Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ Γιάννη!!!

Ακόμα θέλω λίγες μέρες για να το ψάξω λίγο...Σε πρώτη φάση διακρίνω την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ διάρκεια μπαταρίας που νομίζω ότι δεν υπάρχει σε άλλο smartphone....To draining είναι το ελάχιστο δυνατό παρότι έχω ανοιξεί τη συσκευή μια ώρα τώρα...

 

 

Δε το είχα δει!!!!Πολύ καλό!!!!!!!!!

 

Καμμιά θήκη παιδιά!!!!!!!!!

 

Ή χρησιμοποιεις την καλτσα στρατου

 

ή

 

http://www.ebay.com/itm/140857529802?var=440080122487&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

η πιο κοντινη σε αποσταση .Αγγλια.Την περιμενω

 

Παιδιά έχετε κανένα λινκ για screen protector;

 

http://www.ebay.com/itm/280979407535?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

οκ το ξερω τσουχτερη αλλα 3 χρονια τωρα ειμαι υπερευχαριστημενος απο τις sgp.Επισης απο Αγγλια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ή χρησιμοποιεις την καλτσα στρατου

 

ή

 

http://www.ebay.com/itm/140857529802?var=440080122487&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

η πιο κοντινη σε αποσταση .Αγγλια.Την περιμενω

 

 

 

http://www.ebay.com/itm/280979407535?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

οκ το ξερω τσουχτερη αλλα 3 χρονια τωρα ειμαι υπερευχαριστημενος απο τις sgp.Επισης απο Αγγλια

Κάτι σε Αθήνα μεριά??????Η γενικά Ελλάδα βρε παιδί μου να την έχω αύριο που κρυώνει το μωρό!!!

Όλοι οι παλιοί γνωριμοι εδώ. καλορίζικο παιδιά, καλό χειμώνα να έχουμε...

 

Ευχαριστούμε Βαγγέλη!!!!Αντε να βρεθούμε κι απο κοντά να τα απλώσουμε σα το παιδικό σταθμό!!!!!:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παικταρά μου Αύριο θα δώσεις καινούργιο update???

 

Ναι γιατί o Γιάννης έβαλε το 1% battery...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε!

πολυ ομορφες photos!

περιμενω και καμια βραδινή!:)

 

Λοιπον στα γρηγορα εβγαλα και μερικες εσωτερικες.

https://dl.dropbox.com/u/92582666/20121002_224412.jpg

https://dl.dropbox.com/u/92582666/20121003_002651.jpg

 

Και τωρα Χωρις φλας.

Πρωτα το Note2 και μετα το S3

https://dl.dropbox.com/u/92582666/20121003_012035.jpg

https://dl.dropbox.com/u/92582666/20121003_011656.jpg

 

Με HDR

https://dl.dropbox.com/u/92582666/20121003_012035_HDR.jpg

https://dl.dropbox.com/u/92582666/20121003_011715_HDR.jpg

 

Με νυχτερινη ληψη

https://dl.dropbox.com/u/92582666/20121003_012117_LLS.jpg

https://dl.dropbox.com/u/92582666/20121003_011647.jpg

 

Ολες εντελως προχειρα και στα γρηγορα..:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καποιες μαζεμενες ερωτησεις(sorry) αλλα σκεφτομαι το ενδεχομενο να το τσιμπησω μεσω γνωστης που την Δευτερα ερχεται απο Αμερικη γι'αυτο και οτι ειναι να γινει θα γινει γρηγορα.

 

1) Υπαρχει διαφορα στην τιμη USA - Ελλαδα και αν ναι ποσο?

 

2) Πως ειναι στα παιχνιδια σε σχεση με το Iphone 4 πχ, αν καποιος εχει σχετικη εμπειρια. (Αν το παρω θα ειναι προς το παρον για browsing και παιχνιδια με οψιον σε λιγους μηνες να χρειαστει και για δουλεια)

 

3) Εχω την απορια σαν κατοχος "μικρου" τηλεφωνου(iPhone4). Πως ειναι στην καθημερινοτητα ενα τοσο μεγαλο τηλ? Στην τσεπη, στο αυτι κτλ.

Πως αντιμετωπιζετε το θεμα της φορητοτητας?

 

4)Ξερει κανεις αν υπαρχει σε καποιο καταστημα να το δω απο κοντα?

 

5)Τελικα ειναι μονο εργαλειο δουλειας η και ψυχαγωγιας? Η καμερα τι λεει?

