Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ούτε αγγλικό πληκτρολόγιο δεν μου βγάζει, μόνο κενό για να γράψω με το πενάκι και την 2η σελίδα με τα στίγματα, πρόσημα κλπ. Παντού το ίδιο και στα SMS, και στον browser και στο youtube, μου έχει δέσει τα χέρια, βοήθεια..!!!!!!!!

 

Αριστερά από το space, σου έχει ένα πλήκτρο με ένα γρανάζι; αν ναι, πάτα το και πρόσθεσε γλώσσες από το μενού που εμφανίζεται. Αν όχι, πάτα το πλήκτρο παρατεταμένα και επέλεξε το γρανάζι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αριστερά από το space, σου έχει ένα πλήκτρο με ένα γρανάζι; αν ναι, πάτα το και πρόσθεσε γλώσσες από το μενού που εμφανίζεται. Αν όχι, πάτα το πλήκτρο παρατεταμένα και επέλεξε το γρανάζι.

 

Όχι, αριστερά απο το space έχει το Α ή το 1 μαζί με το πενάκι, πιο δίπλα την φατσούλα και τέλος αριστερά το 123-Sym. Ούτε με παρατεταμένο γίνεται τίποτα. Απο το language and input, στο samsung keyboard έχω κατεβάσει τα ελληνικά και τα αγγλικά. Όταν λοιπόν πάω να γράψω, το space εναλλάσει απο ελληνικά σε αγγλικά, αλλά πληκτρολόγιο ;θερτυ δεν βγάζει, μόνο το κενό για να γράψω με το πενάκι...!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, όλα οκ με το πληκτρολόγιο, απλά ήθελε restart για να πάρει τις γλώσσες και με παιδεύει απο χθές...!!!!!!!!!

Τα ελληνικά όμως σαν γλώσσα τηλεφώνου δεν υπάρχουν, έχει μόνο τα αγγλικά και ένα κατεβατό απο κινέζικα στο language, καμιά ιδέα ?????

Edited by ckorolis
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

αν του περάσεις official 4.4.2, έτσι όπως είσαι, με ρουτ και custom recovery πάει η εγγύηση.

θα γράψουν όλα, knox - flash counter και ότι άλλο υπάρχει :lol:

 

Πρέπει να ξαναγυρίσεις σε official 4.1.2, αυτή που είχε όταν το πήρες, να μηδενίσεις τον flash counter με stock recovery και να κάνεις full unroot.

Μετά κάνεις και ένα hard reset και κοιτάς αν είναι όλα μηδέν και official.

Και το δίνεις με official 4.1.2 να κάνει ο επόμενος, ότι γουστάρει!

 

για τα παραπάνω υπάρχουν σχετικές οδηγίες στο Samsung Guides στο myphone, αλλά και γενικά στο internet...

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αριστερά απο το space έχει το Α ή το 1 μαζί με το πενάκι, πιο δίπλα την φατσούλα και τέλος αριστερά το 123-Sym. Ούτε με παρατεταμένο γίνεται τίποτα. Απο το language and input, στο samsung keyboard έχω κατεβάσει τα ελληνικά και τα αγγλικά. Όταν λοιπόν πάω να γράψω, το space εναλλάσει απο ελληνικά σε αγγλικά, αλλά πληκτρολόγιο ;θερτυ δεν βγάζει, μόνο το κενό για να γράψω με το πενάκι...!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, όλα οκ με το πληκτρολόγιο, απλά ήθελε restart για να πάρει τις γλώσσες και με παιδεύει απο χθές...!!!!!!!!!

Τα ελληνικά όμως σαν γλώσσα τηλεφώνου δεν υπάρχουν, έχει μόνο τα αγγλικά και ένα κατεβατό απο κινέζικα στο language, καμιά ιδέα ?????

 

Καμία γνώμη ρε παιδιά ???????? Δεν γνωρίζει κανένας ??????

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

με την official 4.4.2 τι γίνεται?

έβγαλε μόνο τη Γαλλική απο Ευρώπη και μετά μας ξέχασε.(όλους τους Ευρωπαίους, όχι μόνο τους Έλληνες)

διορθώνουν κάποια bug ή παίζει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

:p:p

με την official 4.4.2 τι γίνεται?

έβγαλε μόνο τη Γαλλική απο Ευρώπη και μετά μας ξέχασε.(όλους τους Ευρωπαίους, όχι μόνο τους Έλληνες)

διορθώνουν κάποια bug ή παίζει κάτι άλλο?

