Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείτε ότι έκανα και τα 3 wipe αφού από 4.1.1 πήγα σε 4.1.2 το μόνο που δεν έσβησα ήταν η εσωτερική μνήμη.

Θα το κάνω λοιπόν και βλέπουμε, γιατί από ότι κατάλαβα δεν το κάνει σε κανέναν άλλο ούτε είναι θέμα κάποιας ρύθμισης....:(

Ευχαριστώ Κώστα.

 

Καλώς όρισες Ρεβέκκα.:)

Με ποιόν launcher χάνεις τη δεξιά σελίδα; Δεν δοκιμάζεις το Nova μιας και οι περισσότεροι χρησιμοποιουμε αυτόν. Αν δεν στο κάνει με Nova μήπως έχει κάποιο θέμα ο Tw με τις custom roms;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγα μια βόλτα απο το Media Markt και έπιασα ξανά στο χέρι το Note II.Τσέκαρα να δώ τι παίζει με το csc κ.τ.λ. και μου εμφάνισε τα εξής:

 

AP:N7100XXALJ3

 

CP:N7100XXLJ2

 

CSC:N7100OXXALJ4

 

Τί παίζει δηλαδή;Ξέρει κανείς να μου πεί;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μια βόλτα απο το Media Markt και έπιασα ξανά στο χέρι το Note II.Τσέκαρα να δώ τι παίζει με το csc κ.τ.λ. και μου εμφάνισε τα εξής:

 

AP:N7100XXALJ3

 

CP:N7100XXLJ2

 

CSC:N7100OXXALJ4

 

Τί παίζει δηλαδή;Ξέρει κανείς να μου πεί;

Η Ελληνική είναι. Εχω τα ίδια ακριβώς

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μετράω ώρες που το έχω στην κατοχή μου. :D τόση ώρες στο γραφείο ζήτημα είναι να έχω δουλέψει 5 λεπτά :D

μία ερωτήσουλα. Πώς μπορώ να σταματήσω την συνεχόμενη εναλλαγή των οθονών;;; Δηλαδή, έχω 5 οθόνες με τα widgets μου. Όταν φτάνω στην 1η οθόνη απο αριστερά δεν θέλω να με πηγαίνει κατευθείαν στην 5η, αλλά να σταματάει εκεί και να πρέπει να κάνω την αντίστροφη κίνηση για να πάω στις άλλες οθόνες. (δεν ξέρω αν το διατύπωσα σωστά...)

...Με μοντέρνα Ελληνικά.. θέλω να σταματήσω το looping των widgets screens. :D

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική είναι. Εχω τα ίδια ακριβώς

 

Μάλιστα.Εντομεταξύ φίλε δεν ξέρω.Αλλά η συγκεκριμένη συσκευή σερνόταν.Έχανε fps στο scrolling, στην συλλογη κολουσε στην αλλαγή φωτογραφιών κ.τ.λ. κάτι δεν πήγαινε καλά.Τρόμαξα :/ Έκλεισα από πίσω ότι έτρεχε.Εκκαθάριση της RAM έκανα και πάλι τα ίδια.Τί λές να παίζει;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

330 σελιδες και το 99% των μνμτων ειναι θετικοτατα και υποδεικνυουν την τελειοτητα του θηριου...:):):)και διαβαζω σε αλλα forum για κινητα των 730 ευρω και σε 50 σελιδες το 80% ειναι προβληματα και αστοχιες :X:X:X:X Αυτη την φορα η samsung απεδειξε οτι οταν θελει μπορει να κανει θαυματα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Εντομεταξύ φίλε δεν ξέρω.Αλλά η συγκεκριμένη συσκευή σερνόταν.Έχανε fps στο scrolling, στην συλλογη κολουσε στην αλλαγή φωτογραφιών κ.τ.λ. κάτι δεν πήγαινε καλά.Τρόμαξα :/ Έκλεισα από πίσω ότι έτρεχε.Εκκαθάριση της RAM έκανα και πάλι τα ίδια.Τί λές να παίζει;

 

Μα έτσι τρέχει το Note2, δεν το ξέρεις? αυτό είναι το φυσιολογικό του :lol:

Ποιός ξέρει τι έχουν κάνει στην συσκευή. Καμία σχέση.

