Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας κι απο εμενα.Εχθες το βραδυ περασα μια ελληνικη firmware της vodafon την 4.1.2.Το προβλημα τελικα με την καρτα σιμ δεν λυθηκε.Συνεπως δεν εφταιγε η αναβαθμιση "λογικα" και η συσκευη φευγει για σερβις.Μαλλον εχει πειραχθει η υποδοχη της σιμ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν παίρνω screenshot με την παλάμη μου ανοίγει menu να κάνω edit save κτλ.

Στο edit ανοίγει το Paper Artist. Αλλάζει αυτό να βάλω κάποιο άλλο;

Κάνε install το Photo Editor.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Κάνε install το Photo Editor.

 

Δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω screenshot με την παλάμη μου ανοίγει menu να κάνω edit save κτλ.

Στο edit ανοίγει το Paper Artist. Αλλάζει αυτό να βάλω κάποιο άλλο;

 

Όταν παίρνω στιγμιότυπο με το πενάκι με πάει στην εικόνα 3. Οταν λαμβάνω στιγμιότυπο νέο με την παλάμη δεν εμφανίζει κάτι και απλώς μου βγάζει μια ειδοποίηση ότι αποθηκεύτηκε εικόνα στο πρόχειρο όπως φαίνεται στην εικόνα 1. Τέλος πατώντας την εικόνα από τις ειδοποιήσεις μου βγάζει με ποιό πρόγραμμα θέλω να την εμφανίσω όπως φαίνεται στην εικόνα 2.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα όταν παίρνω screenshot απλά το αποθηκεύει χωρίς αυτά που γράφουν τα παιδιά πιο πάνω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα.

Αντί να πατήσω επεξεργασία πατάω τις κουκίδες του share και το ανοίγω στο πρόγραμμα που θέλω. :rolleyes:

Στην περίπτωση μου δουλεύω το Aviary.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα.

Αντί να πατήσω επεξεργασία πατάω τις κουκίδες του share και το ανοίγω στο πρόγραμμα που θέλω. :rolleyes:

Στην περίπτωση μου δουλεύω το Aviary.

 

Εγώ το paper artist δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Το απεγκατέστησα και κατέβασα την νέα έκδοση από το Samsung store. Την έχω σαν άλλη εφαρμογή χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα προέκυψε ένα πρόβλημα ενώ προσπαθούσα να αγοράσω μια εφαρμογή από το play store. Αφού πάτησα την επιλογή αγοράς, μου έβγαλε ένα παράθυρο για να επιβεβαιώσω τον αριθμό της κάρτας και αφού πάτησα OK μου έβγαλε στην αρχή το μήνυμα "your credit card ending in 3523 was declined. Please select a different payment method" και στην συνέχεια το εξής "you already having a pending order for this item". Να πω ότι με την ίδια κάρτα έκανα αγορά πριν λίγο καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα και επίσης η κάρτα έχει χρήματα. Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?Όχι τίποτα άλλο, θέλω να προλάβω κάτι προσφορές πριν λήξουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να σβήσεις τον λογαριασμό σου google και να ξανά συνδέσεις.. Και κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων το play store από την διαχείριση εφαρμογών/ολα..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να σβήσεις τον λογαριασμό σου google και να ξανά συνδέσεις.. Και κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων το play store από την διαχείριση εφαρμογών/ολα..

 

σωστος οπως παντα.. :):)

σε μενα δουλεψε παντως.

 

Αρχοντα θα κανεις το ιστορικο να δουλευει και σε Simplistic V3_6

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

σωστος οπως παντα.. :):)

σε μενα δουλεψε παντως.

 

Αρχοντα θα κανεις το ιστορικο να δουλευει και σε Simplistic V3_6

 

Θα σου απαντήσω εδώ γιατί εκεί ήμασταν off topic.. :)

Προσπάθησα να το κάνω αρκετές φορές και δεν πέτυχε, χωρίς το simplistic δουλεύει μόνο.. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, τώρα που έχω κι εγώ το simplistic έβαλα και το xposed framework και άλλαξα την γλώσσα μόνο στον dialer για να μου το βγάζει όπως δείχνει η εικόνα παρακάτω... Όλα τα άλλα τα έχω ελληνικά..

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω εδώ γιατί εκεί ήμασταν off topic.. :)

Προσπάθησα να το κάνω αρκετές φορές και δεν πέτυχε, χωρίς το simplistic δουλεύει μόνο.. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, τώρα που έχω κι εγώ το simplistic έβαλα και το xposed framework και άλλαξα την γλώσσα μόνο στον dialer για να μου το βγάζει όπως δείχνει η εικόνα παρακάτω... Όλα τα άλλα τα έχω ελληνικά..

 

αρα φιλε μου για να δουλεψει και σε μενα πρεπει να βαλω

α. xposed framework (δωσε λινκ) με φλασαρισμα μπαινει??

β. mod (το ιδιο να βαλω η εκανες καινουργιο)??

