Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα πήρα μια θηκη απο ενα μαγαζι και ρωτησα και για ακουστικο bluetooth. Ο ανθρωπος (που είχε το ιδιο κινητο) και ιδιοκτητης του μαγαζιου μού είπε πως εχει προβλημα το software το note 2 και πως εχει δοκιμασει και ο ιδιος τρια ακουστικα, αλλα σε όλα πολυ συχνα διακοπτεται η συνομιλια... Και δεν μου συστησε να παρω! Ειναι και εμπορας!!! Το εκτιμησα πολυ αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σας... Ειναι οντως ετσι; Τι συμβαινει;

 

Να του πεις να την παρατησρι αυτην την δουλεια κ ν ανοιβει μαναβικο...εχω ενα jabra κ δουλευει τελεια...

 

Εχω το Plantronics Discovery 975 και δουλευει τελεια με το νοτελι κ με ηχο που δεν μου εδωσε ποτε αλλο bt. Αλοιμονο το νοτελι να ειχε τετοιο θεμα!!

 

Ο έμπορος ήταν σωστός σε αυτό που είπε και επαγγελματίας γιατί 2-3 bluetooth που εχω δοκιμάσει και εγώ (και άλλοι απο εδώ) παρουσιάζουν το φαινόμενο που περιέγραψε ο Bezbozny 1 στις 10 κλησεις δεν ακούς τον άλλο και δεν σε ακούει.

Αν τα plantronics δεν το κάνουν τότε μια χαρά αλλά τα περρισότερα bluetooth το κάνουν και μάλλον είναι θέμα του note 2 .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα για αυτό το Bluetooth είναι πρότυπο και οι συσκευές πιστοποιούνται ... για να μην έχουν προβλήματα! ...Κανένα πρόβλημα με plantronics voyager hd
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλημέρα,

 

Έχω την εξής ερώτηση και θα ήθελα την γνώμη σας...

 

Είμαι μεταξύ των ακόλουθων 3 και θα ήθελα μια γρήγορη γνώμη (μην σας ταλαιπωρήσω)....

 

Note 2... Βγαίνει στα 300€ χωρίς το ΦΠΑ

Νοte 3... Βγαίνει στα 600€ χωρίς το ΦΠΑ, σίγουρα πρόκειται για αναβάθμιση του 2, Gorilla 3, Full HD, New Spen, blah blah τα ξέρετε...

Κινεζιά στα 200€... Με 6.4'' 1.5quad, γραφίδα, 3200mAh, 2GB/32GB, Full HD,

 

Να πω την αλήθεια είμαι προς Note 2... Απλά σκέφτομαι την 6.4' και αρρωσταίνω!! Δώστε χαπάκι στον ασθενή.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

 

Ας μπορεσει καποιος να μου εξηγησει το παρακατω θεμα που εχω με το Νοτελι (μαμα ρομ, μονο ρουτ)

 

Eχω την εφαρμογη Outlook.com κατεβασμενη απο το playstore. H εφαρμογη δουλευει μια χαρα..

 

Το βραδυ ομως, εγω το βαζω σε airplane mode το κινητο που σημαινει δεν ειναι συνδεδεμενο στο δικτυο ουτε σε wifi... πεφτω για υπνο.

 

Το πρωι που ξυπναω ομως εχουν ερθει κανονικα ολα τα mail που μου εχουν στειλει το βραδυ ενω το κινητο ηταν σε airplane mode.

 

Πως γινεται αυτο ? Και τι μπορω να κανω για να σταματησει.

 

Τhanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί που σηκώνεσαι το τηλέφωνο ειναι ακομα σε airplane mode ?

Έχεις βάλει κάποιο καινούργιο πρόγραμμα /mod ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω :confused: αλλά κάτι σου κλείνει το airplane mode κάποια συγκεκριμένη ώρα και μετά το ανοίγει .

Ενα παρόμοιο πρόβλημα είχα όταν ήμουν κάτοχός του note και έφταιγε το Simplistic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πειραξει τιποτα, τα κλασσικα εχω (FB,Twitter,Dropbox,Greenfy, και παιχνιδακια,)

 

Γινεται με καποιον τροπο να δω τι παιζει εκεινες τις ωρες στο Νοτελι ? Aν πχ κατι ξεκιναει, κατι σταματαει ?

 

Γινεται να το κλεινει και μετα να το ξανανοιγει ?