έχει ένα τεράστιο bug που έχει να κάνει με το Bluetooth και την κάκιστη εμβέλεια του...ελπίζω να διορθώνουν αυτό κι όχι απλά να σας έχουν ξεχάσει.Εγώ πλέον το έδωσα και πέταξα σε πιο κυρτούς προορισμούς...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήρα το τηλέφωνο του Βλάση πάντως μιλάω με το bluetooth (SE MW600) σχεδόν παντού μέσα στο σπίτι, δεν ξέρω εάν μιλάτε για ακόμα μεγαλύτερη εμβέλεια.

 

Κάτι άλλο, από ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει τρόπος να δουλέψει σωστά το caller id στο συγκεκριμένο bluetooth (εμφανίζει μόνο το τηλέφωνο).

Υπάρχει κάποιο άλλο bluetooth handsfree που να δουλεύει το caller id? να εμφανίζει δηλαδή και το όνομα του καλώντος εφόσων υπάρχει στις επαφές?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήρα το τηλέφωνο του Βλάση πάντως μιλάω με το bluetooth (SE MW600) σχεδόν παντού μέσα στο σπίτι, δεν ξέρω εάν μιλάτε για ακόμα μεγαλύτερη εμβέλεια.

 

Κάτι άλλο, από ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει τρόπος να δουλέψει σωστά το caller id στο συγκεκριμένο bluetooth (εμφανίζει μόνο το τηλέφωνο).

Υπάρχει κάποιο άλλο bluetooth handsfree που να δουλεύει το caller id? να εμφανίζει δηλαδή και το όνομα του καλώντος εφόσων υπάρχει στις επαφές?

sbh50-52,μεχρι και τα μυνηματα σου (και οχι μονο) διαβαζεις στην οθονη του.Συνεργαζονται αψογα με το note 2.Με το 600αρι που εχεις,αδικα παιδευεσαι,δεν προκειται να δεις ονοματα Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

:(:(

Εγώ που πήρα το τηλέφωνο του Βλάση πάντως μιλάω με το bluetooth (SE MW600) σχεδόν παντού μέσα στο σπίτι, δεν ξέρω εάν μιλάτε για ακόμα μεγαλύτερη εμβέλεια.

 

Κάτι άλλο, από ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει τρόπος να δουλέψει σωστά το caller id στο συγκεκριμένο bluetooth (εμφανίζει μόνο το τηλέφωνο).

Υπάρχει κάποιο άλλο bluetooth handsfree που να δουλεύει το caller id? να εμφανίζει δηλαδή και το όνομα του καλώντος εφόσων υπάρχει στις επαφές?

Γιάννη, δεν έχεις βιώσει την εμβέλεια της jelly bean γι'αυτό σου φαίνεται μια χαρά...Ίσως να είμαι υπερβολικός κι εγώ βέβαια, αλλά σίγουρα τουλάχιστον ένα 60% της παλιάς εμβέλειας το έχει χάσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !Σε εργοστασιακο Note 2 ξαφνικα σημερα το πρωι δεν με ακουνε στις κλησεις και δεν τους ακουω.....!εχω κανει 7 φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων....στην αρχη δουλευει για καποια ωρα και μετα παλι τα ιδια!εχω σαλταρει....καμμια προταση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω τη διαδικασία του unroot που περιγράφεται στους οδηγούς μπορώ να περάσω 4.3 mk9 official μέσω odin και όχι 4.1.2? Το θέλει με 4.3 το παλικάρι που θα το δώσω! Έχω 4.4.2 phoenix τώρα με mj5 bootloader!
Link to comment
Share on other sites

Όντως με το SE MW600 δεν μπορούν να εμφανίζονται ονόματα παρα μόνο αριθμοί. Είναι μοντέλο τριετίας τουλάχιστον, εγώ το χρησιμοποιώ μόνο ως δέκτη για το αυτοκίνητο καμιά φορά.

Ήθελα να πω ότι η πατάτα που κάνανε στα γαλλικά με το Bluetooth εκεί στη Samsung δικαιολογεί όχι μόνο καθυστέρηση αλλά μην πω και ματαίωση για μετάβαση στην 4.4!

Το δικό μου στο 1 μέτρο δυσκολεύεται, αν παρεμβαλω και κάτι δεν μεταφέρει καν ήχο. Μιλάμε για μια κατα τα άλλα τέλεια ρομ και τα σκ%:%'@&αν σε κάτι τόσο βασικό? Ήμαρτον!!