γ. να αλλαξω την γλωσσα στον dialer (αυτο πως το εκανες)??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

αρα φιλε μου για να δουλεψει και σε μενα πρεπει να βαλω

α. xposed framework (δωσε λινκ) με φλασαρισμα μπαινει??

β. mod (το ιδιο να βαλω η εκανες καινουργιο)??

γ. να αλλαξω την γλωσσα στον dialer (αυτο πως το εκανες)??

 

 

Είναι εφαρμογές μόνο, είναι αυτή http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1957219&d=1368387321

Και αυτή: http://db.tt/alFq2aNf

 

Κάνεις και τις δύο εγκατάσταση και ανοίγεις πρώτα την xposed κάνεις ενα install που θέλει και μετά πατάς modules και τικαρεις το app settings.. Μετά ανοίγεις την εφαρμογή app settings και ψάχνει στο search που έχει το contacts πάντα με αγγλικούς χαρακτήρες και σου έχει διάφορες επιλογές να κάνεις..

 

Αυτά να τα πούμε καλύτερα στο θέμα τροποποιήσεις/βελτιώσεις, ας τα μεταφέρει κάποιος παρακαλώ..

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να σβήσεις τον λογαριασμό σου google και να ξανά συνδέσεις.. Και κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων το play store από την διαχείριση εφαρμογών/ολα..

 

Σταυρό μια rookie ερώτηση γιατί έχω κολλήσει: πώς σβήνω τον λογαριασμό Google? :what:

Link to comment
Share on other sites

Σταυρό μια rookie ερώτηση γιατί έχω κολλήσει: πώς σβήνω τον λογαριασμό Google? :what:

 

πας ρυθμισεις/λογαριασμοι/πατας πανω στο google και ανοιγει και κατω λεει αφαιρεσει

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ως απλή διαπίστωση, να πω ότι σε μένα με τα update για τις αλλαγές του modem, το WiFi χειροτερεύει. Σήμερα πρώτη φορά έβγαλε σφάλμα πιστοποίησης και ήθελε restart το τηλ για να συνδεθεί στο router. Που οι άλλες συσκευές δεν είχαν θέμα. Εννοείται πως το θέμα της πτώσης της ταχύτητας παραμένει. Κι επειδή το διάβασα ως υπαρκτό θέμα δεν έχω πάρει απόφαση για service.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα προέκυψε ένα πρόβλημα ενώ προσπαθούσα να αγοράσω μια εφαρμογή από το play store. Αφού πάτησα την επιλογή αγοράς, μου έβγαλε ένα παράθυρο για να επιβεβαιώσω τον αριθμό της κάρτας και αφού πάτησα OK μου έβγαλε στην αρχή το μήνυμα "your credit card ending in 3523 was declined. Please select a different payment method" και στην συνέχεια το εξής "you already having a pending order for this item". Να πω ότι με την ίδια κάρτα έκανα αγορά πριν λίγο καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα και επίσης η κάρτα έχει χρήματα. Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?Όχι τίποτα άλλο, θέλω να προλάβω κάτι προσφορές πριν λήξουν...

 

 

 

 

Εγώ θα έλεγα να σβήσεις τον λογαριασμό σου google και να ξανά συνδέσεις.. Και κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων το play store από την διαχείριση εφαρμογών/ολα..

 

Ύστερα από τα παραπάνω προσπάθησα να κάνω ξανά εγκατάσταση της χρεωστικής μου κάρτας και βγήκε το μήνυμα που βλέπετε στην εικόνα! Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες, την συγκεκριμένη εφαρμογή που θέλεις να περάσεις μήπως την είχες περάσει στο κινητό σου εκτός του play store; σου το κάνει και σε άλλες εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες, την συγκεκριμένη εφαρμογή που θέλεις να περάσεις μήπως την είχες περάσει στο κινητό σου εκτός του play store; σου το κάνει και σε άλλες εφαρμογές;

 

Όχι Σταύρο δεν την είχα περασμένη εκτός play store και ναι μου το κάνει και με άλλες εφαρμογές...

Εν τω μεταξύ βρήκα και αυτές τις οδηγίες στο google, αλλά τίποτα... :(

http://androidforums.com/nexus-7/743895-cant-download-google-play-error-rpc-s-5-aec-0-a.html

 

Δεν μπορώ να καταλάβω από την μία στιγμή στην άλλη πως έγινε και δεν μπορώ να δηλώσω μια κάρτα στο google play για τις αγορές μου :confused:

Edited by agelos_22
Link to comment
Share on other sites

Ως απλή διαπίστωση, να πω ότι σε μένα με τα update για τις αλλαγές του modem, το WiFi χειροτερεύει. Σήμερα πρώτη φορά έβγαλε σφάλμα πιστοποίησης και ήθελε restart το τηλ για να συνδεθεί στο router. Που οι άλλες συσκευές δεν είχαν θέμα. Εννοείται πως το θέμα της πτώσης της ταχύτητας παραμένει. Κι επειδή το διάβασα ως υπαρκτό θέμα δεν έχω πάρει απόφαση για service.

