Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση οτι με root και stock rom μπορείς να δεχθείς OTA .

Μπορεί να κάνω και λάθος ........

 

πως το σιγουρευουμε αυτο ? μονο με δοκιμη ε?? :rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση οτι με root και stock rom μπορείς να δεχθείς OTA .

Μπορεί να κάνω και λάθος ........

 

Θα βγαλει την ενημερωση αλλα τις περισσοτερες φορες στο ''κατεβασμα'' θα βγαλει σφαλμα οτι το ''συστημα ειναι τροποποιημενο και δε μπορει να δεχθει αναβαθμιση'' (κατι τετοιο).

Αλλα και να περασει η αναβαθμιση θα χαθει το root.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ένα ενοχλητικό bug τόσο στην ελληνική LFB που φορούσα πριν όσο και στην αγγλική LG8 που φοράω τώρα.

Εάν έχω επιλέξει να συγχρονίζονται περισσότεροι λογαριασμοί πλην του google (πχ. του dropbox ή τον samsung) αδυνατώ να κάνω upload από την gallery οποιαδήποτε φωτογραφία στο picasa. Όταν επιλέγω την μεταφόρτωση στο picasa βγάζει πάντα ένα μήνυμα σφάλματος "αποτυχία ανάκτησης πληροφοριών λογαριασμού". Η μοναδική λύση που έχω ανακαλύψει είναι να διαγράψω όλους τους άλλους λογαριασμούς και να αφήσω μόνο τον google, οπότε και η μεταφόρτωση στο picasa γίνεται απρόσκοπτα. Λεπτομέρεια θα μου πείτε αλλά μου την σπάει.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Θα βγαλει την ενημερωση αλλα τις περισσοτερες φορες στο ''κατεβασμα'' θα βγαλει σφαλμα οτι το ''συστημα ειναι τροποποιημενο και δε μπορει να δεχθει αναβαθμιση'' (κατι τετοιο).

Αλλα και να περασει η αναβαθμιση θα χαθει το root.

Εμένα πάντως την τελευταία αναβάθμιση την πέρασε χωρίς πρόβλημα και ας ήμουνα root. Απλά χάθηκε το root και το ξαναέκανα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως την τελευταία αναβάθμιση την πέρασε χωρίς πρόβλημα και ας ήμουνα root. Απλά χάθηκε το root και το ξαναέκανα.

Και σε εμένα το ίδιο ακριβώς έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως την τελευταία αναβάθμιση την πέρασε χωρίς πρόβλημα και ας ήμουνα root. Απλά χάθηκε το root και το ξαναέκανα.

 

Και σε εμένα το ίδιο ακριβώς έκανε.

 

Μα το ανέφερα αυτό το ενδεχόμενο.Πολλοί χρήστες όμως αναφέρουν ότι τους βγάζει σφάλμα κατά την αναβάθμιση.

Ανάλογα την αναβάθμιση λοιπόν υπάρχουν αυτά τα δύο ενδεχομένα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

O ευκολοτερος τροπος για ροοτ?

Χρειαζομαι pc?

H μπορω και τωρα που ειμαι εξω..?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

O ευκολοτερος τροπος για ροοτ?

Χρειαζομαι pc?

H μπορω και τωρα που ειμαι εξω..?

Χρειάζεται pc

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για το i9305 παντως ξεκινησε..

528038_453244311365327_1090528088_n.jpg

 

Εχω GT-I9300 (ποια η διαφορά αλήθεια; ) και σήμερα μου έβγαλε ότι υπάρχει update. Και έβαλε... 4.0.4 Δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχα πριν αλλά μου βγάζει πλέον ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα updates :blink:

KCB
Link to comment
Share on other sites

Εχω GT-I9300 (ποια η διαφορά αλήθεια; ) και σήμερα μου έβγαλε ότι υπάρχει update. Και έβαλε... 4.0.4 Δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχα πριν αλλά μου βγάζει πλέον ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα updates :blink:

 