Τόσοι κάτοχοι υπερευχαριστημένοι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν χρησιμοποιούν το email app. Μπορείς κάπως να σου δείχνει όλα τα unread mails στο bubble notification Και όχι μόνο όσα έχει το inbox? Όταν λέω όλα εννοώ και αυτά που είναι μέσα σε κάποιο subfolder.
Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι τρέχει το Note2, δεν το ξέρεις? αυτό είναι το φυσιολογικό του :lol:

Ποιός ξέρει τι έχουν κάνει στην συσκευή. Καμία σχέση.

Τόσοι κάτοχοι υπερευχαριστημένοι.

 

I hope so my friend ;)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

I hope so my friend ;)

 

Να ξέρεις ότι και εγώ είχα πάει πλαίσιο και είχα ξενερώσει, αλλά όταν το ρυθμίσεις στα μέτρα σου δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι τρέχει το Note2, δεν το ξέρεις? αυτό είναι το φυσιολογικό του :lol:

Ποιός ξέρει τι έχουν κάνει στην συσκευή. Καμία σχέση.

Τόσοι κάτοχοι υπερευχαριστημένοι.

 

Είναι πραγματικά απορίας άξιο πως στα πολύ καταστήματα τα μηχανήματα σέρνονται. Νομιζω ότι ίσως παίζει ρόλο ο τρόπος που φορτίζουν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους κατόχους της Βίβλους!Είμαι μόλις κάτι ευρώ πριν την αγοράς και θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση!Όντας κάτοχος Android συσκευών θέτω το εξής ερώτημα. Αξίζει να το πάρω από τα σκρουτζομάγαζα όπως π.χ Play247 με 567 Euro ή να πάω κατευθείαν GetItNow με 630;Το ρωτάω για τους εξής λόγους:Υπάρχει περίπτωση η συσκευή να είναι ανοιγμένη;;; Θα έχω την δυνατότητα για OTA με την stock; Το δεύτερο το θεωρώ σημαντικό γιατί η αρχή του android είναι η δυνατότητα να επιλέγεις τι θέλεις!

 

Ευχαριστώ παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το αναφερω εδω γιατι δε νομιζω να ειναι θεμα της εφαρμογης per se, αλλα πρεπει να εχει να κανει με τη συσκευη ή με κατι αλλο, παντως σιγουρα οχι με την εφαρμογη γιατι γιατι σε αλλες συσκευες δεν ειχα θεμα.

 

Οταν ανοιγω τον Opera Mini μου πεταει ενα μηνυμα πως συλλεγει στοιχεια για τη γραμματοσειρα μου ή κατι τετοιο. Και κολλαει εκει.

Ειμαι σιγουρος πως δεν ειναι θεμα γραμματοσειρας ομως (Calibri) γιατι την ειχα στο s2, Nexus, Note 1, οπως επισης και τον browser αλλα δεν ειχα προβλημα.

Επισης δεν ειναι θεμα rom γιατι μου βγαζει το ιδιο και στην επισημη (ανεξαρτητως εκδοσης) και στην Ω (ανεξαρτητως εκδοσης επισης).

Εχετε συναντησει ξανα κατι τετοιο?

 

@Καϊλας η απαντησεις ειναι ΝΑΙ ΑΞΙΖΕΙ, ΟΧΙ και ΝΑΙ με τη σειρα :) Απο τα σκρουτζομαγαζ το birdphone για το οποιο εχω αποψη, εχει χρησιμοποιηθει για αγορα απο πολλους εδω και ειδικα εγω εχω αγορασει πανω απο μια φορα χωρις προβλημα.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

@Καϊλας η απαντησεις ειναι ΝΑΙ ΑΞΙΖΕΙ, ΟΧΙ και ΝΑΙ με τη σειρα :) Απο τα σκρουτζομαγαζ το birdphone για το οποιο εχω αποψη, εχει χρησιμοποιηθει για αγορα απο πολλους εδω και ειδικα εγω εχω αγορασει πανω απο μια φορα χωρις προβλημα.

