Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μίλησα και εγω με τη Smartec και η συσκευή μου ειναι Ευρωπαϊκής προελευσης (Γερμανικό :what: ) και με την απόδειξη αγοράς που εχω καλύπτεται απο την ιδια τη Samsung Hellas για οποιαδήποτε πρόβλημα! !

 

Αυτα με είπε το κορίτσι αυτά σας γραφω! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, θα το τσιμπήσω την επόμενη εβδομάδα μετά την επιστροφή στην Αθήνα αλλά επειδή θα είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας ήθελα να ρωτήσω αν από άποψη συμβατότητας με τα ελληνικά (μενού, επαφές, sms κλπ) και βάσει των τελευταίων επίσημων firmware είναι πλέον όλες το ίδιο ή πρέπει να αποφύγω κάποια συγκεκριμένη . Στην αρχή δε θέλω να πειραματιστώ με custom roms.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα μικρο θεματακι με το νοτελι. Δεν έχω ελληνικά στο handwriting. Τι λυση υπαρχει για αυτο?

 

Η εκδοση ειναι XXDMF2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν κανω το τηλ ρουτ, εχω την 4.1.2, την 4.3 θα τη παρει το τηλ η πρεπει ν ξερουταρω παλι για να την πάρει;

 

Οταν κάνω ρουτ θα εχω την 4.1.2 ακομα, ετσι δεν ειναι;

 

Θελω να βαλω το sixaxis για να παίζω και εχω φρικαρει. Ειμαι πανω απο το λαπτοπ ετοιμος να πατησω τα κουμπιά για το ρουτ και τελευταια στιγμή το ακυρωνω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μαλλον θα εχει χιλιοειπωθει αλλα δεν μπορεσα να το εντοπισω. σε unrooted note2 γινεται με καποιο τροπο να μεταφερω τις εφαρμογες στην sd? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ρε παιδια.Τι αλλο μπορει να γινει τωρα?Παει για πεταμα το τηλεφωνο?Δεν μπορει να βρεθει καποια λυση του στυλ unlock η κατι τετοιο?Να μιλησω αυριο με την samsung να δω τι γινεται?θα μιλησω και με το birdphone και να δω τι ακρη θα βγαλω.Αν κ αυτο που θα ηθελα θα ηταν να μην ανακατευτει κανεις κ με μια καινουρια ρομ η κατι τετοιο να λυθει κι ας μην υπαρξει εγγυηση.Ουτως η αλλως δεν υπαρχει εγγυηση.Τι λετε να κανω?ακουω γνωμες.

Ναι για πεταμα παει το τηλ. Τελειως αχρηστο ειναι τωρα. Τι αλλο θα ακουσω. Να ευχεσαι να μην χρειαστεις καν την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν κανω το τηλ ρουτ, εχω την 4.1.2, την 4.3 θα τη παρει το τηλ η πρεπει ν ξερουταρω παλι για να την πάρει;

 

Οταν κάνω ρουτ θα εχω την 4.1.2 ακομα, ετσι δεν ειναι;

 

Θελω να βαλω το sixaxis για να παίζω και εχω φρικαρει. Ειμαι πανω απο το λαπτοπ ετοιμος να πατησω τα κουμπιά για το ρουτ και τελευταια στιγμή το ακυρωνω.

Αν εχεις κάνει μόνο root συνδέοντας το στο kies οταν θα βγει η 4.3 θα μπορείς να την κάνεις .Με root δεν μπορείς να κάνεις OTA ενημερώσεις .

παιδια καλησπερα. μαλλον θα εχει χιλιοειπωθει αλλα δεν μπορεσα να το εντοπισω. σε unrooted note2 γινεται με καποιο τροπο να μεταφερω τις εφαρμογες στην sd? ευχαριστω!

Χωρίς root δεν γίνεται ,διάβασε το FAQ.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να κανω μια τελευταια προσπαθεια και να περασω ενα επισημο ελληνικο firmware με το odin 3.0.7 αλλα τζιφος.Μου κανει συνεχεια το προγραμμα No responding.Ακολουθω βημα-βημα την μεθοδο οπως ειναι στο θεμα περι επισημων firmwares αλλα τιποτα.Επισης το προγραμμα δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο.Εκει που λεει ID:COM δεν γινεται γαλαζιο.Τι αλλο να κανω δεν ξερω.Το GooManager κανει τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Akis Διάβασε προσεχτικά τις οδηγίες, και προχωρά στην πράξη αργά, υπομονετικά και μόνο αν καταλαβαίνεις τι κάνεις. Μην πειραματίζεται ...Μπορεί να καταστρέψεις την συσκευή σου αν δεν ξέρεις τι κάνεις. Κατά τα άλλα η διαδικασία είναι αναλυτική και επαρκη για άπειρο χρήστη. Απο εδώ που είναι δεν μπορώ να σου δώσω αναλυτικές συμβουλές, οι οδηγοί επαρκούν όμως
Link to comment
Share on other sites

