Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, πρων κατοχος του SG S2, θέλω να ρωτήσω κάτι για τις ταπετσαρίες.

Στο σ2 έβαζα μια φωτό ως ταπετσαρία και όταν έκανα slide την οθόνη γύριζε και η φωτό, στο σ3 μου κάνει περικοπή ένα κομάτι της φωτό και όταν το βάζω ταπετσαρια η φωτό μένει σταθερή!!!! Μπορεί να αλλάξει αυτό και να γίνετε όπως στο σ2? Ευχαριστώ!!!

 

Μόνο μέσω wallpaper wizardii από το Google play μπορείς να το κάνεις.. Δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο μέσω wallpaper wizardii από το Google play μπορείς να το κάνεις.. Δυστυχώς..

 

Και με το zedge μπορείς να το κάνεις κατεβάζοντας το wallpaper και πατώντας set και σίγουρα και με κάποιες άλλες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο στοκ launcher δεν κινείται η εικόνα του background. Πρέπει να βάλεις άλλον για να μπορεί να γίνει αυτό και με τα πιο πάνω προγράμματα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω wallpaper wizardii από το Google play μπορείς να το κάνεις.. Δυστυχώς..

 

Το κατέβασα αλλά δεν μου το κάνει.... βαζω corp landscape kai scroll αλλα κάνει τα ίδια. Μπορείς να μου πείς τι ρυθμιση βάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Samsung posts record profit, Galaxy S III to hit 19M sales in Q3

 

http://www.gsmarena.com/newscomm-4484.php

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι ξεβάφει για πλάκα..δυστυχώς...

Στο λευκό μου δεν έχω τκανένα τέτοιο θέμα, όμως...

Σφραγισμενο ηταν?Μηπως ηταν εκθεσιακο?

Σφραγισμένο ήταν.

Θα σου έτυχε ελαττωματικό !

δεν εχω ακούσει πολλα τέτοια φαινόμενα ,να το γυρίσεις πισω και να πάρεις άλλο .

Θα το δεχθουν όμως; Μπορεί να υποστηρίξουν ότι έγινε από κακή χρήση. Πάντως εγώ παρήγγειλα ήδη από ebay ένα γνήσιο καπάκι να υπάρχει...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάει και θα επιμείνει για αλλαγή! Εξάλλου σε αυτούς ένα καπάκι έχει αστείο κόστος ενώ για μας είναι 20ευρω..κι εμένα είχε σαν 2 μικρές φυσαλίδες και επεμεινα να μου το αλλάξουν από kaizer όταν το πήρα και δέχθηκαν χωρίς καμία αντίρρηση.. Ναι είναι ευαίσθητο το μπλε να έχετε το νου σας!! Και το bezel περιμετρικά θέλει προσοχή γιατί κάπου αλλού διάβασα ότι μπορεί να γρατσουνιστει εύκολα..
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε μια φλασια , στο lock screen που βγαζει νεα απο κατω , παιζει να μπει με καποιο τροπο αλλη σελιδα απο feed news ?καπως θα παιζει με ροοτ δε παιζει
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα πρωτα διοτι η Samsung δεν εχει βγαλει τιποτα απολυτος σχετικα με τη σκοπιμοτητα της αναβαθμισης αν διορθωνει η προσθετη καποια πραγματα και δευτερων το κινητο παει σφαιρα,ρολαρει πολυ ομαλα χωρις κανενα θεμα σε καθε λειτουργεια της συσκευης που κανω καθημερινα.

Για ποιο λογω να ρισκαρω με κανενα update και εχω τιποτα θεματακια απο το πουθενα και να μπλεξω στα καλα καθουμενα.

Πολλες φορες τα update αντι να επιλυουν η'προσθετουν λειτουργιες ισως δημιουργησουν θεματα απο το μηδεν.

Το εχω δει το εργο και απο αλλες εταιρειες.....βγαζουν ενα update και μετα αναμονη για 2υτερο update για διορθωση των προβληματων που πιθανος δημιουργησε το πρωτο update.

Σπάνια μπορει να συμβει να έχει προβλήματα το νέο update.

Τις περισσότερες φορές τα προβλήματα προέρχονται απο την εγκατάσταση. Και στο Sii, ακούγαμε για προβλήματα της νέας έκδοσης απο κάποιους αλλα δεν υπήρχαν. Πολλές φορές υπάρχουν εφαρμογές που δεν κάθονται καλα μετα το update. Αν όμως γίνει επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο απο την αρχη, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι χειρότερα απο πριν.

