοζει. Εχει κανεις να προτεινει κατι , ειδικά για θήκη ;

 

επειδη ψαχνω για θηκη πουγκι για την 3000 μπαταρια εχεις καποιο link για την θηκη που εχεις?

 

υπαρχει καποιο (καλο) πενακι με λεπτη μυτη για να γραφω στο s memo?

 

Καμμια ιδεα?:rolleyes:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το γνησιο της Samsung αν και ακριβο ειναι πολυ καλο

 

Μηπως εχεις καποιο link? Κανει δουλεια?εννοω μπορεις να γραψεις ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η γνωμη σας για αυτο το καλυμμα?? αξιζει?? θελω να το παραγγειλω αλλα φοβαμαι οτι ειναι κακης ποιοτητας..

 

http://digitop.gr/product_info.php?products_id=708

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτην εδω http://www.amazon.co.uk/Ballistic-Every1-Case-Samsung-Galaxy/dp/B0093F6C3M/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1370592525&sr=8-2&keywords=ballistic+case+samsung+s3.

Στα θετικα.

Προστατευει πολυ καλα το κινητο. Εσωτερικα εχει επενδυση σιλικονης και ετσι δεν ερχεται σε επαφη το κινητο με το σκληρο πλαστικο οποτε, ουτε γρατζιουνιεται απο αυτο, αλλα και σε περιπτωση πτωσης εχει καλη προστασια. Στις γωνιες εχει εξτρα προστασια απο ενισχυμενα bumpers σιλικονης... Ηδη τα εχει βγαλει τα λεφτα του, καθως προχτες μου εφυγε απο το χερι και πεσε ακριβως πανω στην γωνια της σκαλας. Σιγουρα αν δεν το ειχα θα εψαχνα για κινητο τωρα. Το μονο που εκανα ηταν να σκουπισω λιγο το πλαστικο και ολα μια χαρα. Το κινητο δεν καταλαβε τιποτα.

Η ενσωματωμενη προστασια οθονης που εχει το προστατευει πληρως απο την παρουσια σκονης και αλλων σωματων, ακομα και στη θεση του home button . Τα μονα ανοιγματα που εχει ειναι για το ηχειο, την μπροστινη καμερα και τους σενσορες και μπορει να μπει απο εκει σκονη αλλα ελαχιστη και βγαινει και ευκολα.

Η αφη με την προστασια οθονης ειναι παρα πολυ καλη. Εχω ΚΑΙ εξτρα προστασια απο μεσα σε περιπτωση που μπει καποιος κοκκος αμμου ενδιαμεσα με την οθονη και κανει καμια ζημια και η λειτουργια ειναι αψογη.

Ανοιγει παρα πολυ ευκολα και κλεινει επισης το ιδιο ευκολα.

Τα κουμπια δουλευουν αψογα χωρις κανενα προβλημα. Εχει και flip covers για τα ακουστικα και το usb.

Αν και πιστευα οτι θα κανει πιο ασχημο το κινητο, μ αρεσει παρα πολυ και σαν εμφανιση αλλα και σαν αισθηση στο χερι. Ουτως η αλλως, δεν μπορω να χειριστω με τιποτα το κινητο λογω την λεπτοτητας του και αυτη η θηκη μου προσφερει εξαιρετικο πιασιμο και ευκολια στον χειρισμο. Μπαινει ανετα και βγαινει ανετα σε τσεπες κτλ. Η σιλικονη που εχει δεν "γραπωνει" τα ρουχα οπως καποιες αλλες που κολλανε στην κυριολεξια στο εσωτερικο της τσεπης και δε βγαινουν με τιποτα...

Το ενσωματωμενο stand ειναι εξαιρετικα βολικο.

Το εξτρα καλυμα που εχει για την εφαρμογη σε ζωνη ειναι πολυ ανθεκτικο και εχει αρκετα καλη εφαρμογη πανω του. Μπαινει και βγαινει πολυ ευκολα.

 

Στα αρνητικα.

Δεν ειναι τοσο "σφιχτη" η εφαρμογη του. Οταν το σφιξεις στο χερι σου πχ, ακους και νοιωθεις καποιους τριγμους. Δεν κουμπωνει στα πλαγια παρα μονο στις γωνιες και αυτο αφηνει περιθωρια και καποια κενα στα πλαγια. Αν και η κατασκευη ειναι εξαιρετικης αντοχης, δεν εχει την ποιοτητα που θες να εχει, αυτο το "κατι αλλο"... Καποιες μικρες κατασκευαστικες ανωμαλιες εδω και εκει του στερουν την διακριση για πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

H ενσωματωμενη προστασια οθονης δεν αλλαζει. Αυτο σημαινει οτι οταν (αναποφευκτα) θα γρατζουνιστει δεν θα μπορεις να την αλλαξεις. Η λυση ειναι να την κοψεις περιμετρικα και να βαλεις κανονικη προστασια οθονης.