 

Επειδή μενω σε ξενοδοχειο που εχει κοινοχρηστη συνδεση wifi αυτο (το σφαλμα πιστοποιησης) το κανει καθε 2-3 μερες και το νοτελι, και το advance που ειχα, αλλα και το λαπτοπ και το desktop με το ασυρματο στικακι που εχω. Επισης το κανει προοδευτικα και στους υπολοιπους ενοικους που ειναι εδω και λυνεται απο οτι καταλαβαμε με μια επανεκινηση του ρουτερ καθε 3 μερες απ την ιδιοκτητρια. Οποτε μπορει να μην φταιει και το νοτελι σου!:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια. Ηθελα να σας ρωτησω το εξης. Θέλω πάρα πολυ να αγοράσω το note 2 αλλά επειδη έχω δυο νούμερα με ενδιαφέρει η δικαρτη εκδοση Ν7102. Στην Ελλάδα απ ό,τι είδα δεν έρχεται. Μπορώ να την πάρω από εξωτερικό και να παίζει κανονικά κ να έχω και εγγύηση? Εναλλακτικά κάποιο καλό δικαρτο κινητό με μεγάλη οθόνη κ μπαταρία? ευχαριστώ θερμά!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μενω σε ξενοδοχειο που εχει κοινοχρηστη συνδεση wifi αυτο (το σφαλμα πιστοποιησης) το κανει καθε 2-3 μερες και το νοτελι, και το advance που ειχα, αλλα και το λαπτοπ και το desktop με το ασυρματο στικακι που εχω. Επισης το κανει προοδευτικα και στους υπολοιπους ενοικους που ειναι εδω και λυνεται απο οτι καταλαβαμε με μια επανεκινηση του ρουτερ καθε 3 μερες απ την ιδιοκτητρια. Οποτε μπορει να μην φταιει και το νοτελι σου!:)

Ναι, αυτό το ξέρω γιατί μου το κάνει κι εμένα σε ένα καφέ της περιοχής ανά τακτά χρονικά διαστήματα και το κάνει και στις άλλες συσκευές. Απλώς εδώ το έκανε μόνο στο Note και είναι στο router του σπιτιού και λύθηκε με restart στο Note. Αυτό ήταν απλά το κερασάκι, δεν το θεωρώ πρόβλημα. Μπορεί να συμβεί. Αυτό που με κάνει να το λέω είναι ότι με την 4.1.1 το σήμα ήταν πιο δυνατό και με τις αναβαθμίσεις το είδα να πέφτει. Συν του ότι συχνά αποκτά μεγάλο ping, πέφτει η ταχύτητα και θέλει off/on για να στρώσει. Αλλά κάνω απλά αυτό για την ώρα.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια. Ηθελα να σας ρωτησω το εξης. Θέλω πάρα πολυ να αγοράσω το note 2 αλλά επειδη έχω δυο νούμερα με ενδιαφέρει η δικαρτη εκδοση Ν7102. Στην Ελλάδα απ ό,τι είδα δεν έρχεται. Μπορώ να την πάρω από εξωτερικό και να παίζει κανονικά κ να έχω και εγγύηση? Εναλλακτικά κάποιο καλό δικαρτο κινητό με μεγάλη οθόνη κ μπαταρία? ευχαριστώ θερμά!

 

Nα κοιτάξεις να είναι ευρωπαικό. Τότε θα ισχύει κανονικά η 2ετης εγγύηση στην Ελλάδα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην παρέα μια ερώτηση στο samsung keyboard σας δινει την επιλογή για voice texting δηλαδη να μιλάς και αυτο που λες να το γραφει? Εστω και στα αγγλικά! Γιατι ειδα κάποια βιντεακια που το εχουν σαν επιλογη οταν πατας το κουμπι διπλα στο Sym
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το ξέρω γιατί μου το κάνει κι εμένα σε ένα καφέ της περιοχής ανά τακτά χρονικά διαστήματα και το κάνει και στις άλλες συσκευές. Απλώς εδώ το έκανε μόνο στο Note και είναι στο router του σπιτιού και λύθηκε με restart στο Note. Αυτό ήταν απλά το κερασάκι, δεν το θεωρώ πρόβλημα. Μπορεί να συμβεί. Αυτό που με κάνει να το λέω είναι ότι με την 4.1.1 το σήμα ήταν πιο δυνατό και με τις αναβαθμίσεις το είδα να πέφτει. Συν του ότι συχνά αποκτά μεγάλο ping, πέφτει η ταχύτητα και θέλει off/on για να στρώσει. Αλλά κάνω απλά αυτό για την ώρα.

 

Ισχύει τρελά. Το είχα πει απο την πρώτη στιγμή που έβαλα την νέα:thumbdown:

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...