Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αστο κανα πενταλεπτο στην πριζα και λογικα θα ξεκινησει η φορτιση, συνηθως αυτο κανει οταν ειναι τελειως αδεια η μπαταρια, αργει να ξεκινησει η φορτιση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το πρώτο ερώτημα σου εννοεί ο φίλος.Και πιστεύω ότι αν το αφήσεις αρκετή ώρα με τον φορτιστή θα ξυπνήσει και θα αρχίσει η φόρτιση

Εντιτ: με πρόλαβαν και οι δύο

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Mia ερωτηση σχετικα με τη δυνατοτητα να παιζει μουσικα αρχεια.

Επειδη εχω αρκετα αρχεια flac,και καποια,flac 24/96,ρωταω αν ξερει καποιος,αν μπορει να αναπαραγει τετοια αρχεια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις!

το εχω ήδη 20 λεπτα και δεν εκανε τιποτα ακομα...

 

Δεν δοκιμαζεις και κανενα αλλο καλωδιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμαζεις και κανενα αλλο καλωδιο?

 

δοκίμασα και άλλο καλώδιο άλλα δεν έκανε κατι!

βρήκα ενα φορτιστή 3,7 βολτ,έκοψα τα καλώδια,

έβγαλα την μπαταρία του νοτε 2

και συνέδεσα +/- το άφησα για 10 λεπτα.

Μόλις έβαλα την μπαταρία στο νοτε άνοιξε και έγραφε 0% και άρχισε η φόρτιση!

 

Την ώρα που έκλεισε άκουγα ραδιόφωνο μέσω της εφαρμογής tunein.

Μήπως απο την εφαρμογή ξελιγώνεται τελείως η μπαταρία ?

Το δικο σας φθάνει στο 0% για να σβήσει η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα ειμαι καινούριος κάτοχος Note 2 και εχω 2 προβληματακια!

1. Έχει κλείσει η συσκευη απο μπαταριά,συνδέω το φορτιστή και δεν φορτίζει.

(το εχει ξαναπαθει,έβγαλα την μπαταριά τοτε και την φόρτισα σε εξωτερικό μηχάνημα universal μπαταριών)

2. ο αισθητήριας φωτεινότητας αργεί και κολλάει όταν τελειώνει η κλήση ή δεν σβηνει πολλές φορες οταν πηγαίνω να κάνω μια κλήση!

 

1. Δοκίμασε αλλά καλώδιο/φορτιστή. Αν δεν λυθεί είσαι καρφί για service.

2. Αν εννοείς το κόκκινο αισθητήρα στις κλήσεις παραμένει ενεργός για να σβήνει η οθόνη όταν τοποθετείς το τηλέφωνο στο αυτί.

Link to comment
Share on other sites

2. Αν εννοείς το κόκκινο αισθητήρα στις κλήσεις παραμένει ενεργός για να σβήνει η οθόνη όταν τοποθετείς το τηλέφωνο στο αυτί.

 

Nαι αυτό εννοώ..όταν κάνω κλήση πλησιάζω το τηλ στο αυτί, μερικές φορές σβήνει η οθόνη άλλες όμως όχι.

Όταν σβήνει η οθόνη αφού πλησιάσω το κινητό στο αυτί,αν το απομακρύνω δεν επανέρχεται θα πρέπει ο συνομιλητής να "τερματίσει" την κλήση για να φωτίσει πάλι η οθόνη!

 

1. Δοκίμασε αλλά καλώδιο/φορτιστή. Αν δεν λυθεί είσαι καρφί για service.

 

 

 

Λέω να το κάνω αρχικά ένα ρεστορε στην 4.1.2

Θα ΄θελα την βοήθεια σας σ'αυτο!

 

PDA:ME6/PHONE:MF1 CSC:ME2(XEF)

Αυτο εμφάνισε το Kies..να το κάνω με το odin η με το kies?

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτό εννοώ..όταν κάνω κλήση πλησιάζω το τηλ στο αυτί, μερικές φορές σβήνει η οθόνη άλλες όμως όχι.

Όταν σβήνει η οθόνη αφού πλησιάσω το κινητό στο αυτί,αν το απομακρύνω δεν επανέρχεται θα πρέπει ο συνομιλητής να "τερματίσει" την κλήση για να φωτίσει πάλι η οθόνη!