Εκτός αυτου με το Odin μπορεις να ξανα γυρίσεις στην προηγούμενη.

 

Θα το πάει και θα επιμείνει για αλλαγή! Εξάλλου σε αυτούς ένα καπάκι έχει αστείο κόστος ενώ για μας είναι 20ευρω..κι εμένα είχε σαν 2 μικρές φυσαλίδες και επεμεινα να μου το αλλάξουν από kaizer όταν το πήρα και δέχθηκαν χωρίς καμία αντίρρηση.. Ναι είναι ευαίσθητο το μπλε να έχετε το νου σας!! Και το bezel περιμετρικά θέλει προσοχή γιατί κάπου αλλού διάβασα ότι μπορεί να γρατσουνιστει εύκολα..

 

Ευθύμη πράγματι το bezel γρατζουνιεται ακόμα και με τα νύχια μας.:) το ίδιο και το πίσω καπάκι. Προσοχη να αφαιρείται τακτικά τη θήκη και να το καθαριζετε, γιατι περνα σκόνη και λειτουργει σαν γυαλοχαρτο, κάνοντας γραμουλες.

 

 

@@ Aυτη η πατέντα με τις ρυθμίσεις για φωτογραφίες σε χαμηλο φωτισμο που προτείνει κάποιος στο XDA, δεν κάνει τίποτα. Δινει λιγο φως αλλα χειροτερεύει την κατάσταση αφου η φωτογραφία δεν έχει ευκρίνεια. Επίσης στην ρύθμιση νυχτερινή φωτογραφία, μένει το κλειστρο για παρα πολυ χρόνο ανοιχτό για να περάσει περισσότερο φως και θέλει πολυ σταθερο χέρι. Εγω αυτη την ρύθμιση που λέει, δηλαδη iso100 και "νυχτερινή" θα την πρότεινα για να πετύχετε ένα όμορφο εφε που βλέπουμε συχνα σε επαγγελματικές φωτογραφίες.

Εννοω βραδινη φωτογράφιση ενός δρόμου με κίνηση. Θα δείτε μετα τα φώτα των αυτοκινήτων να κάνουν κόκκινες γραμμές που ακολουθούν την πορεία του δρόμου.

Χρειάζεται όπως να έχετε το κινητο κάπου σταθερά γιατι αν κουνηθεί έστω και λίγο θα κάνει blur.

 

Μετα απο παρα πολλές δοκιμές, το μοναδικο που μπορείτε να κάνετε σε δωματια με χαμηλο φωτισμο, είναι να βρίσκεστε όσο το δυνατόν πιο κοντα στο αντικείμενο που φωτογραφιζετε και να χρησιμοποιείτε HDR.

 

Επισης το φλας δίνει μια μπλε απόχρωση στις φωτογραφίες. Μπορείτε μετα να τις διορθώσετε κατα μεγάλο ποσοστο, με οποιοδήποτε πρόγραμμα επεξεργασίας ακόμα και μ' αυτο που έχει ενσωματωμένο, αν πάτε edit photo, χρώμα και επιλέξτε το φίλτρο κορεσμος. Με 1-2 + δεξιά στην μπάρα που βγάζει, επανέρχονται τα χρώματα στο φυσιολογικο.

Αν το κάνετε στο pc σας με photoshop, αρκει το auto levels.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και το μπλε εχω απο πλασιο αλλα το καπακι ειναι οκ το χρωμα του μια χαρα.φοραει θηκη nillkin για προστσια.
TCe
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ εδω και λιγη ωρα εχω αυτο το ομορφο ''τερας'' στα χερια μου απλα τα σπαει... εγω γιατι δε βλεπω προβλημα στις φωτο προς το παρων αλλα εχω ενθουσιαστει τοσο?? το εμπειρο μου ματι ειναι ασχετο η καποια ατομα απο δω μεσα? που βγαλαν αχρηστο το κινητο??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σπάνια μπορει να συμβει να έχει προβλήματα το νέο update.

Τις περισσότερες φορές τα προβλήματα προέρχονται απο την εγκατάσταση. Και στο Sii, ακούγαμε για προβλήματα της νέας έκδοσης απο κάποιους αλλα δεν υπήρχαν. Πολλές φορές υπάρχουν εφαρμογές που δεν κάθονται καλα μετα το update. Αν όμως γίνει επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο απο την αρχη, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι χειρότερα απο πριν.

Εκτός αυτου με το Odin μπορεις να ξανα γυρίσεις στην προηγούμενη.