Ilpara διαβαζω προσεκτικα.Σε καμια περιπτωση δεν θελω να πειραματιστω.Αυτο μου ελειπε τωρα...Θα προσπαθησω μια φορα ακομη και αν δεν γινει κατι φευγει για σερβις για να τελειωνει αυτη η ιστορια.Λιγο πολυ ξερω τι ακριβως κανω.Απλα ειναι η πρωτη φορα που μετα απο πολλα χρονια εχω συσκευη μη iphone.Εκει του αλλαζα τα φωτα.Τωρα ομως δεν θελω να κανω κατι και να γινει χειροτερα.Απλα λεω μηπως δεν ειναι οκ το odin η κατι τετοιο και δεν με αφηνει να συνεχισω.Σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σου.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το odin 1.85 και δοκιμασε, άλλαξε και θύρα usb.. Και αν κατέβασες το Kies για τους drivers πέτα το και κατέβασε μόνο τους drivers της Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Mototo00 θα το κανω κι αυτο αν ειναι.Ελπιζω σημερα το βραδυ να τελειωσουν ολα γιατι αρχιζω και τα παιζω:w00t:Το kies δεν το καταλαβα ποτε οποτε δεν το εχω καν στον υπολογιστη μου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για να περάσεις μια ρομ πρέπει να έχεις τους drivers της Samsung στον υπολογιστή σου γι αυτό σου λέει ο οδηγός να κατεβάσεις το Kies, κατέβασε μέσα από την Samsung τους drivers απευθείας και πέρνα τους στον υπολογιστή, κατέβασε και το odin 1.85.. Όταν βάλεις το τηλέφωνο σε download mod για να περάσεις την ρομ πρέπει να είναι όπως η εικόνα..
Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση αυτην που περασω αλλη ρομ χανεται η εγγυηση?Αν υπαρχει βεβαια που πιστευω οτι υπαρχει...Απο το σαιτ της Samsung το κατεβαζω ετσι?Το ελληνικο σαιτ η καποιο αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χάνεται η εγγύηση, απλά να έχεις ευρωπαϊκό firmware μέσα πρέπει.. Γράψε στο google samsung drivers και θα σε πετάξει αυτόματα εκεί που πρέπει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. λοιπον ειπδη το παρηγγειλα κι εγω απο birdphone και το πετιμενω εως δευτερα πως μπορω να δω τι προελευσης ειναι?γτ με βαλατε σε σκεψεις.. υπαρχει καποια λιστα να τσεκαρω?
Ericsson 768,nokia 3330,nokia 3510,sony ericsson k700i, sony ericsson w900i(my favourite),nokia n78,nokia 5800,nokia 7230,motorola defy mini xt320,samsung galaxy note 2,samsung galaxy s3,apple iphone 5s,sony xperia z3 compact tablet,apple iphone 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. λοιπον ειπδη το παρηγγειλα κι εγω απο birdphone και το πετιμενω εως δευτερα πως μπορω να δω τι προελευσης ειναι?γτ με βαλατε σε σκεψεις.. υπαρχει καποια λιστα να τσεκαρω?

 

Όταν θα σου έρθει δες το serial number και το Imei και τηλέφωνο στην Samsung να σου πει... Το birdphone είναι αξιόπιστο κατάστημα..

 

Edit: Καλορίζικο...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω γι αυτο επελεξα το συγκεκριμενο μαγαζι αλλα επειδη προεκυψε το θεμα με τα ινδικα imei γι αυτο ανησυχω..
Ericsson 768,nokia 3330,nokia 3510,sony ericsson k700i, sony ericsson w900i(my favourite),nokia n78,nokia 5800,nokia 7230,motorola defy mini xt320,samsung galaxy note 2,samsung galaxy s3,apple iphone 5s,sony xperia z3 compact tablet,apple iphone 6
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω γι αυτο επελεξα το συγκεκριμενο μαγαζι αλλα επειδη προεκυψε το θεμα με τα ινδικα imei γι αυτο ανησυχω..

 

Πιθανοτατα να ειχε πεσει καποια παρτιδα τετοια οπως ειχε πει κι ο Μιχαλης λιγα ποστ πισω.Αυτοι κανουν παραλαβες καθε βδομαδα, δεν στοκαρουν πολλα.Πηρα κι εγω απο εκει το δευτερο νοτελι πριν 20 μερες και γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο οσα εχω παρει απο εκει.Μην αγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω screenshot με την παλάμη μου ανοίγει menu να κάνω edit save κτλ.

Στο edit ανοίγει το Paper Artist. Αλλάζει αυτό να βάλω κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω screenshot με την παλάμη μου ανοίγει menu να κάνω edit save κτλ.

Στο edit ανοίγει το Paper Artist. Αλλάζει αυτό να βάλω κάποιο άλλο;

 

Ελα μου ντε!! Τα νευρα μου εχει σπασει αυτο το πραγμα και στην τελική δεν μπορείς να επεξεργαστεις και τιποτα με αυτη τη χαζομαρα.Δεν βλεπω νορμάλ τροπο να αλλαζει αυτο εκτος αν πεσει "εγχειρηση" και του δηλωσω καποια αλλη που χρησιμοποιω γι αυτη τη δουλεια.Μολις βρω χρονο θα το ψαξω να δω τι θα κανω..

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...