 

 

 

Λέω να το κάνω αρχικά ένα ρεστορε στην 4.1.2

Θα ΄θελα την βοήθεια σας σ'αυτο!

 

Για restore θα πας ρυθμίσεις > Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας > επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

 

Σβήνονται όλα σου τα δεδομένα να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Για restore θα πας ρυθμίσεις > Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας > επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

 

Σβήνονται όλα σου τα δεδομένα να ξέρεις.

 

το έκανα restore μέσα απο το recovery.

Τα ίδια όμως :wacko:

usb μόνο φορτίζει,αισθητήρας φωτεινότης κολλάει,μπαταρία δε φορτίζει αν κλείσει.

Πάω για service...που μπορώ να απευθυνθώ ?

καλύπτομαι απο εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

http://www.smartec.gr/contact.php Εδώ φίλε μου!!!

 

Λοιπόν παίδες επανηλημενα όταν ανοίγω το τηλέφωνο μετά βίας μπορώ και βάζω το πιν της κάρτας σιμ και όταν το βάζω πολλές φορές δεν λειτουργεί το τηλέφωνο δείχνει να έχει σήμα αλλά λέει ο αριθμός που κάνω κλήση δεν είναι εγγεγραμμένο στο δίκτυο Τέλος πάντων είμαι με τελευταία αναβάθμιση κοσμοτε δίκτυο και μονιμος στο 2g χωρίς ρουτ όλα εργοστασιακά λοιπόν απ ενεργοποίησα το πιν της σιμ και είδα ότι δουλεύει κανονικά δεν ξέρω αν θα κρατήσει στο μέλλον Συγγνώμη αν έχει λεχθεί ξανά και γίνομαι κουραστικός Πάντως το δεύτερο το note που ειχα καβαντζα για μένα το έδωσα στη γυναίκα μου Τώρα περιμένω να πέσει λίγο ακόμα η τιμή για να ξαναπάρω την καβαντζα μου δεν υπάρχει για μένα άλλο τηλέφωνο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες επανηλημενα όταν ανοίγω το τηλέφωνο μετά βίας μπορώ και βάζω το πιν της κάρτας σιμ και όταν το βάζω πολλές φορές δεν λειτουργεί το τηλέφωνο δείχνει να έχει σήμα αλλά λέει ο αριθμός που κάνω κλήση δεν είναι εγγεγραμμένο στο δίκτυο Τέλος πάντων είμαι με τελευταία αναβάθμιση κοσμοτε δίκτυο και μονιμος στο 2g χωρίς ρουτ όλα εργοστασιακά λοιπόν απ ενεργοποίησα το πιν της σιμ και είδα ότι δουλεύει κανονικά δεν ξέρω αν θα κρατήσει στο μέλλον Συγγνώμη αν έχει λεχθεί ξανά και γίνομαι κουραστικός Πάντως το δεύτερο το note που ειχα καβαντζα για μένα το έδωσα στη γυναίκα μου Τώρα περιμένω να πέσει λίγο ακόμα η τιμή για να ξαναπάρω την καβαντζα μου δεν υπάρχει για μένα άλλο τηλέφωνο τέλος

Σου το κάνει και με άλλη sim? Δοκίμασες? Hard reset έκανες να δεις αν αλλάζει κάτι? Διαφορετικά, service. Μην το αφήσεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σου το κάνει και με άλλη sim? Δοκίμασες? Hard reset έκανες να δεις αν αλλάζει κάτι? Διαφορετικά, service. Μην το αφήσεις.

 

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μάλλον θα την βγάλω έτσι χωρίς πιν μόλις το ανοίγω το τηλέφωνο ακαριαία και κλήσεις και όλα δουλεύουν ρολόι μάλλον από το τελευταία αναβάθμιση δημιουργηθηκε το πρόβλημα δε πειράζει αφού δουλεύει κι έτσι Σε ευχαριστώ πάντως πολύ τι να κάνω είμαι ερωτευμένος με το note δεν θα ήθελα να το βάλουν χέρι στο σέρβις

Link to comment
Share on other sites

http://www.smartec.gr/contact.php Εδώ φίλε μου!!!

 

Συμπλήρωσα τη φόρμα,με πήραν τηλ. και το έστειλα!

Τα επισκευάζουν η κάνουν αντικατάσταση όπως τα Iphone?

Link to comment
Share on other sites

και αν δεν επισκευάζετε ?

