Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, εμένα λέει ότι είναι στο Βιετνάμ φτιαγμένο, και λέει eu παντού; θα πάρω 4.4.2: ευχαριστώ :)

 

Και εμενα στο Βιετναμ ειναι φτιαγμενο, δεν εχει σημασια αυτο.Σημασια εχει η χωρα που προοριζόταν η συσκευη για αγορα.

Πχ εμενα ειναι γερμανικο.;)

Ολα θα παρουν 4.4.2 παιδια , θεμα χρονου ειναι (εκτος και αν ειναι branded , καμιας vodafone ,cosmote κτλ που εκει δεν παιρνω ορκο! :lol: )

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω ελληνικό Note 2 και δεν είμαι root. Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω τους κωδικούς από τα ασύρματα δίκτυα που έχω συνδεθεί μέχρι τώρα γιατί όταν έρθει αυτή η αναβάθμιση για 4.4.2 θα ήθελα να του κάνω και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ελληνικό Note 2 και δεν είμαι root. Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω τους κωδικούς από τα ασύρματα δίκτυα που έχω συνδεθεί μέχρι τώρα γιατί όταν έρθει αυτή η αναβάθμιση για 4.4.2 θα ήθελα να του κάνω και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Για τους κωδικούς ξεχωριστά, όχι. Θέλει root. Αλλά αν κάνεις αντίγραφο ασφαλείας από τις Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί - Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας μετά, κατά την επαναφορά θα κάνει restore και τους κωδικούς.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, τέτοιου είδους αντίγραφα τα φοβάμαι γιατί μετά από μια αναβάθμιση, θέλω να είναι καθαρό το λειτουργικό χωρίς ψεγάδια από παλιά χρήση. Λογικά με την επαναφορά, επανέρχονται και διάφορα προβλήματα. Σκέψη κάνω, μπορεί να είναι και λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, τέτοιου είδους αντίγραφα τα φοβάμαι γιατί μετά από μια αναβάθμιση, θέλω να είναι καθαρό το λειτουργικό χωρίς ψεγάδια από παλιά χρήση. Λογικά με την επαναφορά, επανέρχονται και διάφορα προβλήματα. Σκέψη κάνω, μπορεί να είναι και λάθος.

Όχι, αυτό είναι αντίγραφο Google (όχι, δηλαδή, το κλασσικό backup που έχεις στο μυαλό σου) οπότε αυτό που κάνει είναι να σου επαναφέρει κάποιες ρυθμίσεις, τα ασύρματα και εγκαθιστά μόνο του τις εφαρμογές που είχες εγκατεστημένες αλλά χωρίς τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις τους. Απλά αντί να το κάνεις χειροκίνητα μια μια, τις περνάει όλες μαζί.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που μου λες να πάω στη δημιουργία αντιγράφων, επιλέγω και τα δύο, σωστά? Και όταν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα μου περάσει στο τέλος όλες τις εφαρμογές που είχα μόνο του?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Μετα απο μια συντομη μεταβαση στο grand 2 (το μικροβιο της αλλαγης βλέπετε) ,γυρισα στο Νοτε. Αυτο που παρατηρω ειναι οτι μονο στις ναυαρχιδες το λογισμικο της καμερας ειναι καλα δουλεμενο. Απογοητευση η φωτο στο grand. Το Νοτε είναι για εμενα η καλυτερη οκταρα που εχω δουλέψει ....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι μόνο θέμα software, πιθανολογώ ότι είναι και θέμα hardware (φακών της κάμερας, αισθητήρων κλπ).
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Μετα απο μια συντομη μεταβαση στο grand 2 (το μικροβιο της αλλαγης βλέπετε) ,γυρισα στο Νοτε. Αυτο που παρατηρω ειναι οτι μονο στις ναυαρχιδες το λογισμικο της καμερας ειναι καλα δουλεμενο. Απογοητευση η φωτο στο grand. Το Νοτε είναι για εμενα η καλυτερη οκταρα που εχω δουλέψει ....

 

Επειδή με ενδιαφέρει το Grand 2 (το dual sim βέβαια)...

 

Μόνο στην κάμερα το είδες χάλια ?

 

Γενικά σε σχέση πάντα με το Note 2 δεν σε ικανοποίησε καθόλου ?

 

Σκέφτομαι μια μετάβαση στο Grand 2 dual sim γιαυτό ρωτάω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα σε μαυρο με τις δυο καρτες. Μπαταρια και οθόνη Σούπερ. Η καμερα του με χαλασε. πολυ ποιο αργη εστιαση. το βραδυ αμαν εκανα να βγαλω μια καθαρη φωτο. Στο βίντεο καλο. Παντως αλλη καμερα. ποιο στενο απο το νοτε και δουλευεται ποιο ευκολα με το ενα χερι.Ολα συνηθεια ειναι ομως.Αν δε σε απασχολει το θεμα καμερα καλο ειναι......Γνωμη μου οτι το Νοτε ειναι καλυτερο! Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , τι κανει η samsung hellas πια , γιατι δεν μας δινει την αναβαθμιση ? Τι συμβαινει, σκοπιμα γινετε αυτο η οχι ? Αφου υπαρχει ηδη η 4.4.2 , γιατι δεν την δινουν επισημα ?
Link to comment
Share on other sites

Παδια πως μπορουμε να τρεξουμε java στο νοτε2?:rolleyes:

 

Από όσα ξέρω, δεν υποστηρίζει java το android αλλά ψάχνοντας έπεσα πάνω σε αυτό και φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον ..

 

:!: Προσοχή! Δεν το τέσταρα για να δω ότι δουλεύει :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Χθες ήμουν σε μία συναυλία και προσπαθούσα να τραβήξω video. Ομολογώ ότι απογοητεύτηκα. Πολύ θολή η λήψη. Βέβαια μπορεί να φταίει και το χαμηλό φως. Αλλά τράβηξα και με φλας και χωρίς και τα ίδια. Έβλεπα τους άλλους οι οποίοι τραβούσαν και με ζουμ και ο καλλιτέχνης φαινόταν πεντακάθαρα. Σε εμένα απλά μία μορφή. Φταίει η δική μου η συσκευή ή το έχετε και εσείς το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε ρομ, εφαρμογή κλπ. Έχω τραβήξει video το βράδυ, άλλα καλά, άλλα μέτρια και άλλα χάλια. Εξαρτάται από τις συνθήκες που τραβάς. Αλλά θολή λήψη δεν είχα. Μήπως δεν ζουμαρε σωστά;
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δώσε ρομ, εφαρμογή κλπ. Έχω τραβήξει video το βράδυ, άλλα καλά, άλλα μέτρια και άλλα χάλια. Εξαρτάται από τις συνθήκες που τραβάς. Αλλά θολή λήψη δεν είχα. Μήπως δεν ζουμαρε σωστά;

 

Τι να σου πω...stock 4.3 έχω και με τη stock εφαρμογή τραβούσα..

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν δουλευε ή δεν σου εκανε σωστα AF

 

υποτίθεται ότι άλλαζα και την εστίαση και ξαναπατούσα το AF αλλά τίποτα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...