Αλλοιωνει την θεαση της οθονης. Δεν ειναι τεραστιο το προβλημα, αλλα ειναι οπωσδηποτε ορατο. Δε με ενοχλει προσωπικα αν και διαβαζω με τις ωρες κατι παλια κομικς του Δικαστη Dredd που εχω κατεβασει :D αλλα καποιους θα τους ενοχλησει σιγουρα. Δεν αλλοιωνει την ευκρινεια η την γωνια θεασης, απλα σου δινει την εντυπωση οτι υπαρχουν καποιοι ανεπαισθητα ορατοι μικροι κρυσταλοι πανω στην οθονη. (Το καλυτερο που μπορω να κανω για επεξηγηση.) :(

Τα flip covers θελουν προσπαθεια για να εφαρμοσουν τελεια μετα απο τη χρησιμοποιηση τους. Επισης καποια ακουστικα και usb μπαινουν με δυσκολια και ανασηκωνουν τα πλαστικα γυρω τους.

Η προστασια οθονης το προστατευει ελαχιστα απο πεσιμο σε γωνια με την οθονη. Καλυτερα απο καθε αλλο ειδος προστασιας οθονης βεβαια, με εξαιρεση τις heat treated glass προστασιες.

Το πισω σκληρο πλαστικο ειναι γυαλιστερο και ηδη εχει ΓΕΜΙΣΕΙ γρατζουνιες ( δεν ειναι και πολυ ορατες παρα μονο απο γωνια, αλλα ειναι εκει). Ενα αναγλυφο πλαστικο θα ηταν πιο ευχαριστο στο ματι.

Ειναι ακριβουτσικη.

 

Σε γενικες γραμμες, ειμαι πολυ ικανοποιημενος ακομα και με τους λιγους περιορισμους που εχει σα θηκη. Το θεμα με την αντικατασταση της προστασιας της οθονης σκεφτομαι να το λυσω με την αγορα και εφαρμογη μιας Ηeat treated glass προστασιας http://www.amazon.co.uk/Samsung-Protector-Premium-Tempered-Shield-Blue/dp/B00CVO2VB4/ref=pd_sim_sbs_ce_1 απο κατω απο τη ηδη υπαρχουσα και οταν γρατζουνιστει και θελει αντικατασταση με τον καιρο να την κοψω περιμετρικα και να την αφαιρεσω αφηνοντας μονο την προστασια για το home button.

 

Αρχιζω βεβαια και γλυκοκοιταζω και αυτη την otterbox http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0087ON7SI/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A1YPRZUS5RYX1M σε συνδυασμο με την GLAS προστασια οθονης... ;)

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω μπαταρία και εγώ. Βασικά 2 αμέσως θέλω να αγοράσω. Είδα ότι πολλοί προτείνεται αυτή των 3000mA. Εκτός από αυτή κάποια άλλη αξιόπιστη υπάρχει σε κανονικό μέγεθος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Νεος κάτοχος του s3 μετα απο το τέλειο s2!θελω να ρωτήσω αν υπαρχει καπιο καπακι αντίολίσθητικο..οχι θηκη η' κάλυμμα! Απλο καπακι μπαταριας που να μην γλυστραει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Νεος κάτοχος του s3 μετα απο το τέλειο s2!θελω να ρωτήσω αν υπαρχει καπιο καπακι αντίολίσθητικο..οχι θηκη η' κάλυμμα! Απλο καπακι μπαταριας που να μην γλυστραει

Δες αυτή http://digitop.gr/product_info.php?products_id=708, όπως και παραπάνω. Την έχω και εγώ (όχι από αυτό το κατάστημα). Εχει καλό feeling. Είναι ότι πρέπει. Δεν έχω καταλάβει, με τόσα λεφτά κινητό και να έχει πλάτη που γλυστράει ρε μαμωτο!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω alex για την απάντηση! Αν κσι δεν μου εμφανίζει την φοτο ο browser. .μαλλον πρεπει να περασω το Adobe Flash (αν ξερεις και καναενα λινκ για κατέβασμα. ..) ! Πάντως αυτο με το καπακι όντος μουφα! Βασικα περιμένω να βγει το s4mini να το κανω ανταλλαγή γιατι με το s2 που ειχα και λογο οτι δουλευω πολυ με το ενα χερι το κινητο εχω βολεύτει πολυ τα κινητα με 4, 3 οθονες!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω alex για την απάντηση! Αν κσι δεν μου εμφανίζει την φοτο ο browser. .μαλλον πρεπει να περασω το Adobe Flash (αν ξερεις και καναενα λινκ για κατέβασμα. ..) ! Πάντως αυτο με το καπακι όντος μουφα! Βασικα περιμένω να βγει το s4mini να το κανω ανταλλαγή γιατι με το s2 που ειχα και λογο οτι δουλευω πολυ με το ενα χερι το κινητο εχω βολεύτει πολυ τα κινητα με 4, 3 οθονες!

 

εδώ για το link.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω για τις ζελατινες. δεν ειχα ποτε μου βαλει προστατευτικη ζελατινα στο κινητο οποτε δεν πολυξερω απο αυτα.