 

Ελα μωρε που δεν θα επισκευαζεται, μην φερνεις την καταστροφη πια.Μια πλακετα εχει μεσα, την οθονη και την μπαταρια, για να στα πω χοντρικα.Σου αλλαζουν πλακετα και εχεις καινουριο κινητο, τελος.

Link to comment
Share on other sites

Το Note ΙΙ είναι εξαιρετικό. Το έχουμε πει όλοι, πολλές φορές εδώ. Όμως το θέμα με το 3 δεν είναι για μένα τα χαρακτηριστικά (*) αλλά η υλοποίηση.

Το ΙΙ πήγε τόσο καλά γιατί ήταν μια συσκευή πολύ σωστά υλοποιημένη όταν βγήκε, πολύ καλύτερη από την αντίστχοιχη S πρόταση και απροβλημάτιστη. Η αύξηση των ιντσών στην σειρά S βοήθησε πολύ κόσμό (κι εμένα μαζί) να δει πως η απόσταση μικραίνει και πως μπορεί να το τολμήσει.

Πιστεύω πως όσοι κατάφεραν να προσαρμοστούν με το μέγεθος (οπότε δεν το έδωσαν ή δεν συμβιβάζονται με το ζόρι) δύσκολα θα πάνε σε κάτι άλλο. Ακόμη κι όσοι (όπως εγώ) δεν χρησιμοποιούν επαγγελαμτικά το πενάκι, είναι μια ευκολία που όταν τη συνηθίζεις, λείπει.

Γενικώς είναι μεγάλη η άνεση και πολλά τα πλεονεκτήματά του.

Αν το 3 το στήσουν σωστά, εξαλείψουν κάποια lag που δεν επιτρέπεται να έχει μια συσκευή που παίζει πάντα με πάνω από 400ΜΒ ram και κυρίως σε δικές τους εφαρμογές και είναι εξίσου απροβλημάτιστο σίγουρα όσο υπέροχο κι αν είναι το ΙΙ όλοι θα το θέλουμε κι όσοι μπορέσουν θα το πάρουν. Γιατί έτσι είμαστε φτιαγμένοι όσοι ασχολούμαστε με το σπορ.

 

(*)= Τα χαρακτηριστικά θα είναι σούπερ και σίγουρα τα καλύτερα τη στιγμή που θα παρουσιαστεί αλλά εξίσου σίγουρα δεν θα αποτελούν έκλπηξη οπότε δεν είναι για μένα το κυριότερο. Το μόνο χαρακτηριστικό που για πολλούς θα είναι deal breaker θα είναι η το μέγεθος της οθόνης που συνεπάγεται το μέγεθος της συσκευής. Αν μεγαλώσει η συσκευή νομίζω θα χάσει από τον κόσμο που κέρδισε γιατί για πολλούς το ΙΙ είναι οριακό. Και συμβιβάζεσαι σε φορητότητα για να έχεις όλα τα υπόλοιπα. Οπότε θεωρώ θα είναι πρόβλημα να μεγαλώσει η συσκευή.

 

Ελένη έτσι είναι.

Υπάρχουν 3-4 πραγματάκια που το φέρνουν πάνω από κάθε smartphone.

Εγώ το αφησα γιατι αναγκαζόμουν να έχω δεύτερο κινητό το οποίο μάλιστα ήθελα να είναι ποιοτικό και παράλληλα το βράδυ στο σπίτι δεν μπορούσε να αντικαταστήσει ένα tablet.

Έβγαινα να τρέξω και δεν χώραγε στην τσέπη της φόρμας αλλά και σε άλλες φάσεις με δυσκόλευε όπως τώρα το καλοκαίρι που φοράω παντελονες με κορδόνι και ρυχες τσέπες.

 

Πήρα το nexus 7 για δοκιμή και είδα ότι ένα tablet μαζί με το s4 είναι πιο πρακτικός συνδυασμός.

Απλά δεν κάνει το Ν7 και θα πάω στο Note8 ώστε να έχω αυτά που μου λείπουν από το Note2 στην δουλειά και το σπίτι.

Αντί για δεύτερο τηλέφωνο θα έχω tablet.

 

Σίγουρα όταν κυκλοφορήσει το 3 θα το ζηλέψω αλλά πιστεύω θα επικρατήσει η λογική.