 

 

Τελικα εκανα την αναβαθμιση μεσω wifi διοτι απο πρωι μου βγαζει συνεχεια μηνυματα και μου εσπασε τα νευρα:p

Ελπιζω ολα να λειτουργουν ομαλα οπως και πριν την αναβαθμιση

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση;

Το ειδα σημερα απο κοντα και παρατηρησα κατι... Οταν εμπαινα σ ενα site η φωτεινοτητα επεφτε και η οθονη ηταν σκοτεινη σχετικα. Τσεκαρα τις ρυθμισεις, στ προβολη, η φωτεινοτητα ηταν στο φουλ και η αυτοματη φωτεινοτητα απενεργοποιημενη. Ειναι καποια αλλη ρυθμιση που ευθυνεται γι αυτο ή ετσι ειναι η συσκευη?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση;

Το ειδα σημερα απο κοντα και παρατηρησα κατι... Οταν εμπαινα σ ενα site η φωτεινοτητα επεφτε και η οθονη ηταν σκοτεινη σχετικα. Τσεκαρα τις ρυθμισεις, στ προβολη, η φωτεινοτητα ηταν στο φουλ και η αυτοματη φωτεινοτητα απενεργοποιημενη. Ειναι καποια αλλη ρυθμιση που ευθυνεται γι αυτο ή ετσι ειναι η συσκευη?

 

Έχει δικιά του ρύθμιση φωτεινότητας ο browser ;)

Link to comment
Share on other sites

Ααα πες το ετσι! Εν τω μεταξυ το καταστημα ειχε υπευθυνη της σαμσουνγκ η οποια μου λεγε ποσο τελειο ειναι το κινητο κλπ αλλα σ αυτη την ερωτηση δεν ηξερε ν απαντησει!!

 

Που το βρισκουμε? στις ρυθμισεις γενικα, ή ανοιγοντας τον browser εχει ρυθμισεις εκει?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ααα πες το ετσι! Εν τω μεταξυ το καταστημα ειχε υπευθυνη της σαμσουνγκ η οποια μου λεγε ποσο τελειο ειναι το κινητο κλπ αλλα σ αυτη την ερωτηση δεν ηξερε ν απαντησει!!

 

Που το βρισκουμε? στις ρυθμισεις γενικα, ή ανοιγοντας τον browser εχει ρυθμισεις εκει?

 

Αν πατήσεις πλήκτρο menu ενώ είσαι στον browser εχει επιλογή φωτεινότητας και από εκεί ρυθμίζεις είτε σταθερή και αυτόματη καθώς και μπορείς να κάνεις κάποια προφίλ προεπιλεγμενης τιμής..

Που να το ξέρει το κοριτσάκι.. Εδώ και οι ίδιοι οι χρήστες χάνονται συχνά. Εγώ δεν έχω καν εγκατεστημενο τον stock browser αλλά το είδα από περιέργεια γιατί είχα διαβάσει εδώ το συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

οκ σ ευχαριστω!

 

Κοιτα οταν υπαρχει υπαλληλος της samsung που μου περιγραφει τις δυνατοτητες του κινητου, και μου λεει ποσο καλο ειναι, δεν υποτιθεται οτι πρεπει να ξερει και τα παντα γυρω απο τη συσκευη? αλλιως τι να το κανω, να μου πει οτι εχει το s voice και 8mp καμερα?

 

Σαν χρωμα ποιο ειναι καλυτερο για αγορα/ κατι διαβασα οτι το μπλε ξεβαφει.. Γενικα, δαχτυλιες πχ ή γρατζουνιες που φαινονται λιγοτερο?

 

Επισης.. εχω διαβασει εδω οτι η samsung δεν επιτρεπει να μεταφερεις apps στην καρτα. Αν αγορασει κανεις την εκδοση των 16gb (που δεν ειναι κι ολα διαθεσιμα) ποσες περιπου εφαρμογες χωρανε? ωστε να χεις τα apps εκει, και να χρησιμοποιεις καρτα μνημης για φωτο/βιντεο

:cool:
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Επισης.. εχω διαβασει εδω οτι η samsung δεν επιτρεπει να μεταφερεις apps στην καρτα. Αν αγορασει κανεις την εκδοση των 16gb (που δεν ειναι κι ολα διαθεσιμα) ποσες περιπου εφαρμογες χωρανε? ωστε να χεις τα apps εκει, και να χρησιμοποιεις καρτα μνημης για φωτο/βιντεο

εχεις 9 giga για εφαρμογες!!