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτηση κατι :Πηρα ενα note 2 μεταχειρισμενο. του εκανα hard reset και ξεκινησε κανονικα. Μου εβγαλε μηνυμα για αναβαθμιση λογισμικου αλλα οταν το παταω ξεκινα να κανει κατι που λεγεται αντιστοιχιση συσκευης και μετα μου γραφει αποτυχια επεξεργασιας. Ξερει κανεις τι παιζει?
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα μια θηκη απο ενα μαγαζι και ρωτησα και για ακουστικο bluetooth. Ο ανθρωπος (που είχε το ιδιο κινητο) και ιδιοκτητης του μαγαζιου μού είπε πως εχει προβλημα το software το note 2 και πως εχει δοκιμασει και ο ιδιος τρια ακουστικα, αλλα σε όλα πολυ συχνα διακοπτεται η συνομιλια... Και δεν μου συστησε να παρω! Ειναι και εμπορας!!! Το εκτιμησα πολυ αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σας... Ειναι οντως ετσι; Τι συμβαινει;

 

Εγώ πάντως με το we wm600 δεν έχω κανένα προβλημα εδώ και 10 μήνες. Καποιες φορες εαν δεν απαντήσω κολλάει το BT. ΑΟ μ μόνο.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Ο έμπορος ήταν σωστός σε αυτό που είπε και επαγγελματίας γιατί 2-3 bluetooth που εχω δοκιμάσει και εγώ (και άλλοι απο εδώ) παρουσιάζουν το φαινόμενο που περιέγραψε ο Bezbozny 1 στις 10 κλησεις δεν ακούς τον άλλο και δεν σε ακούει.

Αν τα plantronics δεν το κάνουν τότε μια χαρά αλλά τα περρισότερα bluetooth το κάνουν και μάλλον είναι θέμα του note 2 .

 

Εγώ πάντως που το τελευταίο μου bluetooth είναι το plantronics legend έχω πρόβλημα. Δεν είναι και τραγικό αλλά είναι σίγουρα πρόβλημα του κινητού, αφού όπως είπα το έχω δοκιμάσει και εγώ και ένας φίλος μου το δικό του κινητό με πολλά διαφορετικά bluetooth ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλημέρα,

 

Έχω την εξής ερώτηση και θα ήθελα την γνώμη σας...

 

Είμαι μεταξύ των ακόλουθων 3 και θα ήθελα μια γρήγορη γνώμη (μην σας ταλαιπωρήσω)....

 

Note 2... Βγαίνει στα 300€ χωρίς το ΦΠΑ

Νοte 3... Βγαίνει στα 600€ χωρίς το ΦΠΑ, σίγουρα πρόκειται για αναβάθμιση του 2, Gorilla 3, Full HD, New Spen, blah blah τα ξέρετε...

Κινεζιά στα 200€... Με 6.4'' 1.5quad, γραφίδα, 3200mAh, 2GB/32GB, Full HD,

 

Να πω την αλήθεια είμαι προς Note 2... Απλά σκέφτομαι την 6.4' και αρρωσταίνω!! Δώστε χαπάκι στον ασθενή.....

 

Θα έλεγα να περιμένεις 2 μήνες και θα έχουν πέσει και άλλο οι τιμές και των δύο και αποφασίζεις. Άσε που καλό είναι να περιμένεις να το αγοράσουν κάποιοι το καινούργιο μοντέλο και να ακούσεις κριτικές και γνώμες. Για το κινέζικο δεν έχω προσωπική εμπειρία οπότε δεν μπορώ να πω. Με το note 2 εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το παραπανω προβλημα με δυο τρια bluetooth που εχω δουλεψει...και ο συγκεκριμενος επαγγελματιας ( Ο Νικος) ξερει πολυ καλα τι λεει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το παραπανω προβλημα με δυο τρια bluetooth που εχω δουλεψει...και ο συγκεκριμενος επαγγελματιας ( Ο Νικος) ξερει πολυ καλα τι λεει...

 

Καλό θα ήταν όσοι έχουν πρόβλημα με ακουστικά bluetooth να λένε ποια είναι.

Εγώ το ξξαναλέω με Samsung bluetooth δεν έχω πρόβλημα. Μια αποσύνδεση το μήνακκαι αν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο:το ενα ειναι το samsung HM 1500 και το αλλο το sony mw 600...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Google maps σε Android υπάρχει τρόπος να βάλω πολλές τοποθεσίες και να μου τα βάλει σε μια διαδρομή...αν οχι το Google maps αν ξέρετε κάποιο άλλο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Google maps σε Android υπάρχει τρόπος να βάλω πολλές τοποθεσίες και να μου τα βάλει σε μια διαδρομή...αν οχι το Google maps αν ξέρετε κάποιο άλλο τρόπο.

 

Την ερώτησή σου να την κάνεις σε παρακαλώ στο σωστό section, εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν όσοι έχουν πρόβλημα με ακουστικά bluetooth να λένε ποια είναι.

Εγώ το ξξαναλέω με Samsung bluetooth δεν έχω πρόβλημα. Μια αποσύνδεση το μήνακκαι αν.