Η υλοποίηση θα είναι καλή. Και στα S4 λύθηκαν τα προβλήματα εκτός του γνωστού με τον dialer που δεν εννοεί να το καταλάβει η Samsung και δεν είναι θέμα ram αφού θα το κάνει και στο note3.

Μόλις χρειαστεί η συσκευή μεγάλη ποσότητα ram για κάποια βαριά εφαρμογή όπως φωτο βίντεο επεξεργασία, θα κλείσει πρώτα απ όλα τον dialer.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ελένη έτσι είναι.

Υπάρχουν 3-4 πραγματάκια που το φέρνουν πάνω από κάθε smartphone.

Εγώ το αφησα γιατι αναγκαζόμουν να έχω δεύτερο κινητό το οποίο μάλιστα ήθελα να είναι ποιοτικό και παράλληλα το βράδυ στο σπίτι δεν μπορούσε να αντικαταστήσει ένα tablet.

Έβγαινα να τρέξω και δεν χώραγε στην τσέπη της φόρμας αλλά και σε άλλες φάσεις με δυσκόλευε όπως τώρα το καλοκαίρι που φοράω παντελονες με κορδόνι και ρυχες τσέπες.

 

Πήρα το nexus 7 για δοκιμή και είδα ότι ένα tablet μαζί με το s4 είναι πιο πρακτικός συνδυασμός.

Απλά δεν κάνει το Ν7 και θα πάω στο Note8 ώστε να έχω αυτά που μου λείπουν από το Note2 στην δουλειά και το σπίτι.

Αντί για δεύτερο τηλέφωνο θα έχω tablet.

 

Σίγουρα όταν κυκλοφορήσει το 3 θα το ζηλέψω αλλά πιστεύω θα επικρατήσει η λογική.

Η υλοποίηση θα είναι καλή. Και στα S4 λύθηκαν τα προβλήματα εκτός του γνωστού με τον dialer που δεν εννοεί να το καταλάβει η Samsung και δεν είναι θέμα ram αφού θα το κάνει και στο note3.

Μόλις χρειαστεί η συσκευή μεγάλη ποσότητα ram για κάποια βαριά εφαρμογή όπως φωτο βίντεο επεξεργασία, θα κλείσει πρώτα απ όλα τον dialer.

Πρακτικές δυσκολίες έχει. Είναι γεγονός. Και το deal γίνεται ακριβώς στο συνδυασμό που περιγράφεις: Smartphone + tablet ή phablet.

Εγώ το πήρα με τη λογική του all-in-one και εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι πιο πρακτικό. Τουλάχιστον για μένα που δεν θα κουβαλούσα το tablet εκτός σπιτιού. Αν κάποιος το παίρνει μαζί τότε είναι σίγουρα καλυμμένος και κερδίζει και σε φορητότητα. Αλλιώς προτιμώ την άνεση του Note. Εντάξει, παραδέχομαι πως αν έπιανα το S4 θα μου θύμιζε πόσο βολικό είναι το πιο compact. Και επειδή δεν έχει τα κακά του S3 λόγω περιορισμένης ram οπότε σίγουρα καλύπτει απόλυτα σαν smartphone οπότε είναι κι αυτή μια πολύ καλή κίνηση.

 

Αυτή τη στιγμή, ίσως κι επειδή το 4άρι δεν με εντυπωσίασε κι έχοντας συνηθίσει το μέγεθος του ΙΙ, νομίζω αν ήμουν σε φάση αγοράς θα περίμενα το ΙΙΙ. Αν το ΙΙΙ μεγάλωνε θα πήγαινα σε S/One, αν έκαναν ό,τι και στο S4 και διατηρούσαν το μέγεθος θα έπαιρνα το ΙΙΙ.

 

Το θέμα με τον dialer είναι άνευ προηγουμένου. Είναι τραγικοί οι άνθρωποι. Αφού το βλέπουν γιατί εξακολουθούν να το κάνουν δεν το καταλάβαινω. Γενικώς δεν λένε να διορθώσουν κάποιες δικές τους εφαρμογές που ξέρουν κι οι πέτρες ότι έχουν θέμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ελένη και Κώστα, συμφωνώ με όσα λέτε, έτσι είναι τα πράγματα. Εγώ είμαι τύπος του all-in-one και δεν αντέχω να έχω πάνω από μία φορητή συσκευή, εκτός από το laptop (που πλέον δεν το μετακινώ), οπότε για μένα το Note είναι σχεδόν ιδανικο.