 

Υ.Γ: Ξερω οτι πιθανον οι αποριες μου να λυνονται καπου στις 97 σελιδες του θεματος αλλα βλεπω οτι καποιοι το παρελαβαν προσφατα οποτε οι απαντησεις θα ειναι... απο πρωτο χερι :p

 

Υ.Γ 2: Sorry και παλι για τις πολλες ερωτησεις :(

Edited by BlackRed_7
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1. Νομίζω πως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στις ΗΠΑ

2. Για σερφαρισμα μετα από 2 μέρες πλέον συμβίωσης ειναι απολαυση

3. καθαρά θεμα συνηθειας. Οταν πρωτοείδα το note 1 είπα αποκλείεται να το παρω. Οταν επαιξα λιγο μαζι του διαπιστωσα τις δυνατοτητες του και το πενακι και ειδα ότι μπαινει στη μπροστινη τσεπη του παντελονιου όλα κρίθηκαν! Οσο για το 2? πιο βολικό απο το 1 και όταν έχεις μαθει σε αυτες τις ιντσες τα μικροτερα σε δυσκολευουν και δε γυριζεις ευκολα πισω.

4. Εγώ το πήρα απο extreme-mobile (άψογη εξυπηρετηση ο Νίκος ) ίσως μπορεί να το δεις εκει .

5. Ειναι και τα 2 . Η καμερα είναι ακρως ικανοποιητικη ( αυτο ειναι σχετικο για τον καθενα).Ουσιαστικά το Νοτε ειναι μια κατηγορία από μόνο του.

Δεν το χορταίνω και όλο ανακαλυπτω ευχαριστες εκπληξεις.

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

Είδα το NoteI και το έπιασα για πρώτη φορά στα χέρια μου..... τραυματική εμπειρία λόγω όγκου.... δεν μπορούσα να το συνηθισω με τίποτε.... :lol:

Μάλλον για S3 με βλέπω σαν μεταβατικο σταδιο και αργότερα για NoteII :cry:

Είναι φοβερό μηχάνημα πάντως το ατιμο το NoteII... μαμώ την κρίση μας μέσα:X

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που στην εφαρμογή youtube αν το γυρίσεις στο πλάι έρχεται σε landscape ακόμα και αν εχεις την περιστροφή απενεργοποιημένη!

Στο S3 για κάποιο λόγο δεν γινόταν (μονο στο s3 θυμάμαι να θέλει ενεργό το auto rotate).

 

Δεν είμαι και σίγουρος αλλά νομίζω στο τελευταίο update της εφαρμογής του youtube το κάνει. Δηλαδή ακόμα και με απενεργοποιημένο το auto-rotate όταν το γυρίσεις σε landscape γυρνάει και μπαίνει και αυτόματα σε fullscreen.

 

Μια ερώτηση απο μένα:

Το amazon.de δεν μου βγάζει επιλογή τρόπου αποστολής (πχ. γρήγορη ή νορμαλ). Στέλνουν με courier ή έρχεται μέσω ΕΛΤΑ?

Βγάζει μόνο μια επιλογή "Standard shipping (an average of 7 to 21 business days)", και δεν μου κάνει για courier αυτό.

(εδώ και 2 μήνες δεν έχουν πάρει νέο συμβασιούχο ταχυδρόμο στην περιοχή μου και πηγαίνουμε μια στο τόσο να δούμε τι έχει έρθει, δήμος Καματερού Αττικής το σωτήριο έτος 2012....)

Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

Elthis, πάμε για το "Galaxy Note II: Η Βίβλος"; ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Elthis, πάμε για το "Galaxy Note II: Η Βίβλος"; ;)

 

Μάλιστα...:)

Λίγο χρόνο να βρω μόνο...

Θα παρακαλούσα για αυτό το λόγο τα παιδιά που έχουν βρει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χρήσιμο σαν πληροφορία/βιντεο κτλ, να μου τα στείλουν ένα p.m. να τα συγκεντρώσω...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Octap σου λεει 7-21 ημερες γιατι απλα..δεν υπαρχει διαθεσιμο το κινητο..προπαραγγελια κανεις στην ουσια και δεν χρεωνει την καρτα ακομη παρα οτσν ερθει στοκ και αν φυσικα εισαι στη λιστα με αυτους που θα παραλαβουν ...στο αγγλικο αμαζον λεει παραλαβη για το γκρι μεσα οκτωβρη ενω το λευκο 2 νοεμβρη
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η μπαταρία δε φορτίζει μέσω usb ούτε του χρόνου! Από το βράδυ που ξάπλωσα το άφησα πάνω στο πισί και ακόμα να γεμίσει!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η μπαταρία δε φορτίζει μέσω usb ούτε του χρόνου! Από το βράδυ που ξάπλωσα το άφησα πάνω στο πισί και ακόμα να γεμίσει!