θα ηθελα να μαθω:

1) χαλαει καθολου την αφη; εννοω το νιωθεις αρκετα διαφορετικα απο το απλο gorilla glass;

2) προστατευει καθολου (εκτος απο τις γραζουνιες φυσικα) πιθανα ραγισματα στην οθονη;

μιλαω για μια απλη φθηνη ζελατινα σαν και αυτη.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω για τις ζελατινες. δεν ειχα ποτε μου βαλει προστατευτικη ζελατινα στο κινητο οποτε δεν πολυξερω απο αυτα.

θα ηθελα να μαθω:

1) χαλαει καθολου την αφη; εννοω το νιωθεις αρκετα διαφορετικα απο το απλο gorilla glass;

2) προστατευει καθολου (εκτος απο τις γραζουνιες φυσικα) πιθανα ραγισματα στην οθονη;

μιλαω για μια απλη φθηνη ζελατινα σαν και αυτη.

 

1) όχι δεν χαλάει την αφή

2) για να γλιτώσεις θες θήκη και πάλι παίζεται.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

1) όχι δεν χαλάει την αφή

2) για να γλιτώσεις θες θήκη και πάλι παίζεται.

 

μαλιστα...

επειδη ομως δεν θα ηθελα να βαλω θηκη θα ηθελα να ακουσω προτασεις για διακριτικες με οσο το δυνατον μεγαλυτερη προστασια θηκες για το ασπρο s3 (και αν υπαρχει και καποιο λινκ).

δεν υπαρχει ομως καμια ζελατινα εστω κατι που να μπαινει μονο στην οθονη και να προστατευει το κινητο απο δυνατα χτυπηματα; επειδη δεν μου αρεσει να μπαινει η θηκη και να χαλαει την ομορφια του κινητου.

για να πω την αληθεια, δεν εχω καν s3 αλλα προκειται να παρω το ασπρο αυτο το σαββατοκυριακο οποτε θα ηθελα να ρωτησω κατι τελευταιο... το gorilla glass κανει καθολου δουλεια; γιατι ακουω για θηκες και προστασιες και μου φαινεται περιεργο.

πολλα ζηταω, το ξερω, αλλα θα εκτιμουσα λιγη βοηθεια. ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα στο amazon.co.uk προσφορα την Anker 2200 στα €10. Αξιζει πιστευεται? Προτεινεται μηπως κατι καλυτερο σε παρομοιο κοστος? Δεν την χρειαζομαι απλα ειναι με 55% εκπτωση!
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. μήπως τυχόν υπάρχει κάποιος που να έχει τη συγκεκριμένη θήκη αλλά με το λευκό frame και να δίνει είτε τη θήκη ολόκληρη είτε μόνο το λευκό frame; ας μ στειλει pm αν υπάρχει. δε μπορώ να το βρώ με τπτ! έχω τι γκρι neo hybrid με το γαλαζιο frame και θέλω να βαλω το λευκό.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα στο amazon.co.uk προσφορα την Anker 2200 στα €10. Αξιζει πιστευεται? Προτεινεται μηπως κατι καλυτερο σε παρομοιο κοστος? Δεν την χρειαζομαι απλα ειναι με 55% εκπτωση!

 

πάρτην εγώ αυτή έχω και είμαι ευχαριστημενως. κρατά περισσότερο από την "μαμά"

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

πάρτην εγώ αυτή έχω και είμαι ευχαριστημενως. κρατά περισσότερο από την "μαμά"

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, αχρειαστη ναναι ;)

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, αχρειαστη ναναι ;)

 

εγω την ορίτζιναλ την παράτησα. αυτη δουλεύω απο την ημέρα που την αγόρασα. στην αρχή θα σου φανεί κάπως γιατί το κινητό θα γίνει λιγο πιο βαρύ αλλα μετα απο λίγο θα το συνηθίσεις.

αυτή αγόρασα

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B008AGA6PK/ref=redir_mdp_mobile?psc=1&redirect=true&ref_=oh_details_o00_s00_i00

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

εγω την ορίτζιναλ την παράτησα. αυτη δουλεύω απο την ημέρα που την αγόρασα. στην αρχή θα σου φανεί κάπως γιατί το κινητό θα γίνει λιγο πιο βαρύ αλλα μετα απο λίγο θα το συνηθίσεις.

αυτή αγόρασα

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B008AGA6PK/ref=redir_mdp_mobile?psc=1&redirect=true&ref_=oh_details_o00_s00_i00

 

Καπου ειχα διαβασει για εκρηξεις κινητου με την anker. Ισχυει? Μην παθουμε καμια ζημι κ τρεχουμε κ δεν φτανουμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω μια 'θηκη' που δεν ξερω αν υπαρχει κατι τετοιο και θα με βοηθησετε αν ξερετε κατι.....θελω στην ουσια να πιανει μονο γυρω γυρω απο το bezel...να ειναι εξω η πλατη και η οθονη δηλαδη....και οχι χοντροκοπιά...υπαρχει?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...