 

Εγώ με bt JAWBONE ERA δεν έχω κανένα πρόβλημα με NOTE2... Μάλλον με κάποια bt δουλεύει καλά, με άλλα όχι...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

 

Ας μπορεσει καποιος να μου εξηγησει το παρακατω θεμα που εχω με το Νοτελι (μαμα ρομ, μονο ρουτ)

 

Eχω την εφαρμογη Outlook.com κατεβασμενη απο το playstore. H εφαρμογη δουλευει μια χαρα..

 

Το βραδυ ομως, εγω το βαζω σε airplane mode το κινητο που σημαινει δεν ειναι συνδεδεμενο στο δικτυο ουτε σε wifi... πεφτω για υπνο.

 

Το πρωι που ξυπναω ομως εχουν ερθει κανονικα ολα τα mail που μου εχουν στειλει το βραδυ ενω το κινητο ηταν σε airplane mode.

 

Πως γινεται αυτο ? Και τι μπορω να κανω για να σταματησει.

 

Τhanks in advance.

 

Καμια βοηθεια παιδες ????

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν όσοι έχουν πρόβλημα με ακουστικά bluetooth να λένε ποια είναι.

Εγώ το ξξαναλέω με Samsung bluetooth δεν έχω πρόβλημα. Μια αποσύνδεση το μήνακκαι αν.

Λοιπον.. Μια και το θεμα συζητηθηκε και τελικα φαινεται πως πολλα BT εχουν προβλημα νε το note 2, πρεπει να αναφέρω και ποιος ειναι ειναι ο επαγγελματιας που με συμβουλεψε. Θα μπορουσε ανετα να μην πει τιποτα για να πουλησει οπως κανουν οι περισσοτεροι. Μπραβο του απο μενα. Πολυ σωστος! Εχει θηκες μπαταριες αυθεντικες και αλλα διαφορα... Η διευθυνση του ειναι αυτη http://www.extreme-mobile.gr/shop/products και θα τον προτιμησω σε αλλη αγορα που θα κανω. Κατα τα αλλα καλα θα ειναι να μαθουμε ποια μοντελα δεν ειχαν ποτε προβλημα και ποια πρεπει απαραιτητως να αποφυγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια παιδες ????

 

Το πρόβλημα που αναφέρεις είναι λίγο ύποπτο. Κανονικά εάν έχεις airplane mode δεν επιτρέπεται να συμβαίνει. Οπότε όπως σου ανέφεραν και παραπάνω είτε κάποια εφαρμογή σου ανοίγει τα δεδομένα είτε δεν λειτουργεί σωστά το Mode. Το βάζεις χειροκίνητα σε airplane mode η αυτόματα μέσω κάποιας εφαρμογής? Εγώ θα σου πρότεινα να αναπαραγεις το πρόβλημα. Δλδ βάλτο σε airplane mode και δοκίμασε εάν όντως δουλεύει, πάρε τηλέφωνο, μπες Internet.... Εάν δουλεύει το airplane mode τότε δοκίμασε από υπολογιστή ή από άλλο τηλ να στείλεις email στο λογαριασμό που έχεις συγχρονισμένο με την εφαρμογή του Outlook, θα σου έρθει?

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Χειροκινητα το βαζω απο τις ρυθμησεις.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα, οποτε και το Airplane mode να μην λειτουργει, θα πρεπει να ανοιγει τα δεδομενα μονο του.

 

Πολυ υποπτο....Το θεμα τι κανω τωρα....

 

Επειδη θελω να αποφυγω το reset και τα χασω ολα.

 

Υπαρχει κανα προγραμματακι που να δειχνει ποτε ειναι και ποιες εφαρμογες ανοιχτες ? Eιδικα τιποτα περιεργες διεργασιες.

 

Μπας και μπορεσω και το ξορκισω το καταρραμενο...... :ninja: :X :lol:

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το testing της 4.3 στο Note II. Παρόλα αυτά μακάρι να είναι τέλος του χρόνου.

http://www.talkandroid.com/176567-galaxy-s-4-galaxy-s-iii-and-galaxy-note-ii-expected-to-receive-android-4-3-soon/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το testing της 4.3 στο Note II. Παρόλα αυτά μακάρι να είναι τέλος του χρόνου.

http://www.talkandroid.com/176567-galaxy-s-4-galaxy-s-iii-and-galaxy-note-ii-expected-to-receive-android-4-3-soon/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 

Πάντως στο Nexus 7 είδα τρομερή βελτίωση σε σχέση με την πολύ κακή για μένα 4.2.2

Πριν ήμουν συνέχεια στο kill all. Πεταξα την custom και πέρασα την official 4.3 και ανεπνευσαι το ταμπλετάκι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...