 

Λογικό.... Έτσι είναι αυτού του μεγέθους οι μπαταρίες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για την Omega Note II άνοιξα θέμα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345601

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ είμαι και εγώ κάτοχος του Note II σε χρώμα λευκό. Αύριο θα έχω και το γκρι χρώμα και όποιο μου κάτσει καλύτερα στο μάτι αυτό και θα κρατήσω. Αυτό που με απογοήτευσε πάντως εκ πρώτης είναι η οθόνη του. Το ίδιο ακριβώς θέμα με όλες τις οθόνες και όλες τις μάρκες και κυρίως με τα iphone. Αυτό το κίτρινο αντί του λευκού μου σπάει τα νεύρα.

Ξέρω πολλοί από εσάς δεν θα το παρατηρείτε αλλά στα δικά μου μάτια όταν κοιτάζεις την οθόνη κάθετα, το λευκό κιτρινίζει.

 

Κατά τα λοιπά όπως τα έχουν γράψει τα παιδιά αλλά περισσότερα θα μπορώ να πω το βραδάκι που θα κάνω χρήση και στο φως του ηλίου.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και εγώ την γνώμη μου για την απόκριση της κάτω από τον ήλιο.

 

Ήδη μου είχε μεταφερθεί από τον petrosa που πέρασε από τα χέρια του ότι δεν διαφέρει με το s3 σχεδόν καθόλου.

Στα δικά μου τα μάτια το αποτέλεσμα ήταν λίγο καλύτερο αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι κάτω από τον ήλιο βλέπεις.

 

Καλά ρε γα@#$@&^#το δεν μπορούν σε κινητά τόσο μεγάλης αξίας να βάζουν πάνελ που να τα καταφέρνουν κάτω από το φως του ηλίου?

 

Πως γίνεται το galaxy S και το galaxy S2 ακόμα και το note I να υπερτερούν σε αυτούς τους τομείς τόσο χαοτικά από το κακόμοιρο το S3 που μετά ζόρι μπορείς να διακρίνεις τι δείχνει στην οθόνη του.

Στο note II η κατάσταση παρότι είναι λίγο καλύτερη από το s3 σε καμία περίπτωση δεν είναι όπως θα έπρεπε για κινητό αυτής της αξίας.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το κάνουν επίτηδες για να μην το βλέπει ο ήλιος...

Πέρα από την πλάκα είναι ένα θέμα όπως και στο S3...

Βέβαια είναι τόσο μικρό σε όλα τα άλλα που προσφέρει το Απόλυτο Νοτελι...

Αλλά ναι είναι ένα θέμα...

Όπως και για κάποιους για μένα όχι το θέμα τις κάμερας...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το κάνουν επίτηδες για να μην το βλέπει ο ήλιος...

Πέρα από την πλάκα είναι ένα θέμα όπως και στο S3...

Βέβαια είναι τόσο μικρό σε όλα τα άλλα που προσφέρει το Απόλυτο Νοτελι...

Αλλά ναι είναι ένα θέμα...

Όπως και για κάποιους για μένα όχι το θέμα τις κάμερας...

 

Φαντάζομαι όμως ότι στη χώρα μας το θέμα δεν είναι καθόλου μικρό τη στιγμή που έχουμε καλοκαίρι και ηλιοφάνεια σχεδόν όλο το χρόνο.

 

Το μόνο καλό είναι ότι το καλοκαίρι πέρασε οπότε δεν θα το κουβαλάμε στις παραλίες τουλάχιστον φέτος. Γιατί αλλιώς θα έλυσες γρίφους για το τι απεικονίζεται στην οθόνη.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Είχα βγει πριν λίγο έξω για να κάνω μια δουλίτσα και είδα την οθόνη κάτω από τον ήλιο με φουλ ηλιοφάνεια σήμερα στην Αθήνα :cool: Μέχρι χθες είχα το S3 αλλά το έδωσα και δεν μπόρεσα να κάνω ευθεία αντιπαράθεση αλλά επιτρέψτε μου να πω ότι καμία σχέση το ένα με το άλλο. Παιδιά με το note2 είναι καθαρά βελτιωμένο σε αυτόν τον τομέα και εμένα προσωπικά τα μάτια μου είδαν διαφορά προς το καλύτερο. Είχα την ρύθμιση στο αυτόματο και την έβαλα και στο full αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο φυσικά και φοράω Omega v1.1 που από όσο ξέρω δεν έχει κάποια ρύθμιση/mod/tweak κτλ που να αφορούν στην φωτεινότητα. Να αναφέρω ότι ποτέ δεν είχα θέμα με την φωτεινότητα λόγω μη χρήσης κάτω από τον ήλιο αλλά το πρόβλημα υπήρχε και το είχαμε αναφέρει εκτενώς.. Τώρα μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος και μάλιστα είναι λιγάκι πιο ψηλά η αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας και σε χαμηλό φωτισμό (πχ το βράδυ όταν παίζει μόνο η TV κτλ) πάντα σε σχέση με το S3
Link to comment
Share on other sites