 

Φίλε μου ευχαριστώ!Απλά ανέφερα το Play 247, γιατί υποστηρίζει αγορά με χρεωστική κάρτα, το οποίο θέλω γιατί έχω την alpha bonus χρεωστική, η οποία μου ασφαλίζει αγορές που γίνονται με την κάρτα σε περίπτωση κλοπής ή απώλειας! Το birdphone το έχω κοιτάξει, αλλά δεν έχει δυνατότητα αγοράς με χρεωστική!

Link to comment
Share on other sites

...swiftkey. Απλα ειναι μαγικο και μετα απο κανα 2 εβδομαδες χρησης θα πατας στην... τυχη κουμπια και θα εμφανιζεται αυτο που θες.

 

καλό χρυσό το swiftkey αλλά δεν έχει την δυνατότητα γραφής με την γραφίδα.

 

μετράω ώρες που το έχω στην κατοχή μου. :D τόση ώρες στο γραφείο ζήτημα είναι να έχω δουλέψει 5 λεπτά :D

μία ερωτήσουλα. Πώς μπορώ να σταματήσω την συνεχόμενη εναλλαγή των οθονών;;; Δηλαδή, έχω 5 οθόνες με τα widgets μου. Όταν φτάνω στην 1η οθόνη απο αριστερά δεν θέλω να με πηγαίνει κατευθείαν στην 5η, αλλά να σταματάει εκεί και να πρέπει να κάνω την αντίστροφη κίνηση για να πάω στις άλλες οθόνες. (δεν ξέρω αν το διατύπωσα σωστά...)

...Με μοντέρνα Ελληνικά.. θέλω να σταματήσω το looping των widgets screens. :D

 

Δεν ξέρει κανείς βρε παιδιά;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανείς βρε παιδιά;;; :(

 

Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να υπάρχει επιλογή για να σταματήσεις το infinite scrolling,έτσι λέγεται!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να υπάρχει επιλογή για να σταματήσεις το infinite scrolling,έτσι λέγεται!

 

Ή είμαι πολύ λαλάκας και δεν μπορώ να το βρω ή δεν υπάρχει η δυνατότητα να το σταματήσω :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανείς βρε παιδιά;;; :(

 

Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να υπάρχει επιλογή για να σταματήσεις το infinite scrolling,έτσι λέγεται!

 

Ή είμαι πολύ λαλάκας και δεν μπορώ να το βρω ή δεν υπάρχει η δυνατότητα να το σταματήσω :(

 

Δυστυχώς όσο και να έψαξα προσωπικά, δεν βρήκα επιλογή που να το απενεργοποιεί...Αν σε ενοχλεί τόσο μάλλον θα πρέπει να

εγκαταστήσεις κάποιον άλλο launcher που έχει την συγκεκριμένη λειτουργία.

Edited by Hatebreedgr
Συμπλήρωma σε quote
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα με ερωτησούλα...αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι η λειτουργία Smart Alert

δουλεύει γιατι, ενώ την έχω ενεργοποιημένη στα settings, δεν λειτουργεί η δόνηση μετα απο κλήση η μήνυμα,

αλλά μόνο ανάβει το ledακι ότι υπάρχει κάποια ειδοποίηση. Στο tutorial της λειτουργίας όμως η δόνηση λειτουργεί κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες Ρεβέκκα.:)

Με ποιόν launcher χάνεις τη δεξιά σελίδα; Δεν δοκιμάζεις το Nova μιας και οι περισσότεροι χρησιμοποιουμε αυτόν. Αν δεν στο κάνει με Nova μήπως έχει κάποιο θέμα ο Tw με τις custom roms;

 

Την έχανα με τον tw launcher....έφαγα ολόκληρη μέρα αλλά βρήκα τι μου έκανε την ζημιά.