Link to comment
Share on other sites

:(:(

Γιάννη, δεν έχεις βιώσει την εμβέλεια της jelly bean γι'αυτό σου φαίνεται μια χαρά...Ίσως να είμαι υπερβολικός κι εγώ βέβαια, αλλά σίγουρα τουλάχιστον ένα 60% της παλιάς εμβέλειας το έχει χάσει...

Ολο γράφεις για προβλήματα στην εμβέλεια του ΒΤ.. Οπως βλεπεις κανείς δεν εχει παρόμοιο πρόβλημα ουτε έχω διαβάσει παραπονα στο xda.. Ίσως πρέπει να κοιτάξεις την συσκευή σου αν όντος εχει το πρόβλημα που αναφέρεις..

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

Ολο γράφεις για προβλήματα στην εμβέλεια του ΒΤ.. Οπως βλεπεις κανείς δεν εχει παρόμοιο πρόβλημα ουτε έχω διαβάσει παραπονα στο xda.. Ίσως πρέπει να κοιτάξεις την συσκευή σου αν όντος εχει το πρόβλημα που αναφέρεις..

φίλε μου η απάντηση στο αν το έχω μόνο εγώ, είναι ακριβώς πάνω από το μήνυμα σου...Όσοι περάσαμε τη γαλλική το ίδιο πρόβλημα έχουμε...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου η απάντηση στο αν το έχω μόνο εγώ είναι ακριβώς πάνω από το μήνυμα σου...Όσοι περάσαμε τη γαλλική το ίδιο πρόβλημα έχουμε...

 

Κι εγω το ιδιο εχω..με sony ericsson mw1...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι 2 στους ποσους.. Τι να πω εγω δεν εχω κανενα θεμα και ειμαι με ενα bt samsung 5+ ετών.. Δοκιμάσατε να περάσετε καθαρη rom me wipes ktl?

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου η απάντηση στο αν το έχω μόνο εγώ, είναι ακριβώς πάνω από το μήνυμα σου...Όσοι περάσαμε τη γαλλική το ίδιο πρόβλημα έχουμε...

 

βάλτε γερμανική, ελληνική ξέρωγω... με odin, σιγά. (για αυτούς που έχουν ακόμα τα νοτε το λέω :lol:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το bluetooth σε σχέση με την 4.3.

 

Τεράστια διαφορά.

 

Το έχω γράψει κι εγώ τρεις φορές.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Ένα phablet business oriented, μεγέθους παντόφλας, δεν το έχεις στο χέρι σου ολη την ώρα. Κι εγω στην δουλειά το έχω πάνω στο γραφείο και κουβαλάω επάνω μου ενα Samsung HM1500 και κάνω την δουλειά μου άριστα όταν κινούμαι. Αλίμονο αν το bt του χάσει σε εμβέλεια και απόδοση. Πιο τραγικό bug απο αυτό δεν γινότανε, και ελπίζω να το φτιάξουν. Στο μεταξύ το "μια στο τόσο δεν με ακούνε & δεν τους ακούω" επιδεινώνεται, δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η Wind ή το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote που είμαι αυτό το τελευταίο έχει εξαλειφθεί.

 

Θεωρώ πως το έλυσε η 4.4.2 και όχι η Cosmote.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Ένα phablet business oriented, μεγέθους παντόφλας, δεν το έχεις στο χέρι σου ολη την ώρα. Κι εγω στην δουλειά το έχω πάνω στο γραφείο και κουβαλάω επάνω μου ενα Samsung HM1500 και κάνω την δουλειά μου άριστα όταν κινούμαι. Αλίμονο αν το bt του χάσει σε εμβέλεια και απόδοση. Πιο τραγικό bug απο αυτό δεν γινότανε, και ελπίζω να το φτιάξουν. Στο μεταξύ το "μια στο τόσο δεν με ακούνε & δεν τους ακούω" επιδεινώνεται, δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η Wind ή το κινητό.

με την 4.4.2 αυτό λύθηκε οριστικά φίλε μου...οπότε διαλέγεις...ή αυτό ή κακή εμβέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις αναβάθμισα σε 4.3 είδα διαφορά στην εμβέλεια του wi-fi. Με την 4.4 στρωνει καθολου?
Link to comment
Share on other sites

Kαι με custom rom πάντως (Phantom 4.4.2) το bt δυστυχώς δεν πάει πολύ καλά από εμβέλεια...

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...