Είχα βγει πριν λίγο έξω για να κάνω μια δουλίτσα και είδα την οθόνη κάτω από τον ήλιο με φουλ ηλιοφάνεια σήμερα στην Αθήνα :cool: Μέχρι χθες είχα το S3 αλλά το έδωσα και δεν μπόρεσα να κάνω ευθεία αντιπαράθεση αλλά επιτρέψτε μου να πω ότι καμία σχέση το ένα με το άλλο. Παιδιά με το note2 είναι καθαρά βελτιωμένο σε αυτόν τον τομέα και εμένα προσωπικά τα μάτια μου είδαν διαφορά προς το καλύτερο. Είχα την ρύθμιση στο αυτόματο και την έβαλα και στο full αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο φυσικά και φοράω Omega v1.1 που από όσο ξέρω δεν έχει κάποια ρύθμιση/mod/tweak κτλ που να αφορούν στην φωτεινότητα. Να αναφέρω ότι ποτέ δεν είχα θέμα με την φωτεινότητα λόγω μη χρήσης κάτω από τον ήλιο αλλά το πρόβλημα υπήρχε και το είχαμε αναφέρει εκτενώς.. Τώρα μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος και μάλιστα είναι λιγάκι πιο ψηλά η αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας και σε χαμηλό φωτισμό (πχ το βράδυ όταν παίζει μόνο η TV κτλ) πάντα σε σχέση με το S3

Eυθυμη εγώ με την Omega είδα λιγο αυξημένο drain σε σχέσει με την stok για τσέκαρε κ θα τα πούμε κ από κοντά .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, αλλά προσωπικά πολύ με χαροποιούν τα σχόλια για καλύτερο home button από το S3. Ειδικά εγώ που δεν τα πάω με τίποτα τα hw keys, το αρκετά σκληρό home του S3 έκανε το multitasking αρκετά κουραστικό και ήταν ένα ψιλοσόκ για εμένα... :lol:

 

Αφού ζηλεύω το home του Galaxy Ace 2 της γυναίκας... :p

 

 

BTW το led notification πως είναι? Τόσο μεγάλο/δυνατό σαν του S3?

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Σε εντελώς στοκ κατάσταση με ότι δίνει η στοκ να είναι όλα ενεργά και εννοείται ακόμα fb Twitter tapatalk Gmail drobdox στην δεύτερη πλήρη φόρτιση από το πρωί και με 2 ώρες ενεργεί οθόνη είμαι στο 80%...

Μόνο με Wi-Fi συνέχεια ενεργό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είχα βγει πριν λίγο έξω για να κάνω μια δουλίτσα και είδα την οθόνη κάτω από τον ήλιο με φουλ ηλιοφάνεια σήμερα στην Αθήνα :cool: Μέχρι χθες είχα το S3 αλλά το έδωσα και δεν μπόρεσα να κάνω ευθεία αντιπαράθεση αλλά επιτρέψτε μου να πω ότι καμία σχέση το ένα με το άλλο. Παιδιά με το note2 είναι καθαρά βελτιωμένο σε αυτόν τον τομέα και εμένα προσωπικά τα μάτια μου είδαν διαφορά προς το καλύτερο. Είχα την ρύθμιση στο αυτόματο και την έβαλα και στο full αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο φυσικά και φοράω Omega v1.1 που από όσο ξέρω δεν έχει κάποια ρύθμιση/mod/tweak κτλ που να αφορούν στην φωτεινότητα. Να αναφέρω ότι ποτέ δεν είχα θέμα με την φωτεινότητα λόγω μη χρήσης κάτω από τον ήλιο αλλά το πρόβλημα υπήρχε και το είχαμε αναφέρει εκτενώς.. Τώρα μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος και μάλιστα είναι λιγάκι πιο ψηλά η αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας και σε χαμηλό φωτισμό (πχ το βράδυ όταν παίζει μόνο η TV κτλ) πάντα σε σχέση με το S3

 

Σμφωνω με τον προλαλησαντα.Δεν γνωριζω τα standard του καθενος αλλα για τα δικα μου τα ματακια η οθονη του ειναι μια χαρα κατω απο τον ηλιο .Ολα αυτα με stock rom

 

@gkp

και σε εμενα κρασαρει o στοκ. chrome και stock browser στο gnexus δεν κρασαρουν

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μπω στο insomnia και ο browser κρασάρει μετά από λίγο.

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς να δει αν του κάνει το ίδιο?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...