Έκανα και τα 4 wipe, δηλαδή έσβησα και την εσωτερική μνήμη, πέρασα ξανά την omega και άρχισα να περνάω μια μια τις εφαρμογές και δώστου reboot για να είμαι σίγουρη.

Και αφού περνάω 115 εφαρμογές με αυτό τον τρόπο κάνω restore από go backup το in build launcher layout δηλαδή θα μου επανέφερε το στήσιμο με φακέλους widget και τα σχετικά στον launcher, που το χρησιμοποιούσα στο s3 και δούλευε άψογα.

Και τέλος η σελίδα και πάλι... οπότε κάποια ασυμβατότητα με το συγκεκριμένο πρόγραμμα παίζει, αν τύχει και σε κανέναν άλλο να το ξέρει.

Εννοείτε βέβαια ότι μετά από αυτό φτου και από την αρχή.

Όσο για τον launcher μου αρέσει πολύ ο δικός του και δεν θέλω να βάλω άλλον....:rolleyes:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα, έκανα κι εγω την υπέρβαση μετά από 3 χρόνια με iPhone και ήρθα στο κόσμο του android χάρις στο Note2. Πραγματικά είμαι τόσο ενθουσιασμένος όπως τοτε το 2009 που αγορασα το iPhone. Είναι και τα 2 wow αλλά σε διαφορετικές εποχές. Όπως προείπαν άλλοι πριν, η apple άφησε στάσιμο το iOS. Τέλος πάντων, ας πω 2 λόγια για το τερατάκι όμως.

 

Το έχω 1 εβδομάδα και πραγματικά λατρευω τα πάντα σε αυτο: οθόνη, ταχύτητα, personalization...τα πάντα! Με Android δεν είχα ασχοληθεί ποτέ ξανά, όμως δείχνει κατανοητό, αν και δε κρύβω ότι γίνεται λίγο χαμός με τα settings...στο iPhone είναι πιο εύκολα-κατανοητά ας το πω. Ένα στοίχημα για μένα είναι η μπαταρία. Με το iPhone είχα ξεχάσει τι σημαίνει φόρτιση...κρατάει άνετα 2-3 μέρες με λίγο browsing, apping και 7,8 τηλεφωνήματα την ημέρα των 5 λεπτών. Νομίζω, με τη μέχρι τώρα μικρή χρονικά χρήση, ότι θα είναι κάτι λιγότερο το note, αυτο όμως μενει να το δω όταν σταματήσω το πολύ πειραγμα.

 

Για να μη μακρυγορώ, έχω μια ερώτηση: πως γίνεται στη μπάρα του multiview να προσθέσω όλες αν είναι δυνατόν τις εφαρμογές μου; Τώρα έχει τις αρχικές καμία 10αριά.

Ευχαριστώ, και θα τα λέμε συχνότερα για την εμπειρία μου μαζί του και ότι αποριες τυχόν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα, έκανα κι εγω την υπέρβαση μετά από 3 χρόνια με iPhone και ήρθα στο κόσμο του android χάρις στο Note2. Πραγματικά είμαι τόσο ενθουσιασμένος όπως τοτε το 2009 που αγορασα το iPhone. Είναι και τα 2 wow αλλά σε διαφορετικές εποχές. Όπως προείπαν άλλοι πριν, η apple άφησε στάσιμο το iOS. Τέλος πάντων, ας πω 2 λόγια για το τερατάκι όμως.

 

Το έχω 1 εβδομάδα και πραγματικά λατρευω τα πάντα σε αυτο: οθόνη, ταχύτητα, personalization...τα πάντα! Με Android δεν είχα ασχοληθεί ποτέ ξανά, όμως δείχνει κατανοητό, αν και δε κρύβω ότι γίνεται λίγο χαμός με τα settings...στο iPhone είναι πιο εύκολα-κατανοητά ας το πω. Ένα στοίχημα για μένα είναι η μπαταρία. Με το iPhone είχα ξεχάσει τι σημαίνει φόρτιση...κρατάει άνετα 2-3 μέρες με λίγο browsing, apping και 7,8 τηλεφωνήματα την ημέρα των 5 λεπτών. Νομίζω, με τη μέχρι τώρα μικρή χρονικά χρήση, ότι θα είναι κάτι λιγότερο το note, αυτο όμως μενει να το δω όταν σταματήσω το πολύ πειραγμα.