 

Όσο για το αν θα επικρατήσει η λογική και δεν θα πάρουμε το III, χλωμό το βλέπω (να μην το πάρουμε)... Όλοι έτσι λέμε και μόλις βγαίνει το επόμενο άλλα κάνουμε... Η αρρώστια δύσκολα γιατρεύεται...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που έχω διαπιστώσει ως προς το μέγεθος, από τη συμβίωση μου από τον Νοέμβριο μέχρι τώρα:

Στην αρχή εντυπωσιάζεσαι και φυσικά ενθουσιάζεσαι. Είναι πρωτόγνωρη εμπειρία, για απλά πράγματα και σερφάρισμα καταργείς tablet και υπολογιστή και φυσικά ενθουσιάζεσαι. (Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι είμαστε με 5 ώρες οθόνη ημερήσια). Ναι είναι μεγάλο. Οπότε κοντά στο 6 μηνο περνάς μια κρίση ως προς το μέγεθος. Αν το κρατήσεις δεν έχει γυρισμό, χωρίς να έχεις διάθεση να δοκιμάσεις κάτι άλλο. Ακόμη και οσοι μπήκαν στον πειρασμό να το αλλάξουν, οι περισσότεροι ξαναγύρισαν πίσω. Εγώ το κράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που έχω διαπιστώσει ως προς το μέγεθος, από τη συμβίωση μου από τον Νοέμβριο μέχρι τώρα:

Στην αρχή εντυπωσιάζεσαι και φυσικά ενθουσιάζεσαι. Είναι πρωτόγνωρη εμπειρία, για απλά πράγματα και σερφάρισμα καταργείς tablet και υπολογιστή και φυσικά ενθουσιάζεσαι. (Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι είμαστε με 5 ώρες οθόνη ημερήσια). Ναι είναι μεγάλο. Οπότε κοντά στο 6 μηνο περνάς μια κρίση ως προς το μέγεθος. Αν το κρατήσεις δεν έχει γυρισμό, χωρίς να έχεις διάθεση να δοκιμάσεις κάτι άλλο. Ακόμη και οσοι μπήκαν στον πειρασμό να το αλλάξουν, οι περισσότεροι ξαναγύρισαν πίσω. Εγώ το κράτησα.

 

:) Την κρίση την πέρασα όταν άρχισα να φοράω τα καλοκαιρινά μου.

Το χειμώνα δεν έχω πρόβλημα. Ούτε μ ενοχλΕί το μέγεθος όταν μιλάω απ αυτό κλπ.

Πριν αποφασίσω για κάτι το δοκιμάζω. Γι αυτό πήρα το Nexus 7.

Το σίγουρο είναι ότι αν κάθεσαι πολλές ώρες στην οθόνη θέλεις tablet και μάλιστα από 8" και πάνω.

Παίζει και ο συνδυασμός Note + tablet 10".

 

Το λάπτοπ το αποκλείω. Η θα σπας την μέση σου ή θα καις τα πόδια σου τα βράδια στον καναπέ. Συν ότι χάνεις την ταχύτητα πρόσβασης στις διάφορες εφαρμογές.

 

Έχω καιρό να το σκεφτώ μέχρι τέλους Οκτώβρη. Προς το παρών τα αναγκαία τα κάνω με άνεση όταν είμαι έξω και δεν έχω tablet.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά έχω και ταμπλετ, δοκίμασα και ένα σωρό συνδυασμούς αλλά για μένα σα το note δε με βολεύει κανένα.

Πέταξα 1 σωρό λεφτά για δοκιμές, πέρασα και τη κρίση που λέει ο φίλος παραπάνω σχετικά με το μέγεθος, γενικά έχω δώσει το νοτε (1 & 2) πάνω από 10 φορές και λίγες λέω και πάλι σε αυτά ξαναπηγαινα.

Φέτος απλά από ένα σημείο και μετά είχα κρατήσει το νοτε και αγόραζα διάφορες συσκευές που με ενδιαφέρουν και τα σύγκρινα άμεσα και ευτυχώς που κρατούσα το θηρίο γιατί όλο αυτό έβγαινε νικητής.