πρακτικα δεν γεμιζει , εαν το γεμισεις μετα δεν θα βρισκεις την εφαρμογη που θες γιατι θα ειναι παααρα πολλες !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεβαφει τόσο έντονα όσο μπορείς να νομίζεις.. Πάρε οποίο σου αρέσει αν και το λευκό μάλλον θα δείχνει λιγότερες δακτυλιες κατά την γνώμη μου!! Τώρα για την εσωτερική μνήμη χωράνε πάμπολλες εφαρμογές εκτός αν πας και να βάλεις μεγάλα σε μέγεθος παιχνίδια κι εφαρμογές.. Εγώ πάντως πρόβλημα δεν έχω κι έχω περίπου 100 εφαρμογές με gps και 1-2 μεγάλα παιχνίδια των 500mb..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια χάρη από κάποιον , είχα αναφέρει και στο παρελθόν το πρόβλημα μου αλλά δεν κατάφερα να βρω λύση .

Δεν μπορώ με τίποτα να συνδέσω το κινητό σε 802.11n wifi. Ενώ έχω ενεργοποιημένο στο router το πρωτοκολο "n" το κινητό συνδέεται μόνο στα 54Mbps. To galaxy s 1 που εχω συνδέεται στα 65mbps , ενώ το pc στα 130Mbps. Όταν βάζω τον router να εκπεμει μόνο σε πρωτοκολο "n" βρίσκω το δίκτυο μου αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί , μου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού .Το πιο παράξενο είναι ότι στην εφαρμογή andromizer στις ρυθμίσεις για 802.11n μου βγάζει " your device is not exist Wifi 802.11n set"

μπορεί καποιος να κατεβάσει την εφαρμογή andromizer και να μου πει τi μήνυμα παίρνει ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.j.y.daddy.customizer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qLnkuZGFkZHkuY3VzdG9taXplciJd

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια χάρη από κάποιον , είχα αναφέρει και στο παρελθόν το πρόβλημα μου αλλά δεν κατάφερα να βρω λύση .

Δεν μπορώ με τίποτα να συνδέσω το κινητό σε 802.11n wifi. Ενώ έχω ενεργοποιημένο στο router το πρωτοκολο "n" το κινητό συνδέεται μόνο στα 54Mbps. To galaxy s 1 που εχω συνδέεται στα 65mbps , ενώ το pc στα 130Mbps. Όταν βάζω τον router να εκπεμει μόνο σε πρωτοκολο "n" βρίσκω το δίκτυο μου αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί , μου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού .Το πιο παράξενο είναι ότι στην εφαρμογή andromizer στις ρυθμίσεις για 802.11n μου βγάζει " your device is not exist Wifi 802.11n set"

μπορεί καποιος να κατεβάσει την εφαρμογή andromizer και να μου πει τi μήνυμα παίρνει ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.j.y.daddy.customizer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qLnkuZGFkZHkuY3VzdG9taXplciJd

 

Φίλε μου σε router Belkin όταν το ρυθμίζω να εκπέμπει μόνο σε ''n'' συνδέεται το κινητό , παρ όλα αυτά η εφαρμογή που λες μου βγάζει το ίδιο μήνυμα ''your device is not exist Wifi 802.11n set(or not found). δυστυχώς δεν ξέρω πως να δω στα πόσα Mps συνδέεται

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στης ρυθμίσεις του wifi βρες το δίκτυο σου και κάνε παρατεταμένο κλικ πάνω στο όνομα του δικτύου, μετά πάτα τροποποίηση διαμόρφωση, εμφάνιση σύνθετων επιλογών
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεβαφει τόσο έντονα όσο μπορείς να νομίζεις.. Πάρε οποίο σου αρέσει αν και το λευκό μάλλον θα δείχνει λιγότερες δακτυλιες κατά την γνώμη μου!! Τώρα για την εσωτερική μνήμη χωράνε πάμπολλες εφαρμογές εκτός αν πας και να βάλεις μεγάλα σε μέγεθος παιχνίδια κι εφαρμογές.. Εγώ πάντως πρόβλημα δεν έχω κι έχω περίπου 100 εφαρμογές με gps και 1-2 μεγάλα παιχνίδια των 500mb..

16gb εκδοση εχεις κι εσυ?

 

εχεις 9 giga για εφαρμογες!!

πρακτικα δεν γεμιζει , εαν το γεμισεις μετα δεν θα βρισκεις την εφαρμογη που θες γιατι θα ειναι παααρα πολλες !!

 

Στην εκδοση των 32gb μηπως ξερεις ποσος ειναι ο διαθεσιμος χωρος;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...