Ναι δεν εχει ξεκινησει το update σε 4.1 ακομα.Κι αυτο που τρεχει s3 της φωτο ειναι test firmware(εχει γινει leak) και οχι επισημη εκδοση. Χθες μαλιστα εγινε leak και πιο καινουρια εκδοση απ'την εικονιζομενη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ την αναβάθμιση σήμερα και αν το ήξερα δεν θα την έκανα γιατί μου κλείδωσε το κινητό,όποτε το κινητό σημαίνει οτι ειναι παραεισαγωγης και το στέλνω από εκεί που το αγόρασα η αν το πάω στην cosmote που είμαι υπάρχει περιπτώσει να το ξεκλειδωσουν για να δουλεύει στο δίκτυο τους.
Link to comment
Share on other sites

Το GT-9305 ειναι η Lte Ευρωπαΐκη εκδοση με 2gb Ram!

Το αλλο ειναι η εκδοση που εισαγεται στην Ελλαδα.

Το 9305 δεν εχει κυκλοφορησει ακομα και δεν ξερουμε αν θα το δουμε στα μερη μας...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Το GT-9305 ειναι η Lte Ευρωπαΐκη εκδοση με 2gb Ram!

Το αλλο ειναι η εκδοση που εισαγεται στην Ελλαδα.

Το 9305 δεν εχει κυκλοφορησει ακομα και δεν ξερουμε αν θα το δουμε στα μερη μας...

 

Καλα το δουμε δε το δουμε λιγο σημασια εχει μιας και το αγοραζουμε κι απ'το ιντερνετ αν χρειαστει! Το θεμα ομως ειναι θα λειτουργει κανονικα εδω η θα ειναι μονο για LTE δικτυα??? Αν λειτουργει κανονικα παντως θα ειναι μεγαλη μα****α της samsung προς ολους αυτους που το αγορασαν με 1gb ram

Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργεί κανονικά απλά θα υποστηρίζει και 4G το οποίο λίγο μας ενδιαφέρει για την Ελλάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Τελικά η μοναδική συσκευή που δεν κινδυνεύει απο τέτοιες ιστορίες είναι τα Note... κ εκεί θα ξαναπάω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Θα ξέρω ότι κάθε χρόνο θα μου βγάζει μια συσκευή με ότι μπορεί να βάλει απο HW+SW την εποχή εκείνη για να είναι καλυμενει από όλα για ένα κ βάλε χρόνο .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Ειναι λογικο σε καποια σημεια με χαμηλο σχετικα φωτισμο η λειτουργια εξυπνης διαμονης να μου αφηνει τον φωτισμο μονιμως ανοιχτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Τελικά η μοναδική συσκευή που δεν κινδυνεύει απο τέτοιες ιστορίες είναι τα Note... κ εκεί θα ξαναπάω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Θα ξέρω ότι κάθε χρόνο θα μου βγάζει μια συσκευή με ότι μπορεί να βάλει απο HW+SW την εποχή εκείνη για να είναι καλυμενει από όλα για ένα κ βάλε χρόνο .

 

Καλήμερα

Έτσι ξεκίνησε και το galaxy s με μια συσκευή κάθε χρόνο και κοιτά τώρα τι γίνεται ,αν τελικα επαληθευτούν ολα αυτα .

Τίποτα πλέον δεν είναι δεδομένο και σίγουρο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα

Έτσι ξεκίνησε και το galaxy s με μια συσκευή κάθε χρόνο και κοιτά τώρα τι γίνεται ,αν τελικα επαληθευτούν ολα αυτα .

Τίποτα πλέον δεν είναι δεδομένο και σίγουρο .

Δλδ Μιχάλη πιστεύεις πως θα βγάλει άλλες 5 συσκευές τους επόμενους 5 μήνες 5-5.5 ίντσες για να φοβόμαστε οτι θα γίνει οτι γίνεται με της σειρές Galaxy s?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δλδ Μιχάλη πιστεύεις πως θα βγάλει άλλες 5 συσκευές τους επόμενους 5 μήνες 5-5.5 ίντσες για να φοβόμαστε οτι θα γίνει οτι γίνεται με της σειρές Galaxy s?

 

Δεν ξέρω αν θα βγαλει πέντε .

Αυτό που διάβασα ειναι οτι στα άμεσα σχεδία ειναι εκτος απο άλλα χρώματα να βγει και ενα με λιγο μικρότερες διαστάσεις και ποιο προσιτή τιμή ( δεν θυμάμαι που το διαβασα .......ψαχνω) Ίσως να ειναι μόνο φήμες .

Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος πλέον οτι στο μοντελο που θα αγοράσεις η αντικατάσταση του θα γινει μετά απο ενα χρονο χωρίς ενδιάμεσα να έχουν βγει κάποιες ανανεωσης του ( σε spec --- εμφάνιση κ.τ.λ)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το GT-9305 ειναι η Lte Ευρωπαΐκη εκδοση με 2gb Ram!

Το αλλο ειναι η εκδοση που εισαγεται στην Ελλαδα.

Το 9305 δεν εχει κυκλοφορησει ακομα και δεν ξερουμε αν θα το δουμε στα μερη μας...

 

Την ερώτηση την έκανα γιατί αν δεις το screenshot που είχα έχει το 9305 με ελληνικά. Τέλος πάντων λίγο με ενδιαφέρει, η βασική μου απορία με το 4.0 και το 4.1 λύθηκε ευχαριστώ παιδιά!

KCB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα ξαφνικα με την καρτα μνημης την εξωτερικη! Παγ να βγαλω φωτο κ μου γραφει οτι δ μπορουν να εγγραφει φωτο στην καρτα κ με βαζει στην μνημη τηλεφωνου! Την καρτα την βλεπει η συσκευη κανονικα.. να περασω τΑινια μεσα δ με αφηνει μ λεει αποσυνδεθηκε.. οταν κανω επανεκιινηση η απεγκατασταση στις φωτο γεμιζει με 200 αχρηστα εικονιδια.. τι να την κανω? Χαλασε ετσι στα καλα καθουμενα? Να σβησω τα παντα απο μεσα μηπως στρωσει?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα ξαφνικα με την καρτα μνημης την εξωτερικη! Παγ να βγαλω φωτο κ μου γραφει οτι δ μπορουν να εγγραφει φωτο στην καρτα κ με βαζει στην μνημη τηλεφωνου! Την καρτα την βλεπει η συσκευη κανονικα.. να περασω τΑινια μεσα δ με αφηνει μ λεει αποσυνδεθηκε.. οταν κανω επανεκιινηση η απεγκατασταση στις φωτο γεμιζει με 200 αχρηστα εικονιδια.. τι να την κανω? Χαλασε ετσι στα καλα καθουμενα? Να σβησω τα παντα απο μεσα μηπως στρωσει?

 

ναι κάνε τον κόπο να της κάνει ένα format μέσω του μενού Ρυθμίσεις--->Χώρος αποθήκευσης--->Διαμόρφωση κάρτας SD

Link to comment
Share on other sites

γινεται να συνδεσω ενα αρχειο excel που εχω στον υπολογιστη μου με το κινητο? δηλαδη αν κανω αλλαγες σε αυτο απο τον υπολογιστη να περνανε και στο κινητο και το αντιστροφο? κατι σαν συγχρονισμος δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βγαλει πέντε .

Αυτό που διάβασα ειναι οτι στα άμεσα σχεδία ειναι εκτος απο άλλα χρώματα να βγει και ενα με λιγο μικρότερες διαστάσεις και ποιο προσιτή τιμή ( δεν θυμάμαι που το διαβασα .......ψαχνω) Ίσως να ειναι μόνο φήμες .

Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος πλέον οτι στο μοντελο που θα αγοράσεις η αντικατάσταση του θα γινει μετά απο ενα χρονο χωρίς ενδιάμεσα να έχουν βγει κάποιες ανανεωσης του ( σε spec --- εμφάνιση κ.τ.λ)

Μιχαλη δεν μπορώ να προδικάζω κ να αγχώνομαι βασιζόμενος σε φιλολογικές κουβέντες κ εικασίες, γενικά δεν την παλεύω με την καταστροφολογία κ τον αρνητισμό όταν δε στηρίζετε σε κουβέντες του στιλ (κάπου άκουσα οτι μπορεί να βγει εκείνο η το άλλο...).

Οταν και αν βγει το μικρότερο κ φθηνότερο κ εφόσον θα μου προσφέρει τα ίδια με το μεγάλο τότε θα το συζητήσουμε εκ νέου.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...