Προσοχή, νικητής για τη χρήση που το θέλω εγώ, που μάλλον μοιάζω σε αυτό με το γιατρό από πάνω καθώς θέλω 1 συσκευή για όλα όσο γίνεται βέβαια.

Με τα ταμπλετ δε τα πάω καλά, και τα άλλα κινητά πλέον μου φαίνονται απλά smartphones πολύ μικρά μπροστά στο noteli ενώ και αυτά εξακολουθούν να είναι μεγάλα για απλά κινητά.

Η αυτονομία του βεβαίως είναι ένα απ τα δυνατά του σημεία,η ολοκληρωμένη και απροβλημάτιστη του εικόνα σχεδόν σε όλα είναι το άλλο σημείο και κάπως έτσι πήρα το S4 και άντεξα πολύ λίγες μέρες αν και σε διάφορα σημεία ήταν καλύτερο(φορητότητα, κάμερα, πιο άμεσο ξύπνημα συσκευής, όχι τόσο ευαίσθητη σε δαχτυλιες οθόνη κ.Α.) αλλά να κάνω αυτά που έκανα και κάνω με το νοτη δε μπορούσα οπότε έφυγε και αυτό και τώρα περιμένω το θηρίο 3 με όλα τα καλούδια του και ελπίζω να μας δικαιώσει. :-)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που έχω διαπιστώσει ως προς το μέγεθος, από τη συμβίωση μου από τον Νοέμβριο μέχρι τώρα:

Στην αρχή εντυπωσιάζεσαι και φυσικά ενθουσιάζεσαι. Είναι πρωτόγνωρη εμπειρία, για απλά πράγματα και σερφάρισμα καταργείς tablet και υπολογιστή και φυσικά ενθουσιάζεσαι. (Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι είμαστε με 5 ώρες οθόνη ημερήσια). Ναι είναι μεγάλο. Οπότε κοντά στο 6 μηνο περνάς μια κρίση ως προς το μέγεθος. Αν το κρατήσεις δεν έχει γυρισμό, χωρίς να έχεις διάθεση να δοκιμάσεις κάτι άλλο. Ακόμη και οσοι μπήκαν στον πειρασμό να το αλλάξουν, οι περισσότεροι ξαναγύρισαν πίσω. Εγώ το κράτησα.

Εγώ μάλλον ήμουν στην αντίθετη κατηγορία. Είχα δει το 1 από κοντά, σε βίντεο τη σύγκριση με το 2 ως προς το μέγεθος και όταν βγήκε η ευκαιρία τα Χριστούγεννα είπα: ή τώρα ή ποτέ. Το πήρα και επειδή δεν είχαν MicroSIM όταν το πήρα, το είχα κάποιες μέρες στο κουτί. Όταν το πρωτοάνοιξα σκέφτηκα: 'Σαν να το παράκανα αυτή τη φορά!'. Οπότε εγώ την κρίση μου την πέρασα στην αρχή. Όταν το άνοιξα μέσα σε κάποιες μέρες το συνήθισα. Δεν μετάνιωσα ποτέ παρότι κάποιες φορές σίγουρα θα ήθελα να ήταν πιο βολικό σε μέγεθος. Γι' αυτό και είπα πως αυτήν την εποχή δεν θα το άλλαζα. Άλλα σίγουρα οποίος δεν έχει καταφέρει να συνηθίσει το μέγεθος αργά ή γρήγορα θα πάει κάπου αλλού. Οι υπόλοιποι εδώ γύρω θα γυρνάμε!

 

Edit:

Παιδιά, βγήκε αναβάθμιση του viber σήμερα και επιτέλους αφαίρεσαν το splash screen κάθε φορά που άνοιγες την εφαρμογή. Έβαλαν seen στα μηνύματα και πρόσθεσαν δυνατότητα να ζωγραφίζεις.

Έχω όμως ένα θέμα: πρόσθεσαν κάποια καινούρια emoticons και ενώ τα παλιά παίζουν κανονικά, τα νέα μου τα εμφανίζει με ερωτηματικά σαν να μην τα αναγνωρίζει, δηλαδή. Έχει κανείς καμιά ιδέα? Εννοείται πως uninstall / reinstall / restart κλπ δεν βοήθησαν.

Το είπα στις γενικές εφαρμογές αλλά επειδή ένα s2 που έκανε το update δεν έχει το ίδιο θέμα είπα να το αναφέρω κι εδώ.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...