 

Για να μη μακρυγορώ, έχω μια ερώτηση: πως γίνεται στη μπάρα του multiview να προσθέσω όλες αν είναι δυνατόν τις εφαρμογές μου; Τώρα έχει τις αρχικές καμία 10αριά.

Ευχαριστώ, και θα τα λέμε συχνότερα για την εμπειρία μου μαζί του και ότι αποριες τυχόν έχω.

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

α.)Δε γίνεται να προσθέσεις επιπλέον εφαρμογές στο multiview, εκτός κι αν κάνεις root.

b.)Θ δεις ότι η διάρκεια μπαταρίας του Note, όταν στρώσει και κάνεις την ίδια χρήση, είναι σαφώς καλύτερη απο iphone.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

α.)Δε γίνεται να προσθέσεις επιπλέον εφαρμογές στο multiview, εκτός κι αν κάνεις root.

b.)Θ δεις ότι η διάρκεια μπαταρίας του Note, όταν στρώσει και κάνεις την ίδια χρήση, είναι σαφώς καλύτερη απο iphone.

Η μπαταρία θα κρατάει σαφώς λιγότερο αφού δεν θα μπορεί να το αφήσει από τα χέρια του.. Θα βρει το φως του ο άνθρωπος!!

Elthis να σου κάνω μια ερώτηση; Το κινητό με ποια επίσημη rom έχει ελληνικά; Aν αλλάξω rom θα έχω επίσημες αναβαθμίσεις;:devil:

Θα μας τον σκάσεις εσύ!!

Link to comment
Share on other sites

Τρεις μέρες στη δουλειά με το Note II. Μέχρι στιγμής κανένας συνάδελφος δεν σχολίασε αρνητικά το μέγεθός του και ούτε εμένα με ενόχλησε, το αντίθετο μάλιστα. Η θήκη Zenus Neo Vintage είναι κορυφαία και μου αρέσει να μιλάω έχοντάς την κλειστή έτσι ώστε το αφτί μου να μην ακουμπάει στην οθόνη και να τη λερώνει.

 

Σήμερα απ' τις 8 το πρωί με μόνιμα ενεργοποιημένο 3G και Wi-Fi, σερφάρισμα, κατέβασμα PDFs, push emails, μερικά SMS και 5 (!) ώρες ομιλίας (μίλησα πολύ σήμερα), έχω αυτή τη στιγμή 66% μπαταρία. Η οθόνη είναι πεντακάθαρη σαν να μην την άγγιξα (λόγω θήκης που προστάτευε την οθόνη όταν μιλούσα).

 

Ήδη με βοήθησε πάρα πολύ σε υπόθεση της δουλειάς. Καλή η χαλαρή χρήση ως gadget, αλλά στην επαγγελματική χρήση καταλαβαίνεις πόσο σημαντική και κορυφαία είναι μια τέτοια συσκευή. Δεν μπορώ να φανταστώ να θέλω κάτι άλλο για τα επόμενα 2 χρόνια. Οι μικρότερες συσκευές απλά δεν υπάρχουν πλέον για μένα. Πριν 2 μήνες δεν θα πίστευα ότι θα ένιωθα έτσι.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Οι μικρότερες συσκευές απλά δεν υπάρχουν πλέον για μένα. Πριν 2 μήνες δεν θα πίστευα ότι θα ένιωθα έτσι.

 

Χεχε καλως ηρθες στον κοσμο των Note :)

Πραγματικα απο τοτε που πηρα στα χερια μου το πρωτο Note, δεν υπηρξε πισωγυρισμα για μενα, οτιδηποτε μικροτερο με αφηνει παγερα αδιαφορο ανεξαρτητως specs. Αυτο ειναι και "καταρα" βεβαια για εμας τους gadgetακηδες :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...